Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Vaant & Ctib - Alternativní hudba #6

Dan Stibor  si v šestém díle svého podcastu povídá se zpěvákem Radkem Vantuchem nejen o hudbě, ale i o fotografování, ekologii a dalších tématech.

Člen breakové sekce U Merkura Sound Systemu, letitý vege-punk, anarcho-hipík, antifašista, nekritický fanoušek The Beatles. Po pádu bolševika promptně zakládá punkovou kapelu Kultra! (ovlivněnou texty a hudbou kapel jako Crass, Chumbawamba, Citizen Fish, Radical Dance Faction, Nomeansno, Sonic Youth, Pixies), která za 7 let své existence odehraje desítky koncertů po celém Československu, a k její reaktivaci v pozměněné sestavě i nástrojovém obsazení dochází kolem roku 2015. Od té doby Kultra! vydala dvě alba na vinylu.

V mezičase nezahálel - s rozvojem elektronické muziky počátku 90. let objevuje nové možnosti sebevyjádření a po rozpadu Kultra se na několik dalších let noří coby DJ a MC do vln junglu, dubu, breakbeatu a jiných vylomenin taneční hudby. Jako MC doplnil Vaant svým mikrofonem sety převážně junglových DJs, z domácích kromě U Merkura Djs např. Phillipa TBC, IM Cyber, Babe LN, Koogiho, ze zahraničních např. holandského Falcona, nestora britského drum'n'bassu Ed Rushe, finského Mufflera, Calyxe z UK nebo brazilského jungle kouzelníka BanBana.