tka
kino Panorama
zavři ≡ menu

archiv

PROGRAM LEDEN 2018

prosinec 2017únor 2018

Pondělí 1. až středa 3. ledna 2018 - 18:00

ZTRACEN V DŽUNGLI

Strhující a téměř neuvěřitelný příběh vůle a boje o přežití podle skutečné události. Mladý muž chce uniknout z rutiny běžného západoevropského života a zažít pořádné dobrodružství. S několika dalšími lidmi se v Jižní Americe vydá do neprobádaných míst amazonského pralesa, chtějí objevit neznámé indiánské kmeny, úchvatnou nedotčenou přírodu a snad i naleziště zlata. Jednoho dne ale jejich průvodce zmizí, skupinku kamarádů rozdělí ztroskotání ve vodopádu a hlavní hrdina se ocitá uprostřed neprostupné, nehostinné a nebezpečné džungle úplně sám. Krásná příroda se proměňuje v zelené peklo, divočina se proměňuje v krutého nepřítele. Džungle má jasný vzkaz: sem lidé nepatří. V hlavní roli trosečníka v nekonečném deštném pralese exceluje Daniel Radcliffe. Film vznikl podle skutečného příběhu a stejnojmenného knižního bestselleru, který zničenou expedici a boj o holý život popisuje.

Austrálie, 2017.

České titulky. Přístupnost od 12 let. Délka filmu 115 minut.

Více o filmu | Trailer

Pondělí 1. až středa 3. ledna 2018 - 20:00

BORG/MCENROE

Wimbledon, 1980. Nejdeštivější léto desetiletí. Svět se těší, až uvidí tenisovou jedničku Björna Borga obhajovat svůj pátý titul Wimbledonu. Jen málokdo zná drama v zákulisí: v pouhých 24 letech je Borg blízko konci, uštvaný a svíraný úzkostí. Jeho 20letý vyzyvatel John McEnroe se rozhodl nahradit svého bývalého hrdinu na trůnu Wimbledonu. Borg/McEnroe je příběh o ceně úspěchu. Nejlepší světoví hráči tenisu jsou uvězněni vlastní kariérou. Oba sportovci jsou neustále tlačeni proti sobě komerčním tenisovým průmyslem: jako protiklady postav ”lce Borg” a ”Superbrat”. Rivalové jsou nuceni si přiznat během Wimbledonu 1980, že jediný, kdo chápe čím si prochází, je jejich největší nepřítel.

Dánsko, Finsko, Švédsko, 2017. Hrají: Sverrir Gudnason, Stellan Skarsgard, Shia LaBeouf, Tuva Novotny, David Bamber, Robert Emms. Režie: Janus Metz.

České titulky. Mládeži přístupný. Délka filmu 90 minut.

Více o filmu | Trailer

Čtvrtek 4. až středa 10. ledna 2018 - 18:00

ČERTOVINY

Stalo je jednou, že se v pekle uklízelo. Čerti se jen hemžili, ale protože si k práci neuměli šikovně zajít, navzájem si překáželi a klopýtali jeden přes druhého, prostě hotový blázinec. Toho zmatku využili dva mladí čerti, kteří schválně ještě víc při uklízení překáželi. A pak se to stalo. Jeden zakopl, padl na druhého a oba povalili kotel s hříšnou duší. Toho využila hříšná duše. Rozběhla se k otevřené bráně, kterou zrovna staří čerti větrali a než se kdo nadál, byla pryč. Bylo zle. Luciper se rozhodl pro trest – čerti musí jít na svět a každý přivést do pekla jednu hříšnou duši. Pak jim bude odpuštěno.

Česká republika, 2017. Hrají: Jakub Prachař, Dominick Benedikt, Karel Dobrý, Ondřich Navrátil, Andrea Hoffmannová, Sara Sandeva, Richard Jaroslav Müller, Jana Bernášková, Jaromír Nosek, David Gránský, Radek Holub. Režie: Zdeněk Troška.

Česká verze. Mládeži přístupný. Délka filmu 100 minut.

Více o filmu | Trailer

Čtvrtek 4. až neděle 7. ledna 2018 - 20:00

STAR WARS: POSLEDNÍ Z JEDIŮ

Ve filmu Star Wars: Poslední z Jediů od studia Lucasfilm pokračuje sága rodu Skywalkerů. Postavy předchozího filmu Star Wars: Síla se probouzí spolu s legendárními hrdiny galaxie prožívají strhující dobrodružství, během kterých odhalí prastará tajemství Síly a šokující události z minulosti.

