Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

U:FEST #3

levá šipkapředchozídalšípravá šipka
7. 6.8. 6.

17:00

Brillovka, nádvoří

Třetí ročník festivalu mapující aktuální trendy v alternativní hudbě

další obrázek
ilustrační obrázekilustrační obrázekilustrační obrázekilustrační obrázekilustrační obrázekilustrační obrázekilustrační obrázekilustrační obrázek

Pátek 7. června a sobota 8. června 2024 - 17:00 - Brillovka, nádvoří, sál, terasa

U:FEST #3

Třetí ročník festivalu mapující aktuální trendy v alternativní hudbě přichází s nejvíce našlapaným line-upem a doufáme, že naplníme nádvoří i terasu Brillovky. Budeme se bavit, tančit a taky rozšiřovat své hudební obzory.

Pátek 7. 6.

19:00 Hard to Frame – terasa
20:00 Chorobopop – sál
20:45 Onry Ozzborn – terasa
21:30 Ventolin – terasa
23:00 DJ FeFe – terasa

Sobota 8. 6.

16:00 DJ M. Maceček – nádvoří
17:00 Zahájení festivalu – nádvoří
17:05 Omnion – nádvoří
18:00 Scalespace – film generovaný AI – sál
18:15 Debata M. Papeže a J.Sedloně – 3.etáž
19:00 Sunnbrella – nádvoří
19:30 DJ Forest + M. Maceček – terasa
20:00 Telomante – sál
20:15 Foto Workshop Dušan a Lída Tománek – 3.etáž
21:00 The Stylists – nádvoří
22:00 BoLs/sLoB – sál
22:45 N.O.H.A. – nádvoří
24:00 DJ Josef Sedloň – sál

Změna programu vyhrazena.

Třetí vlna předprodeje 2. 4. 2024 – 6. 6. 2024 – 550 Kč
Vstupné na místě: pátek – 400 Kč, sobota 600 Kč, pátek + sobota – 650 Kč
Studenti + ZTP, pátek + sobota – 450Kč (pouze na místě)
Děti do 15 let vstup zdarma

Partneři festivalu: NXP, IST inovative sensor technology

Festival probíhá pod záštitou hejtmana Zlínského kraje, Ing. Radima Holiše.

Web festivalu | Facebooková událost | Instagram

Jedním z headlinerů letošního U:Festu bude N.O.H.A. Kapela specifická stylově otevřeným mixem drum&bassu, world music, dub stepu a energií nabitých groovů. Hity jako Di Nero, Wanna Play, Dive in Your Life, a hlavně Tu Café, které ji vynesly až na největší evropské festivaly. Na pódiu exceluje jako smršť, vydávající ze sebe nakažlivou pozitivní energii.

Hudební lahůdkou bude též Sunbrella je projekt londýnského hudebníka a producenta Davida Žbirky. Na pódiu jej oživuje se stejnojmennou šestičlennou kapelou. Debutové album Heatworn, které vyšlo v únoru 2023, zaznamenalo velký ohlas u hudebních kritiků. Máte-li rádi shoegaze či obecně alternativní kytarový rock 90. let se špetkou elektroniky, tuhle partu určitě oceníte.

Čerstvě reaktivovanou kapelu The Stylists, ve které se potkali Tonya Graves, Moimir Papalescu z Venessy a legendární saxofonista Petr Venkrbec, doplnil Moimirův syn Miki. Čekejte taneční funk protkaný popem a novou vlnou.

Oblíbený syntezátorový mág a šoumen Ventolin má v Rožnově své věrné publikum, pravidelně vyprodává Vrátnici a teď to zkusí, jaké je to hrát na terase Brillovky. Už se těšíte na hity Disco Science, Indián, Sovy nebo Mech?

Zajímaví budou určitě taky Hard to Frame z Lysé nad Labem, které vystihuje barevná kombinace elektronické a akustické hudby s prvky jazzu, podtržená křehkým hlasem zpěvačky Karoliny. Kapela dokáže být na pódiu jemná, až zasněná a zároveň vás rozvibruje hlubokými beaty, které nezapřou inspiraci v dubstepu, d'n'b nebo minimalistickém technu.

BoLs/sLoB je mladý český hudebník původem z Prahy. Jeho nejnovější deska Esoteric Garden vyšla naprogresivním berlínském labelu Soul Feeder. Na Esoteric Garden sice hraje prim elektronika, ale nejednáse o čistě klubovou nahrávku. Na deseti skladbách BoLs/sLoB předkládá širokou paletu žánrů i emocí.Právě i za tento počin obdržel nominaci v kategorii Objev na letošních cenách Vinyla.

