tka
kino Panorama
Vrátnice
zavři ≡ menu

archiv

22. VALAŠSKÉ FOLKROCKOVÁNÍ

předchozídalší

Pátek 12. srpna 2011 - 17.00 hodin - Amfiteátr Na Stráni ve Valašském muzeu v přírodě - Rožnov pod Radhoštěm

22. VALAŠSKÉ FOLKROCKOVÁNÍ

Multižánrový festival

interpreti

VLASTA REDL s kapelou Los Redlos

Vlasta Redl je český zpěvák, textař, skladatel a multiinstrumentalista (hraje na kytaru, klávesy, piáno, mandolínu, tamburínu a další nástroje). Ve své tvorbě dokázal osobitě skloubit rock, bigbít, folk a lidovou hudbu. Píše také scénickou hudbu a produkuje, podílel se na téměř 60 albech. Narodil se v Novém Jičíně, dětství však prožil na Valašsku, v Beskydech - vyrůstal ve Valašském Meziříčí. Patrně právě již v dětství se utvářel jeho vztah k moravským a slovenským lidovým písním, jejichž motivy využívá ve své tvorbě. Ve třinácti letech se začal učit hrát na kytaru a od patnácti let koncertuje. Vystupoval s různými bigbítovými kapelami na tanečních zábavách ve Valašském Meziříčí a okolí. V roce 1984 začal hrát a zpívat se skupinou AG Flek. Po pěti letech jeho působení v AG Fleku vyšla v roce 1989 deska Dohrála hudba. O rok později nahrál svou první sólovou desku Na výletě, na níž, jak sám řekl, se chtěl osvobodit od folku a písničkářské tvorby. Naproti tomu jeho další sólová deska Staré pecky obsahovala folkové skladby, které napsal v době spolupráce s Fleretem, mezitím vyšla Tramtárie - další deska AG Fleku. V roce 1996 se do AG Fleku vrátili zakládající členové a Redl vytvořil se sestavou, jež se zformovala v roce 1994 při projektu s Hradišťanem, vlastní Skupinu, která se jmenuje každý den jinak (na každém koncertě skutečně vystupovali pod jiným názvem). S touto skupinou vydal Redl dvě desky, na konci roku 2006 však ukončili koncertní činnost. A tak v roce 2007 koncertoval Redl buď v triu s Janouškem a Lenkem anebo sám. V Rožnově se představí s kapelou Los Redlos. V nové kapele hrají, zpívají, tančí a jiné věci pro pobavení publika provádějí: Michal Žáček (saxofony, flétny, zpěv), Matěj Morávek (kytary, zpěv), Borek Nedorost (klávesy, zpěv), Martin Gašpar (baskytary, zpěv), Marcel Buntaj (bicí, beatbox), Petr Vavřík (baskytary), Marcel Gabriel (bicí, udu drum). www.redl.cz

ANETA LANGEROVÁ s kapelou

Čtyřiadvacetiletá zpěvačka na sebe upozornila v roce 2004 vítězstvím v soutěži Česko hledá SuperStar a hned se stala jednou z nejpopulárnějších českých zpěvaček. Hudbě se věnovala od nejútlejšího dětství, debutové album Spousta andělů vydala v roce 2004. V Česku i na Slovensku se stalo osmkrát platinové. Následovala alba Dotyk (2007) a Jsem (2009). Je držitelkou několika ocenění Akademie populární hudby Anděl. Naposledy za Skladbu roku v roce 2010, kterou se stala píseň V bezvětří z poslední alba Jsem. Je také držitelkou několika Cen hudební televize Óčko, ceny Český slavík, Žebřík nebo českých Televizních cen Týtý. Systematicky se věnuje charitě, především pomoci nevidomým dětem a dospělým. Od roku 2005 je patronkou nadačního fondu na podporu nevidomých projektu Světluška. Aneta pravidelně koncertuje se svou kapelou v Čechách i na Slovensku v rámci svých turné a také na vyhlášených hudebních festivalech. www.langerovaaneta.cz