USA, 2017. Hrají: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Benicio Del Toro. Režie: Rian Johnson.

Český dabing. Mládeži přístupný. Délka filmu 150 minut.

Více o filmu | Trailer

Pondělí 8. až středa 10. ledna 2018 - 20:00

ODNIKUD

Život Katji se otřese v základech, když při bombovém útoku přichází o syna a manžela. Následný soudní proces navíc neskončí podle Katjiných očekávání. Rodina a přátelé se jí snaží být v těžkých chvílích oporou, ale Katja nemůže jít dál, dokud neučiní spravedlnosti zadost. V hlavní roli thrilleru Fatiha Akina o pomstě a spravedlnosti exceluje Diane Kruger.

Francie, Německo, 2017. Hrají: Diane Kruger, Numan Acar, Siir Eloglu, Johannes Krisch, Samia Muriel Chancrin, Denis Moschitto, Ulrich Tukur. Režie: Fatih Akin.

České titulky. Délka filmu 106 minut.

Více o filmu | Trailer

Pátek 12. až neděle 14. ledna 2018 - 17:30

ZMENŠOVÁNÍ

Chcete mít lepší život? Nechte se zmenšit. Paul se to rozhodne risknout a nečekaně tím nastartuje své největší životní dobrodružství. Matt Damon ve filmu od režiséra Bokovky zjišťuje, jak velký může být život, když se zmenšíte.

USA, 2017. Hrají: Matt Damon, Christoph Waltz, Hong Chau, Kristen Wiig. Režie: Alexander Payne.

České titulky. Přístupnost od 12 let. Délka filmu 135 minut.

Více o filmu | Trailer

Pátek 12. až neděle 14. ledna 2018 - 20:00

VELKÁ HRA

Hvězdně obsazený film, který vypráví pravdivý příběh Molly Bloom, profesionální lyžařky, která se dílem osudu stala provozovatelkou tajných heren pro smetánku nejen z řad hollywoodských hereckých es, rockových hvězd a nejlepších pokerových hráčů, ale i vysoko postavených byznysmenů a prominentů mafie.

USA, 2017. Hrají: Jessica Chastain, Idris Elba, Kevin Costner, Michael Cera. Režie: Aaron Sorkin.

České titulky. Přístupnost od 15 let. Délka filmu 140 minut.

Více o filmu | Trailer

Neděle 14. ledna 2018 - 16:00

ZIMNÍ PUTOVÁNÍ ZA POHÁDKOU

Broučci – Loučení, Broučci – A byla zima, Lyšajův sen, Dva mrazíci, Jak Mikeš zachránil Bobeše, Vánoční stromeček, Jak jedli vtipnou kaši, Rézi a Brok na vánočním trhu.

Česká republika, 2017.

Česká verze. Mládeži přístupný. Délka filmu 66 minut.

Trailer

Pondělí 15. až středa 17. ledna 2018 - 17:30

NEJTEMNĚJŠÍ HODINA

Gary Oldman v roli jedné z největších osobností 20. století. Winston Churchill na počátku 2. světové války musí učinit zásadní rozhodnutí. Hrozba Německé invaze je bezprostřední a on jako premiér Velké Británie musí v této temné hodině během krátké chvíle semknout národ a změnit průběh světových dějin.

USA, 2017. Hrají: Gary Oldman, Kristin Scott Thomas, Lily James, Stephen Dillane, Ronald Pickup, Ben Mendelsohn. Režie: Joe Wright.

České titulky. Přístupnost od 12 let. Délka filmu 114 minut.

Více o filmu | Trailer

Pondělí 15. až středa 17. ledna 2018 - 20:00

INSIDIOUS: POSLEDNÍ KLÍČ

Čtvrtá část kultovní série Insidious: Poslední klíč odhalí záhadnou minulost vyhledávané parapsycholožky Elise. Ta v mládí žila v malém městě v Novém Mexiku, její domov však byl zároveň domovem temných sil, a tak netrvalo dlouho a její život se obrátil naruby. Nyní ji nejnovější klient přivádí zpět do domu hrůzy a Elise se musí vyrovnat s vlastní děsivou minulostí.

