tka
kino Panorama
Vrátnice
zavři ≡ menu

archiv

18. VALAŠSKÉ FOLKROCKOVÁNÍ

předchozídalší

Sobota 18. srpna 2007 - 17.00 hodin Rožnov pod Radhoštěm - amfiteátr Na Stráni ve Valašském muzeu v přírodě

18. VALAŠSKÉ FOLKROCKOVÁNÍ

Multižánrový festival.

Vystoupí:

Třešňák band

Necelé dva roky po kritikou vysoce ceněném albu Inventura vydal na jaře 2007 Vlasta Třešňák a jeho Band nové CD s názvem Skopolamin, které potvrdilo Třešňákův ústup z pozice ryze folkového písničkáře. Blues, rock, folk, rock´n´roll... I v koncertním provedení překvapivě energické písně z nového alba střídají folkové písničky a rockově rozervané novinky, v nichž je možno vystopovat vlivy Neil Younga, Erica Claptona, Jimi Hendrixe či Lou Reeda - ale nejvíce Vlasty Třešňáka.

Složení skupiny: Jaromír Panáček - kytara a rytmika vypůjčená ze skupiny Pod Černý vrch Jiří Kubíček - baskytara a Martin Rychta - bicí nástroje.

Fermata - SK

Fermata znamená v hudobnom názvosloví grafické označenie na predĺženie určitého tónu; miera toho predĺženia nie je presne určená. Symbolika názvu korešponduje so zameraním rovnomennej rockovej skupiny, pre ktorú je charakteristické spojenie strohej disciplíny so živelnou spontánnosťou. Skupina Fermata, ktorá vznikla v roku 1973, zažíva v súčasnosti už niekoľký úspešný comeback a vypredané koncerty znamenajú, že o skupinu je stále veľký záujem. Hudba skupiny Fermata bola v každej fáze svojej existencie predovšetkým o objavovaní bielych miest na hudobných mapách. Vždy išlo skôr o dobrodružstvo, ako o chladnú kalkuláciu. Bielych miest na mapách ubudlo, dobrodruhovia pomaly vymierajú. Našťastie je tu ešte Fero s Fedorom so svojim dorastom.

Složení skupiny: Fero Griglák - autor, aranžér, gitara, klávesové nástroje, klavír, vocal; Fedor Frešo - basová gitara a kontrabas; Peter Preložník - piano, klávesy; Igor "Teo" Skovay - bicie.

Abraxas

Abraxas je živoucí rocková legenda, která v loňském roce oslavila 30 let své existence. Na počátku roku 2007 vydala zbrusu nové album s názvem "Už je to jedno" a rozjela se na následné turné po vlastech českých i moravských. Připomeňme pár hitů skupiny: Nekonečný boogie, Poprvé, Box, King Kong a nebo z doby nedávné Obyčejnej svět, Karel drogy nebere.


Skupina hraje takřka v původním složení: Slávek Janda - kytara, zpěv; Miroslav Imrich - zpěv; Ivan Pelíšek - bicí a Zdenda Chládek - baskytara.

Evolution Dejavu - CZ/PL

Progresivní dance s prvky worldmusic - samply, elektrická kytara, bass kytara, sitar, zpěv a pestrá škála netradičních nástrojů a zvuků z celého světa (didjeridoo, kožené barely, djembe, darbuka, dholl, perkuse, dhondo atd.) to je v Ostravě působící mezinárodní pětičlenná Evolution Dejavu. Inspiraci této skupiny fanoušci najdou mezi takovými jmény kapel jako Fundamental, Transglobal underground, Asian Dub Foundation či The Prodigy. Evolution Dejavu vystupovala také v klubech v Rakousku a Polsku. V Polsku debutovala kapela v budově Wroclawské opery v podobě živého hudebního doprovodu němého filmu "Tabu" režiséra Friedricha Wilhelma Murnaua z roku 1931 na pozvání tamního filmového festivalu Era Nowe Horyzonty. Kapela byla v roce 2004 vyhlášena jako objev festivalu Colours of Ostrava.

Složení skupiny: David Žyla - zpěv, barely, darbuka, djembe, dholl, dhondo; Petr Bartoš - didgeridoo, zpěv, barely, kytara; Petr Šaffa - samplery; Tomasz Osiecki - sitar, basová kytara; Pavel Nowak - djembe, darbuka, dholl, dhondo, perkuse.

