tka
kino Panorama
Vrátnice
zavři ≡ menu

archiv

PROGRAM DUBEN 2007

březen 2007květen 2007

Úterý 10. dubna 2007 - 19.00 hodin - ZUŠ

MODSCHEIN SONÁTA

Jitka Hosprová - viola
David Švec - klavír

Koncert vážné hudby v rámci KPH.

Jitka Hosprová je vítězkou Mezinárodní interpretační soutěže "O cenu Beethovenova Hradce" v Hradci nad Moravicí 1993. Od roku 2003 spolupracuje se světově uznávaným italským violistou a pedagogem Luigi Albertem Bianchim. Je absolventkou Konzervatoře v Plzni (prof. Jan Motlík) a Akademie múzických umění v Praze (prof. Jan Pěruška). Spolupracuje s předními českými umělci, například Kateřinou Englichovou, Ivanem Ženatým, Wihanovým kvartetem a dalšími. Koncertovala v USA, Německu, Francii, Rakousku, Švédsku, Nizozemí, Itálii, Monte Carlu a Lucembursku.

David Švec vystudoval nejen klavír, ale také dirigování na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Navíc absolvoval dirigentské kurzy Sira Colina Davise v Drážďanech a čtyřměsíční stáž ve Vídni na Universität für Musik und darstellende Kunst. Spolupracovat s pěvci začal již v roce 1998 nejprve v Janáčkově divadle v Brně a od roku 2003 působí v Národním divadle v Praze. V červnu 2004 byl oceněn cenou společnosti Bösendorfer v kategorii "Opera Coaching" v prestižní soutěži Belvedere International Singing Competition ve Vídni.

Vstupné v předprodeji: 100,- Kč, na místě: 120,- Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 27. března v T klubu a knihkupectvích Lukas a Plejáda.

Čtvrtek 12. dubna 2007 - 19.00 hodin - T klub

KLUB CESTOVATELŮ - Japonsko

O svých pocitech a dojmech z pracovně-cestovatelského pobytu v Japonsku bude povídat Frantha Cnedlik. Doplněno projekcí.

Vstupné dobrovolné

Pátek 13. dubna 2007 - 20.00 hodin - restaurace Harcovna

JOLLY JOKER & THE PLASTIC BEATLES OF THE UNIVERSE - Praha
TAINTED - Šumperk

Zakládajícím členem Jolly Joker and The Plastic Beatles Of The Universe je Petr Kumandžas, od roku 1988 člen nejvýznamnější československé kultovní kapely 70. a 80. let The Plastic People of The Universe (pod názvem Půlnoc skupina absolvovala 3 světová turné a v USA nahrála CD City of Hysteria (BMG Arista Records). Koncem 80. let vznikla skupina Egypt v sestavě Petr Kumandžas (zpěv, basová kytara), Jiří Egert (solová kytara), Ivan & skupiny Jolly Joker and The Plastic Beatles of The Universe v roce 1991 je možné označit jako raketový start, kapela slaví úspěchy nejen doma ale i v západní Evropě. První debutové album Heavy Funky Boxing´roll (vychází 1992) ve svém stylu revoluční deska, ovlivnila generaci nově vznikající hudební scény po pádu komunistického režimu. Od roku 1992 se stává stálicí na klubové scéně i letních open-air festivalech. V roce 1995 vydává CD Pro-Tlak (Indies) oproti prvnímu albu více hardcorové. V roce 1997 skupině vychází záznam živého koncertu v Rock Café pod názvem Live in Rock Café Volume II. (první část vyšla na MC v roce 1991). V následujícím období kapela pilně koncertuje a řeší personální změny. Postu bubeníka se ujímá Jiří Novotný a na kytaru přichází nová akvizice - Ivan Bubla. V roce 2005 konečně vychází dlouho očekávané album Welcome To Da Eastblock, které je smrští energie doprovázené vtipnými až sarkastickými popěvky. Vzhledem k tomu, že deska vyšla na vlastní malé značce Akatisth, na své docenění odbornou veřejností teprve čeká. Fanoušci si písně z alba už ale velice oblíbili a je to vidět i na návštěvnosti a průběhu koncertů, které jsou vždy pro návštěvníky i samotnou skupinu skvělým zážitkem.

Složení kapely: Petr Kumandžas - zpěv, basová kytara; Ivan Bubla - sólová kytara; Jiří Novotný - bicí.