USA, 2017. Hrají: Lin Shaye, Josh Stewart, Spencer Locke, Javier Botet. Režie: Adam Robitel.

České titulky. Přístupnost od 15 let. Délka filmu 120 minut.

Více o filmu | Trailer

Čtvrtek 18. ledna 2018 - 18:00

CUKRÁŘ

Služební cesty mohou přinést mnohá překvapení a není výjimkou, pokud mezi ně patří setkání, jež přeroste v milenecký vztah. Poměr Thomase, cukráře žijícího v Berlíně, a Orana, ženatého muže původem z Izraele, však po několika měsících utne tragická událost. Oran umírá při dopravní nehodě a Thomas nevidí jiné východisko, než vyhledat vdovu, jež teď sama vychovává Oranova syna. Přes počáteční nedůvěru, pramenící z Thomasovy německé národnosti, dává truchlící Anat mlčenlivému mladému muži práci ve své kavárně, netuší však, že nevyslovený smutek, který je spojuje, se váže k jednomu a tomu samému muži. Na poli celovečerního filmu debutující Ofir Raul Graizer přináší melodrama, jehož síla spočívá v subtilnosti, s jakou milostnou tematiku dokáže nahlédnout. Do popředí staví křehké a nepatrné emoce, kontury bolestivého tajemství přitom odhaluje jen velmi pozvolně. O to silnější svědectví o lásce, jež není podmíněna sexuální orientací, dokáže tento formálně kultivovaný debut přinést.

Německo, Izrael, 2017. Hrají: Sarah Adler, Zohar Shtrauss, Tim Kalkhof. Režie: Ofir Raul Graizer.

Anglické titulky. Přístupnost od 15 let. Délka filmu 104 minut.

Více o filmu | Trailer

Pátek 19. až neděle 21. ledna 2018 - 18:00

COCO

Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným muzikantem, jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši zesnulých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny.

USA, 2017. Režie: Lee Unkrich, Adrian Molina.

Český dabing. Mládeži přístupný. Délka filmu 105 minut.

Více o filmu | Trailer

Pátek 19. až neděle 21. ledna 2018 - 20:00

ZOUFALÉ ŽENY DĚLAJÍ ZOUFALÉ VĚCI

"To tedy byl porod!" vzdychnete si, když se vám něco nepodaří lehce, ale stojí vás to hodně úsilí. "To tedy byl porod!" je přesná definice nejen vstupu naší hrdinky Olgy na svět (vzácnou polohou čelní), ale tato věta vystihuje i její touhu najít pravou lásku. Není to vůbec jednoduché, možná proto, že ani Olga není jednoduchá. Má se svým milostným životem velké plány a má přebujelou fantazii. Městečko, kde se narodila, jí ale pro realizace milostných záměrů nestačí. A tak se přemístí do velkoměsta. Nejprve prodává v prodejně s dámským prádlem, kde obslouží přes tři tisíce žen, než se stane zázrak a přijde ON! Ten první a pravý! To si alespoň Olga myslí do okamžiku, než ho přistihne při nevěře. Olga studuje psychologii, a tak má svou situaci teoreticky zvládnutou. Praxe je ovšem jiná. Zvlášť, když se potká s vyhlášeným děvkařem a ten ji odveze do karpatských hor. Anebo když se málem utopí v kanoi před očima toho mladíčka… Anebo když zjistí, že ten kluk, který jí poprvé viděl nahou, není zas takový kretén… Anebo když pochopí, že její syn už není dítě… Anebo... Těch "anebo" je na cestě, kde Olga hledá báječný vztah, hodně. Určitě ale platí, že film Zoufalé ženy dělají zoufalé věci je komedie, ze které vyplývá, že co se týče lásky, tak... i když je vám hrozně, i když jste k smíchu, tak to prostě nesmíte vzdát!

Česká republika, 2017. Hrají: Klára Issová, Lenka Vlasáková, Jiří Dvořák, Zdena Procházková, Pavel Kříž, Martin Kraus, Petr Vacek, Matouš Ruml, Aneta Krejčíková. Režie: Filip Renč.

Originální verze. Přístupnost od 12 let. Délka filmu 90 minut.

