tka
kino Panorama
zavři ≡ menu

archiv

G8 TRANSGLOBAL

předchozídalší

Pátek 11. ledna 2008 - 20.30 hodin - restaurace Harcovna

G8 TRANSGLOBAL

Po pádu železné opony se Martin Jan Stránský (Dr. M), potomek významné české rodiny disidentů, pustil do sestavování skupiny muzikantů, kteří se vrátili zpátky do Prahy. Tato skupina nese název G8 - je to 8 muzikantů ze všech koutů naší planety, kteří představují světovou hudbu. Název G8 značí kromě parodie na 8 ekonomicky nejvyspělejších zemí světa také počet členů kapely. Debutové CD G8 Transglobal vás zavede na divokou cestu kolem světa, která kombinuje etnické rytmy s newyorským jazzem, R B, funkem a rapem. Vokální harmonie, neuvěřitelné perkuse a nádherné rytmy v pozadí vytváří jedinečný 3D zvuk. Skrze nejrůznější písně zpívané v mnoha jazycích, směřuje kapela ke svému hlavnímu sdělení, že přes veškerou různorodost a diverzitu světa existuje jednotná linie, kterou tvoří hudba. "Reflektujeme rozlišnost všech možných kultur nejenom svým repertoárem, ale také písněmi samotnými tím, že do každé z nich vkládáme alespoň dva nebo tři různé styly a rozlišné rytmické prvky", říká Renata Vítová, která zpívá také hlavní role ve státní opeře. Dr. M k tomu poznamenává, že integrace jde ještě dále: "Naše píseň Bossanova se odehrává ve Francii, ale zatímco muž v příběhu mluví anglicky, dívka mluví španělsky". SONY BMG ihned nabídlo kapele distribuční spolupráci na projektu debutového CD "G8 Transglobal". Kapela G8 po letošní nabité sezoně, kdy vystupovala na festivalech, televizních projektech a dalších koncertech má také za sebou úspěšné turné po USA a Evropě.
G8 vám přinášejí transglobální svět skrze závany celosvětového zvuku a tvořící hudbu, která spojuje včerejšek se zítřkem, východ se západem a sever s jihem. Písně mají newyorský zvuk s tureckými rytmy a svahilsko-latinským pulsem. G8 hraje harmonie, které zvedají ze židlí, jsou unikátní a překypují energií. G8. Rytmus života. Hudba vašeho světa.

Více informací a video na www.g8band.net

Složení kapely: Juwana - zpěv, Lucy K - zpěv, Alena Kaiserová - zpěv, flétna, Dr. M - klávesy, zpěv a da rap, Sony B. - el. A akust. Kytara, Viktor Čermák - bas. Kytara, Tokhi Maa - perkuse, zpěv, Wilfried Hirt - bicí, DJ Toast - sound, samples.

Vstupné v předprodeji: 100,- Kč, na místě: 130,- Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 18. prosince v T klubu, Hudebninách a v knihkupectvích Lukas a Plejáda.

aktuálně z programu

Středa 25. dubna 2018 - 19:00 - Janíkova stodola

VZHŮRU DO DIVOČINY

Studio DVA divadlo

Příběh manželů Alice (Jana Krausová) a Jindřicha (Karel Roden), které jste si oblíbili v komedii Sex pro pokročilé, pokračuje. Do stereotypů dojemně směšného a zmateného páru se jako vichřice vmísí nečekaná návštěva. Nespoutaná sestra a provokativní švagrová Diana (Kristýna Nováková). www.studiodva.cz

Vstupné s místenkou, přízemí: 500 Kč, balkon: 480 Kč.

Prodej v T klubu, v TIC nebo online od 20. 3. od 8:30 hodin. Od stejného data je možná také 3denní rezervace, a to pouze online.

