tka
kino Panorama
zavři ≡ menu

archiv

STŘÍPKY Z HISTORIE ROŽNOVA

předchozídalší

Čtvrtek 1. října 2009 v 17.00 hodin v budově 21 Krajského úřadu ve Zlíně

STŘÍPKY Z HISTORIE ROŽNOVA

Zlínský kraj ve spolupráci s T klubem - kulturní agenturou, Římskokatolickou farností Rožnov pod Radhoštěm, VMP a městem Rožnov p. R. zvou na výstavu

detaily

Zveme Vás na putovní výstavu, na které se představí veřejnosti dobové dokumenty z let 1876 a 1909, které byly nalezly ve třech tubusech v makovici věže kostela Všech svatých v Rožnově pod Radhoštěm při generální opravě v r. 2007. Zhlédnete fotoreportáž z rekonstrukce věže kostela a seznam nových soudobých materiálů, které byly uloženy do obnovené věže včetně původních dokumentů.

V rámci vernisáže proběhne také představení kalendáře vydaného městem Rožnov p. R., který nese název "Poselství rožnovské věže" a je úzce spjatý s výjimečnou výstavou. Slova místostarostky města Rožnova Markéty Blinkové vám přiblíží ideu vzniku tohoto kalendáře:

"Těsné sepjetí malebného městečka s dominantou římskokatolického kostela Všech svatých je znát při každém krůčku jejich společných dějin. Všichni s sebou neseme nezapomenutelné zážitky spojené s odkazem, který nám po staletí zanechávali naši předkové. I naše generace se jednou stane tou, o které budou naši potomci hovořit v minulém čase. Je to tedy jen na nás, jak se zhostíme příležitosti a svým dílem přispějeme k tvorbě nebo udržení kulturního dědictví.

10. srpna 2007 jsme s napětím a zvědavostí očekávali, jaké poselství nám předali naši předchůdci - osvícení občané Rožnova - otevřely se tubusy.

Dozvídáme se střípek po střípku, jak lidé žili a jaké hodnoty vyznávali. Po náročné rekonstrukci věže kostela má i naše generace nachystán odkaz generacím příštím. Uloženo možná na dalších 100 či 200 let a nesoucí poselství "Drazí synové synův našich!"

Tento kalendář je, milí spoluobčané, vydán v roce 100. výročí jedné z rekonstrukcí věže kostela a vložení historických dokumentů do makovice (1909). Je to zároveň kalendář na rok 2010 - připomíná tedy 260 let od dokončení hrubé stavby kostela (1750).

Doufám ,že Vás pohled do kalendáře pohladí po duši a budete s hrdostí žít v nejkrásnějším koutu naší země."

Slavnostní vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 1. října v 17.00 hodin v budově 21 Krajského úřadu ve Zlíně. Výstava bude otevřena od 2. října do 30. října od 7 do 17 hodin.

aktuálně

Veřejná soutěž o nejvhodnější nabídku na provozování kavárny/baru v prostoru klubu Vrátnice

Více v sekci poptávky.

Předprodej vstupenek v T klubu na léto 2018

Prodejní doba:

 • červen

  • pondělí až středa

   • 8.00 - 11.30, 13.00 - 16.00

  • čtvrtek, pátek

   • 8.00 - 11.30, 13.00 - 15.00

 • červenec a srpen - pondělí až pátek
  • 8.00 - 11.30, 13.00 - 15.00
už dnes

Pátek 22. června 2018 - 10:00 - 17:00 - pěší zóna u Společenského domu (ul. Palackého)

FARMÁŘSKÉ TRHY

Prodej farmářských a spřízněných produktů od lokálních producentů. Přijďte si nakoupit drůbež z farmy, mléčné výrobky, med a další věci, nejen k snědku. Pokud máte tip na vhodné prodejce, kontaktujte nás, rádi zpestříme nabídku o další farmářské produkty.

Report z prvních farmářských trhů dne 23. května 2018

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

aktuálně z programu

Pátek 29. června 2018 - 16:30 - plocha před bývalým ředitelstvím Tesly, 1. máje 1000

OSLAVA 10. VÝROČÍ ROŽNOVSKÉHO SENIORSKÉHO CENTRA

Rožnovské Seniorské centrum

(Klub seniorů, z. s., ČSŽ-Spolek rožnovských žen, p. s., a MO STP ČR)

zve své členy i veřejnost všech věkových kategorií na oslavu 10. výročí založení.

VLÁĎA HRON vystoupení zpěváka a baviče

(v případě nepříznivého počasí v kině Panorama)

 • 16:30   zahájení
 • 16:45   vystoupení skupiny Line Dance
 • 17:15   program Vládi Hrona nejen pro seniory

V Seniorském centru 29. 6. 2018 od 14 do 16 hodin den otevřených dveří.
Stánek s občerstvením.
Omezený počet sezení (vhodné si přinést kempové židle).
Seniorské centrum i akci podporuje město Rožnov pod Radhoštěm.

Vstup zdarma.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

12. ROČNÍK KVETOUCÍ MĚSTO ROŽNOV P. R. 2018

T klub – kulturní agentura, Spolek rožnovských žen, ve spolupráci s SBD a městem Rožnov p. R. pod záštitou starosty města Radima Holiše

vyhlašuje soutěž pro všechny občany města Rožnova pod Radhoštěm s trvalým bydlištěm v kategorii balkony a okna v bytových domech, balkony a okna v rodinných domech, zahrádky před bytovými domy. Hodnotit se bude celkový vzhled květinové výzdoby oken, případně balkonů a sladění zeleně a květin s domem atd.

Termín odevzdání přihlášek je do 29. 6. 2018.

Hodnocení bude probíhat 14. 8. 2018, kdy v každé kategorii budou vybráni tři vítězové, kteří obdrží ceny. Ceny budou oficiálně předány 19. 9. 2018 v obřadní síni Městského úřadu v Rožnově pod Radhoštěm.

Schránky, do kterých můžete přihlášku odevzdat, budou umístěny v MěÚ podatelně (Masarykovo náměstí 128 a ul. Letenská 1918), Stavebním bytovém družstvu (ul. ČS. armády 1686), Květinářství U Koryčanských (ul. 1. máje 2638), Turistickém informačním centru (Masarykovo náměstí 131), Potravinách Hruška (ul. Dubková), Klubu seniorů – kancelář (ul. 1. máje 1000), T klubu – poštovní schránka (ul. Zemědělská 592).

Přihlášky jsou k dispozici u schránek na výše uvedených místech, v květnovém a červnovém vydání Spektra Rožnovska, na www.tka.cz a www.roznov.cz

přihláška v tiskové kvalitě

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

předchozídalší