tka
kino Panorama
zavři ≡ menu

archiv

PROGRAM LISTOPAD 2017

říjen 2017prosinec 2017

Středa 1. listopadu 2017 - 19:00 - Společenský dům

MARIANNE SOLIVAN (NY, USA) & WALTER PHISHBACHER TRIO - JAZZMENU

Marianne Solivan (USA) – zpěv
Walter Phischbacher (USA) – piano
Petr Dvorský (CZ) – kontrabas
Ulf Stricker (D) – bicí

Spojení dvou výrazných osobností newyorské jazzové scény. Vystoupí Marianne Solivan, vynikající jazzová zpěvačka jemného éterického hlasu, který přesně padne do jazzových melodií, jež naservíruje Trio Waltera Phishbachera. Sál bude ve stolové úpravě, čili si můžete v klidu posedět u dobré hudby a dobrého pití. Koncert proběhne v rámci tradičního festivalu Jazzmenu.

Vstupné s místenkou do 31. října 170 Kč v den akce 200 Kč. Předprodej od 14. září v T klubu, TIC a online kliknutím na modrou ikonu VSTUPENKY v pravém horním rohu.

detaily | video

Marianne Solivan se stala jednou z nejstrměji stoupajících jazzových zpěvaček na newyorské jazzové scéně. Marianne si sice nepamatuje iniciační okamžik, který ji přivedl k jazzu, jemuž se dnes věnuje, ale říká: "Prostě mne to jednou samo nakoplo".  Je to ta stejná ryzost prohlášení, jež charakterizuje i její hudební styl. Neomylný swing Elly Fitzerald, odvaha Betty Carter, střídmá věcnost Carmen McCrae, to vše najdete v hlase Marianne Solivan, který trumpetista Jeremy Pelt nazývá "moderním paradigmatem, po němž všichni jazzoví zpěváci bytostně touží."  Spolupracovala mimo jiné s těmito jazzmany: Christian McBride, Gregory Hutchinson, Jeremy Pelt, Bruce Barth, Johnathan Blake, Xavier Davis, Michael Kanan, Steve Wilson, Gene Bertoncini, Roy Hargrove, Steve Lacy.


Marianne Solivan zvládá vše: od velkých jazzových festivalových pódií a zpívání s big bandy, přes hraní v tradičních newyorských jazzových klubech se svou kapelou, až po intimní recitály v luxusních manhattanských restauracích, kde je doprovázena pouze pianistou. Bez ohledu na místo a obsazení, jsou milovníci jazzové hudby vždy uchváceni jejím zvukem a stylem. Ne všichni jsou schopni formulovat, co je stejně jako výše zmíněho Jeremyho Pelta na Marianne Solivan přitahuje a fascinuje, ale jednoduše řečeno: “Jsou prostě nakopnuti”.

Marianne doprovodí význačná osobnost moderní jazzové scény, klávesista Walter Phishbacher. Tento talentovaný hudebník již devatenáct let působí v New Yorku, avšak původem je Rakušan. Hudbě se věnuje od mládí, má za sebou mimo jiné pět let studia klasického piana a čtyři roky studia jazzového piana a kompozice ve Vídni. Za svou dlouhou hudební kariéru také spolupracoval s mnoha slavnými jmény tohoto žánru, například s Lacem Deczim, Wolfgangem Muthspielem, Georgem Garzonem. V současné době vystupuje buď se svým triem, s bratrem Axelem či s kvartetem své ženy, zpěvačky Elisabeth Lohninger. Koncerty tohoto umělce, často přirovnávaného k legendám jako byli či jsou Joe Zawinul, Chick Corea a Herbie Hancock, jsou vždy neskutečným zážitkem…

Tři citace z médií: - Tak to prostě je. CD Prisones of Love (Vězeň lásky) Marianne Solivan je pravděpodobně nejlepší vokální jazzovou deskou roku 2012. Jedinečnost, exprese a sentiment  jejího zpěvu jsou extrémně vysoké. Sound
- Klasické jazzové cítění, obhajoba jazzového výrazu a tradičníchjazzových hodnot je u Marianne Solivan vysoce osobní. Ottawa Jazz Citizen
- Marianne Solivan patří mezi nejslibnější jazzové zpěvačky nového tisíciletí... má vzácnou schopnost vybrat repertoár tak, aby své publikum neunavovala obehranými klišé jazzových standardů. Každé její nové album je navýsost zajímavé.    The NYC Jazz Record

