tka
kino Panorama
Vrátnice
zavři ≡ menu

archiv

PROGRAM LISTOPAD 2016

říjen 2016prosinec 2016

Sobota 5. listopadu 2016 - 20:00 - T klub

REPETITOR, INNOXIA CORPORA, MY DEAD CAT

20:00 Innoxia Corpora
20:45 My Dead Cat
21:45 Repetitor

Po loňském úspěšném koncertě před Shilpou Ray se k nám vracejí Repetitor. Podpoří je brněnští My Dead Cat a místní Innoxia Corpora.

Repetitor je srbská alternativní rocková kapela fungující od roku 2005. Na domácí rockové scéně patří mezi jedny z nejúspěšnějších kapel. Ana-Marija, Milena a Boris, reprezentanti takzvané Nové srbské vlny svádí svůj zhudebněný boj se světem prostřednictvím energických post-punkových rytmů a ostrých garážových melodií.

Vstupné pouze na místě 130 Kč.

detaily | video

Repetitor rozhodně představují to nejlepší z bělohradské alternativní rockové scény. Mix heavy rock'n'rollu, post-punku a všeho mezitím zabalený v silných riffech a nekompromisních vokálech. Přímočaré, ale rozmanité songy postupně budují rotující zvukovou stěnu a navazují na to nejlepší z tehdy ještě jugoslávského punku sedmdesátých a osmdesátých let, byť pozorný posluchač zaregistruje i vlivy od Mudhoney, Fugazi a Sonic Youth po Pixies a Black Sabbath.

V ČR/SK se ukázali v nedávné minulosti několikrát, (včetně festivalů jako Rock For People nebo Pohoda). Momentálně pravidelně objíždějí EU, měli turné v Číně, evropské turné k novému (vychází v září) albu proběhne v listopadu a zastaví se na něm i u nás.

Středa 9. listopadu 2016 - 15:00 - obřadní síň MěÚ

ROŽNOV OBJEKTIVEM - SLAVNOSTNÍ VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE

Slavnostní vyhodnocení letošní edice tradiční soutěže rožnovských fotografů.

výsledky hlasování

Středa 9. listopadu 2016 - 19:00 - Společenský dům

VALAŠSKÁ BLUESOVÁ SPOLEČNOST - 20 LET!

SPECIÁLNÍ HOST: PAUL BATTO

Akustický koncert rožnovské blues-rockové formace, jež slaví dvacáté výročí své činnosti. Tato významná událost se samozřejmě neobejde bez zvláštního hosta, jímž je vynikající bluesový kytarista a zpěvák Paul Batto Jr.

Vstupné v předprodeji s místenkou: 120 Kč, v den akce a na místě s místenkou: 150 Kč. Předprodej pouze v T klubu od 10. října 2016.

detaily | video

Valašská bluesová společnost byla založena v roce 1996 jako příležitostné sdružení tří muzikantů hrajících akusticky (dvě kytary, foukací harmonika a samozřejmě zpěv) převážně repertoár E. Claptona.
Tři roky na to posílena o rytmiku se začala kapela nořit do blues elektrických kytar a tím se i posunul výběr písní (S. R. Vaughan, G.Moore, M.Waters, J.Mayal) zasahující až do rockových vod (Roling Stones, Dire Straits, ZZ Top). Jelikož všichni členové mají své domovské soubory vystupuje VBS sporadicky (asi 12krát do roka – jak příznačné pro blues) s o to větším nasazením.

 • Zbyněk Terner - klávesy, zpěv
 • Petr Nekuža - basová kytara, zpěv
 • Jarda Mikel - kytara, zpěv
 • Jiří Růčka - kytara, zpěv
 • Richard Paprskář - bicí

Ač byl znám především jako jazz-bluesový zpěvák/skladatel/kytarista, začal Paul Batto kdysi svou hudební cestu zpíváním gospelu.
Když v roce 1987 odešel z rodného Slovinska, usadil se ve Švýcarsku a deset let zpíval s americkou gospelovou skupinou ABC (A Better Country).
Paul říká: "...To pro mne byla podstatná zkušenost s hudbou. Od samého začátku jsem byl vychováván k postoji, že píseň musí mít ducha,
musí inspirovat - nejen povrchní zábava, ale něco co mluví do duše. Tento postoj zůstal se mnou dodnes bez ohledu na styl hudby ... ".
Paul se rozhodl částečně vrátit ke svým kořenům - i když v trochu komornější podobě.

