tka
kino Panorama
zavři ≡ menu

archiv

PROGRAM ŘÍJEN 2017

září 2017listopad 2017

Neděle 1. října 2017 - 14:30 - Janíkova stodola

DEN SENIORŮ

Klub seniorů Rožnov pod Radhoštěm ve spolupráci s Valašským muzeem v přírodě zve všechny seniory.

V programu vystoupí:

Pěvecké sdružení moravských učitelů a pěvecký sbor Rosénka.

Vstup zdarma vchodem u Janíkovy stodoly.

Středa 4. října 2017 až úterý 2. ledna 2018 - Galerie Na Radnici

T klub – kulturní agentura ve spolupráci s městem Rožnov p. R. a Berounskými fotoriky si vás dovolují pozvat na výstavu 

DOPRAVA

Volné sdružení fotografů pocházejících původně z Berouna, později i z okolí, které nyní již zasahuje přes Prahu až na Moravu, vzniklo v roce 2001. Už v roce 2002 první členové uspořádali svoji výstavu v Holandském domě v Berouně.

detaily

„Od té doby každým rokem vystavujeme své fotografické přírůstky, v posledních letech tradičně v Muzeu Českého krasu. Kromě každoroční společné výstavy se každý z fotografů zaměřuje na své individuální projekty, a tak díla berounských Fotoriků byla vystavována od Paříže přes německý Goslar, Prahu až po Loděnice, Želkovice či Truskavnu. Přestože se jedná o lidi různých profesí, zájmů a fotografického zaměření, zájem o fotografii je dostatečným spojujícím prvkem. Každý z autorů se i fotograficky věnuje různým tématům. Někdo rád fotí krajiny, druhý svět zvířat či portréty hudebníků, další preferuje dokument obyčejného života, jiný rád fotí zátiší, rodinnou fotografii či akty. Většina pak umí zachytit nezapomenutelné okamžiky domácích i exotických dovolených. Všechny nás spojuje fotografický pohled na svět, radost mluvit o fotografiích a prohlížet úlovky ostatních fotografů nehledě na to, že rádi věnujeme čas potkávat se na našich setkáních či na různých výstavách i věhlasnějších autorů. V posledních letech jsme si ztížili úkol prezentovat své fotografie tím, že volíme jedno téma výstavy. Je pak zajímavé pozorovat různé pojetí jednotlivých autorů. Jednotícím slovem loňského roku byla doprava.“

Josef Bosák, klub berounských Fotoriků 

Výstava začíná 4. října a potrvá do 2. ledna 2018 v Galerii Na Radnici v budově MěÚ na Masarykově náměstí. Je otevřena pondělí, středa 8-17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 8-14 hodin. 

Pátek 6. října 2017 - 20:00 - T klub

DÁŠA FON FĽAŠA (SK), ANTISOCIAL SKILLS (PRAHA)

Akustický punk ze Slovenska, všem dobře známý Dáša, který se kromě působění v kapelách Prach a Rubanisko proslavil zejména svou sólovou tvorbou. Humor propletený s vážnými tématy, to je základní devíza jeho upřímného a lidského projevu. Neustále na turné, které si zpestřil v říjnu hosty Antisocial Skills. Jsou to vesměs ekonomičtí migranti ze Slovenska v našem hlavním městě. Esenciální hardcore punk se členy Time Of My Life a Rubanisko.

Vstupné do 5. října 80 Kč, v den akce 100 Kč.

Předprodej v T klubu, TIC a online.

video

ANTISOCIAL SKILLS

 

DÁŠA FON FĽAŠA

Čtvrtek 12. října 2017 - 19:00 - Společenský dům

IVANIN DENÍČEK

Ochotnické divadlo Div.Och z Rožnova p. R.

Komediální příběh ženy středního věku procházející citovou krizí - o vlivu (ne)komunikace v manželství, ve vztazích... Děj se odehrává v minulém století a plynule přechází do současnosti v návaznosti na právě probíhající příběhy z deníčku. Po zhlédnutí představení budete mít JASNO, třeba jaké správné auto koupit nebo jak se dala příjemně strávit dovolená s ROH :)

Hrají:

 • Dája Guryčová - dcera Ivanka otce Karla a matky Heduš, žena Vildy a matka Jarouška
 • Libor Holuša - Vilém nápadník Ivanky pak její manžel a otec Jarouška
 • Miluška Kohoutová - Hedvika matka Ivanky a žena Karla, babička Jarouška
 • Pavla Němcová - Jarouškova Zuzanka, kamarádka Kristýna
 • Zyban Rohan - otec Karel manžel Hedviky, syn Jaroušek, instalatér Luďa

Tak to je   :) ...přijďte na vystoupení a MY Vám v tom uděláme jasno :)

Vstupné s místenkou, první polovina sálu: 120 Kč, druhá polovina sálu: 100 Kč.

