AKTUÁLNĚ - DUBEN 2021

levá šipkabřezen 2021

Veronika Mičolová - bytový a oděvní design

S Veronikou Mičolovou o vzdělávání, udržitelnosti, barvách, vkusu i o tom, že oblékat člověka nebo interiér jeho bytu je v podstatě to samé. Pořadem provází Petr Kopecký.

více

V éře před Covidem jsme Veroniku Mičolovou mohli potkávat na akcích věnovaných hudbě, filmu, výtvarnému umění, architektuře či módě. Ne všichni ale víme o jejích mnoha talentech a úspěších. Na její výtvory můžeme narazit v nejlepších designových obchodech ve Zlíně, Ostravě, Olomouci či Brně, na velkých přehlídkách typu Meatdesign nebo na molech módních přehlídek. V Rožnově se prezentuje interiéry například v Nashem bistru nebo v klubu Vrátnice. V podcastu Veronika mluví třeba o oblékání jako o formě sebevyjádření, o psychologii barev nebo o nejčastějších chybách při zařizovaní bydlení.

S Beatou Bocek o zpívání, o dalekých cestách a o životě v cizině

S kytarou je folková písničkářka, akordeon ji vrací do rodného Těšína, s koncovkou se cítí být ženou hor, mbira z ní dělá šamanku a ukulele přináší lehkost a vzpomínky na cestování. Zpěvačka, muzikantka, skladatelka a cestovatelka jako první host podcastu Moniky Kovářové.

více

BEATA BOCEK  je folková zpěvačka, muzikantka a skladatelka, hráčka na několik hudebních nástrojů …která nějakou dobu žila i  v Rožnově. Vydala pět hudebních alb, z nichž album JA TUTAJ MIESZKAM bylo nominováno na cenu Anděl 2013 v kategorii World Music. Její hudba je melodická, propletená emocemi. Využívá zvukomalebnosti polského jazyka, ve kterém je většina jejich textů. Momentálně žije ve Švédsku, kde se věnuje rodině a koncertuje v duu s muzikantem Christofferem Strandhem. Podcast připravila Monika Kovářová.