tka
kino Panorama
zavři ≡ menu

AKTUÁLNÍ PROGRAM

srpen 2016září 2016

Vstupenky na některé akce je možné si předem rezervovat. Pokud je to možné, signalizuje ji u konkrétního pořadu tato ikona: .

srpen 2016

Pátek 26. srpna 2016 - 19:00 - Masarykovo náměstí

DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND

Děda Mládek Illegal Band je plzeňská kapela, která svou dráhu nastartovala povedenými kousky country muzikanta Ivana Mládka. Jejich koncerty jsou nabité energií, která sálá z leadra kapely Mersího. Mersí přes hodinu dokáže poskakovat, mlátit do činelu, křičet, zpívat… a to je srdcař! Do písniček komponují rapy (většinou cizojazyčně).

Složení kapely: Marcel MERSÍ Marek - zpěv, činýlek, Petr Hrach - kytara, Marek Jedlička - banjo, Zdeny Podskalský - basa, Karel Pičman - trubka, Jakub Fenzl - bubínek, Honza Brabenec - valcha.

Bez vstupného. Koncerty v rámci projektu Letní náměstí 2016 proběhnou za každého počasí, v případě kalamity v sále Společenského domu.

Neděle 28. srpna 2016 - 18:00 - hudební altán

GOJI

Kapela GOJI je parta lidí, kteří se potkali v Hradci Králové v jedné umělecké kavárně a od té doby se mají rádi. Hrají písně autorské. Obsazení nástrojů jsou dvě kytary, housle, flétna, kontrabas, cajon a saxofon... Svojí hudbou chtějí předávat hlavně radost, lásku a život...nic jiného totiž není důležité.

Složení kapely: Bára Petříčková - kytara, zpěv, flétna, Honza Chmelík - kytara, zpěv, jódlování, Filip Roček - cajon, Kateřina Bílková - Housle, zpěv, Lukáš Pelc - kontrabas, Vít Ryška - saxofon.

Bez vstupného. Koncerty v rámci projektu Hudební altán 2016 proběhnou v případě nepříznivého počasí v sále Společenského domu.

 

září 2016

Středa 7. září 2016 až pondělí 9. ledna 2017 - Galerie Na Letné

ROŽNOV OBJEKTIVEM

V roce 2015 proběhl 3. ročník fotografické soutěže Rožnov objektivem. V minulých měsících jste měli možnost zhlédnout výstavu fotografií z 1. a 2. ročníku. Podmínky soutěže zůstaly stejné jako v roce předešlém. Soutěžilo se ve třech tematických oblastech a to: Příroda, Stavba, Lidé. Také proběhlo internetové hlasování o nejzajímavější fotografii v rámci kategorie Cena veřejnosti. Do tohoto ročníku se přihlásilo 15 autorů s 66 fotografiemi. I v tomto ročníku soutěžili mladí fotografové. Odborná komise pro kategorii Junior vybrala jako vítěze Jana Křenka se snímkem „Západ slunce“. V kategorii Dospělí získal první místo Stanislav Prečan se snímkem „Zimní poezie“. Vítězkou internetového hlasování a tedy Cenu veřejnosti získala Renata Plačková s názvem snímku „Východ slunce“.

Zveme vás tímto ke zhlédnutí výstavy sestavené ze všech fotografií, které byly přihlášeny v roce 2015 do soutěže Rožnov objektivem.

Výstava začíná 7. září a potrvá do 9. ledna 2017 v Galerii Na Letné v budově MěÚ vedle polikliniky. Je otevřena pondělí, středa 8-17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 8-14 hodin.

