tka
kino Panorama
zavři ≡ menu

Jarmark

VŠESVATSKÝ JARMARK 2016

Místo konání: Rožnov pod Radhoštěm, Masarykovo náměstí
Termín konání: pátek 21. a sobota 22. října 2016
Pořadatel: T klub - kulturní agentura, příspěvková organizace

usnesení 723/46 Rady města ze dne 22. 7. 2016

Rada města vyhlašuje ve dnech 21. a 22. října 2016 na Masarykově náměstí v Rožnově pod Radhoštěm konání Všesvatského jarmarku (dále jen „jarmark“). V souvislosti s organizací, zabezpečením a konáním jarmarku rada města schvaluje pravidla pro prodejce, přihlášku pro prodejce, podmínky a pravidla pro organizátora, smlouvu o užívání prodejního místa a ceník jarmarku dle důvodové zprávy a jejich příloh. Rada města ukládá ředitelce příspěvkové organizace T klub - kulturní agentura zabezpečit konání tohoto jarmarku.

Kontaktní telefonní číslo:733 599 338

Kontaktní e-mail: provoz@tka.cz

Fotogalerie z Josefského jarmarku 2016.

časový harmonogram

  • zveřejnění přihlášky: 21. 8. 2016
  • podání přihlášky do: 23. 9. 2016
  • odeslání smlouvy / oznámení o nepřijetí: 7. 10. 2016
  • platba provedena dle smlouvy nejpozději do: 14. 10. 2016
  • zveřejnění plánku prodejních míst na webu: 20. 10. 2016

Webkamera - náměstí v Rožnově p. R. Pro živé video klikněte na obrázek.

Webkamera na Masarykově náměstí v Rožnově p. R

aktuálně z programu

Středa 7. září 2016 až pondělí 9. ledna 2017 - Galerie Na Letné

ROŽNOV OBJEKTIVEM

V roce 2015 proběhl 3. ročník fotografické soutěže Rožnov objektivem. Od dubna do srpna 2016 jste měli možnost zhlédnout výstavu fotografií z 1. a 2. ročníku. Podmínky soutěže zůstaly stejné jako v roce předešlém. Soutěžilo se ve třech tematických oblastech a to: Příroda, Stavba, Lidé. Také proběhlo internetové hlasování o nejzajímavější fotografii v rámci kategorie Cena veřejnosti. Do tohoto ročníku se přihlásilo 15 autorů s 66 fotografiemi. I v tomto ročníku soutěžili mladí fotografové. Odborná komise pro kategorii Junior vybrala jako vítěze Jana Křenka se snímkem „Západ slunce“. V kategorii Dospělí získal první místo Stanislav Prečan se snímkem „Zimní poezie“. Vítězkou internetového hlasování a tedy Cenu veřejnosti získala Renata Plačková s názvem snímku „Východ slunce“.

Zveme vás tímto ke zhlédnutí výstavy sestavené ze všech fotografií, které byly přihlášeny v roce 2015 do soutěže Rožnov objektivem.

Výstava začíná 7. září a potrvá do 9. ledna 2017 v Galerii Na Letné v budově MěÚ vedle polikliniky. Je otevřena pondělí, středa 8-17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 8-14 hodin.

Středa 5. října 2016 - 19:00 - Masarykovo náměstí

ELPIDA - PĚVECKÝ SBOR SENIOREK

Vystoupení pěveckého sboru seniorek Elpida s Martinem Hůlou a Mary C v rámci Jarmarku neziskových organizací v sociální oblasti.

Pěvecký sbor Elpida dnes tvoří pětadvacet dam ve věku od šedesáti do osmdesáti let a sbormistryně, operní pěvkyně Zuzana Seibertová. Premiérové vystoupení sboru s  Pavlem Bobkem v Praze proběhlo v únoru 2011, následovala řada koncertů a nahrávek, mimo jiné s Please The Trees, Jaromírem Švejdíkem, Dušanem Neuwerthem, Janem Burianem, Martinem Hůlou (dříve Bonusem), Jiřím Suchým, Never Sol. V roce 2012 nafotil sbor společně se členy Please The Trees pro Fashionbook.cz módní story Grand Chic.
V roce 2013 pak vychází společné EP Please The Trees & Elpida. Sbor koncertoval na řadě velkých českých festivalů, mj. Colours of Ostrava, Rock For People, United Islands, Trutnov a dalších.
V současnosti sbor aktivně koncertuje a spolupracuje s dalšími interprety. Členky pěveckého sboru často pozují pro vizuály našich akcí a kampaní – např. Kájo, nevolej!, Seniorcyklojízda, kampaně Zoot.cz na trička Old's cool, Ponožky od babičky a další.