Životopis Marianne Solivan
Narodila se v newyorské čtvrti Queens, poté její rodina žila ve Venezuele a New Jersey, aby se nakonec usadila v Massachusetts, kde Marianne navštěvovala střední školu. Již zde začala zpívat, studovala soukromě klasický zpěv a objevovala se v lokálníh hudebních a divadelních produkcích. Po maturitě nastoupila na bostonskou konzervatoř se zaměřením právě na hudební divadlo. Po prvním ročníku si ale Solivan vzala volno na rozmyšlenou a tři roky vůbec nezpívala. Rozhodnutí pokračovat ve studiu zpěvu a vrátit se zpět do školy se časově shoduje s objevem vokálu, který se stal její největší inspirací: jde o hlas legendární Elly Fitzgeraldové. Sama vzpomíná: "Koupila jsem si čtyři nejpodivnější nahrávky pro jazzového nováčka: jednu z těch mnoha Elliných kompilací, záznam Dominique Eade, jedno slavné CD Niny Simone (Nina Simone Sings The Blues and At the Village Vanguard) a album Betty Carterové. Fitzgeraldová na ni ovšem udělala největší dojem: "V jejím hlase je vždy obrovská naděje, i když třeba zpívá smutné balady," dodává. Solivan sice zpívala odlehčený pop, když nastupovala na věhlasnou bostonskou Berklee College of Music, ale rychle se rozhodla, že se chce naučit vše o hudbě jménem jazz. Získala zde dvojitý titul v oboru hudební představení a hudební vzdělávání, a vyučovala zde poté I sama po dobu jednoho roku. Poté nastoupila na New England Conservatory (Konzervatoř státu Nová Anglie), kde získala vytoužený magisterský titul v oboru jazzu. Vyzbrojena dvěma prestižními tituly a impozantním talentem, se Marianne Solivan přestěhovala v roce 2007 zpět do svého rodného města a již od dva roky později  bodovala ve finále newyorské Jazzmobile Vocal Competition (pěvecké soutěže Jazzmobile). V letech 2009 a 2011 procestovala Francii jako zpěvačka v inovativní hudební inscenaci Shakespearovy hry Julius Caesar.

Sobota 4. listopadu 2017 - 20:00 - T klub

INSANIA (BRNO), INNOXIA CORPORA (ROŽNOV)

20:00 Innoxia Corpora
21:00 INSANIA

Úctyhodná diskografie Insanie vydaná labely punkového i metalového podzemí se na 30. výročí kapely rozrostla o novou desku "Na počátku byl spam", která se jako většina jejich nahrávek dočká i vinylového vydání na Magick Disk Musick. Precizní produkce, hudební nápady a nevšední úderná poetika frontmana Polyho dokáže oslovit jak metalisty, tak příznivce alternativního rocku. Některé skladby jako "Pověsíme celebrity" nebo "Rouhání je pro nás evergreen" se staly doslova hity právě díky češtině, která nahradila v textech angličtinu. U příležitosti vydání desky se odehrává klubové turné, jehož součástí je i koncert v Rožnově p/R.

Innoxia Corpora patří ke stálicím domácí scény v Rožnově. Od poslední desky (split LP s Telefonem) se nasbíralo dost nových skladeb, které vyjdou na nové desce a pokud vše klapne tak jak má, premiéra by se měla odehrát právě na tomto koncertě. Punkové kytarové riffy podpořené hutnou basou a bicíma dávají prostor typickým "rožnovským" vokálům a celé se to valí rychle dopředu. Otrkaní hráči to umí rozbalit, jak už v T klubu dokázali na společném koncertě s Repetitor minulý rok.

Vstupné do 3. 11. 140 Kč, v den akce 150Kč. Vstupenky jsou již v prodeji online, v T klubu a TIC.

detaily | video

Insania hraje osobitý crossover (označení pro hybrid metalu a hardcorepunku) a od samého počátku nasadila ve své tvorbě zběsilé tempo. Po několika koncertech a vydání dema „Possessed by Insania“ v roce 1988 srazila kapelu v rozletu k zemi brněnská StB, která v satanisticky laděných textech spatřovala výzvu k odboji proti systému. Insania se stáhla do podzemí a dále působila pod maskovacím názvem Skimmed, pod nímž roku 1990 vydává LP „New Insanity“, jednu z prvních nezávislých desek v tehdejším Československu. V roce 1992 zakládající člen Poly obnovuje Insanii v novém složení s bubeníkem BlackDrumem a od té doby sypou do nás své nahrávky ovlivněné na počátku tvorby J.R.Talkienem, později astrálními tématy a v současnosti společenskými problémy moderní doby. Recenzi na aktuální desku si můžete přečíst v Headlineru nebo v Rock&All.

