tka
kino Panorama
zavři ≡ menu

AKTUÁLNÍ PROGRAM

říjen 2016listopad 2016

Vstupenky na některé akce je možné si předem rezervovat. Pokud je to možné, signalizuje ji u konkrétního pořadu tato ikona: .

říjen 2016

Čtvrtek 27. října 2016 - 19:00 - Společenský dům

SLET BUBENÍKŮ - KTOŽ SÚ BOŽÍ BUBENÍCI

Patnáctý, jubilejní ročník Sletu bubeníků, hledá inspiraci v bohatém hudebním portfoliu Evropy.

Základ sestavy tvoří jako vždy hráči na klasické západní bicí nástroje používané v rockové i etnické hudbě (Pavel Fajt, Pavel Koudelka).  Perkuse bude obhospodařovat Tomáš Reindl. A ani letos nechybí v týmu ženský element. Pozvání přijala izraelská performerka a zpěvačka Kamila Kama. Hutné spodky podpoří bubeník Milan Cais (Tata Bojs), jehož umělecký rozptyl slibuje výlet do dalších hudebních i výtvarných oblastí. Rytmickou smršť posílí mužské hlasy sboru Affetto. A bubnovat budou rovněž Tomáš Vacík z Tam Tam Orchestra a Pavel Koudelka. Čili All Star Team 2016.

Webové stránky projektu.

Vstupné v předprodeji: 150 Kč, na místě: 180 Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 27. září do 26. října v T klubu a v TIC.

detaily | video

„Naše bubenické vozatajstvo letos projede mezi 14. a 30. říjnem celkem 14 měst, od Smržovky přes Trutnov, Přerov, Rožnov pod Radhoštěm až po Vrchlabí, v pražském Lucerna Music Baru se zastaví 23. října,” upřesňuje autor a producent projektu Romek Hanzlík, a dodává: „Slet je stylově rozkročen od pouští Blízkého východu až po Vltavu.  V rámci dvouhodinového koncertu zazní inspirace gregoriánským chorálem, husitskými písněmi, můžeme se těšit na hřmotné bubenické polyrytmické groovy, hrané na bicí soupravy, tympány, elektroniku a basové bubny.” Více informací a podrobný rozpis turné je na webu a facebooku projektu.

Umělecký vedoucí Sletu bubeníků Pavel Fajt vysvětluje svoji letošní tvůrčí koncepci: „Již dlouho mi v hlavě zní kombinace silných, hřmotných, polyrytmicky komponovaných a žánrově neurčitých bicích partů hraných převážně na evropské bicí nástroje, spolu se zpěvovými party z dob, kdy vznikalo evropské hudební povědomí, s gregoriánskými chorály s jejich duchovním rozměrem v kombinaci s bojovně působícími husitskými písněmi. Válečné hordy husitů a táboritů, a jejich touha a nadšení po změně tvořily dějiny. Bojové písně husitů před každou bitvou otřásaly sebevědomím nepřátel a pomáhaly jím vítězit. Tyto písně zazní ve velmi netradičních, bubnových aranžích na letošním Sletu."

Podtitul turné je zvolen slogan KTOŽ SÚ BOŽÍ BUBENÍCI. Zatímco husité cizí vojska zaháněli zpěvem, 21. století národy stmeluje rytmem Sletu bubeníků. Chorály u rytmů chybět nebudou, vokálně experimentální sbor Affetto. Svým pojetím je Slet bubeníků naprosto ojedinělý a unikátní a  získal si velké renomé v celém hudebním světě. Název Slet bubeníků není náhodný, protože hudebníci se opravdu slétávají z různých zákoutí hudebního světa, z různých stylů a z různých domovských skupin. Ti se vždy napřed  na mnoho dní uzavřou před světem na odlehlém místě v Jizerských horách, kde společně vzývají hledačství a hudební inspiraci. Každý hudebník vnáší do společné dílny své muzikální zkušenosti, vlastní kulturní tradici, hudební vzdělání;  každý do společného tvoření přichází s vlastními nápady.  Výsledek tohoto globálního tavícího bubenického kotle je vždy fascinující. Dochází k prolnutí všech možných hudebních směrů, etnických vlivů a inspirací.  Každoročně vznikají nové skladby, které jsou pak živě předvedeny na koncertě.

Celkem se na pódiu každý rok rozezní až dvě tuny nástrojů - bicích souprav, činelů, mnoha etnických bubnů, kláves a elektroniky, ale i lidské hlasy, gongy, perkuse, barely. Tento pestrý globálně-hudební mix  každoročně poutá pozornost odborné i laické veřejnosti a koncerty bývají nezapomenutelným hudebním zážitkem.

