tka
kino Panorama
Vrátnice
zavři ≡ menu

archiv

MONIKA KNOBLOCHOVÁ – cembalo, kladívkový klavír, PETR NOUZOVSKÝ – violoncello

předchozídalší

Úterý 2. března 2010 - 19.00 hodin - ZUŠ

MONIKA KNOBLOCHOVÁ - cembalo, kladívkový klavír
PETR NOUZOVSKÝ - violoncello

Monika Knoblochová, interpretka vynikajících uměleckých a technických kvalit, zanícená vyznavačka autentické interpretace barokní hudby a současně renomovaná interpretka soudobé hudby, účastnice mnoha mistrovských kurzů v celé Evropě, držitelka řady prestižních interpretačních ocenění, je jednou z nejvýraznějších objevů mladé generace. Po absolvování Konzervatoře v Praze studovala Monika Knoblochová cembalo na Akademii múzických umění v Praze ve třídě Giedré Lukšaité-Mrázkové a formou konzultací u Zuzany Růžičkové. Zároveň v letech 1997-2000 studovala muzikologii na Karlově univerzitě v Praze. V letech 1996-1998 studovala na Dresdner Akademie für alte Musik u Johna Tolla a od roku 2000 na Hochschule für Musik v Kolíně nad Rýnem ve třídě K. Haugsanda, kde v roce 2002 obdržela závěrečný diplom. Tato studia si v roce 2002 obohatila tříměsíčním pobytem na Královské konzervatoři v Den Haagu ve třídě Jacquesa Ogga. V roce 2005 završila svá studia absolutoriem Mistrovské třídy u Christine Schornsheim na Hochschule für Musik und Theater v Mnichově. V roce 1999 získala Monika Knoblochová na mezinárodní soutěži Pražského jara 3. cenu a titul laureáta a Cenu Nadace Bohuslava Martinů za nejlepší provedení Koncertu pro cembalo a malý orchestr, který rovněž natočila na CD. V roce 2002 se stala držitelkou prestižní Davidoff Prix České republiky, v roce 2003 obdržela společně s Janou Semerádovou (barokní příčná flétna) 3. cenu a titul laureáta na 16. Grosser Förderpreiswettbewerb v Mnichově v kategorii historicky poučená interpretace staré hudby a v témž roce přidala ještě Cenu Společnosti Bohuslava Martinů na Mladém pódiu v Karlových Varech. Monika Knoblochová nahrála celou řadu kompaktních disků. Její poslední CD pro společnost Supraphon se Souborným dílem pro cembalo B. Martinů (2005) bylo oceněno mezinárodní kritikou - 4 Diapasons d'Or, 10 Jokers a CD měsíce časopisu Crescendo, Le Monde de la Musique. V roce 2006 nahrála spolu s cellistou P. Nouzovským Bachovy Gambové sonáty pro společnost Cube Bohemia. Na jaře 2007 nahrála, opět pro Cube Bohemia, Invence J. S. Bacha a J. Nováka, které vyšly u příležitosti jejího recitálu ze stejných děl na festivalu Pražské jaro 2007. Monika Knoblochová pravidelně vystupuje jako sólistka i komorní hráčka doma i v zahraničí. Je členkou souborů Duo seraphim (spolu s flétnistkou Janou Semerádovou), Collegium Marianum (specializovaného na starou hudbu) a Resonance (specializovaného na hudbu XX. a XXI. století), jehož je zakládající členkou. Její rozmanitý repertoár sahá od autentické interpretace staré hudby přes klasiku až k soudobé hudbě. Od roku 2006 vede cembalovou třídu na Letní škole staré hudby v Rajnochovicích a od roku 2007 také na Akademii staré hudby při Masarykově univerzitě v Brně.

Petr Nouzovský je absolventem Konzervatoře v Praze (Jan Páleníček, Jiří Bárta) a HAMU v Praze (Miroslav Petráš). Současně je studentem drážďanské Vysoké hudební školy u Wolfganga Emanuela Schmidta. Svá studia završí na Královské konzervatoři v Madridu, kam nastoupil v říjnu 2009. Své umění si zdokonalil u více než deseti světových violoncellistů na mistrovských kurzech po celém světě. Již jako student konzervatoře zaznamenal první mezinárodní úspěch ve formě pozvání na Piatigorského seminář do Los Angeles, kam bylo přijato pouze deset violoncellistů z celého světa. Startem pro jeho kariéru bylo pozvání na mezinárodní hudební festival Pražské jaro 2005. Díky úspěšnému recitálu je častým hostem nejen našeho nejprestižnějšího festivalu, ale také festivalů v zahraničí. Díky vítězství v soutěži New Master on Tour 2007 absolvoval sólové koncerty v Rusku, Holandsku a Slovensku.

Z jeho dalších zahraničních aktivit jmenujme časté recitály v Japonsku, Španělsku či Polsku. Za doby svého německého studia získal prestižní ocenění Europäische Förderpreis für Musik 2007. Je také vyhledávaným komorním hráčem. Z jeho komorních partnerů jmenujme Václava Hudečka, Martina Kasíka, Mariána Lapšanského, Gerarda Wysse, Kateřinu Englichovou, Viléma Veverku, Jiřího Hlaváče, Martinu Jankovou, Zemlinského kvarteto, Stamicovo kvarteto, či Royal String Quartet. Do roku 2009 natočil nebo se spolupodílel na nahrání osmi CD. V roce 2009 Petr Nouzovský odehrál Dvořákův violoncellový koncert v rámci České filharmonie, v roce 2010 pozvání do Komorního cyklu FOK, Komorního spolku České filharmonie, či opětovné vystoupení na festivalu Pražské jaro. Hraje na violoncello "Miroslav Komár 2008" a "Jean Baptiste Vuillaume 1835".

