tka
kino Panorama
Vrátnice
zavři ≡ menu

archiv

PROGRAM PROSINEC 2015

listopad 2015leden 2016

Středa 2. prosince 2015 - 19.00 hodin - Společenský dům

VÁNOČNÍ KONCERT ZBYŇKA TERNERA

Tradiční koncert plný českých i světových vánočních skladeb, jakými jsou Bílé Vánoce, Purpura, Let It Snow, Winter Wonderland, Santa Claus Is Coming To Town, tentokrát laděný do éry swingu, neboť hostem bude trumpetista a houslista Ladislav Kokesch, člen Pražského synkopického orchestru. Doprovodné trio hraje ve složení Jiří Zabystrzan – piano, Zdeněk Holka – kontrabas, Dan Olejník – bicí.

Vstupné v předprodeji s místenkou: 130 Kč, na místě s místenkou: 160 Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 10. listopadu v T klubu.

Vstupenky na Vánoční koncert jsou všechny vyprodány. V případě velkého zájmu můžete napsat mail na ekonomicke@tka.cz a zaevidovat se jako náhradník, pro případ, že by někdo onemocněl a vstupenky vrátil. Děkujeme za pochopení.

Pátek 4. prosince 2015 - 20.00 hodin - T klub

OLDŘICH JANOTA (Praha)

V osmdesátých letech v Československu působila silná sestava písničkářské fronty, z níž nejen postavou vybočoval Oldřich Janota. Jeho ne-folková muzika spolu se syrově-poetickými texty dávala posluchačům zažít něco úplně jiného, pohroužit se do sebe a nechat se unášet „Mezi vlnami“. Janota byl vždy kromě přemýšlivého ducha rovněž odvážným průkopníkem nových směrů v hudbě, spolupracoval se smyčcovými experimentátory Helenou a Vojtěchem Havlovými a nemůžeme zapomenout na uskupení Janota-Richter-Fidler v koncertním programu plném předtočených pásků a minimalistické hudby. V současné době kromě toho, že koncertuje s vokální kapelou Ora Pro Nobis, se stále zabývá sólovou tvorbou a takto se představí v Téčku. Jak sám tvrdí, minimalismus ho nasměroval, aby opustil hraní v akordech a přešel do jednolité plochy. „Je to jednoduchý vzorec a každý tón má nezastupitelné místo, oproti smyčce, kde by se ten vzorec člověku velmi rychle zajedl, tak při živém hraní muzikant cítí... Právě v těch maličkých rozdílech se člověk zcitlivuje a energie získaná z klidu a drobných rozdílů člověka dostává do transu, který hudebník může umně prohlubovat.“

Vstupné v předprodeji: 110 Kč, na místě: 130 Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 5. listopadu v T klubu a v TIC.

Středa 9. prosince 2015 - 19.00 hodin - Společenský dům

MELANIE SCHOLTZ QUARTET

Koncert úžasné jazzové zpěvačky z JAR. Velký černošský hlas z Kapského Města. Mezinárodní jazzový projekt hudebníků z Jižní Afriky Norska a České republiky.

Její doprovodné trio bude hrát ve složení: Tomáš Jochmann – piano, Lukáš Kytnar - kontrabas, Václav Pálka - bicí.

Tato charismatická zpěvačka se sametovým černošským hlasem je ztělesněním dokonalé harmonie vzácného člověka a mimořádného talentu. Už od dětství si dokázala získat nejen laickou veřejnost, ale okouzlila i uznávané hudebníky a kritiky. O tom svědčí jak její spolupráce s veličinami jako Al Jarreau a Joe McBride, tak i několik prestižních ocenění z oblasti nejen jazzové tvorby - Standard Bank Young Artist award 2010, Winner of Jazz á Juan Rélévation competition 2012 a další.

Melanie Scholtz

Pochází z hudební rodiny, od pěti let se učila na piano, od 16 let soukromě studovala zpěv. V roce 1997 zahájila svá školní studia zpěvu (College of Music na Univerzitě Kapského Města), jež absolvovala v roce 2000 v oboru „operní a jazzová pěvkyně“. O dva roky později Melanie Scholtz vyhrála cenu Best Jazz Vocalist v kategorii tradičního jazzu. Její hlas nezvítězil jen v mnoha jihoafrických jazzových soutěžích a festivalech, ale stal se i hlasem oficiálním: např. v roce 2003 zpívala na Prezidentském golfovém turnaji, který pořádal bývalý prezident JAR Nelson Mandela. V letech 2004-2005 byla lektorkou jazzového zpěvu na domovské univerzitě (University of Cape Town) a aktivně podporovala workshopy mladých či začínajících jazzmanů. V roce 2006 realizovala své debutové album s názvem „Zillion Miles”. Melanie je skladatelkou textů i hudby. V roce 2009 nahrála své druhé CD s norským trumpetistou a producentem Olem Jornem Myklebustem. Během své kariéry zpívala ve Španělsku, Portugalsku, Nizozemí, Maroku, Norsku, Švédsku a Rakousku, spolupracovala s mnoha hudebníky různých občanství i národností. Kromě spolupráce s celou jihoafrickou jazzovou špičkou je třeba jmenovat norskou kapelu Inkala, belgického pianistu Jacka van Polla a dvě jazzové veličiny, kterými jsou dodnes Al Jarreau a Joe McBride.

www.youtube.com

Vstupné v předprodeji: 140 Kč, na místě: 160 Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 10. listopadu v T klubu a v TIC.