V Rožnově p/R vystoupí sbor Elpida  nejdříve v samostatném bloku s převzatými písněmi zejména z šedesátých let (J. Suchý apod.) a poté s nezávislým písničkářem / rapperem Martinem Hůlou a producentkou Mary C.

Kompletní program Jarmarku najdete zde.

video

Čtvrtek 6. října 2016 až úterý 3. ledna 2017 - Galerie Na Radnici

T klub – kulturní agentura ve spolupráci s městem Rožnov p. R. a fotografem Josefem Koňaříkem si vás dovolují pozvat na výstavu

ZVĚTŠENINY

Josef Koňařík /*1965/ Zabývá se tvůrčí fotografií více jak třicet let. Tvůrčí způsob fotografování objevil spolu s nástupem na ostravskou konzervatoř, kde studoval u Bořka Sousedíka... Okruh jeho námětů by se dal charakterizovat slovy – krajina, výtvarný dokument, portrét a akt. Autor nejvíce fotografuje na klasický, výhradně černobílý film, který má pro fotografa nenapodobitelné kouzlo... Tvůrce se ovšem nevyhýbá ani dnešním digitálním technologiím. Zvětšeniny z vlastní temné komory jsou alfou a omegou autorova směřování...

Vystavené fotografie jsou z let 1986-2016.

www.josefkonarik.estranky.cz

Motto

„Médium klasického černobílého filmu a fotografie z něj vytvořené vlastní rukou

v šerosvitu temné komory – jsou pro mě srdcovou záležitostí!“

Výstava začíná 6. října a potrvá do 3. ledna 2017 v Galerii Na Radnici v budově MěÚ na Masarykově náměstí. Je otevřena pondělí, středa 8-17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 8-14 hodin.

 

Čtvrtek 6. října 2016 - 19:00 - kino Panorama

DO KAZACHSTÁNU NA MALÝCH SKÚTRECH, ANEB I CESTA MŮŽE BÝT CÍL

Klub cestovatelů

Radek Rebroš z Rožnova pod Radhoštěm a Hynek Přidal z Brna se na skútrech za 20 tisíc korun vydali na dobrodružnou cestu až k Aralskému jezeru do Kazachstánu. Aby jim to nebylo málo, vzali to přes celý Kavkaz a celkově se jim trasa protáhla na 11 tisíc kilometrů. Příjďte si poslechnout co vše je po cestě potkalo. www.facebook.com/Wallachianscooterrider

Vstupné dobrovolné.

Sobota 8. října 2016 - 17:00 - Společenský dům

FOLKLOR FUSION FESTIVAL

Folklórní hudba střední Evropy se rozvíjí zejména cestou udržování starých tradičních písní díky četným souborům. Pak je tady ale ještě jedna možnost - spojit folklórní motivy s jinými hudebními žánry a vytvořit tak ryze současnou verzi. Z toho jsme vycházeli při návrhu programu festivalu, který by spojil naše družební města v Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Název Folklor Fusion Festival se naskytl úplně přirozeně a jsme rádi, že díky podpoře Visegrádského fondu budeme moci uspořádat tak velkou a svým způsobem unikátní akci. Každé město přivítá stejný mezinárodní tým umělců. Největší hvězdou je bezesporu Gooral, civilním jménem Mateusz Górny, pocházející z Bielska Bialej, podhůří polských Beskyd. Začínal jako elektronický producent, ale záhy dokooptoval do svých tracků místní lidové motivy a prorazil s unikátní směsicí dubstepu, folklóru a taneční elektroniky. Snowboardové závody, party na pláži a samozřejmě hudební kluby jsou jeho pravidelnou parketou. Česko bude "reprezentovat" Jitka Šuranská se svým triem vycházející ve své tvorbě z moravských a valašských lidovek, jako interpretka vážné hudby dává hudbě precizní interpretaci, nebojí se uplatňovat zvukové efekty a když k tomu připočteme jazzového kontrabasistu a vynikajícího mandonilistu, máme soubor jako víno. Už podle názvu je jasné, že skupina PaprikaPaprika nás zavede do Maďarska, konkrétně do hornatých oblastí u hranic s Rumunskem Moldva, jehož folklór interpretují v rockově experimentálním hávu. Skupinu založili staří harcovníci maďarské scény ze skupin Trottel a Navrang. Slovensko nominovalo svůj vlastní soubor Považan, který k této příležitosti nastuduje speciální program, který bude reprezentovat myšlenku festivalu Folklor Fusion.

BEZ VSTUPNÉHO

videa

Odkazy:

Folklor Fusion Festival

Visegrad Fund

       

aktuálně

Hlasování - Cena veřejnosti - Rožnov objektivem 2016

Od čtvrtka 15. září je možné hlasovat.

www.tka.cz/objektiv