Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

archiv

SLET BUBENÍKŮ 2013 - STILL IN SPACE TOUR 2013

levá šipkapředchozídalšípravá šipka
28. 10.
Pondělí

18:00

Společenský dům

ilustrační obrázek

SVÁTEK - Pondělí 28. října 2013 - 18.00 hodin - Společenský dům

SLET BUBENÍKŮ 2013 - STILL IN SPACE TOUR 2013

12. ročník Sletu bubeníků představí rytmické styly celé planety.

Slet bubeníků v roce 2013 je zaměřen na setkání několika hudebních oblastí. Základ tvoří jako vždy hráči na klasické západní bicí nástroje používané v rockové i ethno hudbě (Koller, Fajt, Koudelka), ty podpoří latinsko-americká rytmika Miloše Vacíka. Arabské bubny a indické hudební nástroje, především tabla, bude obhospodařovat Tomáš Reindl. Letošním nováčkem je Ondřej Anděra, frontman skupiny WWW, který kromě perkusí přidá svůj hlas. Atmosféru dotvoří německá multiinstrumentalistka a zpěvačka Oona Kastner. Bez nadsázky lze říci, že se na jednom pódiu potkají styly celého světa. Letošní Slet bubeníků je něco jako orchestr snů, něco jako ve sportu All Star umělecký tým. Na jednom pódiu jen pro jednu příležitost se sejdou nejlepší umělci, kteří by se jinak stěží potkali. Každý rok se na pódiu celkem rozezní až dvě tuny nástrojů - bicích souprav, činelů, mnoha etnických bubnů a elektroniky, ale i lidské hlasy, gongy, perkuse, barely. Letos přibudou i melodické nástroje (kytara, hlas). Tento pestrý globálně-hudební mix každoročně poutá pozornost odborné i laické veřejnosti a koncerty bývají nezapomenutelným hudebním zážitkem.

All Star bubenický tým tvoří opět špičkoví hudebníci:

Pavel Fajt, Miloš Vacík, David Koller, Pavel Koudelka, Tomáš Rendl, Ondřej Anděra, Oona Kastner.

Tomáš Reindl tabla, perkuse myspace.com/tomasreindl
Oona Kastner (Německo) hlas, klávesy oona-kastner.de
Ondřej Anděra Hlas, elektronika, samply bandzone.cz/fan/ondrejsifonandera
Pavel Koudelka bicí  
David Koller bicí www.davidkoller.cz
Miloš Vacík perkuse myspace.com/milosvacik
Pavel Fajt bicí, perkuse myspace.com/pavelfajt

www.sletbubeniku.cz

www.facebook.com/sletbubeniku

tisková zpráva

12. ročník Sletu bubeníků představí rytmické styly celé planety.

Koncertní série Sletu bubeníků začíná 17.10. a navštíví celkem 15 měst.

All Star bubenický tým tvoří opět špičkoví hudebníci: Koller, Fajt, Vacík, Kastner, Reindl, Koudelka, Anděra

Slet bubeníků vstupuje již do 12. ročníku. Svým pojetím je tento projekt naprosto ojedinělý a unikátní a získal si velké renomé v celém hudebním světě. Název Slet bubeníků není náhodný, protože hudebníci se opravdu slétávají z rúzných zákoutí hudebního světa, z různých stylů a z různých domnovských skupin. Ti se vždy napřed na mnoho dní uzavřou před světem na odlehlém místě v Jizerských horách, kde společně vzývají hledačství a hudební inspiraci. Každý hudebník vnáší do společné dílny své muzikální zkušenosti, vlastní kulturní tradici, hudební vzdělání; každý do společné tvoření přichází s vlastními nápady. Výsledek tohoto globálního tavícího bubenického kotle je vždy fascinující. Dochází k prolnutí všech možných hudebních směrů, etnických vlivů a inspirací. Každoročně vznikají nové skladby, které jsou pak živě předvedeny na koncertě.

V historii Sletu bubeníků se mění koncept každý rok, a tak jsme se dočkali například globálního Sletu (zastoupení všech světadílu) afrického Sletu,í dva ročníky se nesly v duchu japonsko-české hudební spolupráce, Slet hostil filipínské umělce.

Slet Bubeníků v roce 2013 je zaměřen na setkání několika hudebních oblastí. Základ tvoří jako vždy hráči na klasické západní bicí nástroje používané v rockové i ethno hudbě (Koller, Fajt, Koudelka), ty podpoří latinsko-americká rytmika Miloše Vacíka. Arabské bubny a indické hudební nástroje, především tabla, bude obhospodařovat Tomáš Reindl. Atmosféru dotvoří multiinstrumentalista Ondřej Anděra (známý ze skupiny WWW), který bude mj. zpívat a obsluhovat elektroniku a samply. Septet doplní německá zpěvačka a klávesista Oona Kastner. Bez nadsázky lze říci, že se na jednom podiu potkají styly celého světa. letošní Slet bubeníků je něco jako orchestr snů, něco jako ve sportu All Star umělecký tým. Na jednom podiu jen pro jednu příležitost se potkají nejlepší čeští umělci, kteří by se jinak stěží potkali.

Celkem se na pódiu každý rok rozezní až dvě tuny nástrojů - bicích souprav, činelů, mnoha etnických bubnů, kláves a elektroniky, ale i lidské hlasy, gongy, perkuse, barely. Letos přibudou i melodické nástroje (kytara, hlas). Tento pestrý globálně-hudební mix každoročně poutá pozornost odborné i laické veřejnosti a koncerty bývají nezapomenutelným hudebním zážitkem.

Vstupné v předprodeji: 150 Kč, na místě: 180 Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 1. října v T klubu a v IC.