Více o filmu | Trailer

Pondělí 22. a úterý 23. ledna 2018 - 17:30

THOR: RAGNAROK

Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok - zkázu svého domova a konec asgardské civilizace - který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers - neuvěřitelnému Hulkovi.

USA, 2017. Hrají: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett, Idris Elba, Matthew McConaughey, Tom Taylor, , Jeff Goldblum, Tessa Thompson, Karl Urban, Mark Ruffalo, Anthony Hopkins.

Český dabing. Přístupnost od 12 let. Délka filmu 110 minut.

Více o filmu | Trailer

Pondělí 22. a úterý 23. ledna 2018 - 20:00

TŘI BILLBOARDY KOUSEK ZA EBBINGEM

Mildred Haynes zavraždili dceru Angelu. Vyšetřování vraždy se neúspěšně táhne a Mildred se rozhodne jednat. Před vjezd do města, kde žije, umístí tři billboardy s velmi kontroverzními vzkazy určenými pro Williama Willoughbyho, šéfa místní policie. Drama plné černého humoru od Oscarového režiséra Martina McDonagha (V Bruggách).

USA, Velká Británie, 2017. Hrají: Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell, Abbie Cornish, Lucas Hedges, Peter Dinklage. Režie: Martin McDonagh.

České titulky. Délka filmu 115 minut.

Více o filmu | Trailer

Pátek 26. až neděle 28. ledna 2018 - 18:00

KOLO ZÁZRAKŮ

V 50. letech 20. století je v zábavním parku na Coney Islandu velmi rušno. Ginny (Kate Winslet) je nešťastná bývalá herečka, která nyní pracuje jako servírka. Její manžel Humpty (Jim Belushi) se rád napije, pak bývá hrubý a před manželkou často dává přednost rybaření. Nedávno se k nim nastěhovala Humptyho dcera z prvního manžel-ství, Carolina (Juno Temple), která má sice s otcem problematický vztah, ale zároveň se potřebuje ukrýt před gangstery i FBI. Když Ginny potká na pláži pohledného mladého plavčíka Mickeyho (Justin Timberlake), velmi rychle podlehne jeho kouzlu a zamiluje se. V jejich milostné romanci nachází záchranu od všech chyb a zklamání z vlastního života. Stejně tak přítomnost znovunalezené dcery Caroliny má blahodárný vliv na Humptyho chování a on znovu zažívá radost. Ale Ginniny a Humptyho opojné naděje na lepší život se začínají hroutit, když se Carolina poprvé setká s Mickeym… Dramatický příběh vášně, násilí a zrady natočil režisér Woody Allen podle svého scénáře. I tentokrát získal pro film ty nejlepší herecké hvězdy současnosti. V hlavních rolích se představí Kate Winslet, James Belushi, Juno Temple a také zpěvák Justin Timberlake, který již několikrát dokázal své vysoké herecké kvality.

USA, 2017. Hrají: Kate Winslet, Juno Temple, Justin Timberlake, Jim Belushi. Režie: Woody Allen, Vittorio Storaro.

Přístupnost od 12 let. Délka filmu 101 minut.

Více o filmu | Trailer

Pátek 26. až neděle 28. ledna 2018 - 20:00

CIZINEC VE VLAKU

Postava, kterou Liam Neeson hraje v Cizincovi ve vlaku, žije spokojený a ten úplně nejobyčejnější život. Prodává pojištění, s rodinou žije za městem a do práce a zpátky dojíždí pravidelným vlakem. Každý den, už deset let, co odešel od policie. Dnešní den se moc nepovedl a stejně jako vždycky nastupuje do vlaku a těší se domů. Zdraví známé průvodčí i známé tváře. Tahle cesta ale bude úplně jiná a postava Liama Neesona si během ní sáhne na samotné dno psychických i fyzických sil. Zaplete se totiž do zvláštní a smrtící hry. Musí ve vlaku najít někoho, kdo tam nepatří. Když neuspěje, přijde o rodinu, pokud uspěje, dostane odměnu. Odmítnutí se nebere jako odpověď. Vlak uhání, tajemný vládce hry sleduje každý jeho krok a vzdálenost do cílové stanice se krátí. Než zastaví, šílená situace ve vlaku se promění v horečnaté pátrání, rvačky a střelbu. Je to hra nebo promyšlený zločin? Kdo je tajemný cizinec ve vlaku a proč ho má najít?