Sobota 10. září 2016 - 13:00 - Masarykovo náměstí

ROŽNOV MĚSTO KOLOBĚŽEK - ZÁPIS DO KNIHY REKORDŮ

Každý, kdo poprvé přijel do Rožnova pod Radhoštěm, si toho všiml. Po ulicích a chodnících města se prohánějí nikoli cyklisti, ale koloběžkáři. Tento fenomén patří mezi nejviditelnější atributy našeho města a proto jsme se rozhodli, že využijeme tento potenciál a pokusíme se zapsat do České knihy rekordů (Agentura Dobrý den) v počtu koloběžek (samozřejmě s jezdcem) na jednom místě. Koloběžkový den nabídne na náměstí a v jeho okolí pro občany i turisty několik atrakcí. Bude instalována pojízdná rampa, na které své umění předvedou akrobatičtí koloběžkáři. Ulicemi města proběhnou amatérské závody v několika věkových kategoriích a jako doprovodný hudební program vystoupí se svou kapelou jeden ze slavných koloběžkářů - Štěpán Urban, kterého zajisté znáte ze soutěže SuperStar. Vyvrcholením bude (doufejme že úspěšný) zápis  do knihy rekordů agentury Dobrý den a nebude chybět ani masivní tombola s hlavní cenou - profi koloběžkou od místního výrobce. Celou akci moderuje Tomáš Gross. Akci pořádá T klub - kulturní agentura ve spolupráci s městem Rožnov pod Radhoštěm a firmou MIBO.

POZOR SOUTĚŽ!
Kdo uhádne s největší přesností, kolik se sejde lidí s koloběžkou 10. září při pokusu o rekord na rožnovském náměstí, získá 2 vstupenky na libovolnou akci TKA do konce roku 2016. Tipovat je možno emailem na tka@tka.cz, nebo na našem facebookovém profilu. Výsledek oznámíme v pondělí 12. září, výherce budeme kontaktovat.

detaily | video | propozice

Časový harmonogram události:
13:00 - 14:00 Registrace závodníků na závody "Scooter record cup"
14:00 - 16:00 Závody v jednotlivých kategoriích
16:00 - 16:30 Vyhlášení výsledků závodů, odměny pro všechny dětské závodníky(kategorie 1 až 3) a první tři z ostatních kategorií.
Průběžně do 16:30 bude probíhat registrace koloběžek a odrážedel k rekordu - každý účastník obdrží číslovanou rekordní samolepku.
16:30 - 17:00 Vyhodnocení rekordu
17:00 - 17:30 Losování tomboly (hlavní cena koloběžka z MIBO)
17:30 - 18:00 Vystoupení Heart2beat a Static Breakers (Pouze v případě příznivého počasí)
18:00 - 19:00 Koncert Štěpána Urbana

Na náměstí bude zajištěn prodej občerstvení.

Kategorie pro amatérský závod koloběžek:

 1. 3 - 5 let
 2. 6 - 8 let
 3. 9 - 11 let
 4. 12 - 14 let
 5. 15 - 18 let
 6. 18 + MUŽI
 7. 18 + ŽENY

Trasy jsou vyznačeny na přiloženém plánku barevně, trasu pro dospělé pojedou ženy dvakrát, muži třikrát. Další podrobnosti najdete v propozicích závodu, prosíme všechny účastníky, aby si je přečetli předem.

Středa 14. září 2016 - 15:00 - obřadní síň MěÚ

10. ROČNÍK SOUTĚŽE KVETOUCÍ MĚSTO

Slavnostní vyhodnocení a předání cen.

Děkujeme firmě Persika, Valašské nemovitosti a Retigo s. r. o za ceny, kterými přispěli do této soutěže.

Čtvrtek 15. září 2016 - 19:00 - T klub

OD ALJAŠKY PO OHŇOVOU ZEMI – 2. ČÁST

Klub cestovatelů

Střední Amerika - Mexiko, Guatemala, Salvador, Honduras, Nikaragua, Kostarika, Panama

Z původně plánovaného měsíčního pobytu na farmě v Kostarice se stala téměř pětiměsíční odysea napříč celou Střední Amerikou od Mexika až po Panamu s odskokem na ostrov Kuba. Pestrost přírodních a historických památek naprosto předčila očekávání obou cestovatelů a pobyt zde se stal jejich srdeční záležitostí.

Společně s Markem a Romčou navštívíme mayské ruiny v Mexiku a Guatemale, podíváme se do Karibiku, vylezeme na vrcholky sopek v Salvadoru a Nikaragui, povíme si něco o měsíčním pobytu na farmě v Kostarice a zdejší nádherně rozmanité vegetaci tropického podnebí dříve než projedeme Panamou a skončíme u světoznámého průplavu.