Hudba Praha / Jasná páka

Soubor Jasná Páka byl pravděpodobně největším objevem čs. klubové scény na začátku 80. let. Jeho pestrá směsice pub-rocku a punku, okořeněného prvky nové vlny, skloubená se starým rhythm & blues a neotřelým, syrovým písničkářstvím skupinu už od počátku stavěla do pozice jakýchsi novovlnných předáků. Charakteristické pro ni byly ječivé holčičí sbory postavené do kontrastu s mužskými hlasy a syrový sound kytar. Dva roky po založení kapely, tedy na začátku roku 1983 padla Jasná páka mezi prvními za oběť ideologickému boji režimu proti rockovým kapelám "nové vlny se starým obsahem" - kapela se ocitla na tzv. Trojanově seznamu a tím se stala "společensky a ideologicky neúnosnou". Během onoho zákazu kapelu Michal Ambrož přestavil a použil tehdy hojně používaný trik - soubor přejmenoval na Hudbu Praha."Nový" Ambrožův team stavěl na poněkud odlišné hudební orientací - důraz na méně agresivní a více melodické pojetí skladeb. Vytíženost skupiny a sólové projekty členů skupiny se staly důvodem v roce 1996 k přerušení činnosti zakončeným velkou českou tour. Smrt J. I. Wünsche těsně před Koncertem pro Kosovo, kterého se H. P. po dlouhé pauze zúčastnila, a posléze nostalgie a nátlak fanoušků spojil kapelu po pěti letech dohromady.

Složení skupiny: Michal Ambrož - kytara, zpěv; Bohumil Zatloukal - kytara zpěv; Vladimír Zatloukal - kytara, zpěv; Jiří Jelínek - baskytara; Karel Malík - saxofon, zpěv; Michael Šimůnek - bicí; Jamajka Koblicová - zpěv; Petra Studená - zpěv, host: Petr Váša.


Skyline

Nejrozjetější česká elektronická kapela vznikla v roce 1997 v Praze. Kapela byla ovlivněna především taneční scénou, která se tehdy blížila ke svému vrcholu a původní zvuk Skyline tedy vycházel hlavně z drum and bassu. Ovšem už tehdy se odlišovali tím, že nedělali jen tracky, ale plnohodnotné a silné písničky. Skyline vždycky byli a budou hlavně koncertní kapelou, mají za sebou stovky vystoupení a pověst divoké party, která by "rozjela i mrtvého". Ostatně za svá živá vystoupení získali i několik cen - na Dance Awards 2004 získali ocenění za Projekt a Koncert roku a ten samý rok vyhráli i v kategorii Dance/Hip hop v prestižních ALMA Awards, kde jsou odborníky z branže oceňována právě nejlepší živá vystoupení. Skyline pravidelně hrají na většině nejdůležitějších tuzemských festivalech a mají za sebou i zkušenosti ze zahraničí - turné po Polsku, dále koncerty v Německu, Portugalsku a také účast na prestižním holandském festivalu Eurosonic, což je prezentace nových evropských kapel.

Složení skupiny: NU-C - zpěv; Jitka - zpěv; Jacob - zpěv; Hoffy M - programming; Majkii B - kytara; Radek B - bicí.

Uvádí: Karel Prokeš


Změna programu vyhrazena.

Vstupné v předprodeji: 170,- Kč, na místě: 200,- Kč, děti a ZTP: 60,- Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 2. července v T klubu, v Informačním centru a v knihkupectvích Lukas a Plejáda.

Spolupořadatel: Valašské muzeum v přírodě.

Sponzoři: Deza, CS Cabot, Remak, Pivovar Radegast, AGH, Solartec, B-mobil, Dobiáš, Grafia Nova, BRISTON security, ON SEMICONDUCTOR, Elinex electric, Melody steakhouse.

Tato akce je již 5. rokem finančně podpořena z Fondu kultury Zlínského kraje.

Mediální partneři: Metropolis, Spektrum Rožnovska, TV Beskyd, rádio Apollo, Informační centrum, www.beskydy24.cz, týdeník Jalovec.

» Plakát festivalu     » Situační plánek     » Polep auta

aktuálně z programu

Úterý 23. dubna 2019 - 17:00 - kino Panorama

SPORTOVEC ROKU 2018

Slavnostní vyhlášení nejlepších individuálních sportovců a sportovních kolektivů za rok 2018.

