tka
kino Panorama
Vrátnice
zavři ≡ menu

archiv

CIKNE ČHAVE a FCM RADEGAST

předchozídalší

Neděle 2. května 2010 - 15.00 hodin - hudební altán v parku

CIKNE ČHAVE a FCM RADEGAST

Vystoupení romského souboru z Nového Jičína a frenštátské cimbálové muziky.

Cikne Čhave je romský taneční a pěvecký soubor, který vznikl roku 1999, pod vedením Viktora Kača. Taneční soubor tvoří sesterská čtveřice tanečně nadaných dívek ve věku od 15-19 let. Zakladatelem soboru Cikne Čhave je Veronika Kačová, která mimo to také zpívá se svým mladším bratrem Patrikem Kačem, který hraje na klavír. Každá z dívek dává do tance kus sama sebe a společně vytváří choreografický, srozumitelný tanec plných emocí a radostí. Sama Veronika říká: "V budoucnu bychom chtěli dál rozvíjet své taneční zkušenosti. Tanec je pro nás tou největší radostí a náš druhý život. Tanec je náš život a dar od Boha. Tančíme tradiční romské, balkánské, turecké a rumunské tance plné energie. Mezi naše úspěchy patří prvenství na Romském Talentě v Praze v kategorii Tradiční romský tanec, Jelkhetane (soutěž tanečních souborů) 1. místo. Největší čest pro nás byla a je, že jsme si mohli společně zatancovat s Rumunským souborem Romafest. Byl to pro nás největší zážitek. Tancovali jsme s kapelou Bengas, s Markem Balogem, se světově uznávanou skupinou Gypsy King. Prezentujeme se na různých romských festivalech a soutěžích. Romská píseň v Rožnově pod Radhoštěm (festival romských souborů a kapel z celé ČR), Django fest v Brně (multikulturní festival), Velká muzejní noc (Brno), Karvinský festival, Slavnosti města Nový Jičín, Evropský svátek hudby, Hukvaldy, Cigánský večer na Kolibě, kde jsme tancovali s Markem Balogem a mnoho jiných kulturních akcí, Mezinárodní Den Romů (8.4.) Brno, Praha - Romský talent".

Více na www.ciknechave.estranky.cz nebo na www.youtube.com

FCM RADEGAST je cimbálová muzika z Frenštátu, jejím zakladatelem je Radomír Golas. Kapela má za sebou mnoho hraní, kde lidem předvedli svůj talent a hlavně cit a lásku k ní. V jejich repertoáru je nejen valašská muzika, ale i písničky z různých pohádek. Se souborem Cikne Čhave a s ojedinělým zpěvem Veroniky Kačové vám zahrají i tradiční romské skladby jako je: Cikanský pláč, Joj mámo,…Koncertují nejen v ČR, ale i v zahraničí.

Členové: Bořek Vitásek - housle, Tomáš Frňka - klarinet, flétna, saxofon, Radomír Goldy Golas - cimbál, Lukáš Švajda - basa. Hosté: Tomáš Koláček - viola, Václav Mach - harmonika.

Akce je podpořena z grantu Nadace Děti - kultura - sport.

Bez vstupného.  Plakát akcí v Hudebním altánu.

V případě nepříznivého počasí ve 14 hodin dne konání koncertu bude akce úplně zrušena.

aktuálně z programu

Úterý 25. února 2020 - 19:00 - kino Panorama

SEZNAMKA

aneb Proč ještě nemám svého Milana?

