archiv

Jarda Svoboda Trabandita

levá šipkapředchozídalšípravá šipka
11.2.
Sobota

20:00

T klub

SDÍLEJTE:

další obrázek
ilustrační obrázekilustrační obrázekilustrační obrázek

Sobota 11. února 2017 - 20:00 - T klub

JARDA SVOBODA TRABANDITA

Kapelník skupiny Traband, zpěvák, skladatel, textař a multiinstrumentalista navazuje na cestu naznačenou albem Přítel člověka, kterou Jarda Svoboda vydal s kapelou Traband v roce 2007. A stejně jako na zmíněném albu, i nyní dominuje harmonium, charakteristický zpěv a vynikající texty. V roce 2016 vydal album SOLO, se kterým s přehledem zvítězil v žebříčku nejstahovanějších alb Indies records a v kategoriích jiných nosičů taky výrazně zabodoval.
Tentokrát jsou písně daleko osobnější a texty více basnické. Na rozdíl od klasické písničkové formy je zde mnohem důležitější celkové sdělení, které tyto osobní nahrávky nabízí. "Písně jsou jako vždy adresné. Za většinou mých písniček je někdo konkrétní," říká Jarda Svoboda o svých textech a také dodává, proč je na albu skladba Slova věnovaná Václavu Havlovi. "I s Trabandem jsme na nahrávkách některé písně věnovali konkrétním osobnostem. Jen ne takhle doslovně. Ale stačí se zaposlouchat, o čem zpíváme např. v písničce Radiohit na posledním trabandím albu Vlnobeat. Na aktuální desce mám písničku Slova, která je přímo inspirovaná Havlovým esejem Slovo o slově. I po těch letech stále aktuální. Myslím, že slovo je tím klíčem, silou i zbraní. Věřím v sílu slova." A tahla víra se promítá do každého verše, sloky, písně, které se na albu nacházejí.
Pisničkářství Jardy Svobody má na albu SOLO osobitý chrakter, písničky k "táboráku" budete objevovat na této nahrávce obtížně. Osud "zlidovění" se skladeb ze solového alba nedá očekávat, ale o to intenzivněji posluchače mohou zasáhnout, pokud je nechá k sobě proniknout.

https://www.jardasvoboda.cz/

Vstupné pouze na místě 140 Kč.

videa