USA, 2018. Hrají: Liam Neeson, Vera Farmiga, Patrick Wilson, Sam Neil. Režie: Jaume Collet-Serra.

České titulky. Přístupnost od 12 let. Délka filmu 120 minut.

Více o filmu | Trailer

Pondělí 29. ledna 2018 - 17:30

LABYRINT: VRAŽEDNÁ LÉČBA

V epickém finále série Labyrint vede Thomas (Dylan O’Brien) svou skupinu unikajících Placerů na jejich poslední a nejnebezpečnější misi. Aby zachránili své přátele, musí se dostat do legendárního Posledního města, labyrintu řízeného organizací Z.L.S.N., toto místo se může stát nejhroznějším bludištěm ze všech. Ten, kdo to přežije, bude mít odpovědi na otázky, které si Placeři položili od chvíle, kdy poprvé dorazili do labyrintu.

USA, 2018. Hrají: Dylan O’Brien, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster, Giancarlo Espositio, Aidan Gillen, Ki Hong Lee, Barry Pepper, Will Poulter, Patricia Clarkson. Režie: Wes Ball.

České titulky. Přístupnost od 12 let. Délka filmu 140 minut.

Více o filmu | Trailer

Pondělí 29. ledna 2018 - 20:00

VŠECHNY PRACHY SVĚTA

Film sleduje únos šestnáctiletého Johna Paula Gettyho III (Charlie Plummer) a zoufalou snahu jeho milující matky Gail (Michelle Williams) přesvědčit Johnova miliardářského dědečka (Christopher Plummer), aby zaplatil výkupné. Když to Getty senior odmítne a narůstá prchlivost a brutalita únosců, snaží se Gail jeho rozhodnutí zvrátit. Když život jejího syna visí na vlásku, obrátí se zoufalá Gail na Gettyho poradce (Mark Wahlberg) a sotva myslitelné spojenectví v závodě s časem nakonec ukáže, že bezpodmínečná a trvalá láska má větší hodnotu, než peníze.

USA, 2017. Hrají: Michelle Williams, Mark Wahlberg, Christopher Plummer. Režie: Ridley Scott.

České titulky. Přístupnost od 15 let. Délka filmu 132 minut.

Více o filmu | Trailer

Středa 31. ledna 2018 - 17:30

LABYRINT: VRAŽEDNÁ LÉČBA

V epickém finále série Labyrint vede Thomas (Dylan O’Brien) svou skupinu unikajících Placerů na jejich poslední a nejnebezpečnější misi. Aby zachránili své přátele, musí se dostat do legendárního Posledního města, labyrintu řízeného organizací Z.L.S.N., toto místo se může stát nejhroznějším bludištěm ze všech. Ten, kdo to přežije, bude mít odpovědi na otázky, které si Placeři položili od chvíle, kdy poprvé dorazili do labyrintu.

USA, 2018. Hrají: Dylan O’Brien, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster, Giancarlo Espositio, Aidan Gillen, Ki Hong Lee, Barry Pepper, Will Poulter, Patricia Clarkson. Režie: Wes Ball.

České titulky. Přístupnost od 12 let. Délka filmu 140 minut.

Více o filmu | Trailer

Středa 31. ledna 2018 - 20:00

VŠECHNY PRACHY SVĚTA

Film sleduje únos šestnáctiletého Johna Paula Gettyho III (Charlie Plummer) a zoufalou snahu jeho milující matky Gail (Michelle Williams) přesvědčit Johnova miliardářského dědečka (Christopher Plummer), aby zaplatil výkupné. Když to Getty senior odmítne a narůstá prchlivost a brutalita únosců, snaží se Gail jeho rozhodnutí zvrátit. Když život jejího syna visí na vlásku, obrátí se zoufalá Gail na Gettyho poradce (Mark Wahlberg) a sotva myslitelné spojenectví v závodě s časem nakonec ukáže, že bezpodmínečná a trvalá láska má větší hodnotu, než peníze.

USA, 2017. Hrají: Michelle Williams, Mark Wahlberg, Christopher Plummer. Režie: Ridley Scott.

České titulky. Přístupnost od 15 let. Délka filmu 132 minut.

Více o filmu | Trailer

prosinec 2017únor 2018