Pondělí 6. listopadu 2017 - 18:00 - koncertní sál ZUŠ

JIŘÍ VODIČKA – HOUSLE

MARTIN KASÍK – KLAVÍR

Koncert dvou mimořádných interpretů, držitelů mnoha významných ocenění na národních i mezinárodních soutěžích.

V rámci spolupráce se Základní uměleckou školou v Rožnově p. R. se představí Veronika Pupíková - klavír. Program: Fryderyk Chopin - Nocturno Es-dur opus 9 číslo 2.

Kruh přátel hudby uvádí koncert v cyklu Večery s klasikou.

Vstupné v předprodeji: 100 Kč, v den akce a na místě: 150 Kč. Prodej v T klubu, v TIC nebo online od 3. 10. od 8:30. Od stejného data je možná také 3denní rezervace, a to pouze online.

detaily

Jiří Vodička, koncertní mistr České filharmonie, sólista a komorní hráč, patří k nejvýznamnějším a nejvyhledávanějším českým houslistům. Už v dětství na sebe upozornil vítězstvími v mnoha soutěžích – zejména v Mezinárodní houslové soutěži J. Kociana, Prague Junior Note a Čírenie talentov (Slovensko). V roce 2002 získal první cenu na mezinárodní houslové soutěži Beethovenův Hradec a v témže roce i cenu pro nejlepšího účastníka houslových kurzů Václava Hudečka, se kterým následně absolvoval desítky koncertů po celé České republice. V roce 2004 si titul absolutního vítěze odnesl také z prestižní mezinárodní houslové soutěže Louise Spohra konané v německém Výmaru. V roce 2008 si přivezl první a druhou cenu ze světově proslulé soutěže Young Concert Artist, která probíhala v Lipsku a v New Yorku.

Ve svých 14 letech byl Jiří Vodička mimořádně přijat na vysokou školu – Institut pro umělecká studia v Ostravě, a to do třídy renomovaného pedagoga prof. Zdeňka Goly. V roce 2007 zde uzavřel studium magisterským titulem.

Jiří Vodička pravidelně vystupuje jako sólista s mnoha význačnými českými i zahraničními orchestry, a to např. s Českou filharmonií, Pražskou komorní filharmonií, Symfonickým orchestrem FOK, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a jinými. Z těch zahraničních jsou to např. Qatar Philharmonic Orchestra, Neue Westfalen Philharmonie. Je dlouholetým sólistou předního čínského orchestru Wuhan Philharmonic Orchestra. Spolupracuje také s významnými dirigenty Jiřím Bělohlávkem, Jakubem Hrůšou, Tomášem Netopilem a jinými. 

V roce 2014 natočil pro Supraphon své debutové sólové album „Violino Solo“, které obsahuje jedny z nejtěžších skladeb pro sólové housle a které bylo pozitivně přijato kritiky u nás i v zahraničí. Mnohé z jeho koncertů byly natočeny Českou televizí, Českým rozhlasem nebo německým ARD.

Jako komorní hráč vystupuje s vynikajícími českými pianisty Martinem Kasíkem, Ivošem Kahánkem, Ivanem Klánským a Miroslavem Sekerou. V roce 2011 byl pozván slavným houslistou Gidonem Kremerem a společně s mnoha světovými umělci vystoupil na jeho festivalu Kammermusikfest v rakouském Lockenhausu. Bývá pravidelně zván na významné festivaly – například Pražské jaro, Janáčkův Máj, Grand festival of China, Choriner Musiksommer a jiné. Od roku 2012 je členem Smetanova tria, s nímž natočil dvě CD pro Supraphon,  která obdržela prestižní ocenění od BBC a Diapason d´Or.

V roce 2015 se stal koncertním mistrem České filharmonie. Je pedagogem na Pražské konzervatoři a Ostravské univerzitě.

Hraje na italský nástroj Joseph Gagliano 1767. 

Martin Kasík  – vítěz jedné z nejprestižnějších světových soutěží Young Concert Artists Competition v New Yorku 1999 – se věnuje klavírní hře od čtyř let. Studoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě pod vedením Mgr. Moniky Tugedliebové a AMU v Praze ve třídě prof. Ivana Klánského. Je vítězem mnoha domácích i mezinárodních soutěží, mj. soutěže Pražského jara 1998, držitelem ceny Davidoff Prix 2000 pro nejlepšího českého interpreta do 28 let v oblasti klasické hudby a Ceny Harmonie pro nejúspěšnějšího mladého umělce za rok 2002.