DUB.O.NET

Ojedinělý reggae & dub projekt, který tvoří vynikající čeští muzikanti, v jejímž čele je jamajský zpěvák Vincent Richards. Zajímavým způsobem mísí klasické reggae s world music a elektronikou, včetně experimentů v taneční hudbě. dub.o.net ve svých odkazech míří na Jamajku a k londýnskému asijskému undergroundu. dub.o.net předskakovali pražské koncerty britské hvězdy Zion Train, anglické dubové legendy Mad Professor a nositele Grammy, jamajského barda reggae, Lee "Scratch" Perryho. Letos (2009) si dub.o.net zahráli s nekompromisními mistry dubu, anglickou kapelou Alpha & Omega a vydali nové album FLY AWAY, jehož pozitivní atmosféru umocňují elektronické efekty a časovaný scratching. Debutové FIRST ONE, jež vyšlo v roce 2002, produkoval Michal Ditrich. dub.o.net mohou díky svému způsobu tvorby oslovit fanoušky různých žánrových táborů.
Složení skupiny: Vincent Richards (vokál z Jamajky, texty), Petr Šturma (programování, samplování, klávesy, kytara), Jan Dusil (baskytara) EUB, DJ Babylonrocker (gramofony), Borek Ondráček (bicí), Tomáš Kohout aka DJ Papapot (perkuse), Honza Vaněk (zvuk), featuring Bharata Rajnošek (saxofon, trumpeta, flétna). www.dubonet.net

VLTAVA

Mohlo se zdát, že návrat kapely Vltava na pódia na podzim loňského roku je pouze dočasná záležitost. Pro kapelu to však bylo "zahřívací kolo" pro další plány. Vltava má připraven plný koncertní rok 2011, chystá dokonce nové album, které by mělo vyjít v říjnu 2011. Když v roce 2003 ohlásila kapela Vltava ukončení činnosti - zbylo po kapele mnoho osiřelých fanoušků a také velká díra na české hudební scéně. Jedna z nejoriginálnějších kapel shromážděná od roku 1986 kolem kytaristy a zpěváka Roberta Nebřenského byla v českých zemích velmi oblíbená a také koncertně nesmírně činná. Diskografie kapely obsahuje 4 alba - Mládí i tak velkou lásku bere s humorem (1994), Šťastnej jako trám (1996), Marx, Engels, Beatles (1998), Když bozi zestárnou (2000) a 1 výběr Best of (2001). Současná Vltava staví především na novém repertoáru, na druhou stranu se nechce distancovat od původní Vltavy - a proto na koncertech znějí i staré dobré písničky. Sestava "nové" Vltavy částečně vychází z poslední sestavy Vltavy v roce 2003: Robert Nebřenský (kytara, zpěv), Martin Vajgl (bicí), František Svačina (klávesové nástroje). Novými členy kapely pak jsou Tomáš Uhlík (basa) a především pak Peter Binder (kytara), pro kterého však Vltava není zcela nová kapela, protože již spolupracoval s Vltavou jako host na albu Mládí i tak velkou lásku bere s humorem. www.vltava.at

LE PNEUMATIQ

Skupina Le Pneumatiq byla založena na začátku roku 2006 a dnes ji můžeme považovat za jednu z nejenergičtějších elektronických živých kapel v České republice. Le Pneumatiq tvoří zakladatel a producent Howska (programming), MC Adrenalin (vocal), bubeník Army a zpěvačka Borůvka (ex-Rapmasters, Wohnout). Mezi největší úspěchy skupiny patří krom mimořádně dobrých ohlasů na živé vystupování i např. nominace písně Life na videoklip roku 2007 nebo zařazení stejné skladeb na kompilaci francouzského festivalu EuropaVox 2008, která představuje evropským promotérům výběr nejzajímavějších skupin z celé Evropy. Le Pneumatiq patří k málo skupinám, které oživují line-upy letních festivalů (Sázavafest, Rock for People a další) taneční hudbou - předvádějí energickou show, která si nachází čím dál více příznivců protože i přes hojné využívání postupů z taneční hudby zůstává u Le Pneumatiq zachována klasická struktura písničky. Kvalit živého vystupování Le Pneumatiq si již stihli všimnout i v zahraničí, o čemž svědčí uskutečněné koncerty ve Velké Británii, na Slovensku nebo na prestižním festivalu Transmusicales ve francouzském Rennes, kde vystoupili na sklonku roku 2008 jako vůbec první česká skupina v třicetileté historii festivalu. www.lepneumatiq.com
 

Sponzoři: AGH VLT a.s., Deza, CS Cabot, Robe, Remak, Regomarket, Loana, Motýl media, Pivovar Radegast, Solartec, B-mobil, Dobiáš, Vae therm, Repont, Cobbler, Grafia Nova, Montezi, myonic, On Semiconductor, JETI model, Alpine, Bárta a Cihlář, Reton, Izolting, Nosta, Elektro Pavlica, Miroslav Chuděj, s.r.o., Sates Morava.

