připravujeme

Jan Spálený & ASPM

levá šipkapředchozídalšípravá šipka
17.6.
Čtvrtek

19:00

Brillovka, nádvoří

SDÍLEJTE:

Koncert české bluesové legendy

další obrázek
ilustrační obrázekilustrační obrázek

Čtvrtek 17. června 2021 - 19:00 - Brillovka, nádvoří

Jan Spálený & ASPM

ASPM: Amatérské Sdružení Profesionálních Muzikantů v současné době hraje v sestavě:
Jan Spálený - piano, kornet, zpěv
Michal Gera - křídlovka, trubka, zpěv
Filip Spálený - tuba, basa
Filip Jeníček - bicí
Radek Krampl - vibrafon

Jan Spálený
Hudební režisér, dramaturg, noční vypravěč rozhlasových pohádek - otec českého blues se narodil 4.12.1942 na Královských Vinohradech velmi mladým múzicky založeným rodičům jako prvorozený. V dětství mizerně a nemotivovaně vrzal na housle. Po prokymácení se pubertou objevil dixieland, první bránu do světa jazzu, potažmo improvizace. Hlavně ovšem potkal celý další život milované dechové hudební nástroje.
Po maturitě na jedenáctiletce pracoval jako kopáč u nádvorní party v továrně Rudý Letov. Pražskou konzervatoř studoval v létech 1964 až 1968. Hrál střídavě na trombón, tubu, barytonsaxofon, v šestapadesátém roce svého věku se začal učit hrát na kornet. V běhu let hrál dixieland, rock'n'roll, rhythm&blues, s bratrem Petrem měli kapely Hipp's a Apollobeat, hostoval v popových kapelách a hudbě, které se převážně říká vážná. Od roku 1984 žije ASPM a pro ASPM.
Celý život skládá, píše texty, aranžuje, provokuje…

Akce probíhá v rámci cyklu koncertů Blues & Jazz notes, který během roku 2021 představí v klubu Vrátnice hudebníky žánrů blues a jazz. Vzhledem k podmínkám, jaké panují, proběhne koncert venku na nádvoří Brillovky. Tuto série pěti eventů podpořilo finanční dotací Ministerstvo kultury.

Vstupné do 16. 6. - 200 Kč v den koncertu - 250 Kč. Předprodej od 25. 05. 2021 v kanceláři T klubu, TIC  nebo online.