tka
kino Panorama
zavři ≡ menu

archiv

PROGRAM LEDEN 2008

prosinec 2007únor 2008

Čtvrtek 3. ledna 2008 - 17.00 hodin - MěÚ v Rožnově p. R.

MÉ CESTY

Město Rožnov p. R. ve spolupráci s T klubem - kulturní agenturou zvou na výstavu

GALERIE NA RADNICI

Výstava rožnovského fotografa Josefa Bosáka nám ukáže postřehy z jeho cest, jež podnikl v několika posledních měsících. Jednou ze zemí, kterou Josef (opět) navštívil byla Bosna a Hercegovina, kam se už před pár lety vypravil i se svými kolegy fotografy- členy rožnovské R9, a už tehdy věděl, že to není naposledy. Další jeho putování směřovalo do krásné a pohostinné Arménie. Fotografie zachycující nejen nádhernou přírodu, ale i život obyčejných lidí žijících mnohdy v drsných podmínkách nám představí tento fotograf nyní na samostatné výstavě v Galerii na Městském úřadě.

Slavnostní vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 3. ledna 2008 v 17.00 hodin na MěÚ v Rožnově p. R.

Výstava trvá do 25. února - pondělí až pátek: dle otevírací doby Městského úřadu Rožnov p. R. - Galerie Na Radnici na Masarykově náměstí.

Čtvrtek 10. ledna 2008 - 19.00 hodin - T klub

NEPÁL

KLUB CESTOVATELŮ

Chcete se podívat do Nepálu, nasát atmosféru Himalájí a nevíte jak na to? O zážitky se s vámi podělí a fotografie z třítýdenního pobytu ze země velehor bude promítat Frantha Cnedlik.

Vstupné dobrovolné.

Pátek 11. ledna 2008 - 20.30 hodin - restaurace Harcovna

G8 TRANSGLOBAL

Po pádu železné opony se Martin Jan Stránský (Dr. M), potomek významné české rodiny disidentů, pustil do sestavování skupiny muzikantů, kteří se vrátili zpátky do Prahy. Tato skupina nese název G8 - je to 8 muzikantů ze všech koutů naší planety, kteří představují světovou hudbu. Název G8 značí kromě parodie na 8 ekonomicky nejvyspělejších zemí světa také počet členů kapely. Debutové CD G8 Transglobal vás zavede na divokou cestu kolem světa, která kombinuje etnické rytmy s newyorským jazzem, R B, funkem a rapem. Vokální harmonie, neuvěřitelné perkuse a nádherné rytmy v pozadí vytváří jedinečný 3D zvuk. Skrze nejrůznější písně zpívané v mnoha jazycích, směřuje kapela ke svému hlavnímu sdělení, že přes veškerou různorodost a diverzitu světa existuje jednotná linie, kterou tvoří hudba. "Reflektujeme rozlišnost všech možných kultur nejenom svým repertoárem, ale také písněmi samotnými tím, že do každé z nich vkládáme alespoň dva nebo tři různé styly a rozlišné rytmické prvky", říká Renata Vítová, která zpívá také hlavní role ve státní opeře. Dr. M k tomu poznamenává, že integrace jde ještě dále: "Naše píseň Bossanova se odehrává ve Francii, ale zatímco muž v příběhu mluví anglicky, dívka mluví španělsky". SONY BMG ihned nabídlo kapele distribuční spolupráci na projektu debutového CD "G8 Transglobal". Kapela G8 po letošní nabité sezoně, kdy vystupovala na festivalech, televizních projektech a dalších koncertech má také za sebou úspěšné turné po USA a Evropě.
G8 vám přinášejí transglobální svět skrze závany celosvětového zvuku a tvořící hudbu, která spojuje včerejšek se zítřkem, východ se západem a sever s jihem. Písně mají newyorský zvuk s tureckými rytmy a svahilsko-latinským pulsem. G8 hraje harmonie, které zvedají ze židlí, jsou unikátní a překypují energií. G8. Rytmus života. Hudba vašeho světa.

Více informací a video na www.g8band.net

Složení kapely: Juwana - zpěv, Lucy K - zpěv, Alena Kaiserová - zpěv, flétna, Dr. M - klávesy, zpěv a da rap, Sony B. - el. A akust. Kytara, Viktor Čermák - bas. Kytara, Tokhi Maa - perkuse, zpěv, Wilfried Hirt - bicí, DJ Toast - sound, samples.

Vstupné v předprodeji: 100,- Kč, na místě: 130,- Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 18. prosince v T klubu, Hudebninách a v knihkupectvích Lukas a Plejáda.

Úterý 15. ledna 2008 - 19.00 hodin - Evangelický kostel

COLLEGIUM MUSICUM BRNO

Elen Machová, Jiří Květoň - barokní housle
Věra Mikulášková - viola da gamba
Simona Holubcová - theorba
Lucie Fišerová - cembalo, varhanní pozitiv
Zita Winklerová - viola
Ivana Krejčiříková - zpěv

Koncert vážné hudby v rámci KPH. Collegium Musicum Brno je vokálně instrumentální soubor hudebníků zabývající se stylovou reprodukcí historického repertoáru, jehož těžištěm je duchovní hudba 17. století. Na historických nástrojích obnovuje Collegium způsoby dobové hráčské praxe a snaží se tak dát barokní nástrojové tvorbě její původní znějící tvar a smysl. Badatelskou činností v archivech pak vrací hudebnímu životu zapomenuté duchovní hodnoty, jež jsou neocenitelným svědectvím své doby a živoucím poutem dneška s velkou minulostí.