Vstupné dobrovolné.

Úterý 20. září 2016 - 8:30 a 10:00 - kino Panorama

O BALYNCE, DOBRÉM ŠTĚNĚTI

Divadelní představení pro děti z MŠ a žáky I. stupně ZŠ.

Středa 21. září 2016 - 19:00 - T klub

JIŘÍ ČERNÝ - ROCKOVÁNÍ

Jeden z nejrespektovanějších hudebních publicistů povídá o hudbě, politice, zajímavých lidech, odpovídá na dotazy a hraje skladby na přání.

Vstupné v předprodeji: 100 Kč, v den akce a na místě: 130 Kč, studenti: 60 Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 19. 8. do 20. 9. a v T klubu a v TIC.

 

Čtvrtek 22. září 2016 - 18:00 - Společenský dům

ALTISSIMO SAXQUARTET

Daniel Troszok - soprán saxofon, Lukáš Kolek - alt saxofon, Jiří Pohanka - tenor saxofon, Matúš Tomala - baryton saxofon

Saxofonové kvarteto vzniklo v roce 2013 jako komorní těleso studentů Fakulty umění na Ostravské univerzitě oboru saxofon, ze třídy Mgr. Zbigniewa Kalety, čímž se stalo v ČR unikátním, neboť zde dosud neexistovalo takovéto seskupení, složené z vysokoškolsky vzdělaných saxofonistů. Během krátké doby kvarteto nastudovalo řadu skladeb původně napsaných pro saxofonové kvarteto, ale i skladby různých transkripcí od baroka až po současnost.

V rámci spolupráce se Základní uměleckou školou v Rožnově se představí žáci ZUŠ.

Koncert v rámci projektu Večery s klasikou.

Vstupné v předprodeji s místenkou: 100 Kč, v den akce a na místě s místenkou: 150 Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 23. 8. do 21. 9 v T klubu a v TIC.

detaily

Daniel Troszok - soprán saxofon

je nejstarším členem a uměleckým vedoucím souboru. Původně vystudoval hru na klarinet na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, avšak po otevření oboru saxofon v této instituci se opět přihlásil ke studiu. V roce 2008 se tak stal pod vedením Mgr. Zbigniewa Kalety prvním absolventem Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě ve hře na saxofon. V roce 2010 byla výuka saxofonu zavedena  na Ostravské univerzitě, kde pokračoval ve studiu. Jako host spolupracoval s významnými hudebními tělesy na Moravě, ale také v Polsku, např. s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Moravskou filharmonií Olomouc, Ostravskou bandou, orchestrem hudebního divadla v Gliwicích (Polsko), doprovodnou kapelou Martina Chodúra - MACH a dalšími. Kromě saxofonového kvarteta hraje na klarinet se souborem „Klezmák“, který se zaměřuje na židovskou hudbu. V současnosti vyučuje hru na klarinet a saxofon v ZUŠ Pavla Kalety Český Těšín a také na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě, kde mimo jiné rovněž vede studentské saxofonové kvarteto.

Lukáš Kolek - alt saxofon

je naopak nejmladším členem, ale svými zkušenostmi si se svými kolegy nezadá. Na saxofon se začal učit právě pod vedením Daniela Troszoka a po přijetí na Janáčkovu konzervatoř a Gymnázium v Ostravě pokračoval u Mgr. Zbigniewa Kalety. V letošním roce konzervatoř úspěšně absolvoval a zároveň splnil zkoušky a byl přijat ke studiu na prestižní hudební akademii v Katowicích. I přes svůj mladý věk má již na kontě řadu úspěchů v soutěžích jak v ČR, tak v Polsku. Významným úspěchem bylo např. 2. místo na Pro Bohemia 2013. Sólově vystupoval s Janáčkovou filharmonií Ostrava a s Českou filharmonií na open air koncertu, kde byl s několika dalšími mladými umělci vybrán z více než sta uchazečů konkurzu. Jako host spolupracoval také s Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně, několik let byl členem dechového orchestru Májovák v Karviné. Kromě saxofonu se věnuje také hře na cimbál. Působí jako učitel v ZUŠ Třinec a ZUŠ Pavla Kalety v Českém Těšíně, kde učí klarinet, saxofon a cimbál.

