tka
kino Panorama
zavři ≡ menu

archiv

EIN KESSEL BUNTES

předchozídalší

Sobota 26. prosince 2009 - 19.00 hodin - restaurace Tatra Vigantice

EIN KESSEL BUNTES

Koncert rožnovský amatérských kapel.

  • Nepřirozená zvířata/Zóna lásky
  • Práce strojům
  • Astmatic
  • Playback revival
  • Nechci vodku, děkuji!

Když Ein kessel buntes a na Štěpána, kdy není pána, tak i s malým bonusem v podobě kapely, která rozjede veselí už od 19.00 hodin a to veřejnou zvukovkou, která plynule přejde v koncertní program.

NEPŘIROZENÁ ZVÍŘATA/ZÓNA LÁSKY (ex Křehké netřepat)

6 ruk, pár starých ponožek, kalhoty za padesát, málo času, sponka do vlasů, rohlík se šunkou, piva, pokrčené ložní prádlo a hlavně…láska.

Složení kapely: Michal Nejezchleb - el. kytara, Jan Richtr - saxofon, Bára Gallová - zpěv. Možná přijde i bubeník.

PRÁCE STROJŮM

Kapela byla založena v březnu roku 2008 v Rožnově pod Radhoštěm, hraje převážně blues-rockovou hudbu 60. a 70. let (Eric Clapton, Lenny Kravitz, Gary More…).

Nové složení kapely: Aleš Poruba - bicí, doprovodný zpěv, Michael Luzar- basa, Verča Gondeková - zpěv, Mirek Zapletal - kytara, Vít Janírek - sólová kytara.

ASTMATIC

Kapela vznikla v srpnu 2008 na základech kapely Stetson. Bratři Růčkové a Tashunka se domluvili na pár zkouškách a výsledkem je kapela Astmatic. Kapela hraje převzaté songy od svých oblíbených interpretů (Aerosmith, Extreme, Living colour…), ale postupně začíná pracovat na vlastních věcech. Prostě mladá kapela se starým motorem.

Složení kapely: Jiří Ručka - kytara, zpěv, Ondra Ručka - basa, zpěv, Tashunka - bicí, zpěv.

PLAYBACK REVIVAL

Po několikaleté pauze opět na pódiu. S mladou kytarovou posilou v řadách starousedlíků. Provařený repertoár probuzen z hibernace a konfrontován s novými uměleckými standardy a s všemocnou číhající realitou. Rádoby hvězdné manýry ještě více umocňují nevyváženou jevištní choreografii. Ulpívá na této hudbě něco s rockového odkazu nebo je to už spíše tisíckrát probádané teritorium laciného popu? Dá se ještě vůbec mluvit o nějaké cestě na vrchol? Chmury se dostaví až ráno, teď je čas dobít baterky...

Složení kapely: Míša - kytara, Martin - kytara, Kečup - basa, zpěv, Best - bicí.

NECHCI VODKU, DĚKUJI!

Rožnovská kapela Nechci vodku, děkuji! vyrostla za krátkou chvíli jako správná, zdravá garážová plíseň. Historie kapely se nedá shrnout do pár vět, a to hlavně kvůli tomu, že kapela v této sestavě žádnou historii nemá. Předchozí uskupení absolvovalo pár místních akcí. O hudebním zařazení "kdeco" by se dalo spekulovat, proto slyšte a suďte.

Složení kapely: Mirka Gregorová - zpěv, Petra Bartoňová - zpěv, Michal Hanáček - kytara, Petr Černocký - kytara, Jarda Fidrich - baskytara, Petr Dvořák - bicí.