Tainted - Shoomperk Industrial Core, šumperská kapela ve stejně početném obsazení funguje od roku 2002. Z původního záměru hrát nu-metal s industrial prvky, vzešel vlivem jednotlivých členů kapely melodičtější crossover námi nazvaný Industrial Core. Hrajeme skladby vlastní tvorby zpívané v angličtině. Koncertujeme většinou v základní sestavě bez externích vokalistů. Hráváme v klubech na severní Moravě. Býváme také organizátory menších hudebních festivalů v Šumperku. Z významnějších koncertů bych snad připomněl koncert v pražském Rock Café s Jolly Joker & P.B.U., se kterou udržujeme přátelské styky. Dále koncert na festivalu Summer In Action s kapelami Status Praesents, Shatter. Šumperský majáles jsme vystupovali spolu s kapelami Mig 21, Magma Hotel a také skupinou Satisfucktion, se kterou jsme koncertovali vícekrát. Minulý rok na podzim jsme křtili naše první DemoCD Experimental. Kmotrem byl zpěvák kapely Status Praesents a koncertně nás podpořili pražští Post-it. CD bylo nahráno u nás ve zkušebně a zmástrováno šumperským zvukařem Kamilem Hájkem. Obsahuje 4 skladby naší tvorby. V roce 2006 jsme v Šumperku předskakovali kapelám Post-it, Status Praesents a Krucipüsk na jejich zastávce v rámci turné Rock for People tour. Rádi bychom se dostali do podvědomí lidí alespoň jako klubová kapela, hrající trochu neordinérní styl rockové hudby na české poměry.

Složení kapely: Kuba Nimmrichter - zpěv; Martin Kalbáč - kytara, doprovod, zpěv; Vašek Kalbáč - bicí; Radka Janíčková - syntezátor; Kuba Čípa - baskytara.

Vstupné v předprodeji: 90,- Kč, na místě: 110,- Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 3. dubna v T klubu, v Hudebninách a v knihkupectvích Lukas a Plejáda.

Úterý 17. dubna 2007 - 18.00 hodin - T klub

LYŽOVÁNÍ A PUTOVÁNÍ COLORÁDEM

Povídání o největších horách v Coloradu, které dosahují až 4000 m.n.m. Pohled na turistický ruch a nejlepší lyžařská centra (Vaile, Beaver creak, Breeckenridge) na světě ve srovnání s Českou republikou a Evropou. Způsoby dopravy a zvyklosti v dopravě v tomto regionu. A další zajímavé informace spojené s filmovými záběry a fotografiemi z Colorada. Přednáškou bude provázet Robert Smetana a Mirek Hrabal. Cesta podpořena městem Rožnov.

Vstupné dobrovolné.

Čtvrtek 19. dubna 2007 - 19.00 hodin - T klub

ROCKOVÁNÍ S JIŘÍM ČERNÝM

Jeden z nejrespektovanějších hudebních publicistů povídá o hudbě, politice, zajímavých lidech, odpovídá na dotazy a hraje skladby na přání.

Vstupné v předprodeji: 60,- Kč, na místě: 70,- Kč, studenti: 40,- Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 11. dubna v T klubu a v knihkupectvích Lukas a Plejáda.

Pátek 20. dubna 2007 - dopoledne - kino Panorama

JAK SE ZACHRAŇUJE ZEMĚ

Divadelní představení s ekologickou tématikou pro žáky MŠ a I. stupně ZŠ.

Středa 25. dubna 2007 - 19.00 hodin - Společenský dům

VELKÁ ZEBRA aneb Jak že se to jmenujete?

Divadlo Palace Theatre - Praha

Autorem této skvělé divadelní komedie je Bricaire Lassayques. Christian má "nemoc". S každou ženou vydrží jen chvíli. Byl ženatý s Gisele, ale po čase na něj padla hrůza a pocítil nepřekonatelnou potřebu utéct. Aby své svědomí alespoň částečně utišil, uzavřel ve prospěch své ženy vysokou životní pojistku a předstíral, že se na rybách utopil. Tento trik úspěšně použil v životě dvakrát a právě se ho chystá zrealizovat potřetí. Jenomže tentokrát mu osud postaví do cesty problém v podobě přítele z dětství, který ho pozná podle náhodné fotografie v novinách a navštíví ho. Christian, který měl vždy vše dopodrobna naplánováno, musí najednou improvizovat a ke své hrůze se ocitá tváří v tvář se svými "vdovami" i novou snoubenkou. Podaří se mu tuto nezávidění hodnou situaci zvládnout i potřetí?

