Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

archiv

Filmový festival JEDEN SVĚT 2007

levá šipkapředchozídalšípravá šipka
27. 3.29. 3.

00:00

kino Panorama

Úterý 27. až čtvrtek 29. března 2007 - kino Panorama

Filmový festival JEDEN SVĚT 2007

9. ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech V současnosti je Jeden svět jedním z nejvýznamnějších festivalů věnovaných problematice lidských práv v Evropě a patří mezi zakládající členy Asociace lidskoprávních festivalů, která sdružuje 17 festivalů z celého světa. Pomáhá přinést komplexnější a vyváženější informace a nabízí možnost hlubšího pochopení souvislostí a důležitých zahraničně-politických a společenských témat. V programu festivalu jsou zahrnuty jak nejvýraznější kvalitní dokumenty, které byly za uplynulý rok natočeny a získávají ceny na nejvýznamnějších světových festivalech, tak investigativní a aktivistické filmy, které upozorňují na závažné problémy a porušování lidských práv. Počátkem ledna letošního roku bylo festivalu Organizací spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) uděleno Čestné uznání za výchovu k lidským právům. Kromě Prahy, kde se festival uskuteční od 28. února do 8. března 2007, proběhne Jeden svět 2007 v dalších 15 městech České republiky. Více informací na www.jedensvet.cz.

V Rožnově pod Radhoštěm festival uvádí T klub - kulturní agentura a společnost Člověk v tísni ve spolupráci s kinem Panorama a Filmovým klubem.

Záštitu nad rožnovským festivalem převzali: starosta JUDr. Jaroslav Kubín, místostarostka Markéta Blinková a hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš.

Mediálními partnery jsou: Spektrum Rožnovska, TV Beskyd a Mladá fronta Dnes.

Závěrečná zpráva One World 2007