tka
kino Panorama
Vrátnice
zavři ≡ menu

archiv

PROGRAM ČERVENEC 2015

červen 2015srpen 2015

Čtvrtek 2. července 2015 - 17.00 hodin - Galerie Na Radnici

STŘEDISKO VOLNÉHO ČASU OČIMA DĚTÍ

T klub - kulturní agentura ve spolupráci s městem Rožnov p. R. a Střediskem volného času Rožnov p. R. si vás dovolují pozvat na výstavu

GALERIE NA RADNICI

Téma výtvarné soutěže „Středisko volného času očima dětí“ bylo vyhlášeno k 35. výročí SVČ. Kresby do soutěže mohly poslat základní školy i mateřské školky z mikroregionu Rožnovsko.

detaily

Soutěže se zúčastnily MŠ 5. května 1527, MŠ Radost, MŠ Koryčanské Paseky, MŠ 1. máje 1153, MŠ Na Zahradách, ZŠ Dolní Bečva, ZŠ Zubří, ZŠ Koryčanské Paseky a ZŠ Vigantice.

Děti viděly SVČ různě - někdo jako sluníčko, jiný autor viděl SVČ jako barevný domeček, kočky či jako tanečnice. Někdo přišel tancovat, druhý šel do šachu, třetí do keramiky - prostě každý podle svého zájmu.

Středisko volného času v Rožnově p. R. funguje již od roku 1979. Jeho zřizovatelem je město Rožnov pod Radhoštěm. Činnost SVČ spočívá v zájmovém vzdělávání dětí, mládeže a dospělých především v oblastech sportu, tance, estetické a umělecké výchovy, cizích jazyků, přírodovědy a ekologie a dalších. Zaměřuje se na zájmové útvary, v nichž máme ve školním roce 2014-2015 celkem 1 596 členů. Pořádá také tábory, které každý rok navštěvuje přes 500 dětí a mládeže. Organizuje akce různého typu, v nabídce jich je každoročně přes 200 a účastní se jich až 16 000 zájemců. Zajišťuje taktéž výukové programy ve školách a školkách nebo akce na klíč, jako jsou taneční vystoupení, dětské dny, adaptační a lyžařské kurzy a jiné. Všechny uvedené aktivity zajišťuje tým šesti interních pedagogických pracovníků a přes 60 externích pracovníků a dobrovolníků.

Posláním SVČ v Rožnově je vytvářet podmínky a kvalitní nabídku činností pro seberealizaci a všestranný rozvoj v bezpečném a příjemném prostředí a motivovat děti, mládež a dospělé ke vhodným činnostem a k posilování mezilidských vztahů.

Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 2. července od 17 hodin v Galerii Na Radnici v budově MěÚ na Masarykově náměstí. Výstava potrvá do 2. října.

Je otevřena pondělí, středa od 8 hodin do 17 hodin, úterý, čtvrtek od 8 hodin do 13.30 hodin, pátek od 8 hodin do 13.30 hodin.

Pátek 10. července 2015 - 19.00 hodin - Masarykovo náměstí

KORIDOR

Koncert zuberských rockerů k 30. narozeninám kapely. Dárkem je nové CD ....a jedeme dál....

Třicet let je kapela Koridor ze Zubří stálicí české hardrockové scény. Valašští muzikanti k letošnímu výročí sobě i svým fanouškům nadělí novou autorskou desku. Hlavní oslavy třicetin naplánovali na květen a v červenci toto velké výročí oslavíme u nás v Rožnově p. R.

detaily

Zuberskou rockovou legendu Koridor zakládali v roce 1985 kytarista Pavel Němec, bubeník Petr Krupa a zpěvák Radek Nohavica. K nim se postupem času a po několika personálních změnách na postu baskytaristy připojil Petr Krhovják a za klávesami stanul Dan Kuchynka. „V této sestavě kapela koncertovala po celé Moravě a asi jako všechny tehdejší kapely hrála skladby skupin Deep Purple, Whitesnake, Iron Maiden a dalších,“ prozradil zakládající člen Pavel Němec. Postupem času ale převzaté hity ustupovaly do pozadí a muzikanti se propracovali k vlastní autorské tvorbě, s níž začali slavit úspěchy. „Například skladba Columbus se několik týdnů držela v popředí hitparády Československého rozhlasu. Nebývalý zájem byl také o náš koncertní program Souboj titánů,“ vzpomenul Pavel Němec. V posledních letech kapela koncertuje po celé republice i na Slovensku. Objíždí malé i velké festivaly, kde si na jednom pódiu zahrála například s Olgou Lounovou, Palo Haberou, Katkou Knechtovou, Blazem Bayleym či se skupinami Citron, Olympic, Katapult nebo Desmod. Poslední čtyři měsíce pracují zuberští rockeři na novém albu, které bude dárkem k letošnímu 30. výročí vzniku. Deska vzniká ve studiu Gloria Records v Ostravici. „Natočíme dvanáct až patnáct věcí. Z nich potom vybereme to nejlepší, aby CD mělo určitý koncept a gradaci,“ naznačil Pavel Němec. Prozradil, že všechny skladby budou zcela nové. „Makáme na nich „pod pokličkou‘ ve zkušebně, i když ochutnávku dvou z nich už lidé mohli slyšet na loňských letních koncertech,“ řekl muzikant. CD vyšlo v polovině května.

