Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

archiv

Vánoční koncert - IRENA BUDWEISEROVÁ a Fade In

levá šipkapředchozídalšípravá šipka
13. 12.
Čtvrtek

19:00

Společenský dům

ilustrační obrázek

Čtvrtek 13. prosince 2012 - 19.00 hodin - Společenský dům

IRENA BUDWEISEROVÁ a Fade In

Vánoční koncert

Ve svátečním čase se pro všechny stane jistě nádherným vánočním dárkem tento koncert, na kterém zazní spirituály a gospely s českými či původními anglickými texty. Samozřejmě uslyšíte i jiné vánoční písně a to ze staré Anglie, Francie, Španělska, Moravy či Čech. Irenu Budweiserovou doprovází její formace Fade In ve složení Vít Fiala - kontrabas, Jaroslav Šindler - el. kytara, Miroslav Linka - el. kytara a akustická kytara.

detaily

Irena Budweiserová vystudovala zpěv na konzervatoři v Praze u profesorky Aleny Pařízkové a profesorky Laďky Kozderkové. Toto studium rozvinulo její přirozený talent a výsledky můžeme slyšet na jejích sólových CD a koncertech. Během svého studia v roce 1980 nastoupila do Spirituál kvintetu, ve kterém až na kratší odmlku působila do konce roku 2010. Od roku 1988 začala vedle koncertů a natáčení CD se Spirituál kvintetem také spolupracovat s jazzovým pianistou Luďkem Švábenským, trumpetistou Pavlem Husičkou, saxofonistou Františkem Kopem a kontrabasistou Vítem Fialou. Tato spolupráce byla později zúročena natočením jejího prvního sólového alba Blue Soul v roce 1993, zde však již na klavír hraje Petr Malásek, na kytaru Jaroslav Šindler, na saxofon František Kop a na kontrabas Vít Fiala. Toto CD bylo nominováno na cenu Jazzový Kája za rok 1993. O rok dříve byla ještě oslovena Zdeňkem Mertou a Stanislavem Mošou a přijala svoji první muzikálovou roli ve hře Sny svatojánských nocí, která se hrála roku 1992 ve světové premiéře na Křižíkově fontáně v Praze. V sezoně 1994-1996 účinkovala v Národním divadle v Praze v oratoriu Bastard týchž autorů a zároveň také začala její několikaletá spolupráce s klasickým kytaristou Janem Žáčkem, žijícím v Německu. Vyvrcholením jejich spolupráce bylo společné CD Moment vydané Pantonem v roce 1996. Téhož roku ještě vychází její další, v té době již třetí sólové CD Svlíkání z kůže u firmy Bonton. V roce 1998 nastudovala roli Matky v muzikálu Babylon, opět autoři Merta a Moša, a následující čtyři roky jezdila velmi často do Městského divadla v Brně, kde tuto roli hrála. V tomto roce také vznikla její doprovodná skupina Fade In ve složení: Vít Fiala - kontrabas, Jaroslav Šindler a Miroslav Linka - kytary. Ona sama rozšířila své působení na pódiu o percussivní nástroje, např. djembe, kabasu atd. S touto skupinou pak v roce 2000 natočila ve spolupráci s dalšími hosty své čtvrté sólové CD Korýši času pro firmu Indies Records a tomuto nakladatelství zůstává zatím věrná i při dalších projektech. Pro Městské divadlo v Brně nastudovala roli Ráchel v muzikálu Svět plný andělů, opět tandem Moša a Merta.

V roce 2003 natáčí další sólové CD - převážně autorské - Někdy si připadám jak pták. CD je nominováno na cenu Anděl v oblasti jazzu a blues Akademií populární hudby. Dále vstupuje do nového projektu skladatele Borise Urbánka a libretisty Jarka Nohavici, muzikálu Romeo a Julie, hraného částečně herci a zpěváky na pódiu a částečně krasobruslaři na ledové ploše. Muzikál se po dva roky uváděl na zimních stadionech v ČR a na Slovensku. Koncem roku 2004 navázala bližší spolupráci s klasickým kytaristou Vladislavem Bláhou. S repertoárem složeným z lidových španělských písní, tradicionálů, skladeb Johna W. Duarteho, Carlose Jobima či Miloše Štědroně odehráli spolu s Vl. Bláhou řadu koncertů v ČR a na Slovensku. V roce 2005 natáčí pro Indies records své další sólové CD Nobody´s fault… složené ze spirituálů a gospelů v méně tradičních jazzovějších úpravách. Konec října 2008 - vydala své další sólové CD O Vánocích zpívám, na kterém vedle vánočních gospelů a spirituálů můžete slyšet řadu starých vánočních písní z Francie, Španělska, Anglie a naší provenience. Začátkem roku 2011 končí její dlouholetá spolupráce se Spirituál kvintetem.

Vstupné s místenkou, první polovina sálu: 210 Kč, druhá polovina sálu: 190 Kč. Předprodej vstupenek probíhá v T klubu a v IC. Vstupenky je možné si předem rezervovat telefonicky na čísle 571 651 233 nebo na e-mailu: ekonomicke@tka.cz.