Jiří Pohanka - tenor saxofon

je nejvzdělanějším členem, neboť má magisterský titul z Ostravské univerzity v oboru hudební výchova a sbormistrovství (2011). Původně studoval hru na klarinet u doc. Mgr. Igora Františáka, Ph.D., následně u MgA. Lukáše Brody. Do hry na saxofon jej zasvětil Milan Straka a vzdělání nadále prohloubil u Mgr. Zbigniewa Kalety na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě. V současnosti dokončuje studium na Fakultě umění Ostravské univerzity ve hře na saxofon. Pravidelně se zúčastňuje mezinárodních saxofonových kurzů, kde pod vedením špičkových evropských lektorů a muzikantů (Philippe Portejoie, Paweł Gusnar, Bartłomiej Duś ad.) nadále rozvíjí své schopnosti, dovednosti a poznatky v oblasti saxofonové interpretace. Spolupracuje s mnoha uměleckými tělesy (Janáčkova filharmonie Ostrava, Moravská filharmonie Olomouc, NDM Ostrava, Ostravské divadelní soubory a jiná seskupení např. Jazz combo Milana Straky ad.). Hru na saxofon vyučuje na ZUŠ Edvarda Runda ve Slezské Ostravě.

Matúš Tomala - baryton saxofon

je zahraničním členem kvarteta (Slovensko). Vystudoval hru na saxofon na Konzervatoři v Žilině pod vedením Mgr. art. Marka Pastírika, ArtD. Od roku 2012 studuje na Fakultě umění Ostravské univerzity pod vedením Mgr. Zbigniewa Kalety. V minulosti hrál v bigbandech Slovak Young Swing Generation a v Bigbandu žilinské konzervatoře, s nímž občas vystupuje dodnes. K největším úspěchům patří 1. místo v soutěži slovenských konzervatoří ve hře na dřevěné dechové nástroje a 1. místo, které získal se saxofonovým kvartetem žilinské konzervatoře pod vedením Marka Pastírika na soutěži slovenských konzervatoří v komorní hře. Pravidelně vystupuje s djs, se kterými hrává elektroswing. Na saxofon vyučuje v ZUŠ Bílovec.

Sobota 24. září 2016 - Společenský dům a okolí

DIVADELNÍ FESTIVAL PRO DĚTI A DOSPĚLÉ

TEATRI

program festivalu

Masarykovo náměstí

10.00 - 10. 30 hodin

 • Ochutnávka divadelního festivalu Teatri - animace na chůdách - Divadlo Studna

Hudební altán

Od 14.40 hodin

 • hudební vstupy - žáci ZUŠ

Společenský dům

15.00 hodin

 • Divadlo Studna z Českých Budějovic - hra Kozlí muž

Komedie dell-arte o rohatém lakomci, roztoužené čarodějnici, zákeřných milencích a jednom nebohém kanibalovi. Příběh se inspiruje commedií dell`arte, zčásti pracuje s ustálenými typy dramatických postav a základním schématem. Je však přioděn do hávu středověké frašky. Pokud někdo nečeká závratné filozofické hloubky a psychologické sondy, což podtitul komedie rozhodně neslibuje, může se dočkat příjemného rozptýlení. Hrají: Alena Švecová-Kašparová, Pepíno Kašpar, Emil Navrátil, Petr Brožek. Vstupné s místenkou, první polovina sálu 120 Kč, druhá polovina sálu 100 Kč.

17.00 hodin

 • Ochotnické divadlo Chaos - MiniDrama z Valašské Bystřice - pohádka Drak Kruťák

Veselá pohádka na motivy Zdeňka Rosenbauma o strašlivém drakovi, který ale vůbec strašlivý nebyl. Příběh pro děti o tom, kterak přemoci draka jinak než silou. Hrají: Adéla Maráková, Míša Měrková/ Katka Richterová, Jan Vrbacký, Magda Cábová, Hana Jelenovičová/Kristýna Hanzlíková, Eliška Kratochvílová/Hanka Křenková, Bára Chovancová. Vstupné s místenkou, první polovina sálu 60 Kč, druhá polovina sálu 40 Kč.