 

 

Sobota 29. října 2016 - 20:00 - T klub

SYNY (PL) KULTRA (ROŽNOV)

Na podzim roku 2013 se po 13 letech na podium vrátila rožnovská kapela Kultra. Asi by mohlo zaznít něco o Fénixovi a vstávání z popela, ale byly by to jen kecy. Byť společné vystoupení dali naposledy koncem 90. let, jako jednotlivci muziku dělat nikdy nepřestali. Trojúderka Vaantrekill se do toho umí opřít, i když asi někteří z těch, kteří znají Kultra! vzor 1998, budou zaskočeni z Kultra! vzor 2016 - Vant opustil pozici bubeníka drží se jen mikráku a bicí základy jdou z z počítače. Výsledek? Punk'n'bass! Po pětipísňovém demu z roku 2014 přišel čas na dlouhohrající desku, kterou začali natáčet o letošních prázdninách za pomoci mistra zvuku Mišo Reviláka (který se podílel už na několika vydařených nahrávkách rožnovské punkové scény) a v nejbližší době by měla nahrávka vyjít jako vinyl na Malárie records v kolaboraci se slovenským kolektivem FFUD.

Hiphopoví experimentátoři Napszykłat se přehnali mezi léty 2005 – 2011 středoevropskou scénou. Nechali za sebou tři skvělé desky (Plenum, NS, Kultur Shock), kolaborace s Dälek anebo DVA a pak se rozešli. Rapper Robert Piernikowski teď pokračuje pod hlavičkou projektu Syny, na němž se spojil s beatmakerem vystupujícím pod jménem 1988. Vize nekompromisního, zvukově objevného rapu na hraně ostří žiletky zůstala, jen nás teď prosí, abychom Syny netitulkovali přívlastky „avantgardní“ či „experimentální“ hip hop, neboť Piernikowski jej chápe jako obojí už ze své podstaty.

Vstupné pouze na místě 120 Kč.

detaily | video

Polský hip hop byl vždy otevřený křížení s jinými žánry či experimentům, nikdo to ale u našich severních sousedů (a potažmo i ve střední Evropě) nedotáhl tak daleko jako projekt Napszykłat. Jejich rozpadu ale není třeba litovat, Syny Roberta Piernikowskeho vychází ze stejných základů, jenom mají možná blíže k nekompromisní, syrové výpovědi zlaté hiphopové éry reprezentované jmény jako Public Enemy či Wu Tang Clan. Druhou polovinou Syny je beatmaker 1988 (vlastním jménem Przemysław Jankowiak), který dříve dělal pozoruhodnou hudbu na hraně instrumentálního hip hopu a ambientu pod hlavičkou Etam/Etamski.
Spojení dvou výrazných postav polské hiphopové alternativy vyústilo v povedené debutové album Orient, které skládá poctu syrovým začátkům polského hip hopu v raných devadesátkách. Deska má svojí intenzitou blízko třeba k industriálu či metalu. „Když je tu hudba přesahující žánry nebo se pohybuje na hranicích dvou škatulek, je to pro lidi z konkrétních scén těžké přijmout. Naše poslední album, myslím, hodně z těchto bariér pomohlo zbořit,“ prohlásil Piernikowski v rozhovoru pro Radio Wave.

Pondělí 31. října 2016 - 18:00 - Společenský dům

BENNEWITZOVO KVARTETO

Jakub Fišer - 1. housle, Štěpán Ježek - 2. housle, Jiří Pinkas - viola, Štěpán Doležal - violoncello

Bennewitzovo kvarteto je v mezinárodním měřítku špičkovým komorním souborem, což dokládají nejen vítězství ve dvou prestižních soutěžích - v Ósace v roce 2005 a Prémio Paolo Borciani v Itálii v roce 2008, ale i pochvalné hlasy kritiky. Již v roce 2006 německý Frankfurter Allgemeine Zeitung napsal: „...obdivuhodná byla vedle zřetelné strukturace hudby zvukově krásná tónomalba a intonační čistota provedení. Jen velmi zřídka člověk zažije takto umně a efektně znějící harmonie... Veliké umění.“

V rámci spolupráce se Základní uměleckou školou v Rožnově se představí žáci ZUŠ.

Kruh přátel hudby uvádí koncert v rámci cyklu Večery s klasikou.

Vstupné v předprodeji s místenkou: 100 Kč, v den akce a na místě s místenkou: 150 Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 30. 9. do 27. 10. v T klubu a v TIC.

detaily

V současné době kvarteto koncertuje na významných českých i zahraničních pódiích (Wigmore Hall London, Musikverein Wien, Konzerthaus Berlin, Concertgebouw Amsterdam, Théâtre des Champs-Elysées v Paříži, The Frick Collection New York, Seoul Art Center, Dai-Ichi-Seimei Hall Tokyo, Rudolfinum a další) a je pravidelně zváno na festivaly jako Salzburger Festspiele, Luzerne Festival, Rheingau Musik Festival, Kammermusikfest Lockenhaus, Pražské jaro a Dvořákova Praha.

