tka
kino Panorama
Vrátnice
zavři ≡ menu

archiv

LAST CHRISTMAS

předchozídalší

Pondělí 9. až středa 11. prosince 2019 - 20:00

LAST CHRISTMAS

Hvězda Hry o trůny Emilia Clarke září, baví a dojímá ve vánoční romantické komedii Last Christmas. V jejím příběhu se spojil autorský um herečky a oscarové scenáristky Emmy Thompson s nadčasovými písničkami George Michaela. Kdyby Bridget Jonesová hledala ještě větší zoufalku, než je ona sama, v Kate (Emilia Clarke) by se určitě trefila do černého. Ta holka sice vypadá jako roztomilý diblík, ale ve skutečnosti je magnetem na špatná rozhodnutí všeho druhu – nerozumí si s vlastní rodinou, nevyzná se sama v sobě, neumí si najít normálního chlapa a navíc pracuje v obchodě s vánočními potřebami. To se pozná tak, že chodí v asexuálním skřítkovském kostýmku, neustále cinká rolničkou a v hlavě jí pořád jede vánoční hit George Michaela Last Christmas. Přitom přesně před rokem balancovala mezi životem a smrtí, když podstoupila velmi komplikovanou operaci. Jeden by řekl, že si té „druhé šance“ bude víc vážit, ale Kate je evidentně všechno fuk. Okázale kašle na všechno a na všechny a životem proplouvá cestou nejmenšího odporu. Pak ale potká Toma (Henry Golding), trochu záhadného mladíka, který se jí čím dál víc začne plést do cesty a do života. A i když je Kate odhodlaná pokračovat ve svém dosavadním stylu života, vlivem tohohle kluka, vánoční atmosféry a magického Londýna začne její předčasně okoralé srdce velmi rychle tát.

Velká Británie, 2019. Hrají: Emilia Clarke, Henry Golding, Emma Thompson, Michelle Yeoh. Režie: Paul Feig.

České titulky. Přístupnost od 12 let. Délka filmu 103 minut.

Trailer

dnes se hraje

Pondělí 16. až středa 18. prosince 2019 - 18:00

YAO

Mladý Senegalec Yao žije na vesnici a ze všeho nejvíc touží setkat se se svým hrdinou, francouzským hercem Seydou Tallem. Když Seydou přijíždí na vůbec první návštěvu země svého původu, Yao se rozhodne splnit si sen a vydá se na 387 km dlouhou cestu do hlavního města. Herec je dojat a rozhodne se, že ho doprovodí zpět. Na nejistých cestách s chlapcem si uvědomuje, že se tím zároveň vrací ke kořenům.

Francie, 2017. Hrají: Omar Sy, Lionel Basse, Fatoumata Diawara, Germaine Acogny, Gwendolyn Gourvenec. Režie: Philippe Godeau.

České titulky. Přístupnost od 12 let. Délka filmu 104 minut.

Trailer

Pondělí 16. až středa 18. prosince 2019 - 20:00

ČERNÉ VÁNOCE

Úchylný zabiják si vybral vánoční prázdniny jako ideální období pro vraždění vysokoškolských studentek. Jelikož však emancipační tendence zastavit nelze, holky nemají chuť spokojit se s rolemi bezbranných obětí a rozhodnou se vrátit úder.

USA, 2019. Hrají: Imogen Poots, Aleyse Shannon, Lily Donoghue, Brittany O’Grady, Caleb Eberhardt, Simon Mead, Cary Elwes. Režie: Sophia Takal.

České titulky. Délka filmu 98 minut.

Trailer

předchozídalší
1 2 3