tka
kino Panorama
zavři ≡ menu

archiv

Ventolin, ENVLPS, Johuš Matuš

předchozídalší

Pátek 17. listopadu 2017 - 19:30 - T klub

VENTOLIN, THE ENVLPS, JOHUŠ MATUŠ

19:30 ENVLPS

20:15 JOHUŠ MATUŠ

21:00 VENTOLIN

Ventolina jsme měli možnost vidět v T klubu před půldruhým rokem a to jak na povedeném workshopu o tvorbě elektronické hudby bez pomocí počítače, tak na koncertě, kde se tančilo ostošest. A jelikož 15. září vydává novou desku "Vítajte", nabízí se, aby ji přijel k nám představit. Producent, hudebník a performer. Ventolin kombinuje prvky elektra, raného acid house, punku a techna. Krabičky, efekty, vintage syntezátory a další obskurní věci - to je jeho intrumentárium. Naživo s ním vytváří svou hudbu. Klade důraz na energii a přímý kontakt s publikem a úspěšně překonává odtažitost, s kterou každá elektronická liveshow bojuje. Pražská formace THE ENVLPS popisuje svůj styl jako „Darkwave Synthpop“. To je ale spíše odkazem na jejich vlivy než přesným popisem hudby, kterou sami vytváří. Kombinace živých nástrojů a elektroniky zajímavě balancuje na hranách darkwave, postrock, synthpopu. Od každého si bere jen něco a dohromady zní uvěřitelně, energicky a svojsky! Původ členů kapely sahá do různých míst (Tunisko/Švédsko/Česko/Francie). Je jasné, že i když oficiálně sídlí v Praze, společného času mají pánové s dámou málo. Jejich hudba tak vzniká v „datových oblacích“. Debutové EP tak dostalo jméno "Cloud" a jejich písnička "Envelopes" působí v rotaci rádia Wave jako zjevení, výborná, dotažená produkce, chytlavá melodie, hit jak má být.

Třetí do party je hudebnice Johuš Matuš, sólistické muzikantské duo, nebo duální muzikantské sólo, ovlivněné ruralismem. Afterparty po koncertě obstarají DJ Tomino a DJ Myslivec.

Vstupné do 16. listopadu 130 Kč, v den akce 150 Kč.

Předprodej od 3. října v T klubu, TIC a online. V den předprodeje se v pravém horním rohu objeví modrá ikonka VSTUPENKY, na kterou stačí kliknout.

videa

aktuálně z programu

Pondělí 26. února 2018 - 19:00 - T klub

MADAGASKAR

Klub cestovatelů

Jsme stále ještě v Africe? Toť věčná otázka cestovatelů po Madagaskaru, čtvrtém největším ostrově světa. A odpověď není jednoduchá, neboť jen málo ostrovů je tak rozmanitých, jako právě Madagaskar. Už jen ta směsice několika desítek horských či pobřežních etnik, z nichž některá nezapřou africké kořeny, jiná zase své dávné předky z indického oceánu či daleké východní Asie. Při putování Madagaskarem se nevyplatí spěchat, ono to ostatně ani nejde, neboť projíždíte jednou z nejchudších zemí s ubohou infrastrukturou. Paradoxně o to více přátelských lidských duší potkáváte, ať už se touláte mezi terasovitými rýžovišti horalů, rybářskými vesničkami těch nejchudších, savanou s majestátnými obry baobabů či v ulicích královských měst. Zašmudlané, ale věčně usměvavé caparty musíte občas skoro až odhánět.  Rozmanitost a malebnost madagaskarské přírody je nezměrná a nad tím vším se tyčí téměř panenská krása Národních parků a rezervací. Setkáme se s cestovatelem a dobrodruhem Robertem Bazikou ze Zlína. Přijměte pozvání k výpravě na lemury, baby a baobaby (a spoustě dalších zajímavostí).

Vstupné dobrovolné.

předchozídalší