Pořádá Město Rožnov pod Radhoštěm ve spolupráci s T klubem - kulturní agenturou, TJ a sportovní komisí.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

Čtvrtek 25. dubna 2019 - 19:00 - Vrátnice

JIŘÍ ČERNÝ - ROCKOVÁNÍ

Jeden z nejrespektovanějších hudebních publicistů povídá o hudbě, politice, zajímavých lidech, odpovídá na dotazy a hraje skladby na přání.

Vstupné s místenkou: 130 Kč, studenti: 60 Kč pouze na místě. Prodej v T klubu, v TIC nebo online od 19. 3. od 8:30. Od stejného data je možná také 3denní rezervace, a to pouze online.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

Pátek 26. dubna 2019 - 9:15 - Vrátnice

JIŘÍ ČERNÝ - PROČ ODEŠLY ROCKOVÉ HVĚZDY - pro školy

Přednáška renomovaného hudebního publicisty Jirky Černého "Proč odešly rockové hvězdy". Určitě už jste někdy slyšeli o tak zvaném Klubu 27 – muzikantech na vrcholu své slávy, kteří do hudebního nebe odešli v pouhých sedmadvaceti letech, mnohdy kvůli své závislosti na drogách. Patří mezi ně například Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison nebo Kurt Cobain.

Pořad je určen pro studenty středních škol.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

Pátek 26. dubna 2019 - 19:00 - kino Panorama

JIŘÍ KOLBABA - NEPÁL - HIMALÁJSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ

Klub cestovatelů

Ještě nedávno putovali Himálajem pouze poutníci a pašeráci. Nyní je tradiční asijská země otevřená všem sportovně naladěným srdcařům.
Přijměte pozvání na náročný vysokohorský trek přes Horní Dolpo k pohádkovému jezeru Poksundo.
Poznáme mnoho přírodních skvostů, úžasně pohostinné a inspirativní lidi i dech beroucí tradice.
Káthmándú, Kagbeni, Pashupatinath, Bagmatí, Ganga, Pokara, Jomson, Muktinath, Saldang, Juphal, Lumbini, Baktapur...
"NEZKOUŠEJ ZMĚNIT NEPÁL! NEPÁL ZMĚNÍ TEBE."

Vstupné v předprodeji s místenkou: 200 Kč, v den akce a na místě s místenkou: 250 Kč.

Prodej vstupenek bude zahájen v T klubu, v IC a online dne 5. února 2019 od 8:30 hodin.

Od stejného data je možná také 3denní rezervace, a to pouze online.

Po spuštění prodeje a rezervací se v pravém horním rohu objeví modrá ikonka VSTUPENKY, na kterou stačí kliknout.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

Sobota 27. dubna 2019 - 20:00 - Vrátnice

HOUPACÍ KONĚ, FRED MADISON

Není jiný cesty, Houpací koně budou on the road, od února do léta, a co bude dál, se uvidí. Ještě si to neumí představit, bude to pořádný tour, jaký vždycky chtěli. Poznáte je podle kruhů pod očima.

Jako předkapela vystoupí Fred Madison v nové sestavě. Původně čtyřčlenná kapela byla založena roku 2014 ve Valašském Meziříčí Miroslavem Šulákem. V kapele působili zkušení muzikanti z kapely Wotienke. V současné době obměnili sestavu.

Vstupné do 26. 4. 110 Kč, v den koncertu 140 Kč. Předprodej od 26. 3. 2019 v T klubu, TIC  nebo online.

A teď zpátky k Houpacím koňům, kteří o sobě hovoří takto: Ve srovnání s dějinami vesmíru hrajeme poměrně krátce, víc o tom říkat ne­chceme, není to zas tak důležitý. Během těch let jsme několikrát změnili sestavu, od roku 2015 se mezi českými, moravskými, slovenskými a berlínskými benzínkami pohybujeme takhle: Pavel Nepivoda, Martin Palaščák, Honza Strnad a Jirka Imlauf. Tím, co pro nás dělají, ale ke kapele patří i Petr Kuneš, Honza Brambůrek a Lukáš Franz, bez nich bychom to už nejspíš zapíchli na benzínce v Ústí u Globusu, ve Zdibech nebo kousek od obce Oslavička mezi Velkým Meziříčím a Třebíčí Případně někde u vsi Žebrák na cestě od Berouna do Plzně. Beze srandy.

více

Všechny důvody, kvůli kterým kapely obvykle hrají, platí i v našem případě. Holky, přilepšení na kapesném, útěk od televize. Postupně se ale tím hlavním stala chuť vstávat kolem desáté dopoledne.

