tka
kino Panorama
zavři ≡ menu

archiv

ALFA ORCHESTRA (Kopřivnice)

předchozídalší

Sobota 16. září 2017 - 15:00 - amfiteátr Dřevěného městečka VMP

ALFA ORCHESTRA (KOPŘIVNICE)

koncert v rámci Běhu rodným krajem Emila Zátopka pořádaném městy Rožnov pod Radhoštěm a Kopřivnice

Alfa Orchestra navazuje na někdejší věhlas stejnojmenné kopřivnické skupiny profesionálních hudebníků vystupujících v Československu i v zahraničí. Saxofonista Alois Hrnčárek  společně s kytaristou Láďou Moráčkem jsou jedinými členy původní Alfy v obsazení jejího novodobého nástupce. Za pět let se jí podařilo udělat si renomé vystupováním jak na koncertech, tak na plesech.
Tváří kapely jsou zpěváci Markéta Demlová a Aleš Pustka. Kytaru drží v rukou již zmíněný Láďa Moráček, baskytaru Radek Machala a za bicími sedí Martin Hrček. Klávesákem kapely je František Panáček a dechovou sekci tvoří Zdeněk Hyvnar (trubka), Milan Rusnák (pozoun) a Alois Hrnčárek (saxofony). Častým hostem na některých vystoupeních je také Lenka „Lo“ Hrůzová.
Alfa Orchestra hraje výhradě coververze populární hudby z konce minulého století.
Bez vstupného

O kulturní doprovodný program při doběhu rožnovským parkem se v hudebním altánu v době od 10:00 do 14:00 postará DJská dvojice LION BORDRA. Z vinylových desek zahrají staré i nové hity a povzbudí běžce k závěrečnému sprintu.

video

aktuálně z programu

Pondělí 26. února 2018 - 19:00 - T klub

MADAGASKAR

Klub cestovatelů

Jsme stále ještě v Africe? Toť věčná otázka cestovatelů po Madagaskaru, čtvrtém největším ostrově světa. A odpověď není jednoduchá, neboť jen málo ostrovů je tak rozmanitých, jako právě Madagaskar. Už jen ta směsice několika desítek horských či pobřežních etnik, z nichž některá nezapřou africké kořeny, jiná zase své dávné předky z indického oceánu či daleké východní Asie. Při putování Madagaskarem se nevyplatí spěchat, ono to ostatně ani nejde, neboť projíždíte jednou z nejchudších zemí s ubohou infrastrukturou. Paradoxně o to více přátelských lidských duší potkáváte, ať už se touláte mezi terasovitými rýžovišti horalů, rybářskými vesničkami těch nejchudších, savanou s majestátnými obry baobabů či v ulicích královských měst. Zašmudlané, ale věčně usměvavé caparty musíte občas skoro až odhánět.  Rozmanitost a malebnost madagaskarské přírody je nezměrná a nad tím vším se tyčí téměř panenská krása Národních parků a rezervací. Setkáme se s cestovatelem a dobrodruhem Robertem Bazikou ze Zlína. Přijměte pozvání k výpravě na lemury, baby a baobaby (a spoustě dalších zajímavostí).

Vstupné dobrovolné.

předchozídalší