Mediální partneři: Miger, Spektrum Rožnovska, MF dnes, Jalovec, Rožnovský prostor, Valašský deník, TV Beskyd, rádio Čas, rádio Valašsko, Informační centrum.

Uvádí: David Suchařípa.

Vstupné v předprodeji: 250 Kč, na místě 300 Kč, ZTP a děti 60 Kč.
Sleva vstupného: s kartou mládeže EURO 26

Předprodej vstupenek v T klubu, knihkupectví Nohavica a IC.
Tato akce je již 9. rokem finančně podpořena z Fondu kultury Zlínského kraje.
Rezervace vstupenek pro mimorožnovské zájemce: ekonomicke@tka.cz nebo na tel. 571 651 233.

Pejsek na festival může, ale pouze s vodítkem a náhubkem.

aktuálně z programu

Pátek 23. srpna 2019 - 10:00 - 17:00 - pěší zóna u Společenského domu (ul. Palackého)

FARMÁŘSKÉ TRHY 4

Prodej farmářských a spřízněných produktů od lokálních producentů. Přijďte si nakoupit drůbež z farmy, mléčné výrobky, med a další věci, nejen k snědku. Pokud máte tip na vhodné prodejce, kontaktujte nás, rádi zpestříme nabídku o další farmářské produkty.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

Neděle 25. srpna 2019 - 18:00 - hudební altán

KOMORNÍ ŽESTĚ

Koncert k 40. výročí dechového kvintetu Komorní Žestě.

Dechový kvintet Komorní žestě hraje na svých koncertech převážně skladby renesančních a barokních autorů intrádního charakteru. Svůj původní repertoár trvale rozšiřuje o skladby autorů z období klasicizmu, romantizmu a hraje také i skladby moderní (skladby populární, swingové, muzikálové a lidovky). V současné době má kvintet v repertoáru více než 200 skladeb původních i upravených. Kvintet nahrál řadu skladeb v Čs. rozhlasu a několikrát se úspěšně podílel na natáčení zábavných pořadů v Čs. televizi Ostrava.  Kvintet přispívá svou činností k popularizaci komorní hudby v netradičním nástrojovém obsazení. Koncerty kvintetu jsou doprovázeny odborným výkladem k jednotlivým skladbám i autorům.

Kvintet hraje ve složení: Ing. Jaromír Kolman – trubka, vedoucí kvintetu, Vladimír Zeman – trubka, Václav Stodůlka – pozoun, Lukáš Riedl – pozoun, Ing. Jiří Urbanec – tuba.

Zábavný program pro děti během koncertu připraví Montessori Klubko.

Vstupné dobrovolné.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

Pátek 30. srpna až pátek 4. října 2019 - 17:30 - Brillovka, velký sál

MARIUS KOTRBA 60

V Rožnově pod Radhoštěm se uskuteční výstava u příležitosti nedožitých 60. narozenin rožnovského sochaře a malíře Maria Kotrby. Výstava proběhne v industriálním prostoru bývalé továrny Loana, dnes zrekonstruovaného komplexu s názvem Brillovka. Místo je symbolické, nachází se doslova přes cestu od ateliéru, ve kterém Marius Kotrba žil a tvořil. Kurátorem výstavy je Iva Mladičová.

Vernisáž a slavnostní zahájení proběhne v pátek 30. srpna 2019 od 17:30 hodin ve velkém sále v Brillovce v Rožnově pod Radhoštěm.

Výstava potrvá do 5. října 2019. Je otevřena pondělí - pátek 10 - 12 hodin, 13 - 17 hodin, sobota 11 - 14 hodin.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

předchozídalší