tka
kino Panorama
Vrátnice
zavři ≡ menu

archiv

JULIE SVĚCENÁ - housle, VÁCLAV MÁCHA - klavír

předchozídalší

Středa 24. února 2016 - 18:00 - Společenský dům

JULIE SVĚCENÁ - HOUSLE
VÁCLAV MÁCHA - KLAVÍR

Koncert dvou vynikajících umělců z nejmladší interpretační generace. Julie Svěcená, věrná rodové tradici, je právem označována za zářivou hvězdu české houslové školy. Její úspěchy v prestižních mezinárodních soutěžích ji řadí k mimořádným hudebním osobnostem. Na klavír ji doprovází další ze skvělých mladých umělců Václav Mácha.

V rámci spolupráce se Základní uměleckou školou v Rožnově vystoupí jako „předskokani“ žáci ZUŠ.
Koncert v rámci projektu Večery s klasikou.

Vstupné v předprodeji s místenkou: 80 Kč, na místě s místenkou: 130 Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 26. ledna v T klubu a v TIC.

detaily

Julie Svěcená se narodila 4. dubna 1994 v Brandýse nad Labem, ale žije v Praze, kde maturovala na Pražské konzervatoři. V současné době je mimořádnou posluchačkou v houslové třídě vynikajícího houslisty a pedagoga, profesora Rodneyho Frienda (Velká Británie), který na sklonku roku 2014 převzal z rukou královny Řád britského impéria za uměleckou a pedagogickou činnost. Mistrovské kurzy absolvovala u prof. Zachara Brona ve švýcarském Interlakenu, prof. Yuzuko Horigoma (Japonsko/Belgie) v italské Anconě, dále spolupracovala s prof. Borisem Kusnirem (Rakousko) a prof. Stephenem Shippsem (USA). Má za sebou již mnoho soutěžních úspěchů – je několikanásobnou vítězkou Plzeneckých housliček a Houslové soutěže Josefa Muziky v Nové Pace. V celostátní soutěži ZUŠ v Liberci zvítězila v letech 2001, 2005, 2008 v kategorii sólových houslí. Navíc r. 2008 obdržela jednu z hlavních cen – Cenu primátora města Liberce za nejlepší provedení české skladby. V roce 2004 a 2007 zvítězila v Jindřichově Hradci ve stejné soutěži ZUŠ, ale v kategorii komorních souborů. V celostátní soutěži Prague Junior Note 2008 zvítězila ve své kategorii, získala Cenu PhDr. J. Micky za mimořádnou interpretaci díla skladatele 20. století a Cenu Inter Podia o.p.s. určenou vítězům jednotlivých kategorií. V únoru 2010 získala 1. cenu na Mezinárodní rozhlasové soutěži mladých hudebníků Concertino Praha a je po čtyřiceti letech dalším českým houslistou, který v kategorii sólové housle v mezinárodním kole tuto soutěž vyhrál. V březnu téhož roku obdržela na Mezinárodní houslové soutěži Georga Philippa Telemanna v polské Poznani 2. cenu a také zvláštní ocenění poroty – Největší osobnost soutěže. Na Mezinárodní soutěži Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí získala během devíti let pětkrát druhou, dvakrát třetí a v květnu 2010 první cenu. Na 14. ročníku Mezinárodní houslové soutěže – Kloster Schöntal 2011 (Německo) získala v celosvětové konkurenci pátou cenu. V lednu 2012 získala na Mezinárodní rozhlasové soutěži mladých hudebníků Concertino Praga 2012 v mezinárodním kole druhou cenu v kategorii komorních souborů a titul laureáta. Vystupovala i mnohokrát v zahraničí. Naposledy koncertovala v USA, Francii, Lucembursku, Německu, Rakousku, v jordánském Ammánu a v amfiteátru skalního města Petra. Pravidelně spolupracuje s domácími komorními orchestry – Virtuosi Pragenses a QUATTRO. Spolupracovala také se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, Severočeskou filharmonií Teplice, Filharmonií Hradec Králové či Plzeňskou filharmonií. Jako sólistka koncertovala na festivalech Pražské jaro, Talentinum Zlín, Za poklady Broumovska, Rozhlasový podzim, Moravský podzim, Smiřické svátky hudby, Podblanický podzim, Klášterecké hudební prameny, Kocianovo Ústí, Tóny Chodovské tvrze Praha. V roce 2010 vyšlo její první samostatné CD „Julie“, na kterém ve svých šestnácti letech natočila skladby J. Brahmse, P. de Sarasateho, M. Ravela, O. Ševčíka, F. Ondříčka a E. Ysaÿe.

Václav Mácha je absolventem Hudební fakulty Akademie muzických umění v Praze, ve svých 15 letech se stal jejím nejmladším posluchačem. Po úspěšném absolvování HAMU ve třídě prof. Ivana Moravce studoval u prof. Karl-Heinze Kammerlinga na Hochschule für Musik und Theater v Hannoveru v Německu.

S úspěchem se pravidelně zúčastňoval mezinárodních soutěží, např. Virtuosi per musica di Pianoforte (1. cena), 2. místo v rozhlasové soutěži Concertino Praga, finalista Mezinárodní tribuny mladých interpretů UNESCO v Bratislavě, v Dublinu o Evropskou hudební cenu (3. cena),  Cena Leoše Janáčka (1. cena) a zvláštní cena za nejlepší interpretaci Beethovenových skladeb na soutěži Viotti-Valsesia v Itálii, 2. cena na soutěži K. Bergemanna v Hannoveru.

