Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

O adventu s knězem Lukášem Engelmannem

Advent lékem aneb zaposlouchejte se do zamyšlení kněze PhLic. Lukáše Engelmanna nad otázkami po významu tohoto času pro věřící i nevěřící. Srdečně zve autorka pořadu Alena Čípová

První epizodou je rozhovor Aleny Čípové s knězem Lukášem Engelmannem o tom, čím může být advent pro člověka nevěřícího v Boha, jaká je jeho historie, jaké jsou v něm ukryty symboliky a o další zajímavostech z psychologického pohledu spojených s tímto předvánočním časem.
PhLic. Lukáš Engelmann se narodil v roce 1980 v Hrabyni. Vystudoval gymnázium v Opavě. Poté studoval na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Vysvěcen na kněze byl v roce 2006. Od roku 2005 byl nejdříve jáhnem, poté kaplanem ve farnosti Místek. Postgraduální studia probíhala na Papežské gregoriánské univerzitě v Římě v oboru psychologie s výcvikem v psychodynamické terapii. Nyní je ustanoven duchovním správcem farnosti Ostrava-Třebovice. Mimo to se věnuje terapeutické činnosti pro zasvěcené osoby, hendikepovaným a osobám s homosexuální orientací.
Níže najdete odkazy na náš podcast ve streamovacích službách. A můžete se rovnou přihlásit k odběru, ať vám nic neunikne.