Paul Batto Jr. - zpěvák/kytarista/skladatel
- Nar. v roce 1967 ve slovinské Lublani.
- V roce 1987 odchází do Švýcarska a deset let se věnuje hlavně duchovní muzice.
- Od konce 90. let žije převážně ve Střední Evropě (Maďarsko, Polsko a ČR) a intenzivně koncertuje po celé Evropě.
- Vystupuje sólově, v duu, vede vlastní kapely a hostuje s jazzovými trii a swingovými orchestry. Zpívá blues, gospel a jazz.
- Natočil několik autorských desek, má velké fanouškovské zázemí v Německu a zemích Beneluxu.

Čtvrtek 10. listopadu 2016 - 19:00 - T klub

KUBA ZNÁMÁ I NEZNÁMÁ

Klub cestovatelů

Jak vypadá Kuba v roce 2016? Jaký je život obyčejných Kubánců? S jakými výzvami se každodenně potýkají? Jak se baví kubánská mládež a co ji zajímá? Jakému jménu se na Kubě těší ČR, resp. ČSR? Existují stále určité podobnosti s předrevolučním Československem? Co postoj  Kubánců k USA? A vůbec, jaké je to jet sama studentka s minimálním rozpočtem na více než měsíc do země, jejímž jazykem nemluvíte? Kateřina Procházková z Rožnova bude tentokrát vyprávět o tom, jak vyrazila hledat odpovědi na tyto a další otázky. A také o všem neočekávaném, co se dá během plnění jednoho cestovatelského snu zažít. Vstupné dobrovolné.

Pondělí 14. listopadu 2016 - 19:00 - kino Panorama

LADISLAV ZIBURA - PĚŠKY MEZI BUDDHISTY A KOMUNISTY

Klub cestovatelů

Pondělní Klub cestovatelů je vyprodán, ale stává se, že někdo onemocní a vstupenku nabídne k odprodeji nebo přinese vstupenku až na místo. Pokud nejste zdaleka, můžete zkusit štěstí. A pro takové zájemce, kteří jsou ochotni si donést vlastní karimatku a sednout si v sále kina na zem, doprodáme na místě cca 10 vstupenek..

24letý excentrický poutník Ladislav Zibura (znáte ze 40 dní pěšky do Jeruzaléma) se na jaře vypravil do Himálaje, neprobádaných údolí čínských řek a zapadlých nepálských vesnic. Ať už ho zrovna zatýká policie, trpí vysokohorskou nemocí nebo zachraňuje lidský život, princ Ládík vším proplouvá s neobyčejnou lehkostí. Příběh jeho 1500 kilometrů dlouhé pěší výpravy je svědectvím o jednoduchosti života a půvabu svobody, u kterého se budete smát od začátku až do konce. Nečekejte ale žádné popisy památek. Projekce je o Číňanech, Nepálcích a jejich životech.

Vstupné v předprodeji s místenkou: 120 Kč, v den akce a na místě: 140 Kč.
Předprodej vstupenek začíná 14. října v T klubu a v TIC.

zajímavosti

1) Ladislavovy projekce vznikly začátkem roku 2015, a to náhodou. Původně chtěl udělat jen přednášku pro pár kamarádů. Nakonec vyprodal kino pro 500 lidí – na první projekci během čtyř dní, na druhou projekci během čtyř hodin.

2) Ladislav vloni napsal svou první knihu “40 dní pěšky do Jeruzaléma”. První náklad se vyprodal během tří dní. Do dnešního dne se knih prodalo přes 15 000 kusů. V listopadu vychází jeho další kniha “Pěšky mezi buddhisty a komunisty”.