Vstupné v předprodeji: 80,- Kč, na místě 100,- Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 14. prosince v T klubu, Hudebninách a knihkupectvích Nohavica a Librex.

aktuálně z programu

Pátek 23. března 2018 - 19:30 - T klub

NAŠE ANO, MOONCUP ACCIDENT, SÄKKIKANGAS

Zatímco glitch devadesátých let, úzce spojený s laptopovou hudbou, byl založen na estetizaci odpadních zvuků, projekt Mooncup Accident Jana Klamma se pomyslně vrací do doby, kdy slovo glitch ještě neoznačovalo nic jiného než poruchu. Hlasy, diktafony, kytara, zvukové hračky, piezosnímače i neurotické pohyby rozvíjejí etiku smetiště: odpadky se neskládají do promyšlených koláží, nýbrž se kupí v nestejnoměrné skrumáže. Tvorba Mooncup Accident je – stejně jako každá správná skládka – dezorganizovaná, vrstevnatá, trochu nebezpečná, a přitom lákavá a dá se v ní najít spoustu obskurních věcí. EP Dead End Street vyšlo nedávno na značce KlangUndKrach.

Säkkikangas je alter ego skrývající neunavného ostravského hudebního aktivistu Rejžu vystupujícího od roku 91 (Spontánní křeč, V koupelně je břitva, XXXH´X XOˇXXOXX, Ghettoswingers, Krausofon Dygital, Heinz sans Pastor, Sklo ). Kombinuje elektroniku a hlas, terénní nahrávky a beaty, noise a silence. Ne nutně. Jak kdy. Säkkikangas skrze masku nejen divoce plive a prská, ale žene dopředu i hrubou záplatou přešitou vlnu krabicového noisu.

Trocha improvizace, nervů anebo upocené pohody dělá z produkce tria Naše ano, v němž se sešli členové skupin Zablouduil(a), Massola, Ruinu (a mnoha dalších formací), vcelku normální obývákovou záležitost. Dva saxofony a syntezátor napoví, že se bude kopat. Půda je měkká a kontaminovaná, jako na skládce. Nejde ani tak o potřebu něco v ní hledat, jako spíš o radost z přehrabování a chuť se do ní bořit. Ladit, přepínat, občas se uvolnit. Bordel – Áda, Čunďa a Páťa se rozhodli v něm říct své Ano.

Vstupné do 22. března : 80 Kč, v den akce: 100 Kč. Prodej v T klubu, v TIC nebo online od 20. 2.

Sobota 24. března 2018 - 17:00 - kino Panorama

YOU SHOW - DAVID MRÁZEK, PJAY, DENIS TV

YOU SHOW je youtuberská akce založená na interakci mezi vystupujícími a diváky. Show je plná rozhovorů, challengí, tasků a hudby. Prvním účinkujícím je Pjay. Kromě moderování ZNAČKOVÉ SHOW je tvůrcem vlastních videoklipů s písničkami Učitel, Tak pojď nebo Kouzlo vánoc, z nichž ta první má 4.7 miliónu zhlédnutí. Dále vystoupí youtuber Denis TV, který se proslavil svými vlogy, challengemi a tzv. BRAVO PORADNOU. Třetím v trojlístku je český dailyvlogger David Mrázek, který hodně cestuje, tvoří experimentílní videa a zkouší všelijaké nové věci. Představuje trochu jinou větev youtuberů, než je u nás zvykem, určitě stojí za pozornost.

Vstupné v předprodeji s místenkou: 150 Kč, v den akce a na místě s místenkou: 170 Kč. Prodej v T klubu, v TIC nebo online od 23. 1. od 8:30. Od stejného data je možná také 3denní rezervace, a to pouze online.

videa

Úterý 27. března až středa 27. června 2018 - 17:00 - Galerie Na Radnici

T klub – kulturní agentura ve spolupráci s městem Rožnov p. R. a fotografy Zdeňkem a Michalem Thomovými si vás dovolují pozvat na výstavu 

MANANG PO TŘICETI LETECH

jedna generace v životě himálajské vesnice

Ojedinělý výstavní soubor třicet let starých a současných srovnávacích fotografií z Nepálu ukazuje, jak se z odlehlé a zaostalé himálajské vesnice Manang stalo významné turistické centrum a jak tato změna ovlivnila životy místních obyvatel. 

Výstava publicistů a fotografů Zdeňka a Michala Thomových.

