tka
kino Panorama
Vrátnice
zavři ≡ menu

archiv

FREE SOLO

předchozídalší

Čtvrtek 16. května 2019 - 18:00

FILMOVÝ KLUB - FREE SOLO

Alex Honnold si v životě neklade malé cíle. Špičkový americký sportovec udivuje svět odvážnými balancováním na hraně života a smrti, když zdolává složité strmé vrcholy sám a bez jakéhokoli jištění. Yosemitský gigant El Capitan ale představuje výzvu, před kterou i chladnokrevný a zdánlivě emocí zbavený lezec zapochybuje. Oscarem ověnčený dokumentární thriller unikátním způsobem kombinuje závrať a euforii.

USA, 2018. Hrají: Alex Honnold, Jimmy Chin. Režie: Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi.

film s titulky • přístupné bez omezení • vstupné 100 Kč, pro členy FK 90 Kč • 100 minut

Trailer

dnes se hraje

Pondělí 27. až středa 29. května 2019 - 18:00

BOLEST A SLÁVA

Salvator Mallo je slavný filmový režisér. Za svou kariéru posbíral mnoho úspěchů. Nyní se jeho svět hroutí. Salvator cítí jen prázdnotu a není schopen tvořit. Jestli chce dál žít, musí najít příčinu. Ve vzpomínkách se vrací do svého dětství do 60. let, kdy s rodiči emigroval do Valencie. Snaží se rozpomenout na spalující touhu po své první lásce, kterou potkal v 80. letech v Madridu a na bolest, kterou mu přinesl rozchod. Tehdy cítil opojnost života i utrpení. Psaní pro něj bylo únikem a zapomněním. Kouzlo filmu mu přineslo slávu i vykoupení z neúspěchů jeho života. Bolest a sláva vypráví o složitosti oddělit tvůrčí proces od vlastního života a od vášní, které žití dávají smysl a naději. Bolest a sláva je nejnovějším počinem z pera kultovního španělského režiséra a scenáristy Pedra Almodóvara. Ten do hlavních rolí obsadil své oblíbené a osvědčené herce – Antonia Banderase a Penelope Cruz.

Španělsko, 2019. Hrají: Penélope Cruz, Antonio Banderas, Asier Etxeandia, Leonardo Sbaraglia. Režie: Pedro Almodóvar.

film s titulky • nevhodný pro děti do 12 let • vstupné 120 Kč • 108 minut

Trailer

Pondělí 27. až středa 29. května 2019 - 20:00

SYN TEMNOTY

Co kdyby nadané dítě z jiného světa ztroskotalo na Zemi, ale místo aby se pro lidstvo stalo hrdinou, začalo by se projevovat velmi zlověstně? V Synovi temnoty přináší vizionářský tvůrce Strážců galaxie a The Belko Experiment děsivý zvrat a nový radikální žánr: superhrdinský horor.

USA, 2018. Hrají: Elizabeth Banks, Meredith Hagner, Matt Jones, David Denman. Režie: David Yarovesky.

film s titulky • nepřístupné pro děti do 15 let • vstupné 120 Kč • 90 minut

Trailer

předchozídalší
1 2 3