Zvláštní potěšení přináší Bennewitzovu kvartetu působení na domácí hudební scéně. Velmi si cení spolupráce s Českou filharmonií a dirigentem Jiřím Bělohlávkem při provedení Koncertu pro smyčcové kvarteto a orchestr Bohuslava Martinů nebo setkání s vynikající českou klarinetistkou Ludmilou Peterkovou, s níž soubor natočil CD pro vydavatelství Supraphon. Minulou sezonu provedlo Bennewitzovo kvarteto se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu v české premiéře skladbu Absolute Jest Johna Adamse. Soubor má tu čest spolupracovat s vynikajícími umělci, jako jsou: Jean-Yves Thibaudet, Alexander Melnikov, Vadim Gluzman, Isabel Charisius, Reto Bieri, Pietro De Maria, Martin Kasík, Jiří Bárta aj.

Dlouhodobá spolupráce s vydavatelstvím Coviello Classics dala vzniknout nahrávce zachycující oba kvartety Leoše Janáčka a čtvrtý kvartet Bély Bartóka. Kritika ji přijala velmi kladně. „Široká paleta barev, které ve skladbách soubor rozehrál, se tu ukazuje do těch nejjemnějších odstínů.“  Magazín Fono Forum ocenil „ohnivý temperament“. V pořadí druhá nahrávka, vydaná na jaře 2010, obsahuje oba kvartety Bedřicha Smetany. Server Klassik.com ji označil za „prostě fenomenální“. Dalším hudebním počinem pak bylo nahrání kompletní řady Dvořákových Cypřišů u společnosti Hänssler Classic. Soubor očekává vydání svého nového CD s kvartety op. 51 a op. 106 Antonína Dvořáka u vydavatelství SWRmusic.

Vedle bohatého hudebního projevu se kvarteto prezentuje ojedinělým výběrem repertoáru. V roce 2012 provedlo v jediném večeru kompletní šestici Bartókových kvartetů na festivalu Maggio Musicale Fiorentino. V lednu roku 2014 v berlínském Konzerthausu uvedlo ve světové premiéře skladbu Slavomíra Hořínky „Songs of Immigrants“ – formu hudebního dokumentu, v němž autor autentický zvukový záznam tragické události – potopení lodi s uprchlíky u ostrova Lampedusa – zdařile převedl do hudebního jazyka a jednotlivé nástroje využil nevídanými způsoby. V dramaturgii svých koncertů členové kvarteta také dbají na propagaci české hudby, včetně vynikajících a neprávem opomíjených autorů, jako jsou L. Dusík, A. Rejcha, P. Haas, V. Ullmann, E. Schulhoff a další.

Bennewitzovo kvarteto bylo založeno v roce 1998. Díky účasti na nejrůznějších mistrovských kurzech měli jeho členové příležitost získávat zkušenosti a inspiraci od mnoha významných hudebních osobností, zejména Rainera Schmidta (Hagenovo kvarteto) a Waltera Levina (kvarteto La Salle). V roce 2003 obdrželi z rukou španělské královny diplom za vynikající studijní výsledky na Escuela Superior de Música Reina Sofía v Madridu. Rok poté byl soubor vyznamenán cenou Českého spolku pro komorní hudbu. V letech 2002-2004 bylo kvarteto angažováno jako „Quartet in Residence“ v Basileji a bylo pověřeno vedením kurzu kvartetní hry.

Soubor nese jméno houslisty Antonína Bennewitze (1833-1926), který se zasloužil o vytvoření české houslové školy. Mezi jeho žáky patří Otakar Ševčík, František Ondříček nebo členové slavného Českého kvarteta Karel Hoffmann, Josef Suk a Oskar Nedbal.

Bennewitzovo kvarteto je laskavě podporováno vídeňským výrobcem strun – společností Thomastik-Infeld.

listopad 2016

Sobota 5. listopadu 2016 - 20:00 - T klub

REPETITOR, INNOXIA CORPORA, MY DEAD CAT

Po loňském úspěšném koncertě před Shilpou Ray se k nám vracejí Repetitor. Podpoří je brněnští My Dead Cat a místní Innoxia Corpora.

Repetitor je srbská alternativní rocková kapela fungující od roku 2005. Na domácí rockové scéně patří mezi jedny z nejúspěšnějších kapel. Ana-Marija, Milena a Boris, reprezentanti takzvané Nové srbské vlny svádí svůj zhudebněný boj se světem prostřednictvím energických post-punkových rytmů a ostrých garážových melodií.

Vstupné pouze na místě 130 Kč.

detaily | video

Repetitor rozhodně představují to nejlepší z bělohradské alternativní rockové scény. Mix heavy rock'n'rollu, post-punku a všeho mezitím zabalený v silných riffech a nekompromisních vokálech. Přímočaré, ale rozmanité songy postupně budují rotující zvukovou stěnu a navazují na to nejlepší z tehdy ještě jugoslávského punku sedmdesátých a osmdesátých let, byť pozorný posluchač zaregistruje i vlivy od Mudhoney, Fugazi a Sonic Youth po Pixies a Black Sabbath.