Kapela Koridor ze Zubří: Radek (Kláda) Nohavica – zpěv, flétny; Pavel (Hombré) Němec – kytary, doprovodný zpěv; Petr (Vrna) Krupa – bicí, doprovodný zpěv; Petr (Kyry) Krhovják – basová kytara; Karel (Karlos) Piskoř – klávesové nástroje; Libor (Vývojka) Vojkůvka – zvukový technik.

Bez vstupného. Akce proběhne za každého počasí, pouze v případě kalamity ve Společenském domě.

Koncert se uskuteční v rámci projektu Letní náměstí 2015.

Neděle 12. července 2015 - 15.00 hodin - hudební altánd

KOMORNÍ ŽESTĚ

Kvintet Komorní žestě z Valašského Meziříčí loni oslavil 35 let od svého založení. Na koncertech hraje převážně komorní hudbu starých mistrů z období baroka, renesance a klasicismu. Na veřejnosti se kvintet prezentuje slavnostními fanfárami, kterými zahajuje významné společenské akce. Do programu zařazuje na přání pořadatelů i populární skladby současných autorů. Kvintet s úspěchem koncertuje na slavnostních akcích na zámcích, v kostelích, v lázních a to jak v tuzemsku, tak i v zahraničí.

Obsazení kvintetu: Ing. Jaromír Kolman, Vladimír Zeman – trubky; Václav Stodůlka, Lukáš Riedl – pozouny; Ing. Jiří Urbanec - tuba.

Bez vstupného. V případě nepříznivého počasí akce proběhne v sále Společenského domu.

Koncert se uskuteční v rámci projektu Hudební altán 2015.

Neděle 19. července 2015 - 18.00 hodin - Masarykovo náměstí

ROŽNOVANKA - KONCERT S KYTIČKOU

Dechová hudba Rožnovanka spolu se svými zpěváky Janou Holčákovou a Otou Vlčkem si pozvali jako hosta na tento koncert také svou dlouholetou zpěvačku paní Alenu Valovou a pana Jiřího Batrlu z DH Valašské Meziříčí. Právě tímto koncertem by Rožnovanka ráda poděkovala paní Aleně Valové za všechny ty krásné a dlouhé roky, kdy navzájem obohacovali nejen sebe, ale i své věrné posluchače hezkými písničkami. Můžete se těšit na dvouhodinový program, ve kterém zazní ty nejkrásnější melodie z bohatého hudebního archivu Rožnovanky.

Rok 1980: vepředu zleva Vašek Koleček, Laďa Faldýn, Robert Polách, v zadní řadě zleva stojí Staňa Bordovský, Staňa Polách, Franta Dobeš, Robert Vlk, Olin Křenek, Vlastik Gregor, Jan Petružela ml., Vincek Jurča, Jan Petružela st., Mirek Románek, Jura Mareš, Staňa Prokop, Jožka Bordovský a Laďa Zeman. Devět z nich již hraje někde tam nahoře...

Bez vstupného. Akce proběhne za každého počasí, pouze v případě kalamity ve Společenském domě.

Koncert se uskuteční v rámci projektu Letní náměstí 2015.

Pátek 24. července 2015 - 16.30 hodin - Masarykovo náměstí

Kejklířské vystoupení VOJTY VRTKA – KABINET LÉTAJÍCÍCH ÚŽASNOSTÍ
Pohádka STUDIA DELL´ARTE – DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ

Zábavný program pouličních kejklířů pro malé i velké.

V případě nepříznivého počasí akce proběhne v sále Společenského domu.

Bez vstupného.

Neděle 26. července 2015 - 15.00 hodin - hudební altán

CHRIS BEACH (Švédsko)

Christoffer Strandh (kytara, zpěv) známý z doprovodu písničkářky Beaty Bocek zahraje své vlastní pop rockové písničky se svou švédskou poezií. Můžete se těšit na melodie, které vás nenechají v klidu sedět, když zjistíte, že se pohupujete do rytmu. Kapela Chris Beach vystoupí v triu společně s Beatou Bocek (baskytara, zpěv) a Ondrou Bulou (el. kytara, baryton saxofon).

Bez vstupného. V případě nepříznivého počasí akce proběhne v sále Společenského domu.

Koncert se uskuteční v rámci projektu Hudební altán 2015.

Pátek 31. července 2015 - 19.00 hodin - Masarykovo náměstí

MIROSLAV PALEČEK A IVO JAHELKA

DVOJKONCERT

Pořad sestává ze dvou samostatných částí.

Po společném úvodním bloku se v té první představí Miroslav Paleček – 1/2 známé dvojice Paleček a Janík, která patří k výrazným představitelům českého folku. V originální interpretaci zazpívá nejen oblíbené JEŽKÁRNY - písně V+W+J, ale i řadu svých osobitých autorských skladeb. Zazní i věčné hity Hele, lidi, Valčíček, Prodavač limonád, Navěky tu přece nejsi atp. Písničkám již tradičně nechybí melodičnost, nevtíravost a nadhled.

Ve druhé části pořadu pobaví Ivo Jahelka, který je známý jako „zpívající právník”, svými zhudebněnými soudničkami, baladami ze života a perličkami přímo ze soudních síní a předsíní.

Bez vstupného. Akce proběhne za každého počasí, pouze v případě kalamity ve Společenském domě.

Koncert se uskuteční v rámci projektu Letní náměstí 2015.

červen 2015srpen 2015