Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

archiv

Kateřina Marie Tichá & Bandjeez

levá šipkapředchozídalšípravá šipka
15. 7.
Pátek

19:00

Brillovka, nádvoří

Koncert populární zpěvačky s kapelou

další obrázek
ilustrační obrázekilustrační obrázekilustrační obrázekilustrační obrázekilustrační obrázek

Pátek 15. července 2022 - 19:00 - Brillovka, nádvoří

Kateřina Marie Tichá & Bandjeez - koncert

Kdyby radši hořelo - letní kino

Koncert s letňákem v prostorách Brillovky! Nejdříve si budete moci užít hlasu Kateřiny Marie Tiché podpořené skvělými hudebníky z kapely Bandjeez, kterou "zdědila" po zesnulém Davidu Stypkovi a v dobré náladě budeme pokračovat při nové české komedii Kdyby radši hořelo s Miroslavem Krobotem a Annou Polívkovou v hlavních rolích.

Vstupné v předprodeji 250 Kč v den koncertu 300 Kč. Předprodej od 14. 6. v sídle Téčka, v TIC nebo online. Na letňák je vstupné dobrovolné.

Kateřina Marie Tichá je česká popová písničkářka a zpěvačka. V roce 2013 byla nominována na cenu Český slavík jako objev roku.
Prvním krokem k začátku její kariéry bylo poslání několika jejích cover songů Martinu Červinkovi, hledači talentů z Universal Music, který stál například u zrodu kapely Mandrage nebo zpěvačky Jany Kirschner. S jeho pomocí Kateřina vydala v roce 2012 debutový song s názvem Vzpomínej, tuto píseň později zpívala i na několika koncertech, avšak po jeho vydání na dlouhou dobu se zpíváním přestala. Vydala píseň Do města přišla zima společně s raperem Lipo. Tato píseň se dlouhou dobu držela v českých hitparádách.

Od roku 2013 začala jezdit jako host koncertů skupiny Jelen. S nimi spolupracovala celé dva roky, když v roce 2015 vydala album Otazníky.  Píseň Otazníky ze stejnojmenného alba zaznamenala mnoho ohlasů a po písni Do města přišla zima je to její nejúspěšnější singl.
V roce 2020 vydala album Sami, začala hrát s kapelou Bandjeez, které zároveň pomohla dokončit desku zesnulého Davida Stypky a v létě vyrazila s Kryštof koncertovat po letních amfiteátrech. Vedle toho stihla dokončit svou první básnickou sbírku, kterou pojmenovala Ostrov, co chutná jako pomeranče. V listopadu 2020 vydala akustickou verzi písničky Kolemjdoucí,na piano jí doprovází Ondřej ODD Turták.

„Kdyby radši hořelo“ je filmovou komedií o dobrovolných hasičích s Miroslavem Krobotem, Michalem Isteníkem nebo Annou Polívkovou. Sbor hasičů jedné vesnice v ní bude čelit úplně jiné výzvě, než přináší obvyklý oheň. Klidný a spokojený život ve vsi totiž zničí podezření na akci teroristů. V dalších rolích se představí Jiří Vymětal, Marek Pospíchal, Albert Čuba nebo Vladimír Škultéty.