Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

archiv

Dark Time Sunshine, Ctib, Cacib Dortmund

levá šipkapředchozídalšípravá šipka
19. 11.
Sobota

20:00

Vrátnice

Alternativní hip hop z USA a Slovenska plus nezařaditelný domácí songwriter

další obrázek
ilustrační obrázekilustrační obrázekilustrační obrázekilustrační obrázekilustrační obrázek

Sobota 19. listopadu 2022 - 20:00 - Vrátnice

Dark Time Sunshine, Ctib, Cacib Dortmund

Pokud se zeptáte svého oblíbeného alternativního rappera, kdo je jeho oblíbený alternativní rapper, je vysoká pravděpodobnost, že jedno ze jmen, která přijdou na přetřes, bude Onry Ozzborn, potažmo Dark Time Sunshine – duo, které od roku 2009 tvoří s Osbornem ještě DJ a producent Zavala.
Dark Time Sunshine jsou bez nadsázky kult, jehož dosah ovšem dalece přesahuje hip hopový underground: deska „Anx“, která vyšla v roce 2012 (a kde hostují mj. P.O.S, AESOP Rock nebo Busdriver), je dodnes zdaleka nejúspěšnějším albem labelu Fake Four, která založil náš starý známý Ceschi. Na Fake Four vyšly během let ceněné nahrávky hudebníků jako Sadistik, Moodie Black, Serengeti, Astronautalis, nebo Sole – žádná z nich se ani zdaleka nepřiblížila dopadu a úspěchu „Anx“ od Dark Time Sunshine…  
Onry Ozzborn je kromě hluboké stopy, kterou zanechal s Dark Time Sunshine, známý i svým angažmá v Grayskul, Oldominion, a také až neuvěřitelně produktivní sólovou tvorbou (v roce 2018 se mj. objevil na několika koncertech v Česku a na Slovensku): za zmínku stojí například pozoruhodný projekt „DUO“ – deska, která sestává výhradně ze spoluprácí Osborna a jeho přátel, a kde se objevují např. Homeboy Sandman, Sadistik, Rob Sonic a další.
Na novou nahrávku Dark Time Sunshine se tak muselo čekat dlouhých deset let, ale deska „Lore“ (2022) rozhodně nezklamala – spíš naopak. Precizní Zavalovy atmosférické beaty poskytují dostatek prostoru pro naprosto nenapodobitelný Onryho rap, jehož introvertní projev (Osbornova stage presence je v podstatě dokonalým protikladem toho, co si většina z nás představí po pojmem „alternativní rapper“) nese někdy až nepříjemně otevřené osobní poselství z neustále probíhajícího boje o duševní zdraví. Nenechte si ujít Dark Time Sunshine na letošním listopadovém evropském turné. Výjimečná záležitost.

Cacib Dortmund, Martin, SK
Toto je živý Hip-hop pre ryby čo neplávajú s prúdom. Na mikrofónoch sa skvelo dopĺňajú Majky s Emilliom, k tomu bicie, basa, dve gitary, saxo... všetko, až hypnotizujúco, do seba zapadá. Takže ako sami spievajú: "baby, rozhýbte si boky, to čo máme pre vás ste nemali už roky!"

Volba domácího hostitele byla jasná: Ctib, jehož kořeny tkví v místním punkovém podhoubí a svůj styl nazval disco-ego-punk. Jeho první sólová LP deska z roku 2021 nese název Kampak?! a obsahuje třináct písní, ve kterých se nakřáplé punkové kytary potkávají s přísným bicím automatem a pípání a šlehy syntezátoru připomínají znělky prehistorických počítačových her. Texty jsou tematicky různorodé, spojuje je ale otázka po hodnotách – ptají se po tom, „co z člověka dělá bytost hodnou života“. Stačil už zaregistrovat novou nahrávku, která vyjde v nejbližší době opět na Kabinet records a skladby na koncertě budou částečně právě z ní.

Vstupné: předprodej 200 Kč, v den akce 250 Kč. Předprodej v sídle Téčka, TIC nebo online od 18. 10.