tka
kino Panorama
zavři ≡ menu

archiv

PROGRAM ZÁŘÍ 2017

srpen 2017říjen 2017

Neděle 3. září 2017 - 15:00 - hudební altán

JAKO TENKRÁT V LÁZNÍCH

Prožít pohodové nedělní odpoledne, plné příjemné hudby s módní přehlídkou a navíc v milém prostředí našeho parku s překrásným altánkem - to je pozvání od Spolku rožnovských žen. Budete mít také možnost prohlédnout si zblízka historické vozidla a velmi se těšíme, že přijdete v dobovém oblečení. Celé odpoledne bude jako tenkrát v lázních ….

Za nepříznivého počasí akce proběhne v sále Společenského domu.

Akce v rámci oslav 750 let Rožnova.

Středa 6. září 2017 - 18:00 - Masarykovo náměstí

FLERET

Koncert folkové skupiny v rámci Jarmarku neziskových organizací v sociální oblasti pořádaném městem Rožnov pod Radhoštěm.

Již 34. rokem brázdí českou a slovenskou hudební scénu pětice muzikantů s názvem Fleret. Kapela pochází z Valašska a může se pyšnit vlastní tvorbou, která během let již zlidověla,  a dokonce se dostala i do knížek hudební výchovy na našich školách. Slavné začátky ve spolupráci s Vlastou Redlem přinesly hned ze začátku Fleretu několik významných ocenění na největší hudební přehlídce v té době, a to na celostátní Portě v Plzni, kdy několikrát zabodovali s písněmi jako Letiště, Bečva a další. Poté si je v roce 1997 vybrala slavná skupina Jethro Tull jako předskokany na jejich českém turné.  To už se pomalu začala odvíjet dlouholetá spolupráce Fleretu s královnou lidové písně a národní umělkyní Jarmilou Šulákovou, která u kapely zůstala až do ukončení své kariéry v roce 2012. Mezi jejich největší hity patří skladby Zafukané, Večer křupavých srdíček, Vizovice a další. Fleret je skvělá parta muzikantů, kteří vás svým vystoupením strhnou na svou stranu a nenechají vás bez emocí odejít z koncertu. Fleret je životní styl, je to radost z hudby, již prokládají i svým textem, který z většiny pojednává o dobrém jídle a pití, ale i o všem běžném v životě. Tak přijďte na koncert ochutnat kus Valašska s hudbou, která bodne...
Bez vstupného

video

Video z České televize

Čtvrtek 7. září 2017 - 19:00 - T klub

ISLANDSKOU VYSOČINOU A ZÁPADNÍMI FJORDY

Klub cestovatelů

Přestože Island zažívá v posledních letech extrémní nárůst organizované turistiky, stále je na něm dost míst, kde se dá vyhnout davům návštěvníků. Míst hůře přístupných, více vzdálených od hlavní okružní silnice, míst, kam se dá dostat jen terénním autem, nebo kam již ani silnice nevedou. Přesto, nebo možná právě proto, míst neobyčejně krásných, barevných, drsných i tajemných a zádumčivých. Vnitrozemí Islandu neboli Vysočina také není jen známý Landmannala ugar, ale navštívíme i Pohoří čarodějnic, nádherné jezero Langisjór, sopky Laki a Askju a můžeme se vykoupat pod teplým vodopádem. V druhé části projedeme odlehlými a málo obydlenými Západními fjordy, včetně treku v rezervaci Hornstrandir, kde doslova "dávají dobrou noc" polární lišky. Čeká nás setkání s "fandou na Island" Lukášem Tvarůžkem z Frenštátu pod Radhoštěm.

Vstupné dobrovolné.

Pátek 15. září 2017 - 19:30 - T klub

DIRTY SOUND MAGNET (CH), CASCABEL (SK), BRAIN DONATION (IR)

19:30 BRAIN DONATION
20:30 DIRTY SOUND MAGNET
21:45 CASCABEL

Po famózním lednovém koncertu k nám přijíždějí švýcarští psychedeličtí rockeři DIRTY SOUND MAGNET znovu. Tentokrát už i s aktuálním vinylem a se stále zvětšující se reputací, kterou si svým častým koncertováním vybudovali.