3) Ladislava na jeho poutích následuje i zbytek rodiny. Jeho rodiče Lada a Jiří do Santiaga došli už třikrát.

4) Ladislav je nejmladším Čechem (24 let), který podnikl pouť do Říma, Jeruzaléma i Santiago de Compostela. Pěším poutím na jiných kontinentech se věnuje jen pár lidí na světě.

5) Ladislava nemotivuje náboženství – sám se k žádnému nehlásí. Chození ho jednoduše baví, protože to pro něj je snadný způsob, jak se seznámit s úplně cizími lidmi.

6) Na cestě za buddhisty a komunisty Ladislav strávil tři měsíce. Ušel během nich 1500 kilometrů. Dostal se do buddhistických klášterů, trpěl výškovou nemocí, zatkla ho policie a mnohokrát navštívil místa, kde turisty vůbec neznají.

7) Zatímco v Nepálu se Ladislav setkal především s ohromnou chudobou, v Číně ho překvapila pohostinnost místních. Mnoho nocí strávil u cizích lidí doma. Problémy mu ale dělala policie.

8) Ladislav si své cesty nijak neplánuje – nedomlouvá si hotely, obvykle nenosí mapu, nemá žádné profesionální vybavení a dokonce ani stan. Improvizuje a nechává si poradit od místních lidí.

9) Ladislav už na poutích ušel přes 5000 kilometrů a všechny v jediných botech. Sám se rád označuje za spořivého člověka, proto mu bylo líto boty měnit.

10) Nepál a Čína pro Ladislava byly natolik náročné, že se rozhodl na další cestu vydat na lodi. Rád by objel svět po vzoru objevitelských výprav.

Úterý 15. listopadu 2016 - 8:30 a 10:00 - kino Panorama

LADISLAV ZIBURA - PĚŠKY MEZI BUDDHISTY A KOMUNISTY PŘEDSTAVENÍ PRO ŠKOLY

Úterý 15. listopadu 2016 - 18:00 - Společenský dům

MUSICA DOLCE VITA

Žofie Vokálková – flétna, Daniela Demuthová – mezzosoprán, Zbyňka Šolcová – harfa  

Soubor MUSICA DOLCE VITA působí na české hudební scéně od roku 2005 a má na svém kontě stovky koncertů ve všech koutech naší vlasti. Trio vystupovalo v posledních letech na řadě mezinárodních i tuzemských festivalů a bylo hostem koncertních cyklů např. Moravské filharmonie Olomouc, Jihočeské komorní filharmonie či Severočeské filharmonie Teplice. Soubor MUSICA DOLCE VITA se věnuje interpretaci skladeb pro flétnu a harfu všech stylových období v podání špičkové sólové flétnistky Žofie Vokálkové a skvělé harfenistky Zbyňky Šolcové. Ve spojení s písněmi a áriemi pro mezzosoprán Daniely Demuthové prezentuje širokou škálu tematických koncertů (tříkrálový, velikonoční, mariánský, adventní, vánoční atd.). K nejúspěšnějším programům tria patří Poetická zastavení, Klenoty české hudby, Hudba královen a Adventní kalendář. Všechny tyto tituly vyšly v průběhu let také na stejnojmenných CD. Soubor však připravuje též několik nových projektů např. Na křídlech hudby, Čtvero ročních období či Písně beze slov.

V rámci spolupráce se Základní uměleckou školou v Rožnově se představí jako předskokan Antonio Herman – zpěv, který zazpívá skladbu od C. Velazquez: Bésama Mucho. Klavírní doprovod: Markéta Hauserová.

Kruh přátel hudby uvádí koncert v rámci cyklu Večery s klasikou.