Akce je finančně podpořena nadací ČHF. Vstupné v předprodeji 110,- Kč, na místě 130,- Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 16. února v T klubu a v knihkupectvích Nohavica a Librex.

program koncertu

Johann Sebastian Bach Sonáta G dur BWV 1027 pro violoncello a cembalo obligato
Adagio - Allegro ma non tanto - Andante - Allegro moderato
Michal Macourek Siaram - Variace pro violoncello a cembalo
Antonio Vivaldi Sonáta č. 7 g moll
Preludio. Largo - Allemanda. Andante
Sarabanda. Largo - Gigue. Allegro
pauza
Johann Sebastian Bach Suita C dur pro violoncello sólo BWV 1009
Antonio Vivaldi Sonáta č. 3 a moll
Largo - Allegro - Largo - Allegro
Johann Sebastian Bach Sonáta g moll BWV 1029 pro violoncello a cembalo obligato
Vivace - Adagio - Allegro
už dnes

Úterý 25. února 2020 - 19:00 - kino Panorama

SEZNAMKA

aneb Proč ještě nemám svého Milana?

Paní Erika, odbornice na všechno, se vrhla na novou podnikatelskou aktivitu. Se šarmantním záchranářem Panem Milanem vás vezmou na sedmidenní seznamovací zájezd. Naučí vás jak si najít nového partnera, anebo vám umožní, prověřit vašeho stávajícího.
Seznamka je zážitková show pro všechny pohlaví a věkové kategorie, interaktivní happening dvou skvělých komiků a jejich hra s mužsko-ženskými principy vás vtáhne chtě - nechtě do děje. Hravá show se odehrává na „seznamovacím“ zájezdu v Bulharsku, kde si každý, kdo má chuť se pobavit, najde anebo jen prověří svého partnera. Do Bulharska, kde NE znamená ANO, alespoň v neverbálním projevu, cestují účastníci zájezdu, tedy diváci, imaginárním autobusem.
Ocitají se na pláži, v restauraci, v nočním baru, prostě všude tam, kde může přeletět pověstná jiskra. Musí ale zafungovat také chemie a je potřeba se připravit i na možnou bouřku, přesně tak jako ve vztahu... Oľga Belešová a Roman Pomajbo jsou navíc skvělými improvizátory, což ve spolupráci s publikem do představení vnáší vzrušující překvapení a odvázanou zábavu.

Paní Erika je odbornice na všechno. Je úspěšná, krásná, vdaná. Proto se rozhodla pomáhat lidem, kteří to mají horší než ona. Tentokrát bude pomáhat těm, co ještě nemají svého Milana. „Protože každý má svého Milana, i když někteří ještě ne.“

Pan Milan je záchranář tělem i duší, muž do každého počasí, milovník žen a dobrého jídla. V jeho přítomnosti se žádná žena necítí smutná a opuštěná. Bývalý kulturní referent v rekreačních zařízeních si i dnes umí poradit v každé situaci. Za vzhledem sportovce je ukrytá duše romantika.

Hrají: Oľga Belešová a Roman Pomajbo 

Vstupné s místenkou v předprodeji: 320 Kč, na místě: 370 Kč.

Prodej v sídle T klubu, v TIC nebo online od 21. 1. od 8:30 hodin. Od stejného data je možná také 3denní rezervace, a to pouze online.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

aktuálně z programu

Středa 26. února 2020 - 19:00 - Vrátnice

RUDY HORVAT & FRAGMENTS

(rock, jazz, fusion)

Rudy Horvat - kytary,
Jenny Krompolc - baskytara
Vašek Kramář - klávesy
Kristýna Sibinská - bicí

Ostravský kytarista, který se dostal do podvědomí posluchačů se svou kapelou Facing West Trio (Jazz) se kterou odehrál spoustu koncertů po celé České republice. Od roku 2003 začíná spolupracovat s Borisem Urbánkem a Michalem Žáčkem a stává se členem kapel Boris Band Combination a The Gizd Q, TUTU. Je rovněž členem Ostravského Rozhlasového Orchestru, který na svých koncertech doprovází špičku české hudební scény. Následovala spolupráce s Richardem Bonou, Dave Wecklem, Ashley Slaterem, Vojtěchem Dykem, Vlastou Redlem, kapelu Buty a dalšími.
Kapela hraje vlastní kompozice, skladby Jeff Becka, Dave Weckla, Led Zeppelin...

Tip Z.Ternera: Rudy Horvat patří v současnosti ke kytarové špičce, přesahující rámec naší země. Představuje moderní pojetí jazzu na rockových základech. Kořením kapely je sedmnáctiletá Kristýna Sibinská – vítězka celosvětové soutěže bubenic do 18 let.

Vstupné: 200 Kč. Předprodej od 21. ledna od 8:30 v sídle T klubu, v TIC nebo online.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

Čtvrtek 27. února 2020 - 19:00 - Vrátnice

JIŘÍ ČERNÝ - ROCKOVÁNÍ

Jeden z nejrespektovanějších hudebních publicistů povídá o hudbě, politice, zajímavých lidech, odpovídá na dotazy a hraje skladby na přání.
Vstupné s místenkou: 130 Kč, studenti: 60 Kč pouze na místě. Prodej v sídle T klubu, v TIC nebo online od 21. 1. od 8:30. Od stejného data je možná také 3denní rezervace, a to pouze online.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

předchozídalší
1 2 3 1 2 3