tka
kino Panorama
zavři ≡ menu

AKTUÁLNÍ PROGRAM

květen 2016červen 2016

Vstupenky na některé akce je možné si předem rezervovat. Pokud je to možné, signalizuje ji u konkrétního pořadu tato ikona: .

červen 2016

Pátek 3. června 2016 - 19:00 - kino Panorama

DĚDA - slavnostní premiéra filmu za účasti hostů

Slavnostní premiéra za účasti Davida Suchařípy, Marty Gerlíkové, Mejly Basla a Františka Segrada.

K rázovitému Dědovi přijíždějí na prázdniny vnoučci z Prahy. Zaneprázdnění rodiče vysílají děti v dobrém úmyslu změnit jejich virtuální svět internetu, mobilů a tabletů. Na valašské vesnici totiž vše funguje trošku jinak.

ČR, 2016. Hrají: F. Segrado, D. Suchařípa, P. Hřebíčková. Režie: M. Basel

Přístupné bez omezení. Vstupné 110 Kč. Délka filmu 110 minut.

Další představení Dědy, už bez účasti hostů, se konají v sobotu 4. 6. a v neděli 5. 6. ve 20:00 rovněž v kině Panorama.

Vstupenky se rezervují a prodávají pouze v kině. Pokladna je otevřena vždy 1 hodinu před začátkem prvního představení. Vyzvedněte si své rezervované vstupenky včas. Rezervace se automaticky ruší 20 minut před začátkem představení.
Kino Panorama: telefon: 734 366 060, e-mail:kino.roznov@tka.cz, skype: kino.roznov

trailer

Trailer k filmu:

Středa 8. června 2016 - 16:00 - kino Panorama

VEŘEJNÉ PROJEDNÁNÍ K VÝSTAVBĚ KULTURNÍHO CENTRA A PŘÍSTAVBY BUDOVY MĚSTSKÉ KNIHOVNY

Veřejné projednání k výstavbě kulturního centra a přístavby budovy Městské knihovny. Od 1. 6. 2016 budou na adrese www.roznov.cz/projednani zveřejněny k prostudování úvodní podklady.

Čtvrtek 9. června 2016 - 19:00 - T klub

GRUZIE

Klub cestovatelů

Tajemné království ve stínu Kavkazu

Gruzie je země plná kontrastů a překvapení. Mohutné hradby Kavkazu střídají nížiny plné vinné révy, polopoušť pak zase břehy Černého moře. Gruzie má své nezaměnitelné kouzlo. Snad je to právě díky zvláštní atmosféře, která je zde cítit na každém kroku. Všechno se zdá být evropské, tak podobné tomu co známe z domova. Záhy ale člověk zjistí, že jazyk, písmo, kultura, tradice, kuchyně i nátura zdejších lidí se výrazně liší… Spolu s cestovatelem Michalem Štěpánkem navštívíme horské oblasti Svanetie, Tušetie, Chevsuretie a Kazbegi, projdeme se uličkami hlavního města Tbilisi a ochutnáme nejednu z místních kulinářských specialit.

Vstupné dobrovolné.

Pátek 10. června 2016 - 20:00 - T klub

MÄKKELÄ & THE HOLYCOPTERS (FIN)

Mäkkelä, finsko-německý skladatel a zpěvák,  je určitě jedním z mnoha oslavovaných evropských písničkářů. Dvě kritikou oceňovaná alba (a četné hudební spolupráce) pomáhají šaramantnímu excentrikovi cestovat po klubech celé Evropy s rostoucím úspěchem. Na pódiu předvádí jedinečné vystoupení, plné trhavých lo-fi barových popěvků až po emocionální písně smíchané s folkovými kořeny. Nejlépe je to slyšet na jeho aktuální desce „Last of a Dying Breed“ (2015, 9pm Records).
Spolupracoval například s Matt Everettem (zpěvák Bonnie Prince Billieho), Desert Planet (8- bit pop / výtvarníci z Finska), objel Británii a Německo s Janne Westerlundem (Circle FAME) a ​​USA s kanadským klezmerovým harmonikářem Geoffem Bernerem. Je jedním z mála sólových umělců, kteří jsou schopni kombinovat mimořádně intenzivní písně s živým vystoupením, jež divákům evokují Joe Strummera, Billy Bragga, nebo TV Smithe.
V rámci svého evropského turné se vrací po třech letech do Česka a oba koncerty jak v Praze, tak v Rožnově pod Radhoštěm zahraje s kompletní kapelou Holycopters, ve které nechybí akordeon a kontrabas.