CASCABEL je folk punkové kvarteto z Banské Bystrice. Atypicky rychlé akustické kytary spolu s houslemi a cajonem vytvářejí chytlavé melodie. Název Cascabel vznikl na základě amerického "města duchů", jako parafráze prvních akcí, které kapela odehrála, kde to vypadalo podobně jako v "ghost townu". Kapela má za sebou turné v Rusku, Skandinávii, Polsku a Pobaltí. Momentálně připravuje novou šestipísňovou nahrávku, která vyjde na vinylu a ponese název "Blood, wood & rats". V létě mají naplánované turné v Irsku, Anglii a Německu.

BRAIN DONATION je trojčlenná formace z Dublinu (to je v Irsku) s tvrdým zvukem a není to žádný nesmyslný alternativní rock. Jejich úzké harmonie, výstřední kytara, drsné basové linky a těžké taneční rytmy vytvářejí mohutný zvuk, který může přinutit i ty, kteří to normálně nedělají, aby začali tančit. Ve své hudbě vycházejí z blues, které transformují do rockové podoby, otírajíc se přitom o grunge. Poctivost, šarm a muzikantské umění v jednom.

Vstupné 50 Kč. Předprodej od 16. 8. v T klubu, TIC a online.

detaily | video

Co vyčleňuje Dirty Sound Magnet z davu je, že nikdy nezní jako úplné retro. Ve skladbě "Chocolate Woman" kapela sahá až k nemorálnosti jako Led Zeppelin svazuje ho do metadonem poháněného našlapaného blues, které tě donutí tančit, křepčit nohama a křičel nahlas s potěšením pokaždé, když se rozsvítí. "Pagan Hill 's" je trochu jiná s postupným zpěvem a subtilní, vynikající prací kytary, takový kříženec Led Zeppelin a Pink Floyd, to toho všeho tremolový náklad kytary a prostorný vokál znějící jednu minutu, aby ho přerušil přehlušující sbor. Je to ten druh hard rockového eposu, který vám dá to, co od kapely očekáváte, nic víc, a to sakra zní jako vzrušující, jako když jste slyšel tyto týpky poprvé.

 BRAIN DONATION:

 CASCABEL:

Sobota 16. září 2017 - 15:00 - amfiteátr Dřevěného městečka VMP

ALFA ORCHESTRA (KOPŘIVNICE)

koncert v rámci Běhu rodným krajem Emila Zátopka pořádaném městy Rožnov pod Radhoštěm a Kopřivnice

Alfa Orchestra navazuje na někdejší věhlas stejnojmenné kopřivnické skupiny profesionálních hudebníků vystupujících v Československu i v zahraničí. Saxofonista Alois Hrnčárek  společně s kytaristou Láďou Moráčkem jsou jedinými členy původní Alfy v obsazení jejího novodobého nástupce. Za pět let se jí podařilo udělat si renomé vystupováním jak na koncertech, tak na plesech.
Tváří kapely jsou zpěváci Markéta Demlová a Aleš Pustka. Kytaru drží v rukou již zmíněný Láďa Moráček, baskytaru Radek Machala a za bicími sedí Martin Hrček. Klávesákem kapely je František Panáček a dechovou sekci tvoří Zdeněk Hyvnar (trubka), Milan Rusnák (pozoun) a Alois Hrnčárek (saxofony). Častým hostem na některých vystoupeních je také Lenka „Lo“ Hrůzová.
Alfa Orchestra hraje výhradě coververze populární hudby z konce minulého století.
Bez vstupného

O kulturní doprovodný program při doběhu rožnovským parkem se v hudebním altánu v době od 10:00 do 14:00 postará DJská dvojice LION BORDRA. Z vinylových desek zahrají staré i nové hity a povzbudí běžce k závěrečnému sprintu.

video

Neděle 17. září 2017 - 19:30 - Společenský dům

ONDŘEJ SMEYKAL & PETR NIKL: LÍHEŇ

Líheň je improvizace Ondřeje Smeykala na elektronické didgeridoo, v doprovodu promítaných obrazů performera Petra Nikla.

Petr Nikl -  mechanicko-alchymický projekční rej
Ondřej Smeykal - audiotvor (didgeridoo a elektrodidgeridoo)

Jedná se o kombinovaný večer, který vytváří O.Smeykal společně s výtvarníkem Petrem Niklem. Nabízí veřejnosti  solitérní soustředěný projekt, postavený na dialogu SVĚTLA a ZVUKU.
Petr Nikl se věnuje originální světelné projekci, kdy za použití autorských malířských technik a originálních pohyblivých objektů, nechává rozehrát na projekčním plátně  neopakovatelné  fantaskní příběhy tvarů a barev.