Koncertoval v řadě prestižních koncertních sálů Evropy (Sál Berlínské filharmonie, Wigmore Hall v Londýně, Gewandhaus Lipsko, Tonhalle Zürich, Concertgebouw Amsterdam, De Doelen Rotterdam, Finlandia Hall Helsinky, Auditorio di Barcelona aj.), Spojených států amerických (Weill Recital Hall at Carnegie Hall, Alice Tully Hall a Avery Fisher Hall v New Yorku, Kennedy Center Washington aj.), Japonska (Tokyo Suntory Hall), Taiwanu (Philharmonic Hall), Singapuru (Singapore Victoria Concert Hall).

Jako sólista vystupoval mj. s Chicago Symphony Orchestra, Minneapolis Symphony Orchestra, DSO Berlin, Tonhalle-Orchester Zürich, Stuttgarter Philharmoniker, Rotterdams Philharmonisch, Helsingin kaupunginorkesteri. Pravidelně spolupracuje s Českou filharmonií a Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK, se kterými podnikl turné po USA a Japonsku.

V roce 2008 se stal Martin Kasík prezidentem Chopinova festivalu v Mariánských Lázních. Od roku 2009 vyučuje na Pražské konzervatoři. Jako pedagog působí rovněž na Akademii múzických umění v Praze.

Martin Kasík vydal 12 CD ve spolupráci se společnostmi Supraphon a ArcoDiva.

 

Přidáváme druhé představení!

Vzhledem k rychlosti, v jaké se první projekce vyprodala, jsme se po dohodě s Ladislavem rozhodli  mimořádně přidat ještě jedno představení, a to v pátek 10. listopadu. Začneme už v 18 hodin, abyste měli šanci stihnout i večerní hudební program ať už v T klubu, kde budou Pochwalone z Varšavy nebo ve 3. Etáži, kde vystoupí Jiří Slavík s Marianem Friedlem a CM Jagár.

Předprodej a kompletní informace najdete zde.

 

 

Čtvrtek 9. listopadu 2017 - 19:00 - kino Panorama - VYPRODÁNO

LADISLAV ZIBURA - UŽ NIKDY PĚŠKY PO ARMÉNII A GRUZII

Cestovatelská projekce / stand-up

25letý excentrický poutník Ladislav Zibura se tentokrát vydává probádat Arménii, Gruzii a Náhorní Karabach. Očekává nenáročný výlet, situace se mu však brzy vymkne z nohou. Ať už se princ Ládík zrovna otráví alkoholem, zabloudí na minové pole nebo zachraňuje život štěňátek, vším ale proplouvá s neobyčejnou lehkostí. Příběh jeho pěší, cyklistické a stopařské výpravy je svědectvím o jednoduchosti života a půvabu svobody, u kterého se budete smát od začátku až do konce. Nečekejte popisy historie nebo památek. Cestovatelská projekce Ladislava Zibury je plná humoru, lidských příběhů a lidové moudrosti.

Vstupné s místenkou do 8. listopadu: 140 Kč, v den akce: 150 Kč. Prodej vstupenek bude zahájen v T klubu, v IC a online dne 12. září 2017 od 8:30 hodin.

Od stejného data je možná také 3denní rezervace, a to pouze online.

detaily

O autorovi

Ladislav Zibura (25 let) je mladý novinář a cestovatel. Na pěších poutích (Řím, Santiago de Compostela, Jeruzalém, Nepál, Čína) už nachodil přes 5 000 kilometrů, další tisíce kilometrů najezdil na kole a stopem. O svých cestách napsal dvě knihy, které se staly bestsellery (40 dní pěšky do Jeruzaléma, Pěšky mezi buddhisty a komunisty). Kromě psaní knih Ladislav také objíždí republiku s cestovatelskými projekcemi, které jsou založeny především na humoru a nadsázce. Publikum si Ziburu kromě jeho smyslu pro humor a rošťáckého šarmu oblíbilo především proto, že jsou jeho knihy krátké a plné obrázků.

Zajímavosti

1) Ladislavovy projekce vznikly začátkem roku 2015, a to náhodou. Původně chtěl udělat jen přednášku pro pár kamarádů. Nakonec vyprodal kino pro 500 lidí – na první projekci během čtyř dní, na druhou projekci během čtyř hodin.

