Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

archiv aktualit

21. díl podcastu z Rožnova

Zobrazený příspěvek již nemusí být aktuální.

vloženo: 27. dubna 2021

Helena Zeťová – „Jsem celoživotní trémistka…“

Zbyněk Terner vás srdečně zve k rozhovoru s přední českou zpěvačkou nejen o tom, jak je obtížné prosadit svou hudbu, bez zázemí velké nahrávací společnosti.

Helena Zeťová v Beskydech prožila své dětství a jako správná horalka usoudila již v patnácti letech, že je zralá na osamostatnění a odchází z domova za svou životní láskou – muzikou. V letech 1996-1998 koncertuje s rockovou kapelou, poté míří do Španělska a na ostrov Lanzarote, kde zpívá s americkou skupinou. Ze Španělska odjíždí na týden zpět do Čech kvůli natáčení pořadu DO-RE-MI kde se potkala s Terezou Černochovou a Terezou Kerndlovou. Dramaturgický nápad nazpívat společně píseň vedl k jejich debutovému albu. Právě po onom DO-RE-MI je oslovil Daniel Hádl, který se stal nakonec i spoluautorem a producentem alba Black Milk, které s názvem Modrej dým vyšlo v červnu 2002.

V témže roce získaly Českého slavíka v kategorii Objev roku. V roce 2003 vydala kapela album Sedmkrát. V roce 2004 začaly v kapele rozpory a na jaře roku 2005 se zpěvačky rozhodly spolupráci ukončit. V říjnu 2005 vydala Zeťová svou první sólovou desku Ready To Roll a v témže roce obdržela titul Skokan roku v Českém slavíku. V březnu 2008 vydala druhou desku Crossing Bridges. V roce 2011 nazpívala postavu „Dívka sen“ v prvním českém 3D filmu V peřině, kterou hraje Nikol Moravcová, takže Helenu v tomto muzikálu je pouze slyšet. Poslední album Consequences vyšlo na sklonku roku 2019.