Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

připravujeme

Santini

levá šipkapředchozídalšípravá šipka
6. 10.
Neděle

16:00

kostel Všech svatých

Divadelní představení věnované významnému českému architektovi italského původu Janovi Blažejovi Santinimu-Aichelovi.

předprodej od 03.09.2024

další obrázek
ilustrační obrázekilustrační obrázekilustrační obrázekilustrační obrázek

Neděle 6. října 2024 - 16:00 - kostel Všech svatých

Santini

Divadelní spolek JEDL

Santini toužící po ideální skutečnosti. Jeho rozum je jako nenasytné zvíře, které celé dny a noci řve hlady. Zvíře Rozum. Dokud neuvidí tu, která je nádhernější než slunce, která je dechem, odleskem věčného světla. Sofii.
V roce 2023 slavíme 300 let od úmrtí významného českého architekta italského původu, který se proslavil svým jedinečným stylem nazývaným barokní gotika, Jana Blažeje Santiniho-Aichela.

JEDL připravil k tomuto výročí projekt SANTINI.

V roce 2021 byl odstartován premiérou v první stavbě Santiniho, v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci u Kutné Hory. Teprve dvaceti pětiletému umělci byla svěřena přestavba ve své době největšího kostela v Českých zemích. Monumentální, původně gotický klášterní kostel Nanebevzetí P. Marie ležel více než dvě století po vyplenění husitskými vojsky v ruinách. Naším záměrem je prostřednictvím divadelní intervence do prostoru stavby zmapovat Santiniho významné realizace na území Čech a Moravy. Inscenace se tak v průběhu dalších let odehraje v mnoha dalších Santiniho stavbách.
Santiniho stavby jako odhmotněné spleti linií, kterou proniká světlo. Stavby artikulující zjevnost světa. Tento symbolický charakter Santiniho architektury vnitřně koresponduje s uměleckými tendencemi tvorby skupiny JEDL.
Umělci JEDLu se snaží dlouhodobě ve svých inscenacích dotýkat duchovního rozměru světa, člověka, vztahů mezi lidmi. Projekt SANTINI tak organicky v těchto snahách pokračuje.

REŽIE: Jan Nebeský
SCÉNÁŘ: Lucie Trmíková
HUDBA: Emil Viklický / Martin Dohnal / Luboš Fišer / Petr Eben / Jehan Alain
SCÉNA A KOSTÝMY: unconductive trash

Vstupné s místenkou na sezení v předprodeji: 250 Kč, na místě: 350 Kč.
Vstupné na stání: 200 Kč.
Držitelé Rožnovské seniorské karty: 200 Kč.