2) Ladislav napsal dvě knihy – 40 dní pěšky do Jeruzaléma a Pěšky mezi buddhisty a komunisty – a obě knihy se staly bestsellery. Do dnešního dne se jich celkem prodalo asi 40 000 kusů. V prosinci Ladislavovi vyjde nová kniha – Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii.

3) Ladislava na jeho poutích následuje i zbytek rodiny. Jeho rodiče Lada a Jiří do Santiaga došli už třikrát.

4) Ladislav se stal nejmladším Čechem (ve 22 letech), který podnikl pouť do Říma, Jeruzaléma i Santiaga de Compostela.

5) Ladislava nemotivuje náboženství – sám se k žádnému nehlásí. Putování ho jednoduše baví, protože pro něj představuje snadný způsob, jak se seznámit s lidmi.

6) Ladislav si své cesty nijak neplánuje – nedomlouvá si hotely, obvykle nenosí mapu, nemá žádné profesionální vybavení a dokonce ani stan. Improvizuje a nechává si poradit od místních lidí.

7) Ladislav na poutích pěšky ušel přes 5 000 kilometrů v jedněch botách. Sám se rád označuje za spořivého člověka, proto mu bylo líto boty měnit.

8) Tempo Ladislavovy chůze přesně odpovídá písni "Yellow Submarine" od kapely Beatles.

9) V Arménii a Gruzii Ladislav poprvé z pěší chůze přesedlal také na bicykl a autostop. V budoucnu chce v putování pokračovat – ovšem už ne bezvýhradně pěšky.

10) Příští rok by se Ladislav rád vydal probádat Českou republiku. Je přesvědčený o tom, že v době nezdravého vlastenectví je zapotřebí budovat to zdravé.

Pátek 10. listopadu 2017 - 10:00 - kino Panorama

LADISLAV ZIBURA - UŽ NIKDY PĚŠKY DO ARMÉNIE A GRUZIE - PRO ŠKOLY

Cestovatel Ladislav Zibura přednáší školám.

Pátek 10. listopadu 2017 - 18:00 - kino Panorama

LADISLAV ZIBURA - UŽ NIKDY PĚŠKY DO ARMÉNIE A GRUZIE - DRUHÉ PŘEDSTAVENÍ

Cestovatelská projekce / stand-up

Vzhledem k rychlosti, v jaké se první projekce na 9. 11. 2017 vyprodala, jsme se po dohodě s Ladislavem rozhodli  mimořádně přidat ještě jedno představení. Začátek je už v 18 hodin, abyste měli šanci stihnout i večerní hudební program ať už v T klubu, kde budou Pochwalone z Varšavy nebo ve 3. Etáži, kde vystoupí Jiří Slavík s Marianem Friedlem a CM Jagár.

25letý excentrický poutník Ladislav Zibura se tentokrát vydává probádat Arménii, Gruzii a Náhorní Karabach. Očekává nenáročný výlet, situace se mu však brzy vymkne z nohou. Ať už se princ Ládík zrovna otráví alkoholem, zabloudí na minové pole nebo zachraňuje život štěňátek, vším ale proplouvá s neobyčejnou lehkostí. Příběh jeho pěší, cyklistické a stopařské výpravy je svědectvím o jednoduchosti života a půvabu svobody, u kterého se budete smát od začátku až do konce. Nečekejte popisy historie nebo památek. Cestovatelská projekce Ladislava Zibury je plná humoru, lidských příběhů a lidové moudrosti.

Vstupné s místenkou do 9. listopadu: 140 Kč, v den akce: 150 Kč. Prodej vstupenek bude zahájen v T klubu, v IC a online dne 27. září 2017 od 8:30 hodin.

Od stejného data je možná také 3denní rezervace, a to pouze online.

detaily

O autorovi

Ladislav Zibura (25 let) je mladý novinář a cestovatel. Na pěších poutích (Řím, Santiago de Compostela, Jeruzalém, Nepál, Čína) už nachodil přes 5 000 kilometrů, další tisíce kilometrů najezdil na kole a stopem. O svých cestách napsal dvě knihy, které se staly bestsellery (40 dní pěšky do Jeruzaléma, Pěšky mezi buddhisty a komunisty). Kromě psaní knih Ladislav také objíždí republiku s cestovatelskými projekcemi, které jsou založeny především na humoru a nadsázce. Publikum si Ziburu kromě jeho smyslu pro humor a rošťáckého šarmu oblíbilo především proto, že jsou jeho knihy krátké a plné obrázků.

