Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

archiv

Snow film fest 2023

levá šipkapředchozídalšípravá šipka
20. 11.
Pondělí

17:30

Vrátnice

Večer plný špičkových filmů! Sníh, led, adrenalin, extrémní lyžování, zimní lezení, snowkiting, skialpinismus a další...

další obrázek
ilustrační obrázekilustrační obrázekilustrační obrázekilustrační obrázekilustrační obrázek

Pondělí 20. listopadu 2023 - 17:30 - Vrátnice

Snow film fest 2023

Zajímá vás skialpinismus, freeride lyžování, snowboarding, kitesurfing, lodě nebo letadla? Největší filmový festival zimních sportů má ve své nabídce něco pro každého. Těšit se můžete nejen na dobrodružné filmy plné adrenalinu
a okouzlující přírody, ale i upřímné lidské příběhy.

Když profesionální horolezkyně Sarah Heuniken přišla při výpravě o svou přítelkyni, dostala se psychicky na dno. Její cesta zpět do hor a k sobě samotné je náročná a vede přes nejrůznější překážky. Jak se uzdravit a překonat traumatický zážitek? O tom je film Osamění od Heather Mosher.
Snímek Speedup: Himalájský příběh propojuje krásu velehor se snahou upozornit na dopady lidské činnosti a změny klimatu na přírodu nejvyšších hor světa. Horolezec, extrémní skialpinista a ambasador Světového fondu na ochranu přírody Benedikt Böhm překonává rekordy ve výstupech na různé velehory. Tentokrát se spolu s Prakashem Sherpou rozhodl zdolat sedmitisícový vrchol Himlung Himal a ukázat tím světu, jaké následky může lidská činnost na krajinu mít. Milovníci čerstvého prašanu si na své přijdou u filmu Lužba: Duše Sibiře od Andrého Costy. 
Pro spojení lyží, kite, saní a traverzu Laponska se rozhodla současná držitelka Guinessova rekordu v nejdelší kitesurfingové cestě bez supportu. Lapland Explorer je pro Niky Ballus dalším splněným snem po těžkém úrazu nohy. Na sever se vydáme i se snímkem Wavy: Plavba mého života, kde se dvojice freeriderů dělí o zážitky z neskutečných sjezdů.Role českého solitéra v jinak zahraniční tvorbě se ujal Ondřej Pekárek s filmem Salaš: Gruzínský freeride. Sbalil stan, pořídil si kamna, expediční sáně a vyrazil. Objevte společně s ním nová místa v Gruzii. V neposlední řadě se pak na festivalu můžete pobavit můžete při sketchi Lalodge od Huga Laugiera, který je sice freeskierem ale rozhodne se v doprovodu bývalého biatlonisty Martina Fourcada vyzkoušet další zimní sporty.

Jako každý rok se návštěvníci mohou těšit na pestrou nabídku outdoorových snímků ve více než 150 kinech, kavárnách a kulturních domech v Česku i na Slovensku.

17:30

20:00

Vstupné na jednotlivé filmové bloky 50 Kč, na celý festival 80 Kč. 

Festivalové vstupenky za 80 Kč lze zakoupit online, v Téčku nebo v TIC od 31. 10. od 8:30. Vstupenky na jednotlivé filmové bloky budou k dostání pouze na místě před promítáním.