19.00 hodin

 • Ochotnické divadlo Div.Och z Rožnova p. R. - hra Ivanin zápisník

Komediální příběh ženy středního věku procházející citovou krizí. Autorskou hru napsala Drahomíra Guryčová.  Hrají: Drahomíra Guryčová, Milena Kohoutová, Pavla Němcová, Libor Holuša a Zbyněk Rohan. Vstupné s místenkou, první polovina sálu 120 Kč, druhá polovina sálu 100 Kč.

Venkovní pódium u Společenského domu

15.00 hodin

 • Divadlo Tramtarie z Olomouce - pohádka Hugo z hor

Veselé vyprávění o tom, jaké to je, když k vám domů tatínek přiveze z polární výpravy Yettiho, tedy sněžného muže! A jak se vlastně ten sněžný muž jmenuje? Hu- hu- Hugo! Autorská pohádka volně inspirovaná úspěšným televizním večerníčkem Rudolfa Čechury Sněžný muž Hugo. Hrají: Václav Stojan, Tereza Čápová, Petra Konev Čiháková. Bez vstupného.

17.00 hodin

 • Liga v improvizaci Valouny z Valašského Meziříčí - Improshow

I improvizace má svá pravidla ;) Buďte součástí tady a teď, vytvářejte situace podle svých představ, tvořte s námi. Bez vstupného.

18.30 hodin

 • Divadlo Studna z Českých Budějovic - pohádka O Všudybylovi

Pohádkář je člověk, jenž má dar vyprávět pohádky. Třeba tu od Hrubína o čarodějnici z temného lesa, jež svou vychytralostí polapila do svých sítí chamtivého krále i s jeho zvědavou dcerou. Vše musí dát do pořádku posel z nebes – Všudybyl. Díky němu princezna zkrotí svou zvědavost, čarodějnice pozná, co je odpuštění, a král pocítí lásku. A pokud dovolíte, i vám „Pepíno pohádkář“ pomůže leccos pochopit a pak se tomu třeba i zasmát. Hraje: Pepíno Kašpar. Bez vstupného.

Doprovodný program: malování na obličej, výtvarná dílna.

Koná se za každého počasí.

probíhající akce

Středa 6. dubna až středa 31. srpna 2016 - 17:00 - Galerie Na Letné

ROŽNOV OBJEKTIVEM - VÝSTAVA

Zveme vás tímto ke zhlédnutí výstavy sestavené ze všech fotografií, které byly přihlášeny v roce 2013 a 2014 do soutěže Rožnov objektivem.

Vernisáž se uskuteční ve středu 6. dubna od 17 hodin v Galerii Na Letné v budově MěÚ v Letenské ulici. Vystoupí žákyně rožnovské ZUŠ Marta Tichá z akordeonové třídy pana učitele Martina Šidlovského. Výstava potrvá do 31. srpna 2016. Je otevřena pondělí, středa 8-17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 8-14 hodin.

detaily

V roce 2013 vyhlásilo město Rožnov pod Radhoštěm první ročník fotografické soutěže Rožnov objektivem. Tato soutěž je vyhlášena ve třech kategoriích – Junior (8 -18 let), Dospělí (od 18 let) a také kategorie Cena veřejnosti, kdy mohou občané vybrat tu nej fotografii internetovým hlasováním. Do prvního ročníku soutěže se zapojilo 14 autorů se 40 fotografiemi. Třetí místo v kategorii Dospělí obsadil Stanislav Prečan se snímkem „Podzim“. Druhý byl Josef Bártek s fotografií „Rozhledna“, vítězem prvního ročníku fotosoutěže se stal David Beránek a jeho „Podzimní kalužová reflexe“, který zvítězil rovněž v kategorii Cena veřejnosti.