Paní Erika, odbornice na všechno, se vrhla na novou podnikatelskou aktivitu. Se šarmantním záchranářem Panem Milanem vás vezmou na sedmidenní seznamovací zájezd. Naučí vás jak si najít nového partnera, anebo vám umožní, prověřit vašeho stávajícího.
Seznamka je zážitková show pro všechny pohlaví a věkové kategorie, interaktivní happening dvou skvělých komiků a jejich hra s mužsko-ženskými principy vás vtáhne chtě - nechtě do děje. Hravá show se odehrává na „seznamovacím“ zájezdu v Bulharsku, kde si každý, kdo má chuť se pobavit, najde anebo jen prověří svého partnera. Do Bulharska, kde NE znamená ANO, alespoň v neverbálním projevu, cestují účastníci zájezdu, tedy diváci, imaginárním autobusem.
Ocitají se na pláži, v restauraci, v nočním baru, prostě všude tam, kde může přeletět pověstná jiskra. Musí ale zafungovat také chemie a je potřeba se připravit i na možnou bouřku, přesně tak jako ve vztahu... Oľga Belešová a Roman Pomajbo jsou navíc skvělými improvizátory, což ve spolupráci s publikem do představení vnáší vzrušující překvapení a odvázanou zábavu.

Paní Erika je odbornice na všechno. Je úspěšná, krásná, vdaná. Proto se rozhodla pomáhat lidem, kteří to mají horší než ona. Tentokrát bude pomáhat těm, co ještě nemají svého Milana. „Protože každý má svého Milana, i když někteří ještě ne.“

Pan Milan je záchranář tělem i duší, muž do každého počasí, milovník žen a dobrého jídla. V jeho přítomnosti se žádná žena necítí smutná a opuštěná. Bývalý kulturní referent v rekreačních zařízeních si i dnes umí poradit v každé situaci. Za vzhledem sportovce je ukrytá duše romantika.

Hrají: Oľga Belešová a Roman Pomajbo 

Vstupné s místenkou v předprodeji: 320 Kč, na místě: 370 Kč.

Prodej v sídle T klubu, v TIC nebo online od 21. 1. od 8:30 hodin. Od stejného data je možná také 3denní rezervace, a to pouze online.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

Středa 26. února 2020 - 19:00 - Vrátnice

RUDY HORVAT & FRAGMENTS

(rock, jazz, fusion)

Rudy Horvat - kytary,
Jenny Krompolc - baskytara
Vašek Kramář - klávesy
Kristýna Sibinská - bicí

Ostravský kytarista, který se dostal do podvědomí posluchačů se svou kapelou Facing West Trio (Jazz) se kterou odehrál spoustu koncertů po celé České republice. Od roku 2003 začíná spolupracovat s Borisem Urbánkem a Michalem Žáčkem a stává se členem kapel Boris Band Combination a The Gizd Q, TUTU. Je rovněž členem Ostravského Rozhlasového Orchestru, který na svých koncertech doprovází špičku české hudební scény. Následovala spolupráce s Richardem Bonou, Dave Wecklem, Ashley Slaterem, Vojtěchem Dykem, Vlastou Redlem, kapelu Buty a dalšími.
Kapela hraje vlastní kompozice, skladby Jeff Becka, Dave Weckla, Led Zeppelin...

Tip Z.Ternera: Rudy Horvat patří v současnosti ke kytarové špičce, přesahující rámec naší země. Představuje moderní pojetí jazzu na rockových základech. Kořením kapely je sedmnáctiletá Kristýna Sibinská – vítězka celosvětové soutěže bubenic do 18 let.

Vstupné: 200 Kč. Předprodej od 21. ledna od 8:30 v sídle T klubu, v TIC nebo online.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

Čtvrtek 27. února 2020 - 19:00 - Vrátnice

JIŘÍ ČERNÝ - ROCKOVÁNÍ

Jeden z nejrespektovanějších hudebních publicistů povídá o hudbě, politice, zajímavých lidech, odpovídá na dotazy a hraje skladby na přání.
Vstupné s místenkou: 130 Kč, studenti: 60 Kč pouze na místě. Prodej v sídle T klubu, v TIC nebo online od 21. 1. od 8:30. Od stejného data je možná také 3denní rezervace, a to pouze online.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

předchozídalší
1 2 3 1 2 3