30. valašské folkrockování se blíží

30. valašské folkrockování se blíží, láká na jediný letošní koncert Markéty Irglové v Česku, Barboru Polákovou i hvězdy českého rocku

Multižánrový hudební festival letos oslaví 30. ročník. Nabízí jedinečnou příležitost poslechnout si naživo Markétu Irglovou, která letos vystoupí v Česku pouze jednou. V malebném prostředí rožnovského amfiteátru Na Stráni ve Valašském muzeu v přírodě dále zahrají Barbora Poláková, Supergroup.cz a Ptakustik.  Jubilejní ročník začíná 10. srpna od 17 hodin.

Festival zahájí Markéta Irglová z Valašského Meziříčí, zpěvačka, skladatelka a autorka známých filmových písní. „Koncertování v Česku mám odjakživa moc ráda, hlavně když se odehrává v menších městech mimo Prahu. V počátcích naší spolupráce vystupoval Glen Hansard na Valašském folkrockování, kde si mě k sobě pozval na podium. Na ten koncert mám moc pěkné vzpomínky. Pamatuji si příjemnou atmosféru a pohodu na pěkném místě, dobrou hudbu a milé posluchače,“ vzpomíná zpěvačka.

Vystoupení Markéty Irglové na Valašském folkrockování bude jedinečným zážitkem mimo jiné proto, že půjde o jediný koncert držitelky Oscara v Česku v letošním roce. „V poslední době koncertuji z rodinných důvodů málo, ale nápad vystoupit v Rožnově se mi líbil i proto, že se hodilo koncert spojit s prázdninami u rodičů. Líbila se mi myšlenka českého léta i příležitost si po delší době živě zahrát. Měla jsem vystoupit již minulý rok, ale pak jsem nečekaně otěhotněla a koncert musela zrušit. Napravuji to tedy letos,“ dodává Irglová a slibuje staré známé písně i ty novější, z teprve připravovaného alba. Na podiu ji doprovodí také dva hosté – Aida Shahghasemi z USA a Fergal O'Connor z Irska.

Markétu vystřídá Barbora Poláková s kapelou. Pětinásobná držitelka Ceny Anděl u diváků i kritiky boduje moderním popovým stylem a svébytnou poetikou, která se vymyká všem kategoriím a na domácí scéně jen stěží hledá konkurenci. Kapela nabitá legendami české hudební scény a excelentními muzikanty Supergroup.cz vystoupí jako třetí ve složení kytarista Michal Pavlíček, zpěvák Kamil Střihavka, baskytarista Vladimír „Guma“ Kulhánek, houslista Jan Hrubý, klávesista Roman Dragoun a Klaudius Kryšpín za bicími. Závěr festivalu bude patřit kapele Ptakustik. Místní uskupení vede temperamentní Tomáš Ptáček, jehož texty a zpěv mají jiskru a smysl pro humor.

Kromě atraktivní hudební nabídky v příjemném prostředí Valašského muzea v přírodě se mohou návštěvníci těšit na bohatý výběr občerstvení a ti, kteří letos slaví kulatiny, také na originální dárek. „Pro návštěvníky festivalu, kteří letos slaví kulatiny, jsme jako dárek ke vstupence připravili originální tričko. Požádejte si o něj u vstupu, kde po kontrole, že jste se narodili v roce končícím 9, obdržíte tričko zdarma. Nabídka je omezená, takže kdo dřív přijde, ten se převleče!“ dodává ředitel pořádající TKA kulturní agentury Jakub Sobotka.

Přijďte si užít a slavit s námi.

30. valašské folkrockování je spolufinancováno Zlínským krajem.

Vstupenky koupíte zde:

https://www.tka.cz/program/2019/08/30-valasske-folkrockovani