Vstupné v předprodeji s místenkou: 100 Kč, v den akce a na místě s místenkou: 150 Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 14. 10. v T klubu a v TIC.

detaily

Žofie Vokálková – flétna 

Žofie Vokálková patřila již od svých muzikantských začátků mezi velmi výrazné talenty. V roce 1992 absolvovala Pražskou konzervatoř ve třídě prof. Františka Malotína. V dalším studiu pokračovala ve Francii u prof. Christiana Lardého a absolvovala mistrovské kurzy u Jamese Galwaye. K nejdůležitějším soutěžním oceněním patří 1. cena v mezinárodní soutěži Concertino Praga a zároveň cena za nejlepší provedení povinné skladby, 3. cena v mezinárodní soutěži vítězů evropských soutěží „Pacem in terris“ v Německu a v mezinárodní soutěži Pražské jaro získala Cenu hlavního města Prahy. V září roku 2000 získala jako první Evropanka Special Prize v prestižní soutěži „Web Concert Hall Competition“ v New Yorku. Má za sebou řadu koncertních sólových vystoupení s našimi i zahraničními orchestry (Francie, Německo, Řecko, Rakousko, USA, Japonsko), je pravidelným hostem mnoha prestižních festivalů. Pro rok 2009 připravila koncertní turné po Japonsku a USA. Koncertně provedla řadu premiér skladeb českých i zahraničních soudobých autorů (P. Eben, J. Obrovská, M. Schoedler) a též se podílela na několika CD s komorní hudbou. Od roku 1999 natočila pro holandské vydavatelství HLM několik sólových CD, např. šest koncertů op. 10 A. Vivaldiho, CD Mosaique for Golden Flute, CD Mozart in Prague. Nahrála řadu snímků pro rozhlas a televizi. Žofii Vokálkovou jsme měli možnost vidět v pořadech České televize Bez limitu, Terra musica, na TV Nova při udílení cen ANNO 2002, kde předávala cenu pro nejpopulárnějšího muže, a několikrát vystoupila na ČT 1 v rámci Adventního koncertu. Objevila se též na obálce časopisu Harmonie a v článcích našich i zahraničních časopisů. Několik let byla první flétnistkou Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK a sólistkou orchestru Virtuosi di Praga a Musici de Praga. S harfistkou Kateřinou Englichovou se věnuje komorní tvorbě pro flétnu a harfu (Duo SYRINX). Od roku 2007 je členkou tria MUSICA DOLCE VITA. Pravidelně vede mistrovské kursy a absolvuje sólová koncertní turné v Evropě, USA a Japonsku. (odkaz na www.zofie.v.sweb.cz)

Daniela Demuthová – mezzosoprán

Daniela Demuthová vystudovala klasický zpěv na Pražské konzervatoři (u prof. N. Vodičkové) a pokračovala ve studiu zpěvu u prof. J. Smolákové. Na svém kontě má stovky sólových koncertů jak u nás, tak i v zahraničí. K nejvýznamnějším hostováním patří bezesporu spolupráce s Berlínskou filharmonií v díle soudobého německého autora W. Rihma pod taktovkou Kenta Nagana a v roce 2005 ztvárnění role Abatyše v koncertním provedení Pucciniho Suor Angelica na Kanárských ostrovech. V prosinci 2007 spoluúčinkovala společně s flétnistkou Žofií Vokálkovou a Plzeňskou filharmonií na vánočním galakoncertě ve vyprodané Dvořákově síni pražského Rudolfina a při podobné příležitosti v prosinci roku 2010 excelovala v několika koncertních áriích za doprovodu pražských symfoniků. Z tuzemských orchestrů jmenujme dále spoluúčinkování s Českou filharmonií, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Symfonickým orchestrem FOK, Komorním orchestrem Národního divadla a dalšími. V současnosti se nejvíce věnuje komorní hudbě. Spolupracuje pravidelně jak s některými špičkovými hudebníky (A. Bárta - varhany, J. Šaroun - klavír, R. Měřinský - loutna…), tak s různými renomovanými komorními soubory (Virtuosi di Praga, Musica Bohemica, Pražští madrigalisté, Rožmberská kapela, Pražský kvintet). V roce 2005 založila společně s harfenistkou Zbyňkou Šolcovou a flétnistou Janem Machatem trio MUSICA DOLCE VITA, se kterým již absolvovala více než tři stovky koncertů. Se souborem dobových nástrojů Musica ad Tabulam natočila CD Písně Sefarditů - středověké španělské židovské písně. S triem  MUSICA DOLCE VITA nazpívala dosud čtyři CD Poetická zastavení, Klenoty české hudby, Hudba královen a Adventní kalendář. Kromě těchto sólových projektů spolupracovala na řadě dalších CD. http://www.musicadolcevita.eu/