web: MÄKKELÄ

Vstupné v předprodeji: 80 Kč, na místě: 100 Kč. Předprodej probíhá od 10. května do 9. června v T klubu a v TIC.

video

 

Neděle 19. června 2016 - 18:00 - hudební altán

ROCKOVÁ ZUŠKA

Koncert žáků Adama Fusky ze ZUŠ Rožnov p. R., kteří nám ukáží, že se v této škole neučí jen klasická muzika, dechová a cimbálová, ale hraje se i rock.

Složení kapely: Natálie Jančová – kytara, David Kudela – kytara, Václav Hudeček – kytara, Ondřej Hrůzek – klávesy, Jan Hrůzek -  baskytara, Adam Fuska - zpěv, kytara.

Bez vstupného. V případě nepříznivého počasí akce proběhne v Sále Společenského domu.

Koncert se uskuteční v rámci projektu Hudební altán 2016.

 

Pátek 24. června 2016 - 13:00 - Masarykovo náměstí

THOM ARTWAY

Koncert v rámci VII. ROŽNOVSKÉ OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE

Tomáš Maček pochází z valašských Vlachovic, ze kterých se vydal zpívat a hrát v ulicích evropských i zámořských měst.  Možná si na něj vzpomínáte díky soundtracku k filmu "Křídla Vánoc", kde se objevila jeho píseň "Towards The Sun". A ačkoliv je nadějný písničkář prozatím nejsilnější hlavně v baladách, kde jeho hlasové dovednosti berou dech, ani v rychlejších a mainstreamově přívětivějších skladbách se neztratí. Dokazuje to i písnička "I Have No Inspiration", jejíž hitový potenciál je nezpochybnitelný už při prvním poslechu. Jeho skvělá anglická výslovnost spolu s aranžérským umem zmátla nemnohé posluchače, kteří si mysleli, že vrádiu slyší nějakou novou zahraniční kytarovku. Byl jedním z kandidátů pro Eurosong 2016 a časopisem Rock & Alll byl zařazem mezi 3 nejnadějnější jména "juniorské jedenáctky" nového českého popu.
Koncert začne po slavnostním zakončení olympiády, které bude probíhat od 13:00.

Bez vstupného

Sobota 25. června 2016 - 18:30 - T klub

JARED PAUL (HIP HOP USA)

KOVADLINA (PUNK PRAHA)

KOLONA (HIP HOP JIHLAVA)

CROSSFIREFUCKINGHURRICANE (HARDCORE PRAHA)

Jared Paul je rapper z Denveru, vydal debutové album na Soleho labelu Black Box Tapes. Je to vynikající a srozumitelná deska a zajímavý je i seznam hostů - Sole, Ceschi, P.O.S. A naživo to bude asi hodně úderné a možná dojde i na jeho další aktivitu a tou je mluvené slovo.
Hanba se rozpadla před koncem roku, ale někteří z nich už jedou novou kapelu, mají nové songy a pojedou další koncerty. Nezmaři, punk je jejich rodina. Kovadlina času, kovadlina svědomí. „Pár akordů, recyklovanejch slov a nápadů, co už jste taky určitě někde slyšeli, ale zahraných a vyřčených tak, jak to cítíme my. I Kovadlinu jednou odvane čas, ale teď je tady a plně připravená rozvibrovat podlahy, květináče a ušní bubínky.“
Dále zarapuje Mazi a.k.a. Kolona, aktivní jihlavský hiphoper a posledním do party je pražská hardcore formace Crossfuckinghurricane.