Druhý ročník fotosoutěže byl vyhlášen v následujícím roce 2014 a soutěžilo 71 fotografií. Kategorie i podmínky pro soutěžící fotografy zůstaly stejné, jen se specifikovala témata. Přihlášení tvůrci dodali ke zhodnocení fotografie zaměřené na téma – Příroda, Stavby, Lidé. V tomto ročníku se objevili již také mladí fotografové do 18 let. První místo v kategorii Junior získal Ladislav Škrobák se snímkem „Rožnovský kostel“. V kategorii dospělí (od 18 let) se odborné komisi nejvíce líbila fotografie Stanislava Prečana „Na cyklostezce“ a kategorii Cena veřejnosti byla udělena Věře Pavelkové za fotografii „Cesta“.

Neděle 1. května až úterý 31. srpna 2016

ROŽNOV OBJEKTIVEM 2016

T klub – kulturní agentura ve spolupráci s městem Rožnov pod Radhoštěm vyhlašuje 4. ročník soutěže "Rožnov objektivem".

Soutěž je vyhlášena ve třech základních a dvou zvláštních kategoriích:

Základní kategorie:

1) JUNIOR (8-18 let) – účastník, který do 31.8. 2016 dosáhl 8 let věku

2) DOSPĚLÍ (od 18 let) – účastník, který do 31.8. 2016 dosáhl 18 let věku

3) VIDEOSPOT (bez věkového omezení, max. délka 30 vteřin)

detaily

Zvláštní kategorie:

Ceny veřejnosti (hlasování o nejzajímavější fotografii a videospot bude probíhat na internetových stránkách města na adrese www.roznov.cz/fotosoutez a www.tka.cz v měsíci září).

Uzávěrka přijímání soutěžních prací je 31. 8. 2016.


V roce 2016 jsou vyhlášeny tyto tématické oblasti vztahující se k městu Rožnov pod Radhoštěm a jeho blízkému okolí:

1) NAŠE PŘÍRODA

2) NOVÁ TVÁŘ MĚSTA

3) DĚTI ROŽNOVSKA


Výherci v každé základní kategorii získají ceny v hodnotě:

1. místo: 1.000 Kč

2. místo: 700 Kč

3. místo: 300 Kč

Dokumenty ke stažení:

Podmínky soutěže

Přihláška do soutěže

Čtvrtek 30. června až pátek 30. září 2016 - Galerie Na Radnici

T klub - kulturní agentura ve spolupráci s městem Rožnov p. R. a rožnovským fotoklubem R9 si vás dovolují pozvat na výstavu fotografií

ROŽNOVSKÉ SLAVNOSTI 2015 OČAMI FOTOKLUBU R9

Na několika desítkách černobílých i barevných fotografií můžete zhlédnout náladu loňského ročníku Rožnovských slavností, které proběhly v červenci roku 2015. 

Výstava začíná 30. června a potrvá do 30. září v Galerii Na Radnici v budově MěÚ na Masarykově náměstí. Je otevřena pondělí, středa 8-17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 8-14 hodin.

detail

Již potřetí se skupina fotografů rožnovského fotoklubu R9 pokusila zachytit atmosféru Rožnovských slavností, jejichž tradice sahá až do dvacátých let minulého století. V současné době se konají každý druhý rok v prostorách Valašského muzea v přírodě a účastní se jich pravidelně na stovky účinkujících z České republiky, Slovenska, ale i zahraniční soubory z celého světa. Na několika desítkách vystavených černobílých i barevných fotografiích můžete zhlédnout náladu loňského ročníku, jenž proběhl v červenci 2015. Dokumentačně i výtvarně ztvárněné momenty od několika fotografů přinášejí pestrou směsici pohledů na jednu kulturní událost, která si již vybudovala pevnou pozici v kalendáři každého milovníka folkloru.

Fotoklub R9 sdružuje amatérské fotografy Rožnova pod Radhoštěm a blízkého okolí a na rožnovské kulturní scéně působí od roku 2003. Podporuje volnou tvorbu členů a pracuje i na společných jednorázových či dlouhodobých projektech. Více o dění ve fotoklubu můžete najít na www.R9.cz.

srpen 2016září 2016