Zajímavosti

1) Ladislavovy projekce vznikly začátkem roku 2015, a to náhodou. Původně chtěl udělat jen přednášku pro pár kamarádů. Nakonec vyprodal kino pro 500 lidí – na první projekci během čtyř dní, na druhou projekci během čtyř hodin.

2) Ladislav napsal dvě knihy – 40 dní pěšky do Jeruzaléma a Pěšky mezi buddhisty a komunisty – a obě knihy se staly bestsellery. Do dnešního dne se jich celkem prodalo asi 40 000 kusů. V prosinci Ladislavovi vyjde nová kniha – Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii.

3) Ladislava na jeho poutích následuje i zbytek rodiny. Jeho rodiče Lada a Jiří do Santiaga došli už třikrát.

4) Ladislav se stal nejmladším Čechem (ve 22 letech), který podnikl pouť do Říma, Jeruzaléma i Santiaga de Compostela.

5) Ladislava nemotivuje náboženství – sám se k žádnému nehlásí. Putování ho jednoduše baví, protože pro něj představuje snadný způsob, jak se seznámit s lidmi.

6) Ladislav si své cesty nijak neplánuje – nedomlouvá si hotely, obvykle nenosí mapu, nemá žádné profesionální vybavení a dokonce ani stan. Improvizuje a nechává si poradit od místních lidí.

7) Ladislav na poutích pěšky ušel přes 5 000 kilometrů v jedněch botách. Sám se rád označuje za spořivého člověka, proto mu bylo líto boty měnit.

8) Tempo Ladislavovy chůze přesně odpovídá písni "Yellow Submarine" od kapely Beatles.

9) V Arménii a Gruzii Ladislav poprvé z pěší chůze přesedlal také na bicykl a autostop. V budoucnu chce v putování pokračovat – ovšem už ne bezvýhradně pěšky.

10) Příští rok by se Ladislav rád vydal probádat Českou republiku. Je přesvědčený o tom, že v době nezdravého vlastenectví je zapotřebí budovat to zdravé.

Pátek 10. listopadu 2017 - 20:00 - T klub

POCHWALONE (PL), UŠTKNI (Rožnov)

20:00 UŠTKNI
21:00 POCHWALONE                      Na čepu 12° RADEGAST

Pochwalone, ryze ženská kapela z Varšavy, vznikla v roce 2011 a v prvotní fázi spojovala folklórní motivy, alternativní rock a feministické myšlenky. V bohaté sestavě s houslemi a jinými lidovými nástroji dívky fungovaly do roku 2014 a stačily vydat desku "Czarny War". V roce 2016 se skupina reaktivuje a sestava se ustálila na triu Nika (dříve Post Regiment, Morus) - zpěv, Tekla (dříve Pudelsi, Deuter, Karpaty Magiczne) - basa a Dominika - bicí. Znamená to dost výraznou změnu oproti dřívějšku, hudebně se posouvají směrem k noise rocku s punkovým drajvem. K textům současných polských básnířek přibyly i ty zahraniční. Stále se věnují tomu, co se žen týká, sdělují společné prožitky, protest napříč generacemi, radost i smutek. V současnosti patří k jedněm z nejživelnějších polských koncertních aktů, k čemuž napomáhá instrumentální zdatnost hudebnic a divoký projev zpěvačky.

Uštkni je punková kapela se saxofonem z Rožnova pod Radhoštěm, která začala hrát roku 2007.
Již dříve členové hráli v uskupeních Šťastní a veselí a Psi, ale Uštkni byla založena kolem roku 2007 Kavem a Ctibem. Jako další do kapely přibrali Johnyho (dříve se Ctibem zpíval a hrál ve Výboru veřejného blaha) a Leniu (potkali se již v Šťastní a veselí, účinkovala také v Cat Head). Po nějaké době hledání se našel i kytarista Zdeňa (zároveň hraje v Divní hosti) a v tomto seskupení mohli poprvé zahrát na Vrahu v domovském Rožnově, to v roce 2008.
V roce 2013 vydala kapela LP obsahující na jedné straně Oči šelem a na druhé Protijed. V současné době hraje na basu Petra.

