Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

archiv

JEDEN SVĚT 2012

levá šipkapředchozídalšípravá šipka
10. 4.12. 4.

00:00

kino Panorama

ilustrační obrázek

Úterý 10. až čtvrtek 12. dubna 2012 - kino Panorama

JEDEN SVĚT 2012

14. ročník mezinárodního filmového festivalu o lidských právech

pořádá společnost Člověk v tísni, o. p. s. a T klub - kulturní agentura ve spolupráci s kinem Panorama a Filmovým klubem v Rožnově p. R.

detaily

Jeden svět je dnes největším lidskoprávním filmovým festivalem v Evropě a jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí v rámci Prahy a celé České republiky, který každoročně zaujme více než 100 000 diváků a divaček. Jeden svět prezentuje přes 100 filmů z celého světa a snaží se podporovat kvalitní dokumentární filmy se sociální, politicky angažovanou, ekologickou a lidskoprávní tematikou. Důležitou součástí Jednoho světa jsou debaty po projekcích s hosty, debatní večery s experty, projekce pro základní a střední školy a další celoroční aktivity pro veřejnost.

Festival proběhl v Praze od 6. do 15. března 2012 a v průběhu března a dubna se dále uskuteční v dalších 40 městech po celé České republice. Dále bude organizován, letos již po šesté, také v Bruselu, a to v termínu od 14. do 23. května.

Záštitu nad rožnovským festivalem převzala starostka Bc. Markéta Blinková.

Mediálními partnery jsou: Spektrum Rožnovska, TV Beskyd a Rožnovský prostor.

Filmový festival o lidských právech. www.jedensvet.cz

V T klubu (Zemědělská 592, Rožnov p. R.) a kině Panorama (Bezručova 838) je možné si zakoupit festivalovou permanentku v ceně 250 Kč.