tka
kino Panorama
Vrátnice
zavři ≡ menu

archiv

DALEKÝ SEVER A SOLNÉ DOLY VE WIELICZCE

předchozídalší

Čtvrtek 28. února 2008 - 17.00 hodin - MěÚ

DALEKÝ SEVER A SOLNÉ DOLY VE WIELICZCE

Město Rožnov p. R. ve spolupráci s T klubem - kulturní agenturou zvou na výstavu

GALERIE NA RADNICI

Fotograf Vladimír Vojíř pochází z východních Čech. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu UK a Fakultu žurnalistiky UK v Praze. Převážně se věnuje fotografování severních polárních oblastí. Uspořádal již na dvě desítky výstav v České republice a jednu v zahraničí. Své fotografie také publikuje a získal za ně celou řadu ocenění na tuzemských i mezinárodních výstavách. Tentokrát představí výběr ze dvou svých kolekcí - DALEKÝ SEVER A SOLNÉ DOLY VE WIELICZCE. První část je věnována oblastem za severním polárním kruhem - Špicberkům, Lofotským ostrovům, Islandu či severnímu Norsku. Arktida se - po dlouhých desetiletích nezájmu - dostává v souvislosti s globálním oteplováním do centra pozornosti všech světových medií. Zároveň - vzhledem k obrovským zásobám ropy - se v poslední době stává i předmětem střetu zájmů velmocí. Fotografie Vladimíra Vojíře z Arktidy jsou trochu jiné, než ty, které můžete běžně vidět. Neoslní vás úžasnými záběry na norské fjordy, nejsou plné slunce a modré oblohy jako propagační obrázky cestovních kanceláří. Osloví vás však svojí poetikou, svojí melancholií a zasněností lofotských skal, drsnou krásou islandských či špicberských plání nebo přímo černobílou grafikou ušpiněných ledovcových splazů. Druhou část Vojířovy výstavy tvoří výběr fotografií ze solných dolů v polské Wieliczce.Tyto unikátní doly fungují nepřetržitě 700 let, patří ke světoznámým turistickým objektům a jsou zapsány do světového seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Navštívili je v posledních desetiletích téměř všichni králové, císařové, prezidenti a další osobnosti kulturního, politického a vědeckého života ze všech zemí světa.

Slavnostní vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 28. února 2008 v 17.00 hodin na MěÚ Výstava trvá do 21. dubna - pondělí až pátek: dle otevírací doby Městského úřadu Rožnov p. R. - Galerie Na Radnici na Masarykově náměstí.

už dnes

Úterý 25. února 2020 - 19:00 - kino Panorama

SEZNAMKA

aneb Proč ještě nemám svého Milana?

Paní Erika, odbornice na všechno, se vrhla na novou podnikatelskou aktivitu. Se šarmantním záchranářem Panem Milanem vás vezmou na sedmidenní seznamovací zájezd. Naučí vás jak si najít nového partnera, anebo vám umožní, prověřit vašeho stávajícího.
Seznamka je zážitková show pro všechny pohlaví a věkové kategorie, interaktivní happening dvou skvělých komiků a jejich hra s mužsko-ženskými principy vás vtáhne chtě - nechtě do děje. Hravá show se odehrává na „seznamovacím“ zájezdu v Bulharsku, kde si každý, kdo má chuť se pobavit, najde anebo jen prověří svého partnera. Do Bulharska, kde NE znamená ANO, alespoň v neverbálním projevu, cestují účastníci zájezdu, tedy diváci, imaginárním autobusem.
Ocitají se na pláži, v restauraci, v nočním baru, prostě všude tam, kde může přeletět pověstná jiskra. Musí ale zafungovat také chemie a je potřeba se připravit i na možnou bouřku, přesně tak jako ve vztahu... Oľga Belešová a Roman Pomajbo jsou navíc skvělými improvizátory, což ve spolupráci s publikem do představení vnáší vzrušující překvapení a odvázanou zábavu.

Paní Erika je odbornice na všechno. Je úspěšná, krásná, vdaná. Proto se rozhodla pomáhat lidem, kteří to mají horší než ona. Tentokrát bude pomáhat těm, co ještě nemají svého Milana. „Protože každý má svého Milana, i když někteří ještě ne.“

Pan Milan je záchranář tělem i duší, muž do každého počasí, milovník žen a dobrého jídla. V jeho přítomnosti se žádná žena necítí smutná a opuštěná. Bývalý kulturní referent v rekreačních zařízeních si i dnes umí poradit v každé situaci. Za vzhledem sportovce je ukrytá duše romantika.

Hrají: Oľga Belešová a Roman Pomajbo 

Vstupné s místenkou v předprodeji: 320 Kč, na místě: 370 Kč.

Prodej v sídle T klubu, v TIC nebo online od 21. 1. od 8:30 hodin. Od stejného data je možná také 3denní rezervace, a to pouze online.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

aktuálně z programu

Středa 26. února 2020 - 19:00 - Vrátnice

RUDY HORVAT & FRAGMENTS

(rock, jazz, fusion)

Rudy Horvat - kytary,
Jenny Krompolc - baskytara
Vašek Kramář - klávesy
Kristýna Sibinská - bicí

Ostravský kytarista, který se dostal do podvědomí posluchačů se svou kapelou Facing West Trio (Jazz) se kterou odehrál spoustu koncertů po celé České republice. Od roku 2003 začíná spolupracovat s Borisem Urbánkem a Michalem Žáčkem a stává se členem kapel Boris Band Combination a The Gizd Q, TUTU. Je rovněž členem Ostravského Rozhlasového Orchestru, který na svých koncertech doprovází špičku české hudební scény. Následovala spolupráce s Richardem Bonou, Dave Wecklem, Ashley Slaterem, Vojtěchem Dykem, Vlastou Redlem, kapelu Buty a dalšími.
Kapela hraje vlastní kompozice, skladby Jeff Becka, Dave Weckla, Led Zeppelin...

Tip Z.Ternera: Rudy Horvat patří v současnosti ke kytarové špičce, přesahující rámec naší země. Představuje moderní pojetí jazzu na rockových základech. Kořením kapely je sedmnáctiletá Kristýna Sibinská – vítězka celosvětové soutěže bubenic do 18 let.

Vstupné: 200 Kč. Předprodej od 21. ledna od 8:30 v sídle T klubu, v TIC nebo online.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

Čtvrtek 27. února 2020 - 19:00 - Vrátnice

JIŘÍ ČERNÝ - ROCKOVÁNÍ

Jeden z nejrespektovanějších hudebních publicistů povídá o hudbě, politice, zajímavých lidech, odpovídá na dotazy a hraje skladby na přání.
Vstupné s místenkou: 130 Kč, studenti: 60 Kč pouze na místě. Prodej v sídle T klubu, v TIC nebo online od 21. 1. od 8:30. Od stejného data je možná také 3denní rezervace, a to pouze online.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

předchozídalší
1 2 3 1 2 3