Vstupné v předprodeji: 120 Kč, na místě: 140 Kč. Předprodej probíhá od 24. května do 24. června v T klubu a v TIC.

video

probíhající akce

Pondělí 15. února až pátek 25. března 2016 - 17:00 - Galerie Na Letné
Čtvrtek 7. dubna až pátek 24. června 2016 - Galerie Na Radnici

T klub - kulturní agentura ve spolupráci s městem Rožnov p. R. a FCC Česká republika si vás dovolují pozvat na výstavu

MOJE MĚSTO SNŮ

Výstava výtvarných a literárních prací dětí z rožnovských základních škol na téma Moje město snů.

Vernisáž se uskuteční v pondělí 15. února 2016 v 17 hodin v Galerii Na Letné v budově MěÚ vedle polikliniky. Výstava potrvá do 25. března a od 7. dubna bude k vidění v Galerii Na Radnici v budově MěÚ na Masarykově náměstí do 24. června 2016. Je otevřena pondělí, středa 8 – 17 h, úterý, čtvrtek a pátek 8 – 14 h.

detaily

Díla vznikla v rámci projektu ekologické výchovy Město snů Rožnov pod Radhoštěm 2015/2016, který je realizován v letošním školním roce na základních školách v Rožnově pod Radhoštěm. Práce dětí je zaměřena na problematiku odpadů a ozdravování životního prostředí ve městě. Náplní projektu je nejen výtvarná a literární soutěž Moje město snů, která rozšiřuje tematiku na celkový vztah k životnímu prostředí a k místu, kde děti žijí, ale také praktická soutěž Škola a odpady – děti zde plní samostatně úkoly vedoucí k zamyšlení nad stávajícím stavem odpadového hospodaření ve škole, v domácnosti, ve městě.

Smyslem ekologické výchovy a vzdělávání je učit děti, že je nezbytné, aby každý člověk převzal zodpovědnost za svůj život, za své chování a za svůj vztah k prostředí, ve kterém žije. Zodpovědným přístupem k sobě a ke svému okolí, uvědomělou péčí o jednotlivé složky životního prostředí, které nám dávají vše potřebné pro život, může každý z nás přispět k utváření lepšího světa.

Partnery projektu jsou FCC Česká republika, s. r. o, město Rožnov pod Radhoštěm, Městská knihovna Rožnov pod Radhoštěm a základní školy v Rožnově pod Radhoštěm – ZŠ Koryčanské Paseky, ZŠ Pod Skalkou, ZŠ praktická, ZŠ Sedmikráska, o. p. s., ZŠ Videčská a ZŠ Záhumení.

10. ROČNÍK KVETOUCÍ MĚSTO ROŽNOV P. R. 2016

T klub – kulturní agentura, Spolek rožnovských žen, ve spolupráci s SBD, SŠZePř a městem Rožnov p. R. vyhlašuje soutěž pro všechny občany města Rožnova pod Radhoštěm s trvalým bydlištěm v kategorii balkony a okna v bytových domech, balkony a okna v rodinných domech, zahrádky před bytovými domy. Hodnotit se bude celkový vzhled květinové výzdoby oken, případně balkonů a sladění zeleně a květin s domem atd.

Hodnocení bude probíhat od 15. 7. do 15. 8. 2016, kdy v každé kategorii budou vybráni tři vítězové, kteří obdrží ceny. Ceny budou oficiálně předány 14. září v 15:00 v obřadní síni Městského úřadu v Rožnově pod Radhoštěm.

Termín odevzdání přihlášek je do 30. 6. 2016.

Schránky, do kterých můžete přihlášku odevzdat, budou umístěny v MěÚ podatelně (Masarykovo náměstí 128 a ul. Letenská 1918), Stavebním bytovém družstvi (ul. ČS. armády 1686), Květinářství U Koryčanských (ul. 1. máje 2638), Turistickém informačním centru (Masarykovo náměstí 131), Potravinách Hruška (ul. Dubková), Klubu seniorů – kancelář (ul. 1. máje 1000), T klubu – poštovní schránka (ul. Zemědělská 592).