A tak jako Petr Nikl používá pro svou projekci pomoc mechanismů, strojků…
i  Ondřej Smeykal  doprovází obraz svým novým pojetím hry na australské didgeridoo, které se proměnilo v jakýsi organický syntezátor, jež může znít zcela futuristicky.

Tato dvojí hra - světla a zvuku, se navzájem doplňuje a obohacuje.
technické a technologické prvky nejsou samoúčelné, jsou rozehraným protipólem lidské organické tvořivosti.

Vstupné do 16. září 130 Kč | v den akce 150 Kč.

Předprodej od 16. 8. v T klubu, TIC a online pomocí odkazu VSTUPENKY, který vidíte v pravém horním rohu této události.

Středa 20. září 2017 - 15:00 - obřadní síň MěÚ

11. ROČNÍK SOUTĚŽE KVETOUCÍ MĚSTO

Slavnostní vyhodnocení a předání cen.

Děkujeme firmě Persika, Valašské nemovitosti - www.valasskazahrada.cz, Pivní lázně, Robe, Květinářství U Koryčanských a Květinářství na ulici Nádražní za ceny, kterými přispěli do této soutěže.

Čtvrtek 21. září 2017 - 19:00 - T klub

JIŘÍ ČERNÝ - MARK KNOPFLER

Zakladatel britských Dire Straits pokračuje osmi sólovými alby ve svém umění silných melodií, kytarové úspornosti i dylanovského zpěvu a sbírá prestižní ceny Grammy.

Vstupné: 130 Kč, studenti: 60 Kč pouze na místě. Prodej v T klubu, v TIC nebo online od 22. 8. v 8:30. Od stejného data je možná také 3denní rezervace, a to pouze online. 

video

Čtvrtek 28. září 2017 - 20:00 - T klub

HAŃBA! (PL)

Polská kapela Hańba! jsou 4 mladí pánové, kteří  se inspirovali pouličním folklórem meziválečného Krakova a začali hrát způsobem, jako by je tam přenesl stroj času. Šraml, klezmer, protest songy, pre-punk, nazvěte to, jak chcete, vždy dostanete směsici výbušného autentického projevu a to nejen na pódiu, ale i v ulicích města, kde občas tito muzikanti vyhrávají.
Koncept kapely je literárně-hudební fikce, které stejně nikdo nevěří. Ale mohl by. Vše je dopracováno do puntíku, včetně kapelních fotografií formou staré kolódiové techniky. Živelnost na pódiu, precizní instrumentální zdatnost, radost poslouchat.

Sestava:

Andrzej Zamenhof - banjo, zpěv
Wiesław Król - akordeon, klarinet
Adam Sobolewski - buben, hřeben, zpěv
Ignacy Woland - tuba, zpěv

Jejich popularita stoupá nečekané vzhůru, o čemž svědčí pozvání na téměř všechny významné festivaly ve Střední Evropě (Pohoda, Colours of Ostrava, Off, Opener, ), nahrávka pro rozhlasovou stanici KEXP účast na nejslavnějším světovém showcasovém festivalu SXSW v americkém Austinu, letošní koncert na Primaveře a taktéž to, že vinylová verze jejich desky z roku 2016 se dočkala u prestižního nezávislého polského vydavatelství Antena Krzyku již třetího vydání. Nová deska „Będą bić!” vychází oficiálně na stejném vydavatelství 25. 8. 1937 ale už teď sbírá nadšené ovace u těch, kteří si ji podpultově pořídili.

Vstupné do 27. 9. 110 Kč, v den akce 130 Kč.
Předprodej od 28. 8. v T klubu, TIC a online klepnutím na tlačítko VSTUPENKY v pravém horním rohu.

detaily | video

HAŃBA!

Nástrojové složení téhle čtyřčlenné „sebranky“ říká na první pohled vše: buben, harmonika, tuba, banjo... A hraje folk-punk. Její texty jsou buď nazpívané básně Tuwima, Brzechwy či Broniewského, nebo vlastní variace na předválečné motivy. Po hudební stránce čerpá krakovská čtveřice z folku a klezmeru, ale s velkou dávkou punkové energie. Výsledným efektem této výbušné směsi je energická show plná humoru.

srpen 2017říjen 2017