tka
kino Panorama
Vrátnice
zavři ≡ menu

archiv

22. VALAŠSKÉ FOLKROCKOVÁNÍ

předchozídalší

Pátek 12. srpna 2011 - 17.00 hodin - Amfiteátr Na Stráni ve Valašském muzeu v přírodě - Rožnov pod Radhoštěm

22. VALAŠSKÉ FOLKROCKOVÁNÍ

Multižánrový festival

interpreti

VLASTA REDL s kapelou Los Redlos

Vlasta Redl je český zpěvák, textař, skladatel a multiinstrumentalista (hraje na kytaru, klávesy, piáno, mandolínu, tamburínu a další nástroje). Ve své tvorbě dokázal osobitě skloubit rock, bigbít, folk a lidovou hudbu. Píše také scénickou hudbu a produkuje, podílel se na téměř 60 albech. Narodil se v Novém Jičíně, dětství však prožil na Valašsku, v Beskydech - vyrůstal ve Valašském Meziříčí. Patrně právě již v dětství se utvářel jeho vztah k moravským a slovenským lidovým písním, jejichž motivy využívá ve své tvorbě. Ve třinácti letech se začal učit hrát na kytaru a od patnácti let koncertuje. Vystupoval s různými bigbítovými kapelami na tanečních zábavách ve Valašském Meziříčí a okolí. V roce 1984 začal hrát a zpívat se skupinou AG Flek. Po pěti letech jeho působení v AG Fleku vyšla v roce 1989 deska Dohrála hudba. O rok později nahrál svou první sólovou desku Na výletě, na níž, jak sám řekl, se chtěl osvobodit od folku a písničkářské tvorby. Naproti tomu jeho další sólová deska Staré pecky obsahovala folkové skladby, které napsal v době spolupráce s Fleretem, mezitím vyšla Tramtárie - další deska AG Fleku. V roce 1996 se do AG Fleku vrátili zakládající členové a Redl vytvořil se sestavou, jež se zformovala v roce 1994 při projektu s Hradišťanem, vlastní Skupinu, která se jmenuje každý den jinak (na každém koncertě skutečně vystupovali pod jiným názvem). S touto skupinou vydal Redl dvě desky, na konci roku 2006 však ukončili koncertní činnost. A tak v roce 2007 koncertoval Redl buď v triu s Janouškem a Lenkem anebo sám. V Rožnově se představí s kapelou Los Redlos. V nové kapele hrají, zpívají, tančí a jiné věci pro pobavení publika provádějí: Michal Žáček (saxofony, flétny, zpěv), Matěj Morávek (kytary, zpěv), Borek Nedorost (klávesy, zpěv), Martin Gašpar (baskytary, zpěv), Marcel Buntaj (bicí, beatbox), Petr Vavřík (baskytary), Marcel Gabriel (bicí, udu drum). www.redl.cz

ANETA LANGEROVÁ s kapelou

Čtyřiadvacetiletá zpěvačka na sebe upozornila v roce 2004 vítězstvím v soutěži Česko hledá SuperStar a hned se stala jednou z nejpopulárnějších českých zpěvaček. Hudbě se věnovala od nejútlejšího dětství, debutové album Spousta andělů vydala v roce 2004. V Česku i na Slovensku se stalo osmkrát platinové. Následovala alba Dotyk (2007) a Jsem (2009). Je držitelkou několika ocenění Akademie populární hudby Anděl. Naposledy za Skladbu roku v roce 2010, kterou se stala píseň V bezvětří z poslední alba Jsem. Je také držitelkou několika Cen hudební televize Óčko, ceny Český slavík, Žebřík nebo českých Televizních cen Týtý. Systematicky se věnuje charitě, především pomoci nevidomým dětem a dospělým. Od roku 2005 je patronkou nadačního fondu na podporu nevidomých projektu Světluška. Aneta pravidelně koncertuje se svou kapelou v Čechách i na Slovensku v rámci svých turné a také na vyhlášených hudebních festivalech. www.langerovaaneta.cz

DUB.O.NET

Ojedinělý reggae & dub projekt, který tvoří vynikající čeští muzikanti, v jejímž čele je jamajský zpěvák Vincent Richards. Zajímavým způsobem mísí klasické reggae s world music a elektronikou, včetně experimentů v taneční hudbě. dub.o.net ve svých odkazech míří na Jamajku a k londýnskému asijskému undergroundu. dub.o.net předskakovali pražské koncerty britské hvězdy Zion Train, anglické dubové legendy Mad Professor a nositele Grammy, jamajského barda reggae, Lee "Scratch" Perryho. Letos (2009) si dub.o.net zahráli s nekompromisními mistry dubu, anglickou kapelou Alpha & Omega a vydali nové album FLY AWAY, jehož pozitivní atmosféru umocňují elektronické efekty a časovaný scratching. Debutové FIRST ONE, jež vyšlo v roce 2002, produkoval Michal Ditrich. dub.o.net mohou díky svému způsobu tvorby oslovit fanoušky různých žánrových táborů.
Složení skupiny: Vincent Richards (vokál z Jamajky, texty), Petr Šturma (programování, samplování, klávesy, kytara), Jan Dusil (baskytara) EUB, DJ Babylonrocker (gramofony), Borek Ondráček (bicí), Tomáš Kohout aka DJ Papapot (perkuse), Honza Vaněk (zvuk), featuring Bharata Rajnošek (saxofon, trumpeta, flétna). www.dubonet.net