Vstupné do 9. listopadu 100 Kč, v den akce 120 Kč.
Předprodej od 10. října v T klubu, TIC a online.

video

Úterý 14. listopadu 2017 - 19:00 - kino Panorama

PAVEL DOBEŠ

Doprovodná kytara: Tomáš Kotrba

Pavel Dobeš, který v osmdesátých letech vyzvedl vysmívanou ostravštinu a vytvořil z ní módní vlnu, na kterou ještě po pětadvaceti letech stačí naskočit a vézt se, je jedním z mála folkových zpěváků, jehož písničky z předrevolučních let si ponechaly svou platnost do dnešních dnů. Na příbězích jednotlivců totiž vypovídá o systému. O totalitě jako takové, která se s pádem režimu ze společnosti nevytrácí, jen se transformuje.

Vstupné s místenkou do 13. listopadu: 160 Kč, v den akce: 180 Kč. Předprodej vstupenek bude zahájen v T klubu, v TIC a online dne 10. října 2017 od 8:30 hodin.
Od stejného data je možná také 3denní rezervace, a to pouze online.
Po spuštění prodeje a rezervací se v pravém horním rohu objeví modrá ikonka VSTUPENKY, na kterou stačí kliknout.

detaily | video

Díky Múze, kterou Pavel Dobeš potkal „Za ledovou horou a černými lesy“, obohatil svůj repertoár o písničky Něco o lásce, Bleděmodře, Brhlík a Sojka, Složitě, Víte, vono, holky, O Pilníku, Svidříku... ad. Že je Dobešova tvorba nadčasová, nejlépe dokazují jeho protitotalitní písničky, které jsou i dnes aktuální více, než by příslušelo. Písničkám přitom nechybí nadhled, lehkost a typický Dobešův humor.

A protože na podiu a hlavně v hledišti je potřeba se smát nejen mezi slzami, ale i pěkně od plic, nastupují na scénu Jarmila, Pražce, Zpátky do trenek, Pašáci jdou do světa, Puerto Montt, Zum Zum aj. Ze svého výletu s ruksakem po Americe si Dobeš přiváží Niagaru, Denver, Lisu z N.Y.C., Californii, o kterých s úsměvem prohlašuje, že se jimi konečně zařadil mezi opravdové trampy. Mezi tzv. dumačky patří kupř. Pecky v čokoládě, Kostelíček, Papíroví draci, Vendelín Prouza, Na Pranýři. Svaly v obličeji tuhnou, pohled se upírá do dálky a z divadla v Kutné Hoře nebo Frýdku-Místku odlétáme s Pavlem Dobešem do Souhvězdí Žab, do Utahu, za Spolužákem nebo mezi Zákony šachových polí; Pokud vím.

Zajímavý rozhovor s Pavlem Dobešem si můžete přečíst zde.

Videoklip k jednomu z Pavlových největších hitů Jarmila:

Pátek 17. listopadu 2017 - 19:30 - T klub

VENTOLIN, THE ENVLPS, JOHUŠ MATUŠ

19:30 ENVLPS

20:15 JOHUŠ MATUŠ

21:00 VENTOLIN

Ventolina jsme měli možnost vidět v T klubu před půldruhým rokem a to jak na povedeném workshopu o tvorbě elektronické hudby bez pomocí počítače, tak na koncertě, kde se tančilo ostošest. A jelikož 15. září vydává novou desku "Vítajte", nabízí se, aby ji přijel k nám představit. Producent, hudebník a performer. Ventolin kombinuje prvky elektra, raného acid house, punku a techna. Krabičky, efekty, vintage syntezátory a další obskurní věci - to je jeho intrumentárium. Naživo s ním vytváří svou hudbu. Klade důraz na energii a přímý kontakt s publikem a úspěšně překonává odtažitost, s kterou každá elektronická liveshow bojuje. Pražská formace THE ENVLPS popisuje svůj styl jako „Darkwave Synthpop“. To je ale spíše odkazem na jejich vlivy než přesným popisem hudby, kterou sami vytváří. Kombinace živých nástrojů a elektroniky zajímavě balancuje na hranách darkwave, postrock, synthpopu. Od každého si bere jen něco a dohromady zní uvěřitelně, energicky a svojsky! Původ členů kapely sahá do různých míst (Tunisko/Švédsko/Česko/Francie). Je jasné, že i když oficiálně sídlí v Praze, společného času mají pánové s dámou málo. Jejich hudba tak vzniká v „datových oblacích“. Debutové EP tak dostalo jméno "Cloud" a jejich písnička "Envelopes" působí v rotaci rádia Wave jako zjevení, výborná, dotažená produkce, chytlavá melodie, hit jak má být.

Třetí do party je hudebnice Johuš Matuš, sólistické muzikantské duo, nebo duální muzikantské sólo, ovlivněné ruralismem. Afterparty po koncertě obstarají DJ Tomino a DJ Myslivec.

