AKTUÁLNĚ - LEDEN 2021

levá šipkaprosinec 2020
ilustrační obrázek

D.Y.K. tour 2021

Přátelé, nedá se nic dělat. Je nám to líto, ale koncerty v lednu ani v únoru není reálně možné uspořádat. A že jsme se na ně vážně těšili... 
Ovšem my to nevzdáváme. Nový termín pro koncert Vojty Dyka hledáme v létě, tak abychom se mohli potkat bezpečně pod širým nebem v amfiteátru Na Stráni, jak bylo původně plánováno, a naplno si to společně užili. 
Všechny zakoupené vstupenky samozřejmě zůstávají v platnosti.
O všech novinkách vás budeme informovat.
Děkujeme za pochopení.

Rožnovská alternativní hudební scéna – díl první

Ctib hovoří o lokálních punkových kapelách a pouští jejich skladby, ať už současné, tak historické.

více

Rožnov je kromě asociací na Valašské muzeum v přírodě či legendární podnik Tesla rovněž synonymem pro aktivní hudební alternativní scénu. Daniel Stibor, řečený taky Ctib, je hybatelem muzikantského podhoubí již dlouhou dobu a přináší svůj vhled do centra dění, ale zároveň se dokáže odprostit od ryze subjektivních pocitů a podává informovanou sondu o stavu zdejší nezávislé hudby. V tomto díle si vzal do parády aktuální desky roku 2020 od Kultra! a Lucifer efekt, řeč se přirozeně stočila i na spřízněné projekty a starší nahrávky.

S Tomášem Doruškou o filmu, kultuře a ekologii

S rožnovským režisérem, střihačem a pedagogem FAMU o jeho filmových začátcích a následných úspěších. Řeč bude nejen o filmu Radhošť a dokumentech, ale i o tom, proč se Tomáš věnoval či věnuje ve své tvorbě Romům, životnímu prostředí a protestům v Turecku. Příjemný poslech přeje autor podcastu Petr Kopecký.

více

Tomáš Doruška je střihač, režisér a producent dokumentárních filmů. Vyrůstal v Rožnově pod Radhoštěm, kam se stále skrze svou tvorbu vrací.
Dráhu profesionála předcházelo amatérské období a natáčení absurdních skečů ve skupině Ovar-B. Studium na FAMU mu pomohlo kultivovat schopnost přiblížit se k objektu a pozorovací metodou zachycovat překvapivé detaily.
Koprodukoval a režíroval svůj absolventský povídkový film Radhošť (2001), podařilo se jej uvést do distribuce a získal za něj cenu Mezinárodní asociace filmových klubů. V roli dramaturga ho najdeme mimo jiné u vtipného a oceňovaného animovaného filmu Zlínská polévka (2007), který jako jediný film z toho roku reprezentoval Česko na prestižním festivalu v Annecy.
Po krátkém působení na filmové škole ve Zlíně učí od roku 2006 na plný úvazek na několika katedrách FAMU, nově vede obor mezinárodní filmové Montage.
Jako režisér a střihač natočil asi 20 krátkých dokumentů a nezávislých filmů. Vyzkoušel si různé žánry od cestopisné road movie přes polohraný vzdělávací pořad pro děti až po autorský dokumentární film.

Marek Jelínek o životě na kolech

O tom jaké to je projet tři kontinenty na koloběžce a jaký je to pocit ocitnout se ze dne na den na Valašsku. Podcast uvádí Pavel Jakubík.

více

Marek Jelínek, kluk z Kolína, jednoho dne zanechal dobře placené práce na manažerské pozici v logistice a rozhodl se opustit stereotyp, ale zároveň také jistoty, a začít cestovat po světě. V roce 2016 se postavil na stupátko koloběžky a už z něj prakticky neslezl. V povídání s Pavlem Jakubíkem se dozvíte co všechno mu tato změna dala a zda mu také něco vzala, ale také o tom, proč je samozřejmé podporovat charitativní projekty nebo o tom jak vidí lidi na Valašsku.