Prodej v T klubu, v TIC nebo online od 19. 9. od 8:30. Od stejného data je možná také 3denní rezervace, a to pouze online.

videoupoutávka

Pátek 13. října 2017 - 18:00 - Beskydské divadlo Nový Jičín

JANÁČKOVA FILHARMONIE

Zájezdní koncert.  Cena vstupenky je 210 Kč + 65 Kč jízdné.
Rezervace vstupenek v T klubu nebo telefonicky 571 651 233.
Prodej vstupenek 2. - 6. 10. 2017.
Odjezd autobusu z autobusového nádraží je v 17:00 z nástupiště č. 1.

Tištěný program bude možno zakoupit na místě za 15 Kč.

Program:

 • L. Janáček: Balada blanická
 • A. Dvořák: Koncert pro violoncello a orchestr
 • J. Suk: Symfonie č. 1 E dur
 • László Fenyö (Maďarsko) – violoncello
 • Heiko Mathias Förster – šéfdirigent JFO

Koncert v rámci projektu Večery s klasikou.

Čtvrtek 19. října 2017 - 19:00 - T klub

SRÍ LANKA - PERLA INDICKÉHO OCEÁNU

Klub cestovatelů

Vydejme se na čajem a kořením proslavený Cejlon! Uvidíme mumraj asijských trhů, buddhistické svatyně, barevný svět hinduismu i koloniální architekturu. Věčně zelené čajové plantáže, divoké mlžné hory a volně žijící stáda slonů. K tomu uslyšíme pár zážitků z toulek v bláznivém asijském rytmu. Průvodci nám budou po čase opět Dominika Sommerová - cestovatelka, průvodkyně a milovnice dobré pálenky, rozená Valaška a Martin Hessler - cestovatel, průvodce a muzikant.

Vstupné dobrovolné.

Neděle 22. října 2017 - 18:00 - Společenský dům

SLET BUBENÍKŮ 2017 - DARK SIDE OF THE GROOVE

Již pošestnácté bude republikou křižovat ojedinělý putovní koncert - festival Slet bubeníků. Jen jednou do roka se sejde parta bubeníků, aby nadchla publikum každého věku a vyznání. Kromě bicích, bubnů, perkusí, hlasů a zvuků se letos do sestavy dostal hudební nástroj cimbál.

The Dark Side of the Groove je podtitul letošního ročníku Sletu bubeníků, kterým hudebníci chtěhí vzdát hold prvním kapelám, které začaly groove používat, a tím odstartovaly novou kapitolu hudby, která stvořila nové hudební styly, jako je techno, drum´n´base, hiphop, rap, chill-outová hudba. Bubeníci se odvolávají až ke kořenům, kdy Pink Floyd na albu Dark side of the Moon použili sekvencer. Bubeníci do svých rytmických kompozic hodlají začlenit samply z z průkopnických dob, rozvinout je s elektronikou, bubny a cimbálem, coby etnickým bicím nástrojem. Pod rytmy tak budou bublat parafráze na nejstarší hudbu stylu groove.

Slet bubeníků je spolufinancován Zlínským krajem.

SESTAVA 2017

Pavel Fajt | Miloš Vacík | Pavel Koudelka | Tomáš Reindl | Ondřej Anděra | Petr Gaglas

Vstupné do 21. října: 220 Kč, v den akce: 250 Kč.
Předprodej od 25. srpna v T klubu, TIC a online.