VLTAVA

Mohlo se zdát, že návrat kapely Vltava na pódia na podzim loňského roku je pouze dočasná záležitost. Pro kapelu to však bylo "zahřívací kolo" pro další plány. Vltava má připraven plný koncertní rok 2011, chystá dokonce nové album, které by mělo vyjít v říjnu 2011. Když v roce 2003 ohlásila kapela Vltava ukončení činnosti - zbylo po kapele mnoho osiřelých fanoušků a také velká díra na české hudební scéně. Jedna z nejoriginálnějších kapel shromážděná od roku 1986 kolem kytaristy a zpěváka Roberta Nebřenského byla v českých zemích velmi oblíbená a také koncertně nesmírně činná. Diskografie kapely obsahuje 4 alba - Mládí i tak velkou lásku bere s humorem (1994), Šťastnej jako trám (1996), Marx, Engels, Beatles (1998), Když bozi zestárnou (2000) a 1 výběr Best of (2001). Současná Vltava staví především na novém repertoáru, na druhou stranu se nechce distancovat od původní Vltavy - a proto na koncertech znějí i staré dobré písničky. Sestava "nové" Vltavy částečně vychází z poslední sestavy Vltavy v roce 2003: Robert Nebřenský (kytara, zpěv), Martin Vajgl (bicí), František Svačina (klávesové nástroje). Novými členy kapely pak jsou Tomáš Uhlík (basa) a především pak Peter Binder (kytara), pro kterého však Vltava není zcela nová kapela, protože již spolupracoval s Vltavou jako host na albu Mládí i tak velkou lásku bere s humorem. www.vltava.at

LE PNEUMATIQ

Skupina Le Pneumatiq byla založena na začátku roku 2006 a dnes ji můžeme považovat za jednu z nejenergičtějších elektronických živých kapel v České republice. Le Pneumatiq tvoří zakladatel a producent Howska (programming), MC Adrenalin (vocal), bubeník Army a zpěvačka Borůvka (ex-Rapmasters, Wohnout). Mezi největší úspěchy skupiny patří krom mimořádně dobrých ohlasů na živé vystupování i např. nominace písně Life na videoklip roku 2007 nebo zařazení stejné skladeb na kompilaci francouzského festivalu EuropaVox 2008, která představuje evropským promotérům výběr nejzajímavějších skupin z celé Evropy. Le Pneumatiq patří k málo skupinám, které oživují line-upy letních festivalů (Sázavafest, Rock for People a další) taneční hudbou - předvádějí energickou show, která si nachází čím dál více příznivců protože i přes hojné využívání postupů z taneční hudby zůstává u Le Pneumatiq zachována klasická struktura písničky. Kvalit živého vystupování Le Pneumatiq si již stihli všimnout i v zahraničí, o čemž svědčí uskutečněné koncerty ve Velké Británii, na Slovensku nebo na prestižním festivalu Transmusicales ve francouzském Rennes, kde vystoupili na sklonku roku 2008 jako vůbec první česká skupina v třicetileté historii festivalu. www.lepneumatiq.com
 

Sponzoři: AGH VLT a.s., Deza, CS Cabot, Robe, Remak, Regomarket, Loana, Motýl media, Pivovar Radegast, Solartec, B-mobil, Dobiáš, Vae therm, Repont, Cobbler, Grafia Nova, Montezi, myonic, On Semiconductor, JETI model, Alpine, Bárta a Cihlář, Reton, Izolting, Nosta, Elektro Pavlica, Miroslav Chuděj, s.r.o., Sates Morava.

Mediální partneři: Miger, Spektrum Rožnovska, MF dnes, Jalovec, Rožnovský prostor, Valašský deník, TV Beskyd, rádio Čas, rádio Valašsko, Informační centrum.

Uvádí: David Suchařípa.

Vstupné v předprodeji: 250 Kč, na místě 300 Kč, ZTP a děti 60 Kč.
Sleva vstupného: s kartou mládeže EURO 26

Předprodej vstupenek v T klubu, knihkupectví Nohavica a IC.
Tato akce je již 9. rokem finančně podpořena z Fondu kultury Zlínského kraje.
Rezervace vstupenek pro mimorožnovské zájemce: ekonomicke@tka.cz nebo na tel. 571 651 233.