Vstupné v předprodeji: 100,- Kč, na místě: 120,- Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 4. ledna v T klubu a knihkupectvích Lukas a Plejáda.

Čtvrtek 17. ledna 2008 - 19.00 hodin - Společenský dům

ROSALBA CARRIERA

divadlo Schod

Když jsme se při hledání pravdy o Robinsonovi brouzdali francouzskou historií, naráželi jsme na postavy nám všem dobře známé i na takové, o kterých jsme nikdy neslyšeli. Představitelkou té neslyšné skupiny je také italská malířka Rosalba Carriera (1675 - 1757), která byla u francouzského dvora v létech 1715 - 1746 skoro u všeho. Tím nás zaujala, začali jsme po ní pátrat a vypátrali jsme toho hodně, jak vypadala, s kým spala i s kým nespala. Jenom to jak malovala, jsme nezjistili. Rosalba zřejmě byla chytrá, neboť pochopila, že umění je těžkou a špatnou metodou společenského vzestupu a rozhodla se řešit celou situaci jinak. Navázala hned několik užitečných známostí a stala se průkopnicí nové, postelové, nebo též kabinetní politiky. No, proč nám asi její jméno slouží k označení společenského vzestupu? Už jen to jméno je dobrý důvod k tomu, proč jsme o ní před lety hráli a proč jsme se k ní zase vrátili.

Hrají: Ivana Bublíková, Lucie Dvořáková, Terezka a Stanislav Fojtů, Jaroslav Kadlec, Milan Knápek, Zdenka Miklová, Martin Pavelka, Libuše Rapantová, Richard Šimčík, Olga Tomečková, Lubomír Vrátník, Jiří B. Vymětal a Jiří J. Vymětal.

Text: Josef Fabián.
Hudba: Stanislav Fojtů, Martin Pavelka, Lubomír Vrátník a Tomáš Kašpar

Vstupné s místenkou: 60,- / 70,- Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 4. ledna v T klubu a knihkupectví Lukas.

Středa 23. ledna 2008 - dopoledne - kino Panorama

TRAMPOTY ČERTÍKA BELÍNKA

Divadelní představení pro děti z MŠ a I. stupně ZŠ.

Středa 23. ledna 2008 - 19.00 hodin - Společenský dům

ONDŘEJ HAVELKA A JEHO MELODY MAKERS tentokrát zcela ROZVRKOČENÍ Z PÍSNÍ VOSKOVCE + WERICHA A JAROSLAVA JEŽKA

Koncertní show věnovaná 100. výročí narození tří legend úsvitu naší moderní populární hudby!

Když jsem před časem avizoval našim fanouškům, návštěvníkům našich koncertů i koncertním pořadatelům, že pro sezónu 2005/2006 chystám se svým orchestrem Melody Makers koncertní show, která bude věnována tvorbě Jaroslava Ježka a pánů Voskovce a Wericha, všichni byli nadšeni. Dělalo mi to velkou radost, dokonce musím říci, že tak pozitivní reakce jsem snad ani nečekal. Je to důkaz, že písničky V+W+J stále mají lidem co říct, pořád je baví. Jejich nadčasové kvality nejsou jen lahůdkou pro odborníky, ale svým vtipem, nápaditostí a hlavně neodolatelným humorem oslovují nejširší publikum. Takže jsme se (my fandové písní Osvobozeného divadla) konečně dočkali - v roce 2005 uplynulo 100 let od narození Jiřího Voskovce a Jana Wericha a v roce 2006 jsme oslavili stejné výročí v případě Jaroslava Ježka. To byl pochopitelně ten nejlepší důvod se k jejich dílu znovu vrátit a věnovat mu patřičnou pozornost. Zkrátka nejlépe oslavíme legendy české populární kultury tím, když uděláme vše proto, "aby byla sranda", jak s oblibou definovali účel svého celoživotního úsilí právě pánové Voskovec+Werich…uvedl Ondřej Havelka.

Orchestr Melody Makers tvoří 15 hudebníků - 1 sólista a14 instrumentalistů:

Ondřej Havelka - zpěv
Petr Tichý - kytara, kapelník
Jiří Pípa Novák - jazz-band
Miroslav Lacko - piano
Petr Vlášek - kontrabas
Michal Krása - trubka
Jiří Patócs - trubka
Jan Buňata - trubka
Michal Plecitý - trombon
Pavel Jordánek - altsaxofon, klarinet
Martin Tříska - altsaxofon, klarinet
Jan Tříska - tenorsaxofon, klarinet
Bedřich Šmarda - tenorsaxofon, barytonsaxofon, bassaxofon, klarinet
Petr Vyoral - housle
Jiří Sládek - housle

Vstupné s místenkou: 350,- / 330,- Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 4. ledna v T klubu a v knihkupectví Lukas.

Čtvrtek 24. ledna 2008 - 19.00 hodin - T klub

JIŘÍ ČERNÝ - Smashing Pumpkins

Jeden z nejrespektovanějších hudebních publicistů povídá o skupině Smashing Pumpkins.

Vstupné v předprodeji: 60,- Kč, na místě: 70,- Kč, studenti: 40,- Kč.
Předprodej vstupenek probíhá od 9. ledna v T klubu a v knihkupectvích Lukas a Plejáda.

Středa 30. ledna 2008 - 18.00 hodin - T klub

NA CO JSTE SE ZAPOMNĚLI ZEPTAT SVÉHO LÉKAŘE

Prevence civilizačních chorob.

Přednášet bude primář valašskomeziříčské interny MUDr. Pavel Prodělal.

Vstup zdarma.

prosinec 2007únor 2008