Oficiální stránky projektu

detaily | video

Rytmy bez hranic na tisíc způsobů. Ze Sletu bubeníků je vítaná unikátní událost, která v současné době a podobě nemá ve světě konkurenci (recenze z časopisu Report)

Každý rok jiná sestava, každý rok vytvoření nových kompozic - to je každoročně hlavní myšlenka Sletu bubeníků. Jen jeden umělec se opakuje každoročně, a to Pavel Fajt, který patří k zakladatelům přehlídky Slet bubeníků, a který je uměleckým vedoucím a garantem projektu. Fajt je známý svým přesahem a hudebním nadhledem, není ukotven v žádném hudebním žánru. Ke spolupráci zve své bubenické kolegy z tuzemska, výběr je vždy takový, že zahrnuje vícero hudebních žánrů a uměleckých směrů, a tak na podiu umožňuje setkání, která by se jinak neodbyla. Vedle sebe stojí a spolupracují reprezentanti zcela odlišných hudebních žánrů, jako například alternativa, rock, ethno, world music, ambientní hudba, klasická hudba. Vůdčí umělecká osobnost Pavla Fajta svojí hudební vizí stmelí hudební vnímání ostatních hudebníků v jeden kompoziční celek.

Produkčně je Slet bubeníků zajištěn tak, že všichni zúčastnění mají zajištěn tvůrčí pobyt, který trvá deset dní. Během tohoto období vzniká hudební materiál k novému ročníku. Skladby z minula se nikdy neopakují, každý rok vzniká nové dílo, nová hudebně rytmická kompozice. Po deseti dnech workshopu, zkoušení a umělecké přípravy je kompozice předvedena veřejnosti.

V České republice stejně jako v Evropě existuje řada festivalů různého žánrového zaměření. Slet bubeníků se v celoevropském kontextu natolik vymyká konvenčním festivalům, že nemá obdoby. To ostatně potvrzují jak návštěvníci našeho festivalu, tak odborná veřejnost a především samotní zúčastnění hudebníci. Svým pojetím, dramaturgií a především koncepcí si získal Slet bubeníků, jehož domovským přístavem se stala Praha, nenahraditelné místo na hudební mapě Evropy.

Video z minulého ročníku:

Středa 25. října 2017 - 8:30 a 10:00 - kino Panorama

O TEREZCE A MATĚJOVI

Divadelní představení pro děti z MŠ a žáky I. stupně ZŠ.

Pátek 27. a sobota 28. října 2017 - Masarykovo náměstí

VŠESVATSKÝ JARMARK

Tradiční Všesvatský jarmark pořádá v pátek 27. 10. a v sobotu 28. 10. na Masarykově náměstí v Rožnově pod Radhoštěm T klub – kulturní agentura, příspěvková organizace pod záštitou Města Rožnova pod Radhoštěm.

V pátek v 10.00 hodin jarmark oficiálně zahájí starosta města Rožnova pod Radhoštěm Radim Holiš spolu s dalšími členy vedení města a také zástupcem rožnovské farnosti. Součástí zahájení jarmarku bude také položení kytic u sochy T.G. Masaryka.

program

 • pátek
  • 10:00
   • slavnostní zahájení a položení kytic
   • vystoupení Heart2Beat&StaticBreakers ze SVČ
   • cimbálová muzika folklorního souboru Radhošť
  • 16:30
   • hudební skupina Veselá bída
  • 18:00
   • rocková skupina Darrock
     
 • sobota
  • 10:00
   • cimbálová muzika Jiřího Nechanického
  • 12:30
   • Zbyněk Terner a LAM Trio

Po oba dny množství prodejců nabídne tradiční jarmareční zboží jako kytice, květinové vazby, keramiku, svíčky, sýry, perníčky, masné výrobny, množství občerstvení a mnoho dalšího zboží, které neodmyslitelně k městskému jarmarku patří.

Po oba dny bude součástí jarmarku také dílnička pro děti, ve které si malí návštěvníci budou moci zdarma vyrobit a odnést drobnou památku na letošní podzimní jarmark.

Více v sekci jarmark.

Pondělí 30. října 2017 - 19:00 - Společenský dům

JO, NENÍ TO JEDNODUCHÉ

Divadlo Palace - Praha

Francouzská konverzační komedie o tom, jak může dopadnout doučování matematiky pod peřinou. Postarší profesor a mladičká žačka. On se s ní chce pro své morální zásady rozejít, ona by ho ráda dotáhla před oltář. Jejich utajovaný poměr není však jediným podivuhodným vztahem na pódiu…

Autor: Jean - Claude Islert. Režie: Petr Hruška. Hrají: Jiří Langmajer, Adéla Gondíková, Monika Timková, David Punčochář/Jakub Slach, Karolína Krejčová.

Vstupné s místenkou, první polovina sálu: 440 Kč, druhá polovina sálu: 420 Kč. Prodej v T klubu, v TIC nebo online od 26. 9. od 8:30. Od stejného data je možná také 3denní rezervace, a to pouze online.

září 2017listopad 2017