V ČR/SK se ukázali v nedávné minulosti několikrát, (včetně festivalů jako Rock For People nebo Pohoda). Momentálně pravidelně objíždějí EU, měli turné v Číně, evropské turné k novému (vychází v září) albu proběhne v listopadu a zastaví se na něm i u nás.

 

Středa 9. listopadu 2016 - 15:00 - obřadní síň MěÚ

ROŽNOV OBJEKTIVEM - SLAVNOSTNÍ VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE

Slavnostní vyhodnocení letošní edice tradiční soutěže rožnovských fotografů.

Středa 9. listopadu 2016 - 19:00 - Společenský dům

VALAŠSKÁ BLUESOVÁ SPOLEČNOST - 20 LET!

SPECIÁLNÍ HOST: PAUL BATTO

Akustický koncert rožnovské blues-rockové formace, jež slaví dvacáté výročí své činnosti. Tato významná událost se samozřejmě neobejde bez zvláštního hosta, jímž je vynikající bluesový kytarista a zpěvák Paul Batto Jr.

Vstupné v předprodeji s místenkou: 120 Kč, v den akce a na místě s místenkou: 150 Kč. Předprodej pouze v T klubu od 10. října 2016.

detaily | video

Valašská bluesová společnost byla založena v roce 1996 jako příležitostné sdružení tří muzikantů hrajících akusticky (dvě kytary, foukací harmonika a samozřejmě zpěv) převážně repertoár E. Claptona.
Tři roky na to posílena o rytmiku se začala kapela nořit do blues elektrických kytar a tím se i posunul výběr písní (S. R. Vaughan, G.Moore, M.Waters, J.Mayal) zasahující až do rockových vod (Roling Stones, Dire Straits, ZZ Top). Jelikož všichni členové mají své domovské soubory vystupuje VBS sporadicky (asi 12krát do roka – jak příznačné pro blues) s o to větším nasazením.

  • Zbyněk  Terner  - klávesy,zpěv                                   
  • Petr Nekuža - basová kytara, zpěv
  • Jarda Mikel   - kytara,zpěv
  • Jiří Růčka  - kytara,zpěv
  • Richard Paprskář  - bicí

Ač byl znám především jako jazz-bluesový zpěvák/skladatel/kytarista, začal Paul Batto kdysi svou hudební cestu zpíváním gospelu.
Když v roce 1987 odešel z rodného Slovinska, usadil se ve Švýcarsku a deset let zpíval s americkou gospelovou skupinou ABC (A Better Country).
Paul říká: "...To pro mne byla podstatná zkušenost s hudbou. Od samého začátku jsem byl vychováván k postoji, že píseň musí mít ducha,
musí inspirovat - nejen povrchní zábava, ale něco co mluví do duše. Tento postoj zůstal se mnou dodnes bez ohledu na styl hudby ... ".
Paul se rozhodl částečně vrátit ke svým kořenům - i když v trochu komornější podobě.

Paul Batto Jr. - zpěvák/kytarista/skladatel
- Nar. v roce 1967 ve slovinské Lublani.
- V roce 1987 odchází do Švýcarska a deset let se věnuje hlavně duchovní muzice.
- Od konce 90. let žije převážně ve Střední Evropě (Maďarsko, Polsko a ČR) a intenzivně koncertuje po celé Evropě.
- Vystupuje sólově, v duu, vede vlastní kapely a hostuje s jazzovými trii a swingovými orchestry. Zpívá blues, gospel a jazz.
- Natočil několik autorských desek, má velké fanouškovské zázemí v Německu a zemích Beneluxu.

Čtvrtek 10. listopadu 2016 - 19:00 - T klub

KUBA ZNÁMÁ I NEZNÁMÁ

Klub cestovatelů

Jak vypadá Kuba v roce 2016? Jaký je život obyčejných Kubánců? S jakými výzvami se každodenně potýkají? Jak se baví kubánská mládež a co ji zajímá? Jakému jménu se na Kubě těší ČR, resp. ČSR? Existují stále určité podobnosti s předrevolučním Československem? Co postoj  Kubánců k USA? A vůbec, jaké je to jet sama studentka s minimálním rozpočtem na více než měsíc do země, jejímž jazykem nemluvíte? Kateřina Procházková z Rožnova bude tentokrát vyprávět o tom, jak vyrazila hledat odpovědi na tyto a další otázky. A také o všem neočekávaném, co se dá během plnění jednoho cestovatelského snu zažít. Vstupné dobrovolné.

Pondělí 14. listopadu 2016 - 19:00 - kino Panorama

LADISLAV ZIBURA - PĚŠKY MEZI BUDDHISTY A KOMUNISTY

Klub cestovatelů

24letý excentrický poutník Ladislav Zibura (znáte ze 40 dní pěšky do Jeruzaléma) se na jaře vypravil do Himálaje, neprobádaných údolí čínských řek a zapadlých nepálských vesnic. Ať už ho zrovna zatýká policie, trpí vysokohorskou nemocí nebo zachraňuje lidský život, princ Ládík vším proplouvá s neobyčejnou lehkostí. Příběh jeho 1500 kilometrů dlouhé pěší výpravy je svědectvím o jednoduchosti života a půvabu svobody, u kterého se budete smát od začátku až do konce. Nečekejte ale žádné popisy památek. Projekce je o Číňanech, Nepálcích a jejich životech.