Zbyňka Šolcová – harfa 

Zbyňka Šolcová absolvovala Pražskou konzervatoř ve třídě věhlasné české harfenistky prof. Libuše Váchalové a záhy po svém absolutoriu nastoupila dráhu sólové hráčky. V průběhu let kromě sólových vystoupení hostovala v mnoha orchestrech (Filharmonie Hradec Králové, Filharmonie Ostrava, Virtuosi di Praga, Český národní symfonický orchestr, Orchestr Státní opery Praha aj.) a má na svém kontě nahrávky pro Českou televizi, Český rozhlas, ale i pro zahraniční produkce (Deutsche Rundfunk, britskou společnost Silva Screen Records aj.). Během její bohaté kariéry ji mohli slyšet posluchači např. v Itálii, Německu, Švédsku, Francii, Monaku a samozřejmě na mnoha místech České republiky. Od r. 1992 byla členkou Rožmberské kapely, souboru zabývajícího se výhradně gotickou a renesanční hudbou. Zde kromě harfy hrála na řadu dalších historických nástrojů včetně gotické a háčkové harfy. S Rožmberskou kapelou natočila v průběhu let pět CD a ročně odehrála na desítky koncertů u nás i po celé Evropě. V posledních letech vystupuje zejména jako sólistka. V roce 2001 vydala sólové CD s názvem Harfa. Je také členkou několika komorních souborů a spolupracuje i s řadou našich významných umělců. Mezi ně patří Oldřich Vlček, Silvie Hessová, Mario Mesany, Hana Jonášová, Martina Kociánová, Jan Machat, ale také zástupci populární hudby jako Eva Pilarová, Zuzana Stirská aj. V roce 2005 stála u zrodu tria MUSICA DOLCE VITA, se kterým ji v poslední době mohou posluchači slyšet po celé České republice, kromě jiného, také v komponovaném pořadu s názvem Poetická zastavení, kde se můžeme setkat nejen s krásnou hudbou, ale též s milostnou poezií Zbyňky Šolcové. Básně ze sbírky City a pocity (nakladatelství Pragoline, 2005) čte mezzosopranistka Daniela Demuthová. V roce 2007 ji mohli návštěvníci kulturních akcí vidět také v souvislosti s projektem Múza očima múz. Jde o projekt fotografa a publicisty dr. Josefa Loudy, kterého se zúčastnilo 32 českých i zahraničních fotografek a jejich úkolem bylo svým vlastním pohledem a způsobem fotograficky ztvárnit ženu - hudebnici, jíž se stala právě Zbyňka Šolcová. Vznikl soubor unikátních fotografií, který se v roce 2008 stěhoval z Prahy i na další místa. (odkaz na www.zbynkasolcova.cz)

program

 • Antonio VIVALDI – Árie z oratoria Juditha triumphans
 • Anonym – Dva renesanční tance pro harfu
 • Marin MARAIS – Le Basque
 • Giovanni PAISIELLO – Arietta „Nel cor piú non mi sento“
 • Fryderyk CHOPIN – Variace na Rossiniho téma
 • Hector BERLIOZ – Kuplet z dramatické symfonie Romeo a Julie
 • Jules MASSENET – Meditace
 • Camille SAINT-SAENS – Labuť pro harfu sólo – Neviditelná flétna
 • Claude DEBUSSY – Syrinx pro sólovou flétnu
 • Leo DELIBES – La fille de Cadix
 • Zbyňka ŠOLCOVÁ – Láska v dešti (harfa sólo)
 • Cecile CHAMINADE – Concertino
 • Pauline VIARDOT – La barque de l’amour

Středa 16. listopadu 2016 - 20:00 - T klub

OSTRAK MODE (EX - DUNAJSKÁ VLNA), DUŠEVNÍ OTŘES (ROŽNOV)

Písně plné elektronických zvuků z projektu OSTRAK MODE a další jiné můžete zažít také na koncertech. Písně o vztazích, písně o živlech, písně o šablonách, které jsme si nechali naprogramovat, ať už svými rodiči, školou nebo ideologií svého okolí, a které častokrát žijeme místo svých životů vlastních.

