archiv

Jeden svět - Až naprší a uschne

levá šipkapředchozídalšípravá šipka
5. 10.8. 10.

16:45

kino Panorama

22. ročník mezinárodního festivalu o lidských právech

další obrázek
ilustrační obrázekilustrační obrázek

Pondělí 5. až čtvrtek 8. října 2020 - kino Panorama

Jeden svět - Až naprší a uschne

Pořádá společnost Člověk v tísni, o. p. s. a T klub – kulturní agentura, příspěvková organizace pod záštitou starosty města Rožnov pod Radhoštěm Radima Holiše.

Až naprší a uschne. Dokumentární festival Jeden svět se zaměřuje na projevy klimatické krize (nejen) ve filmu.

Vysychající řeky, vyprahlá pole, prázdné studny. Klimatická změna se začíná dotýkat i našeho okolí. I díky tomu se o problému mluví nejen mezi odborníky, ale také v médiích, v politice, často mezi přáteli v hospodě. Projevy environmentální krize v kontextu místní krajiny a role člověka v ní bude řešit i letošní 22. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který se koná od 5. do 14. března v Praze a poté v dalších 35 městech po celé České republice.
Motto „až naprší a uschne“ jsme jako děti používali při škádlení. Nyní ovšem vystihuje jednou z podstat klimatické změny – krajina v důsledku narůstajících teplot a špatného hospodaření neudrží vodu. „Promítáním filmů (nejen) o klimatické krizi chceme ukázat globální rozměr celého problému a zaměřit se především na jeho dopady na lokální úrovni. Na problém nechceme jen upozorňovat, ale hledat jeho řešení a inspirovat ke konkrétní akci ve všech 37 městech, kde festival probíhá. Zkrátka nechceme dál čekat, až naprší a uschne,“ říká ředitel Jednoho světa Ondřej Kamenický.

PROGRAM FESTIVALU:

Pondělí 5. 10.

Úterý 6. 10.

Středa 7. 10.

Čtvrtek 8. 10.

  • vstupné na projekce pro veřejnost 80 Kč (kliknutím na název filmu se dostanete k dalším informacím a možnosti koupit vstupenku online)
  • ​​​permanentka na celý festival 350 Kč