Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

archiv

DEN MATEK - VLAK DO NEBE

levá šipkapředchozídalšípravá šipka
12. 5.
Neděle

15:00

kino Panorama

bez vstupného

ilustrační obrázek

Neděle 12. května 2019 - 15:00 - kino Panorama

DEN MATEK - VLAK DO NEBE

T klub - kulturní agentura pod záštitou místostarosty Jana Kučery zve všechny maminky, babičky a prababičky.

Swingový muzikál režiséra Tomáše Zindlera.

Jak by se dal v krátkosti charakterizovat muzikál Vlak do nebe? Vlak do nebe je zároveň komediální a veselý a zároveň i smutný a rozjímavý. Ovšem jak už to tak bývá, vše má šťastný konec. 

V muzikálu účinkují:

Petra Zindler – vynikající jazzová zpěvačka, členka opery Moravského divadla Olomouc, působí dále v hudebních uskupeních Olomoucký Dixieland, Stardust Band, sólová zpěvačka v projektech v rámci vlastní tvorby, kterou lze slyšet v různých médiích.

Vojtěch Pačák – čen opery Moravského divadla Olomouc, sólista.

Ivo Melkus – dříve sólista opery Opavského divadla, nyní člen opery Moravského divadla Olomouc

Richard Mlynář – klavírista, skladatel, hudebník, člen Moravského divadla Olomouc, působil například jako kapelník B-side bandu Vojtěcha Dyka, autor několika muzikálů.

Tomáš Zindler – Autor a režisér mnoha filmů, jako např. série filmů s tématikou Route66  (Route 66 Revisited, Doktor Rybka atd. vysíláno v TV), režisér reklamních spotů, filmař a hudebník, houslista, autor muzikálu Vlak do nebe.

Bez vstupného.

detaily

Děj je zasazen do období parních lokomotiv a swingové hudby, která je dodnes známa napříč generacím. Písně tvoří všeobecně více či méně známé skladby. Kdo by neznal třeba píseň Tereza, nebo Jen pro ten dnešní den či Život je jen náhoda. A právě tyto písně jsou zasazeny do poutavého děje třech lidí, kteří se setkávají na železniční stanici. Ovšem není to jen tak nějaká železniční stanice, je to jakási pomyslná přestupní stanice mezi životem a smrtí. Je zde průvodčí (zároveň houslista) a v informacích sedí klavírista, kteří tvoří živý hudební doprovod muzikálu a zároveň provádí protagonisty dějem.

Tři lidé se sejdou na železniční stanici. Tři lidské osudy, které máme jako divák možnost poznat. Dívka, energická, plná života, zklamána svými blízkými, si omylem šáhla na život. Mladý hoch, spěchá na motorce a v zatáčce se mu řízení vymyká kontrole, končí pod koly nákladního auta. Starý muž, který dostal srdeční slabost. Tito tři lidé se setkávají na železniční stanici a odhalují nám své příběhy. Mladík k dívce zahoří láskou a snaží se často až komicky o její přízeň. Dívka jej v jeho vášních neustále a s úsměvem krotí, starý muž je přísně kárá, zatímco si z něj oba dělají blázna.  Příběh plný humoru, lásky, ale také situací, při kterých nezůstane oko suché. A nakonec v tom všem udělá pořádek průvodčí.

Jak to vše dopadne? Podaří se mladíkovi dobít srdce dívky?  Nastoupí všichni do vlaku?