Vstupné v předprodeji s místenkou: 120 Kč, v den akce a na místě: 140 Kč.
Předprodej vstupenek začíná 14. října v T klubu a v TIC.

zajímavosti

1) Ladislavovy projekce vznikly začátkem roku 2015, a to náhodou. Původně chtěl udělat jen přednášku pro pár kamarádů. Nakonec vyprodal kino pro 500 lidí – na první projekci během čtyř dní, na druhou projekci během čtyř hodin.

2) Ladislav vloni napsal svou první knihu “40 dní pěšky do Jeruzaléma”. První náklad se vyprodal během tří dní. Do dnešního dne se knih prodalo přes 15 000 kusů. V listopadu vychází jeho další kniha “Pěšky mezi buddhisty a komunisty”.

3) Ladislava na jeho poutích následuje i zbytek rodiny. Jeho rodiče Lada a Jiří do Santiaga došli už třikrát.

4) Ladislav je nejmladším Čechem (24 let), který podnikl pouť do Říma, Jeruzaléma i Santiago de Compostela. Pěším poutím na jiných kontinentech se věnuje jen pár lidí na světě.

5) Ladislava nemotivuje náboženství – sám se k žádnému nehlásí. Chození ho jednoduše baví, protože to pro něj je snadný způsob, jak se seznámit s úplně cizími lidmi.

6) Na cestě za buddhisty a komunisty Ladislav strávil tři měsíce. Ušel během nich 1500 kilometrů. Dostal se do buddhistických klášterů, trpěl výškovou nemocí, zatkla ho policie a mnohokrát navštívil místa, kde turisty vůbec neznají.

7) Zatímco v Nepálu se Ladislav setkal především s ohromnou chudobou, v Číně ho překvapila pohostinnost místních. Mnoho nocí strávil u cizích lidí doma. Problémy mu ale dělala policie.

8) Ladislav si své cesty nijak neplánuje – nedomlouvá si hotely, obvykle nenosí mapu, nemá žádné profesionální vybavení a dokonce ani stan. Improvizuje a nechává si poradit od místních lidí.

9) Ladislav už na poutích ušel přes 5000 kilometrů a všechny v jediných botech. Sám se rád označuje za spořivého člověka, proto mu bylo líto boty měnit.

10) Nepál a Čína pro Ladislava byly natolik náročné, že se rozhodl na další cestu vydat na lodi. Rád by objel svět po vzoru objevitelských výprav.

Úterý 15. listopadu 2016 - 18:00 - Společenský dům

MUSICA DOLCE VITA

Žofie Vokálková – flétna, Daniela Demuthová – mezzosoprán, Zbyňka Šolcová – harfa  

Soubor MUSICA DOLCE VITA působí na české hudební scéně od roku 2005 a má na svém kontě stovky koncertů ve všech koutech naší vlasti. Trio vystupovalo v posledních letech na řadě mezinárodních i tuzemských festivalů a bylo hostem koncertních cyklů např. Moravské filharmonie Olomouc, Jihočeské komorní filharmonie či Severočeské filharmonie Teplice. Soubor MUSICA DOLCE VITA se věnuje interpretaci skladeb pro flétnu a harfu všech stylových období v podání špičkové sólové flétnistky Žofie Vokálkové a skvělé harfenistky Zbyňky Šolcové. Ve spojení s písněmi a áriemi pro mezzosoprán Daniely Demuthové prezentuje širokou škálu tematických koncertů (tříkrálový, velikonoční, mariánský, adventní, vánoční atd.). K nejúspěšnějším programům tria patří Poetická zastavení, Klenoty české hudby, Hudba královen a Adventní kalendář. Všechny tyto tituly vyšly v průběhu let také na stejnojmenných CD. Soubor však připravuje též několik nových projektů např. Na křídlech hudby, Čtvero ročních období či Písně beze slov.

V rámci spolupráce se Základní uměleckou školou v Rožnově se představí žáci ZUŠ.

Kruh přátel hudby uvádí koncert v rámci cyklu Večery s klasikou.

