tka
kino Panorama
zavři ≡ menu

archiv

KATEŘINA ENGLICHOVÁ – harfa, MARTIN KASÍK - klavír

předchozídalší

Úterý 24. února 2009 - 19.00 hodin - Společenský dům

KATEŘINA ENGLICHOVÁ - harfa
MARTIN KASÍK - klavír

Kateřina Englichová je absolventka Curtisova institutu ve Filadelfii, vítězka Pro Musicis International Award v New Yorku. Vystudovala Konzervatoř v Praze (prof. Libuše Váchalová). Prestižní Fulbrightovo stipendium jí umožnilo studovat na Curtisově institutu ve Filadelfii, USA. Absolvovala řadu mistrovských kurzů s předními světovými harfenistkami. Koncertovala jako sólistka s mnoha našimi i zahraničními orchestry. Získala řadu cen na světových soutěžích. V únoru 1998 debutovala jako sólistka v newyorské Carnegie Hall. V roce 1997 vyhrála soutěž Českého rozhlasu a byla vybrána reprezentovat Českou republiku na festivalu "Bratislavské hudobné slávnosti". Kateřina Englichová koncertovala v Číně, Japonsku, USA, Kanadě, Itálii, Francii, Velké Británii, Německu, Lucembursku, Španělsku aj. Je častým hostem významných světových festivalů. Představila se společně s violistkou Jitkou Hosprovou v New Yorku a ve Washingtonu D.C. Následoval koncert v Lucembursku a listopadové turné po Japonsku. Provedla několik sólových recitálů v Německu. V sezoně 2006/2007 vystupovala se sérií koncertů na Slovensku, debutovala v Maďarsku. Také začala úspěšně spolupracovat s hobojistou Vilémem Veverkou a mají za sebou úspěšné koncertování jak v Čechách, tak v zahraničí. Vystupovala na mnoha pódiích v ČR, na MHF Janáčkův Máj, na Festivalu Mahler-Jihlava, debutovala s Budapešťskou filharmonií a společně s violistkou J. Hosprovou vystoupily na festivalu Brücke v Drážďanech. Vystoupila v trojkoncertu Jana Hanuše s Českou filharmonií a s novým programem pak vystupuje na několika sólových recitálech. V zahraničí ji pak čekají koncerty v Lucembursku, Sarajevu a Kanadě. Kateřina Englichová pravidelně nahrává pro Český rozhlas a Českou televizi. V srpnu 2005, 2006 a 2007 vedla Kateřina Englichová třídu harfy a komorní hry v rámci mezinárodních mistrovských kurzů Ameropa v Praze, od září 2005 je externím pedagogem harfy New York University. Kateřina Englichová je držitelkou ceny Českého spolku pro komorní hudbu při České filharmonii za přínos v oblasti komorní hry.

Martin Kasík je vítězem jedné z nejprestižnějších světových soutěží Young Artists Competition v New Yorku 1999. Klavírní hře se věnuje od 4 let. Vystudoval Konzervatoř v Ostravě (prof. Mgr. Monika Tugendliebová) a Hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze (prof. Ivan Klánský). Je pravidelným účastníkem našich i mezinárodních klavírních kurzů. Je nositelem řady ocenění z našich i mezinárodních soutěží. Koncertoval v řadě států Evropy, ve Spojených státech amerických, Japonsku, na Taiwanu a v Singapuru. Jako sólista vystupoval s řadou našich i zahraničních orchestrů. Díky svému umění byl zařazen do série koncertů věnovaných 40. výročí založení newyorkské soutěže Young Concert Artists, 15. února 2002 se poprvé objevil v prestižní koncertní řadě Metropolitního muzea v New Yorku. Absolvoval turné s Českou filharmonií. Martin Kasík debutoval s Tonhalle-Orchester Zürich (Švýcarsko) a Bournemouth Symphony Orchestra (Velká Británie), koncertoval v prestižní Merkin Hall v New Yorku a účinkoval v rámci MHF Pražský podzim. S Pražskou komorní filharmonií provedl světovou premiéru Koncertu pro klavír a orchestr "Come d´accordo" Sylvie Bodorové (napsán pro Martina Kasíka). V dubnu se znovu objevil v sezoně Metropolitního muzea v New Yorku, v květnu se představil v rámci MHF Pražské jaro v Koncertu pro dva klavíry a orchestr Zdeňka Lukáše. V srpnu debutoval na Bard Music Festival v New Yorku a o několik dní později vystoupil na Chopin-Festivals v rakouském Gamingu, kde spolupracoval s dirigentem Tadeuszem Strugalou. V sezoně 2007 absolvoval úspěšná vystoupení v Německu, Rakousku, na Slovensku, ve Švýcarsku - opět s Tonhalle-Orchester Zürich pod taktovkou Jiřího Kouta, ve Francii, v roce 2008 koncerty s Českou filharmonií a ve Velké Británii a jsou plánována další vystoupení v Německu, Polsku, Španělsku a USA. Natočil celkem 7 CD. Martin Kasík je držitelem ceny Davidoff Prix 2000 pro nejlepšího českého interpreta do 28 let v oblasti klasické hudby a Ceny Harmonie pro nejúspěšnějšího mladého umělce za rok 2002.

