Jeden z nejlepších světových Beatles revivalů na VF

Jeden z nejlepších světových Beatles revivalů vystoupí na Folkrockování

Rožnov pod Radhoštěm, 12. 8. 2020 • Jeden z nejlepších světových revivalů legendárních The Beatles, slovenští The Backwards, se představí divákům v Rožnově pod Radhoštěm v rámci festivalu 31. Valašské folkrockování. Stane se tak v tradičním prostředí amfiteátru Na stráni Národního muzea v přírodě – Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm v sobotu 22. srpna 2020 ve 22:15.
Jsme skvělou zprávou, že kapela, která dvakrát získala ocenění na nejprestižnějším festivalu Beatles revivalů na světě New York Beatlefest přijala naše pozvání a celý festival zakončí. I přesto, že doposud jsme se revivalům vyhýbali, tak jedni z objektivně nejlepších na světě na něj jistě patří. Zároveň má hudba The Beatles obrovské množství příznivců a tak věříme, že diváky potěší,“ řekla dramaturgyně kulturní agentury Romana Rusková.
Další hvězdou, která také dorazí ze Slovenska, bude nejlepší slovenská vokální skupina Fragile v sestavě se zpěvačkou a herečkou Soňou Norisovou.
Fragile, i přesto, že svým názvem není toto uskupení možná až tak známé, jsou naprosto špičkovou vokální skupinou a jsou jednoznačně tou nejlepší na Slovensku. To je myslím známka obrovské kvality,“ doplnila Romana Rusková.
Košická skupina The Backwards začala svou kariéru v roce 1995 původní tvorbou. Poté následovalo spontánní rozhodnutí věnovat se hudbě své nejoblíbenější skupiny Beatles. První koncertní vystoupení se odehrálo v září 1996. Za dobou své existence se vypracovala na jeden z nejlepších The Beatles revivalů na světě.
Fragile je slovenská vokální hudební skupina, kterou tvoří osobnosti známé z televizních obrazovek a divadel. Tváře této skupiny se objevovaly v televizních seriálech, v divadelních a muzikálových představení či v televizních show.