Čtvrtek 26. dubna 2018 - 19:00 - T klub

ÍRÁN – DVĚ TVÁŘE PERSIE

ایران  پرشیاچهره تا دو

Klub cestovatelů

Cestovatel a dobrodruh Michal Štěpánek z Valašského Meziříčí vás zve do Íránu. „Kontroverzní země s přísným islámským režimem nemá ve světě nálepku destinace, do které by se lidé zrovna hrnuli. A upřímně? Je to škoda…Zažil jsem ruch hlavní metropole, pokusil se vyškrábat na nejvyšší kopec v zemi, podíval se k moři, přespal v poušti, poznával města a jejich památky, navštěvoval čajovny, ochutnával, potkával spousty zvědavých lidí, ale hlavně vnímal a nasával atmosféru Blízkého východu. A co jsem za tu dobu zjistil? Že tahle země je tak trochu jiná než nám ji předkládá okolní svět. A víte co? Však si o ni přijďte něco poslechnout a udělejte si svůj vlastní obrázek…“  
Vstupné dobrovolné.

Facebooková událost

Pátek 27. dubna 2018 - 20:00 - T klub

JUSTIN LAVASH

Po úspěšném loňském vystoupení se britský Pražák vrací do Rožnova.

Justin Lavash (narozen v roce 1968 Londýně) si postupně vypracoval pověst vyhledávaného interpreta. Jeho hudba se ubírá napříč styly mezi blues, folkem a jazzem. Virtuózní hra na kytaru často nechá užaslé publikum s otázkou, jak dokáže jeden muž na jeden nástroj vytvořit polyfonii tolika vrstev.

Nová Justinova deska se jmenuje Programmed (2016) a renomovaný hudební publicista OndřejBezr o ní v recenzi v LN (12. 12. 2016) mimo jiné píše:

„Justina Lavashe zná publikum především z velmi zdařilé spolupráce s Lenkou Dusilovou a Monikou Načevou. Kluboví posluchači, především ctitelé „roots music“,  jej zase dobře znají jako sólového umělce, který fascinuje kytarovou virtuozitou, autentickým zpěvem, vlastní tvorbou a nevtíravým, avšak velkým šoumenstvím (…) Novinkou Programmed se Lavash vydal v podstatě blíž k alternativní scéně. Základními prvky alba jsou dvě hudební oblasti, které na první pohled mohou vypadat neslučitelně – blues a a elektronika. Jenomže ve skutečnosti už řadu let muzikanti z obou těchto pólů (např. Moby, R. L. Burnside, Chris Thomas King) vesele spolupracují, případně někteří tvůrci sami zosobňují obojí zároveň. (…) Teď se k nim přidal osobitým a nezaměnitelným způsobem i Justin Lavash…“

Justin zahraje dva třičtvrtěhodinové sety, čili dočkáme se, kromě písní z aktuálního alba, i starých pecek.

Vstupné do 26. dubna : 130 Kč, v den akce: 150 Kč. Prodej v T klubu, v TIC nebo online od 27. 3.

video

12. ROČNÍK KVETOUCÍ MĚSTO ROŽNOV P. R. 2018

T klub – kulturní agentura, Spolek rožnovských žen, ve spolupráci s SBD a městem Rožnov p. R. pod záštitou starosty města Radima Holiše

vyhlašuje soutěž pro všechny občany města Rožnova pod Radhoštěm s trvalým bydlištěm v kategorii balkony a okna v bytových domech, balkony a okna v rodinných domech, zahrádky před bytovými domy. Hodnotit se bude celkový vzhled květinové výzdoby oken, případně balkonů a sladění zeleně a květin s domem atd.

Termín odevzdání přihlášek je do 29. 6. 2018.

Hodnocení bude probíhat 14. 8. 2018, kdy v každé kategorii budou vybráni tři vítězové, kteří obdrží ceny. Ceny budou oficiálně předány 19. 9. 2018 v obřadní síni Městského úřadu v Rožnově pod Radhoštěm.

Schránky, do kterých můžete přihlášku odevzdat, budou umístěny v MěÚ podatelně (Masarykovo náměstí 128 a ul. Letenská 1918), Stavebním bytovém družstvu (ul. ČS. armády 1686), Květinářství U Koryčanských (ul. 1. máje 2638), Turistickém informačním centru (Masarykovo náměstí 131), Potravinách Hruška (ul. Dubková), Klubu seniorů – kancelář (ul. 1. máje 1000), T klubu – poštovní schránka (ul. Zemědělská 592).

Přihlášky jsou k dispozici u schránek na výše uvedených místech, v květnovém a červnovém vydání Spektra Rožnovska, na www.tka.cz a www.roznov.cz

přihláška v tiskové kvalitě

předchozídalší
1 2 3 1 2 3