Vstupné do 16. listopadu 130 Kč, v den akce 150 Kč.

Předprodej od 3. října v T klubu, TIC a online. V den předprodeje se v pravém horním rohu objeví modrá ikonka VSTUPENKY, na kterou stačí kliknout.

videa

Pondělí 20. listopadu 2017 - 19:00 - Janíkova stodola

BESÍDKA 2017

divadlo Sklep - Praha 

Můžete se těšit na tradiční představení divadla Sklep v novém podání složené z mnoha humorných výstupů, skečů, gagů, písní a tanců, které polechtají bránici i tomu největšímu morousovi a kakabusovi.

Hrají: David Vávra, Milan Šteindler, Lenka Vychodilová, Jiří Fero Burda, František Váša, Marta Marinová, Tereza Kučerová a další..

Vstupné s místenkou, přízemí: 390 Kč, balkon: 370 Kč.

Prodej v T klubu, v TIC nebo online od 17. 10. od 8:30. Od stejného data je možná také 3denní rezervace, a to pouze online.

Středa 22. listopadu 2017 - 8:30 a 10:00 - kino Panorama

PAVEL NOVÁK DĚTEM

OD ČERTA K JEŽÍŠKOVI

Hudební pořad pro MŠ a 1. stupeň ZŠ.

Čtvrtek 23. listopadu 2017 - 19:00 - T klub

JIŘÍ ČERNÝ - ROCKOVÁNÍ

Jeden z nejrespektovanějších hudebních publicistů povídá o hudbě, politice, zajímavých lidech, odpovídá na dotazy a hraje skladby na přání.

Vstupné: 130 Kč, studenti: 60 Kč pouze na místě. Prodej v T klubu, v TIC nebo online od 31. 10. od 8:30. Od stejného data je možná také 3denní rezervace, a to pouze online.

Středa 29. listopadu 2017 - 19:00 - Společenský dům

VÁNOČNÍ KONCERT ZBYŇKA TERNERA S HOSTY

Všichni, kdo máte rádi atmosféru klidu, jiskřivého sněhu a krásných melodií jste srdečně zváni na v pořadí již sedmý Vánoční koncert, který se uskuteční 29.11.2017 od 19 hodin v Rožnově pod Radhoštěm. Doprovodné trio zahraje jako vždy ve složení Jiří Zabystrzan – piano, Zdeněk Holka – kontrabas, Dan Olejník – bicí. Hosty koncertu budou vynikající hráč na kytaru a foukací harmoniku Tomasz Lasota a mladá talentovaná zpěvačka Magdalena Waniová vítězka mezinárodní pěvecké soutěže Zlatá loutna.

Vstupné s místenkou 150 Kč. Prodej vstupenek v T klubu, v TIC nebo online od 31. 10. od 8:30. Po spuštění prodeje a rezervací se v pravém horním rohu objeví modrá ikonka VSTUPENKY, na kterou stačí kliknout.

Čtvrtek 30. listopadu 2017 - 19:00 - T klub

EXPEDICE TRANSASIA: VLAKEM KOLEM ASIE SE SKLÁDACÍMI KOLY

Klub cestovatelů

Transsibiřská magistrála, Bajkal, Sibiř, Říše středu – Čína, Tibet, Nepál či Írán, to byla místa, která byla někde hluboko v myslích Moniky a Jirky, ale nebyl čas, aby je mohli projet na svých oblíbených expedičních kolech. Proto vymysleli způsob, jak svůj sen zrealizovat a přitom mít kola stále u sebe. Nechali se totiž inspirovat obrovským boomem kol skládacích a trasu naplánovali tak, aby byla časově co nejkratší a zároveň co nejzajímavější. Skládací kola a vlak, dva jejich nejoblíbenější dopravní prostředky, se tak nakonec podařilo spojit v jedno a oni opravdu za 105 dní objeli Asii. Viděli 14 států, vlakem najeli více jak 20 000 km, na skládačkách téměř 2400 km, zažili mimo jiné silné zemětřesení pod Mt. Everestem, poznali „okupovaný“ Tibet, projeli si nádherná vysokohorská sedla v Himálajích, koupali se v Bajkalu či spali na Dlouhé zdi. Setkání s cestovateli a dobrodruhy Monikou a Jiřím Vackovými a jejich komentovanou slideshow byste si neměli nechat ujít.

Vstupné dobrovolné.

říjen 2017prosinec 2017