tka
kino Panorama
Vrátnice
zavři ≡ menu

archiv

POCHWALONE (PL), UŠTKNI (Rožnov)

předchozídalší

Pátek 10. listopadu 2017 - 20:00 - T klub

POCHWALONE (PL), UŠTKNI (Rožnov)

20:00 UŠTKNI
21:00 POCHWALONE                      Na čepu 12° RADEGAST

Pochwalone, ryze ženská kapela z Varšavy, vznikla v roce 2011 a v prvotní fázi spojovala folklórní motivy, alternativní rock a feministické myšlenky. V bohaté sestavě s houslemi a jinými lidovými nástroji dívky fungovaly do roku 2014 a stačily vydat desku "Czarny War". V roce 2016 se skupina reaktivuje a sestava se ustálila na triu Nika (dříve Post Regiment, Morus) - zpěv, Tekla (dříve Pudelsi, Deuter, Karpaty Magiczne) - basa a Dominika - bicí. Znamená to dost výraznou změnu oproti dřívějšku, hudebně se posouvají směrem k noise rocku s punkovým drajvem. K textům současných polských básnířek přibyly i ty zahraniční. Stále se věnují tomu, co se žen týká, sdělují společné prožitky, protest napříč generacemi, radost i smutek. V současnosti patří k jedněm z nejživelnějších polských koncertních aktů, k čemuž napomáhá instrumentální zdatnost hudebnic a divoký projev zpěvačky.

Uštkni je punková kapela se saxofonem z Rožnova pod Radhoštěm, která začala hrát roku 2007.
Již dříve členové hráli v uskupeních Šťastní a veselí a Psi, ale Uštkni byla založena kolem roku 2007 Kavem a Ctibem. Jako další do kapely přibrali Johnyho (dříve se Ctibem zpíval a hrál ve Výboru veřejného blaha) a Leniu (potkali se již v Šťastní a veselí, účinkovala také v Cat Head). Po nějaké době hledání se našel i kytarista Zdeňa (zároveň hraje v Divní hosti) a v tomto seskupení mohli poprvé zahrát na Vrahu v domovském Rožnově, to v roce 2008.
V roce 2013 vydala kapela LP obsahující na jedné straně Oči šelem a na druhé Protijed. V současné době hraje na basu Petra.

Vstupné do 9. listopadu 100 Kč, v den akce 120 Kč.
Předprodej od 10. října v T klubu, TIC a online.

video

aktuálně z programu

Středa 3. dubna až neděle 30. června 2019 - 17:30 - Galerie Na Radnici

Z KAŽDÉHO ROŽKU TROŠKU

Fotoklub R9 jako skupina výtvarných fotografů, ale zároveň i dokumentaristů, působí zde na Rožnovsku od roku 2003, ve formě občanského sdružení. Mezi našimi členy jsou jak aktivní fotoamatérští tvůrci, tak profesionálové a úspěšní autoři mezinárodních salónů fotografie. Nicméně tvorba ve fotoklubu je určována zájmy jednotlivých členů. Také občasně vstupujeme do projektů v regionu Valašska, chceme dokumentovat a tvořit zejména zde – ve spolupráci s neziskovými organizacemi, městy, osobnostmi regionu a významnými institucemi. Zkráceně, chceme, aby nás to bavilo, ale abychom byli i něčemu prospěšní. V současnosti máme 15 členů a jsme otevřeni komukoliv z Rožnova a okolí.
Připojte se k nám :)

Členové fotoklubu R9:
Jaroslav Polášek, Radomír Jirsák, Irena Rauchmanová, Marek Tihelka, Jana Konířová, Michal Kudlák, Veronika Mičolová, Pavel Bílek, Vanda Mischingerová, Josef Bosák, Hana Majerová, Ivo Mischinger, Martina Jirsáková, Petr Stolář, Vlastimil Dorotík.

Fotoklub R9

Vernisáž se uskuteční ve středu 3. 4. 2019 v 17.30 hodin v Galerii Na Radnici v budově MěÚ na Masarykově náměstí.

Výstava začíná 3. dubna a potrvá do 30. června 2019. Je otevřena pondělí, středa 8-17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 8-14 hodin.

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

13. ROČNÍK KVETOUCÍ MĚSTO ROŽNOV P. R. 2019

T klub – kulturní agentura, ČSŽ - spolek rožnovských žen, ve spolupráci s SBD a městem Rožnov p. R. pod záštitou starosty města Radima Holiše

vyhlašuje soutěž pro všechny občany města Rožnova pod Radhoštěm s trvalým bydlištěm v kategorii balkony a okna v bytových domech, balkony a okna v rodinných domech, zahrádky před bytovými domy. Hodnotit se bude celkový vzhled květinové výzdoby oken, případně balkonů a sladění zeleně a květin s domem atd.

Termín odevzdání přihlášek je do 28. 6. 2019.

Hodnocení bude probíhat 15. 8. 2019, kdy v každé kategorii budou vybráni tři vítězové, kteří obdrží ceny. Ceny budou oficiálně předány 18. 9. 2019 v obřadní síni Městského úřadu v Rožnově pod Radhoštěm.

Schránky, do kterých můžete přihlášku odevzdat, budou umístěny v MěÚ podatelně (Masarykovo náměstí 128 a ul. Letenská 1918), Stavebním bytovém družstvu (ul. ČS. armády 1686), Květinářství U Koryčanských (ul. 1. máje 2638), Turistickém informačním centru (Masarykovo náměstí 131), Potravinách Hruška (ul. Dubková), T klubu – kulturní agentura - kancelář (ul. 1. máje 1000).

Přihlášky jsou k dispozici u schránek na výše uvedených místech, v květnovém a červnovém vydání Spektra Rožnovska, na www.tka.cz a www.roznov.cz

➤ přihláška v tiskové kvalitě

V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
➤ obecná informace o zpracování osobních údajů

předchozídalší