Vstupné v předprodeji s místenkou: 100 Kč, v den akce a na místě s místenkou: 150 Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 14. 10. do 14. 11. v T klubu a v TIC.

detaily

Žofie Vokálková – flétna 

Žofie Vokálková patřila již od svých muzikantských začátků mezi velmi výrazné talenty. V roce 1992 absolvovala Pražskou konzervatoř ve třídě prof. Františka Malotína. V dalším studiu pokračovala ve Francii u prof. Christiana Lardého a absolvovala mistrovské kurzy u Jamese Galwaye. K nejdůležitějším soutěžním oceněním patří 1. cena v mezinárodní soutěži Concertino Praga a zároveň cena za nejlepší provedení povinné skladby, 3. cena v mezinárodní soutěži vítězů evropských soutěží „Pacem in terris“ v Německu a v mezinárodní soutěži Pražské jaro získala Cenu hlavního města Prahy. V září roku 2000 získala jako první Evropanka Special Prize v prestižní soutěži „Web Concert Hall Competition“ v New Yorku. Má za sebou řadu koncertních sólových vystoupení s našimi i zahraničními orchestry (Francie, Německo, Řecko, Rakousko, USA, Japonsko), je pravidelným hostem mnoha prestižních festivalů. Pro rok 2009 připravila koncertní turné po Japonsku a USA. Koncertně provedla řadu premiér skladeb českých i zahraničních soudobých autorů (P. Eben, J. Obrovská, M. Schoedler) a též se podílela na několika CD s komorní hudbou. Od roku 1999 natočila pro holandské vydavatelství HLM několik sólových CD, např. šest koncertů op. 10 A. Vivaldiho, CD Mosaique for Golden Flute, CD Mozart in Prague. Nahrála řadu snímků pro rozhlas a televizi. Žofii Vokálkovou jsme měli možnost vidět v pořadech České televize Bez limitu, Terra musica, na TV Nova při udílení cen ANNO 2002, kde předávala cenu pro nejpopulárnějšího muže, a několikrát vystoupila na ČT 1 v rámci Adventního koncertu. Objevila se též na obálce časopisu Harmonie a v článcích našich i zahraničních časopisů. Několik let byla první flétnistkou Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK a sólistkou orchestru Virtuosi di Praga a Musici de Praga. S harfistkou Kateřinou Englichovou se věnuje komorní tvorbě pro flétnu a harfu (Duo SYRINX). Od roku 2007 je členkou tria MUSICA DOLCE VITA. Pravidelně vede mistrovské kursy a absolvuje sólová koncertní turné v Evropě, USA a Japonsku. (odkaz na www.zofie.v.sweb.cz)

Daniela Demuthová – mezzosoprán

Daniela Demuthová vystudovala klasický zpěv na Pražské konzervatoři (u prof. N. Vodičkové) a pokračovala ve studiu zpěvu u prof. J. Smolákové. Na svém kontě má stovky sólových koncertů jak u nás, tak i v zahraničí. K nejvýznamnějším hostováním patří bezesporu spolupráce s Berlínskou filharmonií v díle soudobého německého autora W. Rihma pod taktovkou Kenta Nagana a v roce 2005 ztvárnění role Abatyše v koncertním provedení Pucciniho Suor Angelica na Kanárských ostrovech. V prosinci 2007 spoluúčinkovala společně s flétnistkou Žofií Vokálkovou a Plzeňskou filharmonií na vánočním galakoncertě ve vyprodané Dvořákově síni pražského Rudolfina a při podobné příležitosti v prosinci roku 2010 excelovala v několika koncertních áriích za doprovodu pražských symfoniků. Z tuzemských orchestrů jmenujme dále spoluúčinkování s Českou filharmonií, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Symfonickým orchestrem FOK, Komorním orchestrem Národního divadla a dalšími. V současnosti se nejvíce věnuje komorní hudbě. Spolupracuje pravidelně jak s některými špičkovými hudebníky (A. Bárta - varhany, J. Šaroun - klavír, R. Měřinský - loutna…), tak s různými renomovanými komorními soubory (Virtuosi di Praga, Musica Bohemica, Pražští madrigalisté, Rožmberská kapela, Pražský kvintet). V roce 2005 založila společně s harfenistkou Zbyňkou Šolcovou a flétnistou Janem Machatem trio MUSICA DOLCE VITA, se kterým již absolvovala více než tři stovky koncertů. Se souborem dobových nástrojů Musica ad Tabulam natočila CD Písně Sefarditů - středověké španělské židovské písně. S triem  MUSICA DOLCE VITA nazpívala dosud čtyři CD Poetická zastavení, Klenoty české hudby, Hudba královen a Adventní kalendář. Kromě těchto sólových projektů spolupracovala na řadě dalších CD. http://www.musicadolcevita.eu/