Přihlášky jsou k dispozici u schránek na výše uvedených místech, v dubnovém a květnovém vydání Spektra Rožnovska, na www.tka.cz a www.roznov.cz

K této akci proběhne také doprovodný program pod názvem Zeleň našeho města. Jedná se o procházku s výkladem Ing. Marka Bednaříka ve čtvrtek 5. května 2016, sraz v 15:00 u hlavního vchodu SŠZePř.

přihláška do soutěže k tisku

Středa 6. dubna až středa 31. srpna 2016 - 17:00 - Galerie Na Letné

ROŽNOV OBJEKTIVEM - VÝSTAVA

Zveme vás tímto ke zhlédnutí výstavy sestavené ze všech fotografií, které byly přihlášeny v roce 2013 a 2014 do soutěže Rožnov objektivem.

Vernisáž se uskuteční ve středu 6. dubna od 17 hodin v Galerii Na Letné v budově MěÚ v Letenské ulici. Vystoupí žákyně rožnovské ZUŠ Marta Tichá z akordeonové třídy pana učitele Martina Šidlovského. Výstava potrvá do 31. srpna 2016. Je otevřena pondělí, středa 8-17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 8-14 hodin.

detaily

V roce 2013 vyhlásilo město Rožnov pod Radhoštěm první ročník fotografické soutěže Rožnov objektivem. Tato soutěž je vyhlášena ve třech kategoriích – Junior (8 -18 let), Dospělí (od 18 let) a také kategorie Cena veřejnosti, kdy mohou občané vybrat tu nej fotografii internetovým hlasováním. Do prvního ročníku soutěže se zapojilo 14 autorů se 40 fotografiemi. Třetí místo v kategorii Dospělí obsadil Stanislav Prečan se snímkem „Podzim“. Druhý byl Josef Bártek s fotografií „Rozhledna“, vítězem prvního ročníku fotosoutěže se stal David Beránek a jeho „Podzimní kalužová reflexe“, který zvítězil rovněž v kategorii Cena veřejnosti.

Druhý ročník fotosoutěže byl vyhlášen v následujícím roce 2014 a soutěžilo 71 fotografií. Kategorie i podmínky pro soutěžící fotografy zůstaly stejné, jen se specifikovala témata. Přihlášení tvůrci dodali ke zhodnocení fotografie zaměřené na téma – Příroda, Stavby, Lidé. V tomto ročníku se objevili již také mladí fotografové do 18 let. První místo v kategorii Junior získal Ladislav Škrobák se snímkem „Rožnovský kostel“. V kategorii dospělí (od 18 let) se odborné komisi nejvíce líbila fotografie Stanislava Prečana „Na cyklostezce“ a kategorii Cena veřejnosti byla udělena Věře Pavelkové za fotografii „Cesta“.

Neděle 1. května až úterý 31. srpna 2016

ROŽNOV OBJEKTIVEM 2016

T klub – kulturní agentura ve spolupráci s městem Rožnov pod Radhoštěm vyhlašuje 4. ročník soutěže "Rožnov objektivem".

Soutěž je vyhlášena ve třech základních a dvou zvláštních kategoriích:

Základní kategorie:

1) JUNIOR (8-18 let) – účastník, který do 31.8. 2016 dosáhl 8 let věku

2) DOSPĚLÍ (od 18 let) – účastník, který do 31.8. 2016 dosáhl 18 let věku

3) VIDEOSPOT (bez věkového omezení, max. délka 30 vteřin)

detaily

Zvláštní kategorie:

Ceny veřejnosti (hlasování o nejzajímavější fotografii a videospot bude probíhat na internetových stránkách města na adrese www.roznov.cz/fotosoutez a www.tka.cz v měsíci září).

Uzávěrka přijímání soutěžních prací je 31. 8. 2016.


V roce 2016 jsou vyhlášeny tyto tématické oblasti vztahující se k městu Rožnov pod Radhoštěm a jeho blízkému okolí:

1) NAŠE PŘÍRODA

2) NOVÁ TVÁŘ MĚSTA

3) DĚTI ROŽNOVSKA


Výherci v každé základní kategorii získají ceny v hodnotě:

1. místo: 1.000 Kč

2. místo: 700 Kč

3. místo: 300 Kč

Dokumenty ke stažení:

Podmínky soutěže

Přihláška do soutěže

květen 2016červen 2016