Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

The Nightingales

levá šipkapředchozídalšípravá šipka
17. 10.
Úterý

20:00

Vrátnice

Birminghamský post punk se vrací

další obrázek
ilustrační obrázekilustrační obrázekilustrační obrázekilustrační obrázek

Úterý 17. října 2023 - 20:00 - Vrátnice

The Nightingales

Spousta zahraničních interpretů se ráda vrací na pódium Vrátnice, a tak tomu je i u Nightingales, birminghamské kapely, která s přestávkou působí od roku 1979 a patří ke generaci prvních postpunkových kapel. Dodnes je možno ji směle zařadit k sortě zvláštní/originální a ne nadarmo nahráli několik sessions u Johna Peela z BBC1. Hudba Nightingales je směsicí punkové drzosti, místy nezbustrované kytary a podivných, až psychobilly rytmů. Nezaměnitelný je vokál Roberta Lloyda, který se stal jejich trademarkem.

Začínali pod názvem The Prefects a pod tímto názvem se účastnili slavného clashovského 'White Riot Tour'. Po debutním singlu na Rough Trade se na chvíli upsali prestižnímu punkovému vydavatelství Cherry Red, kde vydali debutní album "Pigs On Purpose". V roce 1986 se po třetím albu rozpadají a vydávají se po vlastních hudebních chodníčcích. V roce 2004 dochází k reunionu a podaří se jim poprvé vystoupit i na americkém kontinentě. Rovněž se v té době dvakrát zúčastnili německého festivalu Klangbad, organizovaném Jochenem Irmlerem ze slavné krautrockové kapely Faust, na jehož značce pak vydávají album Insult to Injury.

Přichází další desky, koncerty, změny v sestavě, čili běžná rocková historie. Patří k jedněm z těch vlivných a nedoceňovaných kapel nejen britské hudební historie. Nahrávky vydávají na Iron Man Records, Cooking Vinyl a od roku 2014 vlastním nákladem.

Letos absolvovali společné anglické turné s The Damned ve velkých koncertních sálech, aby se na podzim vrátili do klubů v kontinentální Evropě. Od poslední návštěvy jim v diskografiie přibyly dvě alba Four Against Fate a The Last Laugh , takže se můžeme těšit i na nové skladby.

Předkapela bude upřesněna co nevidět.

Vstupné v předprodeji: 150 Kč, v den akce a na místě: 200 Kč. Předprodej od 1. 8. 2023 v sídle Téčka, TIC nebo online.