Veteráni rožnovského undergroundu Spytihněv se rozdělili na dvě kapely, Butor s Morisákem hrají v současné době s bubeníkem Nesym, zatímco zbytek kapely pokračuje pod novým názvem Duševní Otřes a budou předskakovat Josefu Ostřanskému a jeho kapele.

Vstupné 140 Kč pouze na místě.

detaily | video

Původně sólový projekt se na živá koncertní vystoupení připravil a propojil s muzikanty různých hudebních žánrú a přinesl živé a bezprostřední skladby v rockovém podání.

 • Josef Ostřanský - zpěv, kytara, klávesy (Dunajská vlna, Kuzmich Orchestra, BOO, Dunaj, E, Rale)
 • Miroslav Chyška - kytara, baskytara, zpěv (Dan Bárta & Illustratosphere, J.A.R.)
 • Daniel Šoltis - bicí, zpěv, samply (Vertigo, MaBaSo, IMT Smile, Dunajská Vlna, Yvonne Sanchez...)

Čtvrtek 24. listopadu 2016 - 8:30 a 10:00 - kino Panorama

NÁVŠTĚVA V PEKLE

Divadelní představení pro děti z MŠ a žáky I. stupně ZŠ

Pořad se nekoná (nemoc v rodině), náhradní termín bude oznámen.

Děkujeme za pochopení. TKA

Čtvrtek 24. listopadu 2016 - 19:00 - T klub

JIŘÍ ČERNÝ - HORŇÁCI – VELIČTÍ A VRBEČTÍ „ČERNOŠI“

Pořad o zpěvácích, hudcích a cimbálových muzikách z Horňácka, o nejtvrdší a nejgruntovnější tradiční hudbě moravského Slovácka...

Vstupné v předprodeji: 100 Kč, v den akce a na místě: 130 Kč, studenti: 60 Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 24. 10. v T klubu a v TIC.

Pátek 25. listopadu 2016 - 16:30 - Masarykovo náměstí

SLAVNOSTNÍ ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

T klub – kulturní agentura ve spolupráci s městem Rožnov p. R. a SVČ zvou na další setkání u příležitosti Rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí. Tento podvečer vám zpříjemníme koncertem s názvem TO K VÁNOCŮM PATŘÍ, kdy se vám představí studenti Školy popového zpěvu z Olomouce. Zazní muzikálové a vánoční melodie. Všichni, kdo mají své tajné přání nebo by rádi poslali vzkaz přímo Ježíškovi, tak můžou učinit po koncertě, kdy si spolu s ostatními vypustí balonek s napsaným přáním. Balonky budou všem zdarma k dispozici na místě. Své přáníčko si již přineste napsané z domova na tenkém papíru, který vám po obdržení balonku rodiče připevní. Kdo z vás bude nad svým přáním přemýšlet do poslední chvíle, může si ho napsat i na místě. Papíry a psací potřeby budou k dispozici vedle stánku s balonky. SVČ pro vás připravilo v rámci našeho programu výrobu nejdelšího vánočního řetězu. Zapojit se mohou všechny hravé děti i rodiče přímo na náměstí od 16:30 do 17:00. Kdo by měl zájem místo poslechu hudby tvořit v teple, může navštívit v době od 16:00 do 17:30 Vánoční tvořivou dílnu pro děti v přízemí budovy městského úřadu.

Přijďte prožít předvánoční čas s milými lidmi, ochutnat teplou medovinu, svařák, vařený grog nebo čaj.