Zbyňka Šolcová – harfa 

Zbyňka Šolcová absolvovala Pražskou konzervatoř ve třídě věhlasné české harfenistky prof. Libuše Váchalové a záhy po svém absolutoriu nastoupila dráhu sólové hráčky. V průběhu let kromě sólových vystoupení hostovala v mnoha orchestrech (Filharmonie Hradec Králové, Filharmonie Ostrava, Virtuosi di Praga, Český národní symfonický orchestr, Orchestr Státní opery Praha aj.) a má na svém kontě nahrávky pro Českou televizi, Český rozhlas, ale i pro zahraniční produkce (Deutsche Rundfunk, britskou společnost Silva Screen Records aj.). Během její bohaté kariéry ji mohli slyšet posluchači např. v Itálii, Německu, Švédsku, Francii, Monaku a samozřejmě na mnoha místech České republiky. Od r. 1992 byla členkou Rožmberské kapely, souboru zabývajícího se výhradně gotickou a renesanční hudbou. Zde kromě harfy hrála na řadu dalších historických nástrojů včetně gotické a háčkové harfy. S Rožmberskou kapelou natočila v průběhu let pět CD a ročně odehrála na desítky koncertů u nás i po celé Evropě. V posledních letech vystupuje zejména jako sólistka. V roce 2001 vydala sólové CD s názvem Harfa. Je také členkou několika komorních souborů a spolupracuje i s řadou našich významných umělců. Mezi ně patří Oldřich Vlček, Silvie Hessová, Mario Mesany, Hana Jonášová, Martina Kociánová, Jan Machat, ale také zástupci populární hudby jako Eva Pilarová, Zuzana Stirská aj. V roce 2005 stála u zrodu tria MUSICA DOLCE VITA, se kterým ji v poslední době mohou posluchači slyšet po celé České republice, kromě jiného, také v komponovaném pořadu s názvem Poetická zastavení, kde se můžeme setkat nejen s krásnou hudbou, ale též s milostnou poezií Zbyňky Šolcové. Básně ze sbírky City a pocity (nakladatelství Pragoline, 2005) čte mezzosopranistka Daniela Demuthová. V roce 2007 ji mohli návštěvníci kulturních akcí vidět také v souvislosti s projektem Múza očima múz. Jde o projekt fotografa a publicisty dr. Josefa Loudy, kterého se zúčastnilo 32 českých i zahraničních fotografek a jejich úkolem bylo svým vlastním pohledem a způsobem fotograficky ztvárnit ženu - hudebnici, jíž se stala právě Zbyňka Šolcová. Vznikl soubor unikátních fotografií, který se v roce 2008 stěhoval z Prahy i na další místa. (odkaz na www.zbynkasolcova.cz)

Středa 16. listopadu 2016 - 20:00 - T klub

OSTRAK MODE (EX - DUNAJSKÁ VLNA), DUŠEVNÍ OTŘES (ROŽNOV)

Písně plné elektronických zvuků z projektu OSTRAK MODE a další jiné můžete zažít také na koncertech. Písně o vztazích, písně o živlech, písně o šablonách, které jsme si nechali naprogramovat, ať už svými rodiči, školou nebo ideologií svého okolí, a které častokrát žijeme místo svých životů vlastních.

Veteráni rožnovského undergroundu Spytihněv se rozdělili na dvě kapely, Butor s Morisákem hrají v současné době s bubeníkem Nesym, zatímco zbytek kapely pokračuje pod novým názvem Duševní Otřes a budou předskakovat Josefu Ostřanskému a jeho kapele.

Vstupné 140 Kč pouze na místě.

detaily | video

Původně sólový projekt se na živá koncertní vystoupení připravil a propojil s muzikanty různých hudebních žánrú a přinesl živé a bezprostřední skladby v rockovém podání.

  • Josef Ostřanský - zpěv, kytara, klávesy (Dunajská vlna, Kuzmich Orchestra, BOO, Dunaj, E, Rale)
  • Miroslav Chyška - kytara, baskytara, zpěv (Dan Bárta & Illustratosphere, J.A.R.)
  • Daniel Šoltis - bicí, zpěv, samply (Vertigo, MaBaSo, IMT Smile, Dunajská Vlna, Yvonne Sanchez...)
probíhající akce

Neděle 1. května až úterý 31. srpna 2016

ROŽNOV OBJEKTIVEM 2016

T klub – kulturní agentura ve spolupráci s městem Rožnov pod Radhoštěm vyhlašuje 4. ročník soutěže "Rožnov objektivem".

Soutěž je vyhlášena ve třech základních a dvou zvláštních kategoriích:

Základní kategorie:

1) JUNIOR (8-18 let) – účastník, který do 31.8. 2016 dosáhl 8 let věku

2) DOSPĚLÍ (od 18 let) – účastník, který do 31.8. 2016 dosáhl 18 let věku

3) VIDEOSPOT (bez věkového omezení, max. délka 30 vteřin)

detaily

Zvláštní kategorie:

Ceny veřejnosti (hlasování o nejzajímavější fotografii a videospot bude probíhat na internetových stránkách města na adrese www.roznov.cz/fotosoutez a www.tka.cz v měsíci září).

Uzávěrka přijímání soutěžních prací je 31. 8. 2016.