Vernisáž za účasti autora se uskuteční v úterý 27. března od 17 hodin v Galerii Na Radnici. Výstava potrvá do 27. června 2018 v Galerii Na Radnici v budově MěÚ na Masarykově náměstí. Je otevřena pondělí, středa 8-17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 8-14 hodin. 

detaily

Na podzim 1979 navštívil fotograf Zdeněk Thoma v himálajském království Nepál jako jeden z prvních cizinců odlehlou horskou vesnici Manang ležící na úpatí třinácté nejvyšší hory světa Annapúrny. Několik dní zde dokumentoval život místních obyvatel. A stal se i svědkem buddhistické slavnosti zahrnující taneční drama s boji Dobra a Zla.

Z řady snímků později vytvořil černobílý výstavní soubor „Vesnice ve stínu Annapúrny“, který vidělo tisíce lidí v mnoha muzeích a výstavních síních v Česku i na Slovensku.

Téměř o 30 let později, se do Manangu vypravil i fotografův syn Michal. Nesl s sebou silný svazek otcových historických fotografií  Se záměrem nalézt lidi na snímcích a zdokumentovat změnu, ke které ve vesnici došlo.

Spontánní a přátelská odezva obyvatel Manangu, kteří z tehdejší doby neměli žádné vlastní fotografie, byla po návratu impulzem k vytvoření výstavního souboru 60 srovnávacích fotografií. Vznikla také myšlenka donést tuto výstavu do Manangu,  jenž je stále vzdálen pět dnů pěšího pochodu od nejbližší silnice. 

V listopadu 2010 byly fotografie vystaveny v Praze, v prosinci v nepálském Káthmándú u příležitosti Mezinárodního filmového festivalu horských filmů.  V březnu 2011 přiletěli oba autoři do Nepálu a  po náročném pochodu horským terénem  začátkem dubna dorazili do Manangu.

Slavnostní zahájení výstavy proběhlo za účasti téměř celé vesnice. „Všichni turisté nás a naši vesnici intenzivně fotografují, ale my ty snímky nikdy nevidíme, až nyní…“, komentoval výstavu jeden z vesničanů během úspěšné vernisáže, kdy docházelo k dojemným, vzrušujícím i veselým scénám, když lidé na třicet let starých fotografiích poznávali své blízké, vykládali, co se s kým za ta léta stalo, a někdy objevili i sami sebe. Fotografický soubor oba  autoři věnovali  místnímu Muzeu manangské kultury, kde se stal trvalou expozicí.

Během pobytu ve vesnici se autorům podařilo najít další osoby ze starých fotografií a udělat řadu rozhovorů.  Po návratu pak sestavili novou, rozšířenou kolekci obsahující 80 velkoformátových snímků, který teď uvidí návštěvníci výstavy v Rožnově pod Radhoštěm.

Autoři:

Zdeněk Thoma (*1938) je známý český fotograf, publicista a cestovatel. Cestovatelským a fotografickým osudem se mu stala čarokrásná, životem kypící Asie, kde strávil přes sedm let života. Napsal čtyři cestopisy a vytvořil řadu obrazových publikací zabývajících se především zahradním uměním a čajovou kulturou.

Michal Thoma (*1979) je fotograf a publicista.  Řada jeho reportáží z cest po Asii byla uveřejněna v českých geografických časopisech. Fotografiemi i texty přispěl do celé řady knih.

Podrobnější informace o autorech: http://www.thoma.cz

Úterý 27. března 2018 - 19:00 - kino Panorama

BESEDA

MANANG PO TŘICETI LETECH

jedna generace v životě himálajské vesnice

Beseda s publicistou a fotografem Zdeňkem Thomou o výstavě otevřené v Galerii Na Radnici, která obsahuje ojedinělý výstavní soubor třicet let starých a současných srovnávacích fotografií z Nepálu ukazujících, jak se z odlehlé a zaostalé himálajské vesnice Manang stalo významné turistické centrum a jak tato změna ovlivnila životy místních obyvatel.

Vstupné v předprodeji i na místě: 50 Kč. Prodej v T klubu, v TIC nebo online od 27. 2. od 8:30. Od stejného data je možná také 3denní rezervace, a to pouze online.

předchozídalší