Uskutečnil celou řadu celovečerních recitalů v největších koncertních sálech v Praze i dalších městech republiky (již ve svých 15 letech měl samostatný recitál v Dvořákově síni pražského Rudolfina), v celé řadě evropských měst (Londýn, Paříž, Berlín, Hamburk, Budapešť, Bonn, Bayreuth, Hannover atd.) a opakovaně v USA, Kanadě, Mexiku, Turecku a Asii (Tokio, Singapur, Kuala Lumpur atd.). Vystupoval s Českou filharmonií, BBC Symphony Orchestra, Pražskou komorní filharmonií, Českým národním symfonickým orchestrem, Filharmonií Brno, Sukovým komorním orchestrem, Českým komorním orchestrem, Filharmonií Hradec Králové, Komorní filharmonií Pardubice, Orchestrem Filarmonica P. Costantinescu di Ploiesti a dalšími orchestry, s dirigenty (Bělohlávek, Kukal, Freeman, Turnovský, Hanus, Eliška, Koutník, Eji Oue, Naoshi Takahashi) a  s předními sólisty.

Část svého repertoáru nahrál taktéž v Českém a Slovenském rozhlase a Deutsche Welle, NHK-FM Japonsko a BBC. V roce 2005 nahrál Sonátu W. A. Mozarta pro EBU. V roce 2009 vystoupil s BBC Symphony Orchestrem na festivalu BBC Proms 2009 v Londýně.

program

 • Antonín Dvořák
  • Sonatina G Dur, Op. 100
  • Allegro risoluto
  • Larghetto
  • Scherzo. Molto vivace
  • Finale. Allegro
 • Bedřich Smetana
  • Duo 'Z domoviny'
  • Moderato
  • Andantino—Moderato
 • Sergej Rachmaninov
  • Vokalíza, Op. 34 č. 14
 • Maurice Ravel
  • Cikán

 • W. A. Mozart
  • Adagio E dur, K. 261
 • John Williams
  • Hlavní téma z filmu 'Schindlerův seznam'
 • Nigel Hess
  • Hlavní téme z filmu 'Dámy v letech'
 • J. S. Brahms
  • Scherzo c moll ze sonáty "F-A-E"
 • A. Dvořák
  • Mazurek, Op. 49
 • Fritz Kreisler
  • Liebesleid

Změna programu vyhrazena

aktuálně z programu

Pátek 23. srpna 2019 - 10:00 - 17:00 - pěší zóna u Společenského domu (ul. Palackého)

FARMÁŘSKÉ TRHY 4

Prodej farmářských a spřízněných produktů od lokálních producentů. Přijďte si nakoupit drůbež z farmy, mléčné výrobky, med a další věci, nejen k snědku. Pokud máte tip na vhodné prodejce, kontaktujte nás, rádi zpestříme nabídku o další farmářské produkty.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

Neděle 25. srpna 2019 - 18:00 - hudební altán

KOMORNÍ ŽESTĚ

Koncert k 40. výročí dechového kvintetu Komorní Žestě.

Dechový kvintet Komorní žestě hraje na svých koncertech převážně skladby renesančních a barokních autorů intrádního charakteru. Svůj původní repertoár trvale rozšiřuje o skladby autorů z období klasicizmu, romantizmu a hraje také i skladby moderní (skladby populární, swingové, muzikálové a lidovky). V současné době má kvintet v repertoáru více než 200 skladeb původních i upravených. Kvintet nahrál řadu skladeb v Čs. rozhlasu a několikrát se úspěšně podílel na natáčení zábavných pořadů v Čs. televizi Ostrava.  Kvintet přispívá svou činností k popularizaci komorní hudby v netradičním nástrojovém obsazení. Koncerty kvintetu jsou doprovázeny odborným výkladem k jednotlivým skladbám i autorům.

Kvintet hraje ve složení: Ing. Jaromír Kolman – trubka, vedoucí kvintetu, Vladimír Zeman – trubka, Václav Stodůlka – pozoun, Lukáš Riedl – pozoun, Ing. Jiří Urbanec – tuba.

Zábavný program pro děti během koncertu připraví Montessori Klubko.

Vstupné dobrovolné.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

Pátek 30. srpna až pátek 4. října 2019 - 17:30 - Brillovka, velký sál

MARIUS KOTRBA 60

V Rožnově pod Radhoštěm se uskuteční výstava u příležitosti nedožitých 60. narozenin rožnovského sochaře a malíře Maria Kotrby. Výstava proběhne v industriálním prostoru bývalé továrny Loana, dnes zrekonstruovaného komplexu s názvem Brillovka. Místo je symbolické, nachází se doslova přes cestu od ateliéru, ve kterém Marius Kotrba žil a tvořil. Kurátorem výstavy je Iva Mladičová.

Vernisáž a slavnostní zahájení proběhne v pátek 30. srpna 2019 od 17:30 hodin ve velkém sále v Brillovce v Rožnově pod Radhoštěm.

Výstava potrvá do 5. října 2019. Je otevřena pondělí - pátek 10 - 12 hodin, 13 - 17 hodin, sobota 11 - 14 hodin.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

předchozídalší