V roce 2016 jsou vyhlášeny tyto tématické oblasti vztahující se k městu Rožnov pod Radhoštěm a jeho blízkému okolí:

1) NAŠE PŘÍRODA

2) NOVÁ TVÁŘ MĚSTA

3) DĚTI ROŽNOVSKA


Výherci v každé základní kategorii získají ceny v hodnotě:

1. místo: 1.000 Kč

2. místo: 700 Kč

3. místo: 300 Kč

Dokumenty ke stažení:

Podmínky soutěže

Přihláška do soutěže

Středa 7. září 2016 až pondělí 9. ledna 2017 - Galerie Na Letné

ROŽNOV OBJEKTIVEM

V roce 2015 proběhl 3. ročník fotografické soutěže Rožnov objektivem. Od dubna do srpna 2016 jste měli možnost zhlédnout výstavu fotografií z 1. a 2. ročníku. Podmínky soutěže zůstaly stejné jako v roce předešlém. Soutěžilo se ve třech tematických oblastech a to: Příroda, Stavba, Lidé. Také proběhlo internetové hlasování o nejzajímavější fotografii v rámci kategorie Cena veřejnosti. Do tohoto ročníku se přihlásilo 15 autorů s 66 fotografiemi. I v tomto ročníku soutěžili mladí fotografové. Odborná komise pro kategorii Junior vybrala jako vítěze Jana Křenka se snímkem „Západ slunce“. V kategorii Dospělí získal první místo Stanislav Prečan se snímkem „Zimní poezie“. Vítězkou internetového hlasování a tedy Cenu veřejnosti získala Renata Plačková s názvem snímku „Východ slunce“.

Zveme vás tímto ke zhlédnutí výstavy sestavené ze všech fotografií, které byly přihlášeny v roce 2015 do soutěže Rožnov objektivem.

Výstava začíná 7. září a potrvá do 9. ledna 2017 v Galerii Na Letné v budově MěÚ vedle polikliniky. Je otevřena pondělí, středa 8-17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 8-14 hodin.

Čtvrtek 6. října 2016 až úterý 3. ledna 2017 - Galerie Na Radnici

T klub – kulturní agentura ve spolupráci s městem Rožnov p. R. a fotografem Josefem Koňaříkem si vás dovolují pozvat na výstavu

ZVĚTŠENINY

Josef Koňařík /*1965/ Zabývá se tvůrčí fotografií více jak třicet let. Tvůrčí způsob fotografování objevil spolu s nástupem na ostravskou konzervatoř, kde studoval u Bořka Sousedíka... Okruh jeho námětů by se dal charakterizovat slovy – krajina, výtvarný dokument, portrét a akt. Autor nejvíce fotografuje na klasický, výhradně černobílý film, který má pro fotografa nenapodobitelné kouzlo... Tvůrce se ovšem nevyhýbá ani dnešním digitálním technologiím. Zvětšeniny z vlastní temné komory jsou alfou a omegou autorova směřování...

Vystavené fotografie jsou z let 1986-2016.

www.josefkonarik.estranky.cz

Motto

„Médium klasického černobílého filmu a fotografie z něj vytvořené vlastní rukou

v šerosvitu temné komory – jsou pro mě srdcovou záležitostí!“

Výstava začíná 6. října a potrvá do 3. ledna 2017 v Galerii Na Radnici v budově MěÚ na Masarykově náměstí. Je otevřena pondělí, středa 8-17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 8-14 hodin.

 

Pátek 21. a sobota 22. října 2016 - Masarykovo náměstí

VŠESVATSKÝ JARMARK

Tradiční Všesvatský jarmark pořádá v pátek 21. 10. a v sobotu 22. 10. na Masarykově náměstí v Rožnově pod Radhoštěm T klub – kulturní agentura, příspěvková organizace, ve spolupráci s městem Rožnov pod Radhoštěm. V pátek v 10.00 hodin jarmark oficiálně zahájí starosta Rožnova pod Radhoštěm Radim Holiš spolu s dalšími členy vedení města a také se zástupcem rožnovské farnosti. Ve dvoudenním doprovodném programu se na pódiu v centru náměstí představí například děti z rožnovské Základní školy 5. května, cimbálové muziky Polajka a Radhošť, swingový orchestr Swingtime band z Frenštátu pod Radhoštěm, rožnovský písničkář Ptakustik s kapelou a hudební skupina Vagaband z Valašského Meziříčí.

Po oba dny více než stovka prodejců nabídne tradiční jarmareční zboží jako kytice, květinové vazby, keramiku, svíčky, sýry, perníčky, masné výrobky, množství občerstvení a mnoho dalšího zboží, které neodmyslitelně k městskému jarmarku patří.

Pro děti bude v průběhu jarmarku připraven stánek s tvořivými dílničkami.

časový harmonogram | video

Pátek 21. 3.

10.00 hodin - oficiální zahájení starostou města Radimem Holišem, zástupcem rožnovské farnosti a vystoupení dětí ze ZŠ 5. května

11.30 hodin - cimbálová muzika Radhošť

16.30 hodin - Ptakustik s kapelou

18.00 hodin - hudební skupina Vagaband

Sobota 22. 3.

10.00 hodin - cimbálová muzika Polajka

12.30 hodin - swingový orchestr Swingtime band

říjen 2016listopad 2016