Pejsek na festival může, ale pouze s vodítkem a náhubkem.

už dnes

Pátek 22. února 2019 - 19:30 - Vrátnice

DUNAJ, NENÍ NĚMÝ

19:30 Dunaj

21:00 Není Němý

Když se hudebníci Dunaje po letech sešli při natáčení filmu "Dunaj vědomí", našli znovu chemii, která je dříve spojovala. Přeskočila jiskra, a skupina se rozhodla obnovit činnost. A to v sestavě, která zaznamenala největší úspěch. Chybět bude pouze Jiří Kolšovský, jeho pěveckých partů se ujme zbytek kapely. Páteř vystoupení budou tvořit zpočátku zejména skladby z nejsilnějšího období Dunaje (Dudlay), postupně budou zařazeny zcela nové písně vycházející z nejlepších tradic Dunaje, které posléze vyústí v nové album. Nejedná se tedy o klasický comeback, ale o novou energii, se kterou Dunaj znovu započne hudební dráhu. Pozor, toto není reminiscence a la různé návraty v minulých letech, toto je regulérní restart jedné z nejúspěšnějších, nejinvenčnějších a nejoriginálnějších kapel české hudební historie!

Josef Ostřanský, kytara, zpěv
Vladimír Václavek, baskytara, zpěv
Pavel Koudelka, bicí, zpěv

Jako po-kapela vystoupí unikátní duo (někdy trio) Nění Němý, jejihž hudba s českými texty vztváří svéráznou atmosféru, ketrá by se dala popsat jako ambientní alternativa.

Vstupné do 21. 2. 270 Kč v den koncertu 300 Kč. Předprodej od 8. 1. 2019 v T klubu, TIC  nebo online. Omezená kapacita.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

aktuálně z programu

Středa 9. ledna až neděle 31. března 2019 - Galerie Na Radnici

60 LET KLUBU FILATELISTŮ V ROŽNOVĚ POD RADHOŠTĚM

Poštovní známky se v Rožnově p. R. sbíraly již za rakousko-uherského mocnářství, ale sbírali je jen jednotlivci. V nejbližším okolí byl organizovaný filatelistický spolek pouze ve Valašském Meziříčí, který byl založen v roce 1933. V našem městě můžeme dát začátek organizované filatelie a její rozšíření do roku 1959, kdy se 23. června konala v hotelu Novák (dnes AGH) ustavující schůzka kroužku filatelistů při Závodním klubu n. p. Tesla Rožnov. Prvým předsedou byl zvolen Václav Navrátil a schůzky se konaly 1x za měsíc v hotelu Novák.

detaily

Kroužek zaměřil svoji činnost na výměnu známek a filatelistického materiálu mezi členy, na výdej novinek československých známek, půjčování katalogů, odborné filatelistické literatury a časopisů, odborné besedy a diskuze o filatelistické problematice a hlavně na výchovu mladých adeptů filatelie. Během času se někteří členové kroužku – od roku 1965 Klubu filatelistů KF 07-70 v rámci Svazu československých filatelistů (SČSF), od roku 1994 Klubu filatelistů při Středisku volného času v Rožnově p. R. – postupně zaměřili na specializaci v oblasti poštovní historie, geografilatelie (známek i zaniklých známkových zemí), uměleckých děl na známkách a také na sbírání pohlednic. Členové klubu i kroužku mladých filatelistů sestavili řadu filatelistických exponátů, které na výstavách získaly několik medailí a čestných ocenění, zpracovali historii pošt na Rožnovsku, pro veřejnost uspořádali 57 filatelistických a sběratelských burz a v posledních letech zorganizovali 26 výtvarných soutěží pro děti, školáky a studenty. K výročím Klubu filatelistů, pošt a výročím ve VMP vydali soukromé dopisnice, obálky a známky s přítisky.

Výstava k 60. výročí založení Klubu filatelistů nemůže pochopitelně obsáhnout vše z bohaté činnosti klubu, ale najdete na ní ukázky z činnosti členů klubu a hlavně vám ukáže, co krásného z oblasti uměleckých děl již bylo na našich známkách vydáno. Doufáme, že přinese i vám, návštěvníkům výstavy, alespoň něco z toho, co dala členům našeho klubu – radost a potěšení z krásných věcí a velké množství nových poznatků a vědomostí.

Věříme, že výstava bude také výzvou pro další zájemce o filatelii a sběratelství, aby do našeho Klubu filatelistů při SVČ zavítali na výměnné schůzky. Rádi přivítáme všechny zájemce, hlavně ale mladé, kteří by měli být pokračovateli v naší zájmové činnosti – filatelii a sběratelství.

Výměnné schůzky se konají každý sudý týden, vždy ve čtvrtek od 18 hodin ve Středisku volného času v Rožnově pod Radhoštěm na Bezručově ulici (u ZŠ Pod Skalkou).

Vladimír Vystavěl

Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 10. 1. 2019 od 16 hodin v Galerii Na Radnici v budově MěÚ na Masarykově náměstí.

Výstava začíná 9. ledna a potrvá do 31. března 2019. Je otevřena pondělí, středa 8-17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 8-14 hodin.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

předchozídalší
1 2 3 1 2 3