Čtvrtek 10. prosince 2015 - 19.00 hodin - kino Panorama

PIRÁTI Z KARIBIKU II - jižní Antily

Klub cestovatelů

Další pozoruhodné setkání s jedním z nejznámějších cestovatelů - dobrodruhem Jirkou Kolbabou.

Vstupné v předprodeji s místenkou: 160 Kč, na místě s místenkou: 190 Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 10. listopadu v T klubu a v TIC.

Středa 16. prosince 2015 - 18.00 hodin - Společenský dům

SPORCELAIN

PAVEL ŠPORCL a kapela Šporcelán

„Na perutích hudby do jiných sfér...“

Projekt „Sporcelain“ navazuje na stejnojmenné CD. Jedná se o netradiční koncert s živou kapelou a bicími nástroji. Jedinečné skladby Romana Holého, Ondřeje Brouska, Ennia Morriconeho, Jacqua Brela a Pavla Šporcla interpretované moderním způsobem.

detaily

Pavel Šporcl na nové nahrávce dokazuje, že je všestranným houslistou, kterému kromě klasické hudby nejsou cizí ani jiné žánry. Na unikátním, popově laděném albu Sporcelain, uslyšíte jeho housle v nejrůznějších stylech a zabarveních. Ve virtuózních, rytmických skladbách, za doprovodu elektroniky a bezpočtu bicích nástrojů nebo v překrásných, melodických a emotivních houslových vyprávěních za doprovodu klavíru či symfonického orchestru, při kterých vám bude naskakovat husí kůže. Pavel Šporcl zkrátka na této desce nabízí svůj další přesvědčivý pohled na housle ve 21. století. Album je sestaveno jak z jeho vlastních kompozic, tak ze skladeb O. Brouska, A. Morriconeho, K. Jenkinse, J. Brela či R. Holého. Jako host se v jediném zpívaném tracku objeví skvělý Vojtěch Dyk. Album produkoval Roman Holý. Pavel Šporcl je bezpochyby náš nejvýraznější a nejoriginálnější houslista, umělec mezinárodního renomé a patří k vůbec nejpopulárnějším umělcům z oblasti klasické hudby u nás. Po studiích na konzervatoři a AMU absolvoval studium houslové hry v USA a je laureátem mnoha předních houslových soutěží ve světě i u nás. Odehrál stovky koncertů po celém světě s nejrůznějšími orchestry a dirigenty. Pavel Šporcl je silná umělecká osobnost, která zaujala jak svým mistrovstvím, tak i netradičním vystupováním, jímž se přiblížila širokému publiku. Jeho typickým znakem jsou unikátní modré housle, které si nechal postavit od nejlepšího současného českého houslaře Jana Špidlena.

Kapela Šporcelán: Jiří Hutárek – klávesy, Václav Kramář – piano, Ondřej Čech – basová kytara, kontrabas, Zbyněk Raušer – bicí.

S grantovou podporou města Rožnova.

Vstupné s místenkou, první polovina sálu: 380 Kč, druhá polovina sálu: 340 Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 10. listopadu v T klubu a v TIC.

Vstupenky na koncert jsou všechny vyprodány. V případě velkého zájmu můžete napsat e-mail na ekonomicke@tka.cz a zaevidovat se jako náhradník, pro případ, že by někdo onemocněl a vstupenky vrátil. Děkujeme za pochopení.

Pondělí 28. prosince 18.00 hodin - 2015 - kostel Všech svatých

RADUJME SE, VESELME SE

Letošní vánoční koncert RADUJME SE, VESELME SE bude malým ohlédnutím za uplynulými 25 lety. Zazní v něm lidové koledy a pastorely ze všech koutů Moravy. Kromě kmenových zpěváků Michaely Bařinové, Pavla Ptáčka, Františka Prokopa a Krůžku štyr tet zazpívá i milý host – Klárka Blažková. Koncert zpestří také Žesťový kvintet pod vedením Josefa Blinky z Horní Bečvy.

Vstupné v předprodeji: 110 Kč, na místě: 130 Kč. Předprodej probíhá od 24. listopadu v T klubu a v TIC.

Předprodej vstupenek bude ukončen v T klubu v úterý 22. prosince v 16 hodin a v TIC na náměstí ve středu 23. prosince v 16.45 hodin.

Doprodej vstupenek v kostele Všech svatých bude probíhat v pondělí 28. prosince od 17.30 hodin.

detaily

Cimbálová muzika Soláň není v Rožnově pojem neznámý. Působí na folklorní scéně už 25 let a za tu dobu vydala osm CD s lidovými valašskými písničkami. S taneční skupinou vystupovala na bezpočtu festivalů u nás i v zahraničí (Řecko, Itálie, Maďarsko, Německo, Rakousko, Anglie, Francie, Polsko, Slovensko, Španělsko, Holandsko). Posluchači ji mohou slyšet na vlnách Proglasu či Českého rozhlasu nebo vidět v pořadech ČT a na TV Noe. Ve spolupráci s muzeem pořádá každoročně pořad Muzicírování, kam si zve známé i méně známé folklorní hosty. Na pozvání TKA již několikrát vystupovala také s vánočním programem v Rožnově.

listopad 2015leden 2016