Pátek 25. listopadu 2016 - 20:00 - T klub

SHE OWL (IT), BIORCHESTR (BRNO)

Psychedelický tribal folk Itálie/San Francisco a brněnské tříčlenné duo.
Tvorba kapely Biorchestr nejblíže folkové tvorbě, ale ráda její meze různými cestami překračuje. Jedná se především o textový minimalismus, netradiční aranže nebo využívání nehudebních nástrojů, hraček a elektronických zvuků.
Na koncertech Biorchestru se můžete těšit na pestrý repertoár od jemných introvertních písní až po taneční vypalovačky.

Aleš Pilgr: kytara, pady, mandolína, zpěv
Jana Pilgrová: perkuse, klávesy, zpěv
Tomáš Jenček: violoncello, kontrabas

Vstupné pouze na místě 120 Kč.

weby: biorchestr | she owl

detaily | video

Duo ze San Franciska tvořené italskou rodačkou Jolandou a jejím partnerem Demianem. A protože tihle dva jsou partnery nejen hudebními, promítá se jejich vzath i do tvorby, která je jakousi intimní zpovědí. Živelnost střídaná stezkami jdoucími až na dřeň. Oslava přírody , přemítání nad hloubkou duše a návrat ke kořenům. Pokud jsi fanouškem/fanynkou třeba Nico, PJ Harvey nebo Agnes Obel, tohle by sis neměl/a nechat ujít.

Úterý 29. listopadu 2016 - 19:00 - Společenský dům

...VSTUPTE!

Agentura Harlekýn Praha

Neil Simon má vzácnou schopnost vidět pod komickým vnějškem svým postavám do duše a hledá v nich to podstatné – lidské. „Nikdy nezačínám psát s úmyslem napsat komedii a vždy začínám napřed promýšlet všechny tragické rysy svých postav,“ říká autor. Dodejme jen, že najednou je z toho legrace. Dobrá legrace. Ono totiž – párkrát se srdečně zasmát vůbec není pro život diváka málo významné. Komedie …Vstupte! je o nekončících patáliích dvou klaunů na penzi. Willie Clark a Al Lewis – slavné komické duo „The Sunshine Boys“ z éry vaudevillu. Po jedenácti letech se mají opět sejít a pro televizi natočit nejzdařilejší číslo – je to vlastně jejich labutí píseň. Staří pánové se ale nemohou stále dohodnout, ačkoliv se v podstatě mají rádi, vzájemně se jen dráždí a vůbec není jisté, jak to s oběma tvrdohlavci nakonec dopadne.

Hrají: Petr Nárožný, Ladislav Mrkvička, Jan Čenský  a Libuše Švormová. Režie: Pavel Háša

Překlad: Ivo T. Havlů

Vstupné s místenkou, první polovina sálu: 390 Kč, druhá polovina sálu: 370 Kč. Předprodej vstupenek probíhá od čtvrtku 27. října v T klubu a TIC.

Středa 30. listopadu 2016 - 19:00 - Společenský dům

VÁNOČNÍ KONCERT ZBYŇKA TERNERA

Tradiční koncert plný českých i světových vánočních skladeb jakými jsou Bílé Vánoce, Purpura, Let It Snow, Winter Wonderland, Santa Claus Is Coming To Town a mnoho dalších. Doprovodné trio tvoří Jiří Zabystrzan – piano, Zdeněk Holka – kontrabas, Dan Olejník – bicí. V roli hosta se představí Klára Obručová - uznávaná folklorní zpěvačka, která má přes své mládí na svém kontě již tři sólové kompaktní disky pod názvy „Laštověnka lítá“ (2007) a „BROLN uvádí Kláru Blažkovou a její přátele“ (2010) a „V klíně rodných hor“ (2016). Její lyrický, do tmava zabarvený mezzosoprán je díky své verzatilnosti dobře využitelný v různých hudebních žánrech.

Vstupné s místenkou 140,- Kč. Předprodej probíhá od 31. 10. 2016 pouze v T klubu.

video

Záznam koncertů ze swingových vánoc, kapela na koncertě bude jiná, ale nálada se ponese v tomto duchu:

říjen 2016prosinec 2016