Program koncertu:

J. L. Dusík Grand duo pro harfu a klavír
B. Smetana - J. H. Trneček Fantasie pro harfu na symfonickou báseň "Vltava"
L. Janáček V mlhách /klavír/
B. Martinů 3 České tance:
Obkročák
Dupák
Polka

E. Lecuona Malagueňa
E. Granados Španělský tanec
I. Albeniz, arr. O. Kvěch Španělská suita
1. Granada
2. Katalánsko
5. Asturie
4. Cadiz
6. Aragonie

Akce je finančně podpořena nadací ČHF a firmou On Semiconductor.

Vstupné v předprodeji: 120,- Kč, na místě 140,- Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 3. února v T klubu a v knihkupectvích Lukas a Librex (bývalá Plejáda).

aktuálně

Veřejná soutěž o nejvhodnější nabídku na provozování kavárny/baru v prostoru klubu Vrátnice

Více v sekci poptávky.

Předprodej vstupenek v T klubu na léto 2018

Prodejní doba:

 • červen

  • pondělí až středa

   • 8.00 - 11.30, 13.00 - 16.00

  • čtvrtek, pátek

   • 8.00 - 11.30, 13.00 - 15.00

 • červenec a srpen - pondělí až pátek
  • 8.00 - 11.30, 13.00 - 15.00
už dnes

Pátek 22. června 2018 - 10:00 - 17:00 - pěší zóna u Společenského domu (ul. Palackého)

FARMÁŘSKÉ TRHY

Prodej farmářských a spřízněných produktů od lokálních producentů. Přijďte si nakoupit drůbež z farmy, mléčné výrobky, med a další věci, nejen k snědku. Pokud máte tip na vhodné prodejce, kontaktujte nás, rádi zpestříme nabídku o další farmářské produkty.

Report z prvních farmářských trhů dne 23. května 2018

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

aktuálně z programu

Pátek 29. června 2018 - 16:30 - plocha před bývalým ředitelstvím Tesly, 1. máje 1000

OSLAVA 10. VÝROČÍ ROŽNOVSKÉHO SENIORSKÉHO CENTRA

Rožnovské Seniorské centrum

(Klub seniorů, z. s., ČSŽ-Spolek rožnovských žen, p. s., a MO STP ČR)

zve své členy i veřejnost všech věkových kategorií na oslavu 10. výročí založení.

VLÁĎA HRON vystoupení zpěváka a baviče

(v případě nepříznivého počasí v kině Panorama)

 • 16:30   zahájení
 • 16:45   vystoupení skupiny Line Dance
 • 17:15   program Vládi Hrona nejen pro seniory

V Seniorském centru 29. 6. 2018 od 14 do 16 hodin den otevřených dveří.
Stánek s občerstvením.
Omezený počet sezení (vhodné si přinést kempové židle).
Seniorské centrum i akci podporuje město Rožnov pod Radhoštěm.

Vstup zdarma.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

12. ROČNÍK KVETOUCÍ MĚSTO ROŽNOV P. R. 2018

T klub – kulturní agentura, Spolek rožnovských žen, ve spolupráci s SBD a městem Rožnov p. R. pod záštitou starosty města Radima Holiše

vyhlašuje soutěž pro všechny občany města Rožnova pod Radhoštěm s trvalým bydlištěm v kategorii balkony a okna v bytových domech, balkony a okna v rodinných domech, zahrádky před bytovými domy. Hodnotit se bude celkový vzhled květinové výzdoby oken, případně balkonů a sladění zeleně a květin s domem atd.

Termín odevzdání přihlášek je do 29. 6. 2018.

Hodnocení bude probíhat 14. 8. 2018, kdy v každé kategorii budou vybráni tři vítězové, kteří obdrží ceny. Ceny budou oficiálně předány 19. 9. 2018 v obřadní síni Městského úřadu v Rožnově pod Radhoštěm.

Schránky, do kterých můžete přihlášku odevzdat, budou umístěny v MěÚ podatelně (Masarykovo náměstí 128 a ul. Letenská 1918), Stavebním bytovém družstvu (ul. ČS. armády 1686), Květinářství U Koryčanských (ul. 1. máje 2638), Turistickém informačním centru (Masarykovo náměstí 131), Potravinách Hruška (ul. Dubková), Klubu seniorů – kancelář (ul. 1. máje 1000), T klubu – poštovní schránka (ul. Zemědělská 592).

Přihlášky jsou k dispozici u schránek na výše uvedených místech, v květnovém a červnovém vydání Spektra Rožnovska, na www.tka.cz a www.roznov.cz

přihláška v tiskové kvalitě

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

předchozídalší