Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

archiv

LEŠEK SEMELKA a skupina S. L. S.

levá šipkapředchozídalšípravá šipka
14. 9.
Pátek

20:00

Společenský dům

ilustrační obrázek

Pátek 14. září 2012 - 20.00 hodin - Společenský dům

LEŠEK SEMELKA a skupina S. L. S.

Rožnovský křest nového cd ČAS VLKŮ.

Zpěvák, skladatel a hráč na klávesové nástroje Lešek Semelka se svou kapelou přijíždí do Rožnova p. R. Na koncertě uslyšíte skladby z nového alba Čas vlků, ale i skladby z období Blue Effectu a S.L.S., jako Zázrak jedné noci, Jména, Zmoudření babím létem, Rybí dráhy, Můj věk atd.
Hudební dráha Leška Semelky v oblasti popmusic byla odstartována v roce 1968 kdy se stal členem hudební skupiny Cardinals. V roce 1970 vystřídal Vladimíra Mišíka v kapele Blue Effect. Zde působil až do roku 1975 a nahrál s Blue Effectem resp. Modrým efektem dvě pozoruhodná alba Nová syntéza a Nová syntéza II., na kterých kapela vystupovala společně s velkým jazzovým big-bandem Československého rozhlasu (JOČR). V roce 1975 založil vlastní jazz-rockové uskupení Bohemia. Odtud se ale v roce 1978 zase do Modrého efektu vrátil zpět a vydržel zde až do roku 1981, kdy po neshodách s Radimem Hladíkem odešel podruhé. Prakticky souběžně s tím se od počátku 70. let pokoušel prorazit i jako zpěvák v tzv. hlavním písničkovém proudu, měl pro to i jisté předpoklady, neboť disponoval a až doposud disponuje zajímavě chraplavým a příjemně zastřeným hlasem, který ne každému vyhovuje. V roce 1979 oceněn zlatou Bratislavskou Lýrou za píseň Šaty z šátků, o tři roky později Bronzovou Lýrou za píseň Jména. V roce 1981 založil další vlastní hudební uskupení S.L.S.(Společnost Leška Semelky), se kterým natočil jednu gramofonovou LP desku, v roce 1985 se skupina rozpadla. Poté už následoval definitivní příklon k hlavnímu proudu populární hudby, vystupoval pak společně se zpěvačkou Marcelou Březinovou. V listopadu 1989 se výrazně angažoval v řadách Občanského fóra. Na počátku 90. let natočil vlastní album Můj věk, zahrál si i ve dvou muzikálech Michala Davida Kleopatra a Tři mušketýři. Naposledy se jako host překvapivě objevil na desce Gorila vs. Architekt (2008) rappera Vladimira 518, člena legendárních PSH a mimo jiné autora mnohých komiksů a ilustrací. Od roku 2009 je členem souboru RockOpera - účinkuje v představeních Oidipus Tyranus Rock Opera a Antigona Rock Opera v roli věštce Teirésia. Spolupracuje výhradně s předním českým textařem Pavlem Vrbou.

Mimo to je i autor pro ostatní interprety: K. Gott, M. Rottrová, Věra Špinarová, Marcela Březinová, Bára Basiková a další.

V roce 2010 obnovil skupinu S.L.S., která hraje ve složení: Lešek Semelka - zpěvák, skladatel, a hráč na klávesové nástroje, Maťo Ivan - baskytara, Tomáš Vychytil - kytara, Michal Daněk - bicí.

Garantem koncertu je firma ROBE. Mediálním partnerem je Radio Beat, TV Beskyd a Spektrum Rožnovska.

Vstupné v předprodeji: 100 Kč, na místě: 150 Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 1. srpna v T klubu a v IC.