Christian - Ondřej Vetchý
Sidonie - Kateřina Hrachovcová - Herčíková, Jitka Ježková
Maurice - Jaromír Dulava
Sabine - Nela Boudová, Dana Černá
Gisele - Martina Hudečková, Dagmar Čárová
Plisson - Otmar Brancuzský, Petr Čtvrtníček, Zdeněk Vencl
Překlad: Jaromír Janeček
Režie: Petr Palouš

Vstupné s místenkou: 300,- / 320,- Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 3. dubna v T klubu a knihkupectví Lukas.

Čtvrtek 26. dubna 2007 - 17.00 hodin - MěÚ Rožnov p. R.

VŠECHNO, CO OPRAVDU POTŘEBUJU ZNÁT, JSEM SE NAUČIL V MATEŘSKÉ ŠKOLCE

Město Rožnov p. R. ve spolupráci s T klubem - kulturní agenturou a MŠ 1. máje 1153 zvou na výstavu

GALERIE NA RADNICI

Mateřská škola 1. máje 1153 vznikla sloučením dvou velkých MŠ v roce 2005 (MŠ 1. máje 1153 a MŠ 1. máje 864) a děti jsou zařazovány do 8 tříd s různým zaměřením. Každé pracoviště MŠ má svá specifika. MŠ 1. máje 1153 umožňuje zařazení dětí s kombinovanými vadami, dále nabízí zařazení do třídy logopedické a do tříd se zaměřením na turistiku a na angličtinu pro nejmenší. V této MŠ se setkávají také maminky na MD se svými dětmi v tzv. DOMEČKU. MŠ 1. máje 864 je zaměřena především na sportovní vyžití dětí. Sportovní třída úspěšně pracuje v této MŠ již 16 let a první krůčky zde absolvovali dnes úspěšní sportovci. Vlastní dobře vybavená tělocvična je denně využívána nejen dětmi z MŠ. Děti mohou v této MŠ dále navštěvovat také třídu s výtvarným zaměřením nebo běžnou třídu. MŠ též umožňuje docházku dětem, kteří mají jednoho z rodičů na mateřské dovolené. Život dětí v MŠ zachycují i výtvarná dílka, která si můžete prohlédnout v rámci výstavy na chodbách MěÚ v Rožnově p. R.

Slavnostní vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 26. dubna v 17.00 hodin na MěÚ Rožnov p. R.

Výstava trvá do června 2007 - pondělí až pátek: dle otevírací doby Městského úřadu Rožnov p. R. - Galerie Na Radnici na Masarykově náměstí.

Pátek 27. dubna 2007 - 20.00 hodin - Společenský dům

VOJVODA NEUMŘEL, VOJVODA SPAL,
všichni si mysleli, že na to sral...

Koncert ke 20. výročí založení kapely.
Psal se rok 1987, byl květen, ľásky to čas, když sám Velký Manitou, největší a nejsilnější čaroděj žijící na tomto mizerném světě umožnil setkání čtyřem podivuhodným živočichům, kteří začali hned v zápětí vařiť úkrutnou mlhu. Tito ogaři bledí a rozkolísaní si začali říkať Valašský Vojvoda. Byla to jedna z nejlepších kapel, která sa kdy potulovala v samém srdci spojených aliancí valašského vojvodství. Fčíľ po dvaceti rokách je třeba urobiť vzpomínkový come back. Vojvoda totiž vystupuje s železnou pravidelností pouze raz za deset let.
A jak říká klasik, čas se již naplnil... A co vážení přátelé uslyšíte: Na venkovskéj tancovačce, Už sa vede v JZD, Rogallo, Fotbalové křtiny, Cyril Křapoň z Vigantíc, Rozbil jsem si pyščisko, Tlustá Berta, Valašský vojvoda, Slivovička, slivovica, Franckův pěvecký sbor, Ogaři říkajů…, Bečva, Radhošť, Éj husličky moje, Už ťa mám dosť, Neboj sa, Když babina vyprávjala, To mám z tého, že sa vždycky tak ožeru…, Řezník Koláček, Vojvoda neumřel, Vojvoda spal, všichni si mysleli, že na to sral… Soubor vystoupí v původním a jedinečném složení:

Plešatá potvůrka č.1 - kytara, zpěv, Plešatá potvůrka č.2 - basa, zpěv, Tašunko Sappa - škopky, zpěv, Stařeček z pod Radhošťa - kytara, foukací náčiní, zpěv.

Zveme fšecky naše fanoušky, pamětníky a milovníky valašského rock'n'rollu. Kdo nepříjde, ten to má u nás na věky zpočítané!!! Tam se totiž budou rozdáváť letenky do Mexica!!!

Vstupné v předprodeji i na místě : 99,- Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 17. dubna v T klubu, v Hudebninách a v knihkupectvích Lukas a Plejáda.

březen 2007květen 2007