Rožnovská postpunková kapela Chorobopop vydává své třetí LP nazvané Svobodě na stopě. Nová deska je jiná než obě předchozí alba. Kapela ji pojala jako split sama se sebou – jedna strana je čistě kytarová, druhá striktně synťáková. Tou kytarovou stranou se vrací k muzice, na které vyrostli, kapela totiž vzešla z undergroundové hardcorepunkové DIY scény a pořád se považuje za její součást. Zároveň ale bylo pro Chorobopop vždycky důležité nenechat se svazovat žánrovými mantinely - a ta synťáková strana je vykročením na cestu do neznáma. Při příležitosti vydání nového alba proběhne několik koncertů, a jedním z nich je vystoupení u nás, které bude jiné než obvykle, pro skupinu doslova experimentální. Na třetím ročníku U:FESTu se totiž exkluzivně představí v čistě syntezátorové podobě a kromě skladeb z nové desky uvedou i úplné novinky, na kterých v současné době pracují.

Svět jako rozbitý kaleidoskop slov a beatů, clona stranou stojících příběhů a divných postav, kódy a
rozhovory. „Crazy wordsmith“ Onry Ozzborn se vrací s další nenápadnou porcí stránek na neusnutí:
aktuální deska „BlvckBeachBoi“ vyšla bez povšimnutí mainstreamu v listopadu 2023 a ukotvuje Onryhoobraz coby Sandmana undergroundového rapu, jehož introvertní flow se už od dob Dark Time Sunshine vymyká všemu, co byť jen zdálky připomíná úspěch. Referenční body? Kromě Fake Four rodiny snad jen seznam lidí, s kterými Onry Ozzborn spolupracoval (a kteří o něm s úctou mluví jako hobiti o Gandalfovi): P.O.S, Aesop Rock, Sadistik, Rob Sonic atd., atd. Onry Ozzborn Vystoupí na U:FESTu v pátek na terase Brillovky, což může skýtat neskutečné zážitky mezi sítěmi slov, která 7. června přijdou.

Omnion, to je jednočlenný sebesmyčkovací orchestr, jehož vším je Tomáš Reindl. Prastarou hudbu Východu i Západu spojuje s novými možnostmi hudebních technologií a doplňuje o realtime looping, processing, alikvótní zpěv, kanjiru, trom-bone či bluesovou harmoniku.Na U:FESTU zahraje svůj ambient set, který se promění v něco nečekaného. Přijďte si poslechnout svatováclavský chorál, jak jste ho nikdy neslyšeli.

Telomante je umělecký pseudonym Josého Guerrera žijícího ve Valencii, kde provozuje vydavatelství Mascarpone Discos. Tento plodný producent působí v několika dalších projektech jako Sentuhlà (Abstrakce Records) nebo Rastrejo, které produkuje na svém vlastním labelu. Jeho hudba je kontemplativní procházkou zvukovými plochami, které nechávají velký prostor pro improvizaci, kde se na stejné vlně potkávají harmonická pole a náhlé experimenty. Zvuková vřelost a síla, která z ní vyzařuje, činí z tohoto alba klenot minimalistické elektronické hudby.

Josef Sedloň je český DJ, režisér a moderátor vícero rádiových pořadů na stanicích ČRo a na Radiu 1 (například pořad Breakbeat o vývoji breakbeatu, který připravoval společně s Martinem Kappelem) a spoluzakladatel festivalů Open Air Field a Spectaculare. Je expertem na mnoho typů hudby, i když se nejvíce specializuje na elektronickou hudbu. Původně začínal ve strahovském klubu 007, kde hrál pouze z CD a magnetofonových kazet. V roce 1995 objevuje sílu vinylových desek a od té doby táhne své fanoušky na deep tech, tribal, progressive house. Josef na letošním U:Festu vystoupí v nočním DJ setu.

DJ FeFe je rodák z Chodova v západních Čechách, svojí kariéru za mixem zahajuje popřestěhování do Ústí nad Labem v roce 2007, kde spoluzakládá Basscoffee.FeFeho sety jsou naprosto jedinečné, a to především díky neotřelé selekci tracků, kombinované s jeho přesným mixováním, scratchováním a prolínáním různých žánrů (Glitch Hop, Funky Break, Electro Swing, House, Drum and Bass, Raggatek), to celé doplněné nezaměnitelným a veselým vystoupením.

The Stylists

Ventolin

Hard to Frame