Nikdy jsme pořádně nevěděli, jak pojmenovat, co vlastně hrajeme, dáváme do tý písmenkový polívky všechno, co máme rádi, od Ray Charlese po Moderat. Líbí se nám slovo rokenrol.

Jsme z Ústí nad Labem, Monte Carla chudých, města, který je barevný jen pár týdnů na podzim, jinak je to místo jak z černobílý fotky, a my tyhle dvě jeho barvy máme rádi. Ve vzduchu je tady cítit Setuza i kerouakovskej svět kopců, závodních jídelen a železničních náspů. Nahráli jsme o tom aktuální desku, která se jmenuje Desolation Peak a Jacku Kerouacovi ji věnovali. Počmáraný zápisníky, první myšlenka nejlepší myšlenka, brzdařská lucerna a tak.

Desolation Peak.

Zkusili jsme opsat oblouk, ve kterým se jako sloupy za oknem vlaku budou míhat momentky ze života člověka, který toho chtěl tolik stihnout a tolik toho nestihl. Jako když někomu vyprávíte o známým, co se vám někde ztratil, ale přesto na něj nemůžete zapomenout, protože ho prostě máte rádi. Jako když se rozhodnete splnit to, co celý léta odkládáte. Splatit dluh, protože ten chlap vám toho docela dost dal. A taky pro ten podivnej pocit blízkosti.

Našich osm písní o Jacku Kerouacovi, stejně jako o nás.
Cokoli, co přivane vítr.
Oko za zub.

Tenhle příběh je pravdivej a jakákoli podobnost se skutečností není vycucaná z prstu, ale z poloprázdný/poloplný plechovky piva vzadu u cihlový zdi, kousek od nákladovýho nádraží.

Kapele Fred Madison vyšlo 1. 9.  2018 pětipísňové EP “Women”, o kterém píše Milan Cais (Tatabojs):

“Fred Madison vnímám už docela dlouho jako takovou nadějnou jiskru chytrýho popu, která by mohla zažehnou něco většího. Baví mě jejich harmonický postupy, i když zní někdy docela klasicky, dokáží z nich pro písničku vytáhnout maximum. Nový EP je skvělý a moc bych jim přál, aby si jejich šikovnosti začali více všímat promotéři koncertů i festivalů.”

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

Středa 3. dubna až neděle 30. června 2019 - 17:30 - Galerie Na Radnici

Z KAŽDÉHO ROŽKU TROŠKU

Fotoklub R9 jako skupina výtvarných fotografů, ale zároveň i dokumentaristů, působí zde na Rožnovsku od roku 2003, ve formě občanského sdružení. Mezi našimi členy jsou jak aktivní fotoamatérští tvůrci, tak profesionálové a úspěšní autoři mezinárodních salónů fotografie. Nicméně tvorba ve fotoklubu je určována zájmy jednotlivých členů. Také občasně vstupujeme do projektů v regionu Valašska, chceme dokumentovat a tvořit zejména zde – ve spolupráci s neziskovými organizacemi, městy, osobnostmi regionu a významnými institucemi. Zkráceně, chceme, aby nás to bavilo, ale abychom byli i něčemu prospěšní. V současnosti máme 15 členů a jsme otevřeni komukoliv z Rožnova a okolí.
Připojte se k nám :)

Členové fotoklubu R9:
Jaroslav Polášek, Radomír Jirsák, Irena Rauchmanová, Marek Tihelka, Jana Konířová, Michal Kudlák, Veronika Mičolová, Pavel Bílek, Vanda Mischingerová, Josef Bosák, Hana Majerová, Ivo Mischinger, Martina Jirsáková, Petr Stolář, Vlastimil Dorotík.

Fotoklub R9

Vernisáž se uskuteční ve středu 3. 4. 2019 v 17.30 hodin v Galerii Na Radnici v budově MěÚ na Masarykově náměstí.

Výstava začíná 3. dubna a potrvá do 30. června 2019. Je otevřena pondělí, středa 8-17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 8-14 hodin.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

předchozídalší
1 2 3 1 2 3