tka
kino Panorama
zavři ≡ menu

archiv

ROSALBA CARRIERA

předchozídalší

Čtvrtek 17. ledna 2008 - 19.00 hodin - Společenský dům

ROSALBA CARRIERA

divadlo Schod

Když jsme se při hledání pravdy o Robinsonovi brouzdali francouzskou historií, naráželi jsme na postavy nám všem dobře známé i na takové, o kterých jsme nikdy neslyšeli. Představitelkou té neslyšné skupiny je také italská malířka Rosalba Carriera (1675 - 1757), která byla u francouzského dvora v létech 1715 - 1746 skoro u všeho. Tím nás zaujala, začali jsme po ní pátrat a vypátrali jsme toho hodně, jak vypadala, s kým spala i s kým nespala. Jenom to jak malovala, jsme nezjistili. Rosalba zřejmě byla chytrá, neboť pochopila, že umění je těžkou a špatnou metodou společenského vzestupu a rozhodla se řešit celou situaci jinak. Navázala hned několik užitečných známostí a stala se průkopnicí nové, postelové, nebo též kabinetní politiky. No, proč nám asi její jméno slouží k označení společenského vzestupu? Už jen to jméno je dobrý důvod k tomu, proč jsme o ní před lety hráli a proč jsme se k ní zase vrátili.

Hrají: Ivana Bublíková, Lucie Dvořáková, Terezka a Stanislav Fojtů, Jaroslav Kadlec, Milan Knápek, Zdenka Miklová, Martin Pavelka, Libuše Rapantová, Richard Šimčík, Olga Tomečková, Lubomír Vrátník, Jiří B. Vymětal a Jiří J. Vymětal.

Text: Josef Fabián.
Hudba: Stanislav Fojtů, Martin Pavelka, Lubomír Vrátník a Tomáš Kašpar

Vstupné s místenkou: 60,- / 70,- Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 4. ledna v T klubu a knihkupectví Lukas.

už dnes

Pátek 20. července 2018 - 10:00 - 17:00 - pěší zóna u Společenského domu (ul. Lázeňská)

FARMÁŘSKÉ TRHY

Prodej farmářských a spřízněných produktů od lokálních producentů. Přijďte si nakoupit drůbež z farmy, mléčné výrobky, med a další věci, nejen k snědku. Pokud máte tip na vhodné prodejce, kontaktujte nás, rádi zpestříme nabídku o další farmářské produkty.

Report z prvních farmářských trhů dne 23. května 2018

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

aktuálně

Předprodej vstupenek v T klubu na léto 2018

Prodejní doba:

  • červenec a srpen - pondělí až pátek
    • 8.00 - 11.30, 13.00 - 15.00
předchozídalší