tka
kino Panorama
zavři ≡ menu

AKTUÁLNÍ PROGRAM

únor 2017březen 2017

Vstupenky na některé akce je možné si předem rezervovat. Pokud je to možné, signalizuje ji u konkrétního pořadu tato ikona: .

únor 2017

Úterý 21. února 2017 - 8:30 a 10:00 - kino Panorama

NAŠEL SE MEDVĚD 2

Divadelní představení pro děti z MŠ a žáky I. stupně ZŠ.

Středa 22. února 2017 - 18:00 - Společenský dům

CLARA NOVÁKOVÁ – FLÉTNA

MONIKA KNOBLOCHOVÁ – CEMBALO

Clara Nováková je dcera skladatele Jana Nováka, dlouholetá sóloflétnistka Ensemble Orchestral de Paris a mezinárodně uznávaná sólistka, nyní profesorka flétny na universitě v čínském Zushou.

Monika Knoblochová je jedna z nejvýraznějších interpretek současné české cembalové školy, žákyně Zuzany Růžičkové a laureátka mnoha národních i mezinárodních soutěží.

V programu uvedou obě dámy komplet flétnových sonát Johanna Sebastiana Bacha, kteréžto pak samy komentují a hudbu prokládají i kratičkými ukázkami dobových textů osobní korespondence J. S. Bacha a rovněž dobových anekdot, aby lehce uvolnily hudební atmosféru a skladby malinko nastínily v historickém kontextu.

V rámci spolupráce se Základní uměleckou školou v Rožnově p. R. se představí žáci ZUŠ.

Kruh přátel hudby uvádí koncert v rámci cyklu Večery s klasikou.

Vstupné v předprodeji s místenkou: 100 Kč, v den akce a na místě s místenkou: 150 Kč. Rezervace od 22. 11. Prodej od 20. 1. v T klubu a v TIC.

detaily

Mezinárodně uznávaná flétnistka Clara Nováková se narodila v Brně v rodině hudebního skladatele Jana Nováka. Po delším pobytu v Dánsku a Itálii absolvovala studia na Vysoké hudební škole ve Stuttgartu u prof. Klause Schochowa a později na Conservatoire National Supérieur v Paříži u Michela Debosta, kde obdržela nejvyšší vyznamenání. Je laureátkou několika mezinárodních soutěží (Palmi, Ancona, Stresa) a nositelkou řady ocenění (Rotary-Preis Stuttgart, Pro Musicis Award ad.). V letech 1988 až 2006 působila jako 1. flétnistka Ensemble Orchestral de Paris, kromě toho vystupuje jako sólistka na nejvýznamnějších pódiích a festivalech (Salle Pleyel – Paříž, Carnegie Hall – New York, City Hall Theater – Hongkong, Leo S. Bing Theater – Los Angeles, Auditorio Leon de Greiff – Bogotá, Festival Darmstadt aj.), ale i v různých komorních souborech (KammerEnsemble de Paris, Trio Salomé, Trio Nobis, Ensemble Arcema, Smash Ensemble Salamanca). Velmi se zasazuje i o soudobou hudbu, intenzivně spolupracuje s mnoha skladateli a byla jí věnována řada hudebních děl. Nahrává pro rozhlas i televizi v řadě evropských států, natáčela pro BNL France, EMI, Gallo Swizerland, FNAC France, Maguelone a MODE New York. Nyní působí jako profesorka flétny na univerzitě v čínském Zushou.

Monika Knoblochová, interpretka vynikajících uměleckých a technických kvalit, zanícená vyznavačka autentické interpretace barokní hudby a současně renomovaná interpretka soudobé hudby, účastnice mnoha mistrovských kurzů v celé Evropě, držitelka řady prestižních interpretačních ocenění, je jedním z nejvýraznějších objevů mladé generace.

Po absolvování Konzervatoře v Praze studovala Monika Knoblochová cembalo na Akademii múzických umění v Praze ve třídě Giedré Lukšaité-Mrázkové a formou konzultací u Zuzany Růžičkové. V letech 1996-1998 studovala na Dresdner Akademie für alte Musik u Johna Tolla a od roku 2000 na Hochschule für Musik v Kolíně nad Rýnem ve třídě Ketila Haugsanda, kde v roce 2002 obdržela závěrečný diplom.

Tato studia si v roce 2002 obohatila tříměsíčním pobytem na Královské konzervatoři v Den Haagu ve třídě Jacquesa Ogga. V roce 2005 završila svá studia absolutoriem Mistrovské třídy u Christine Chornsheim na Hochschule für Musik und Theater v Mnichově.

V roce 1999 získala na mezinárodní soutěži Pražského jara 3. cenu a titul laureáta a Cenu Nadace Bohuslava Martinů za nejlepší provedení Koncertu pro cembalo a malý orchestr, který rovněž natočila na CD. V roce 2002 se stala držitelkou prestižní Davidoff Prix České republiky, v roce 2003 obdržela společně s Janou Semerádovou (barokní příčná flétna) 3. cenu a titul laureáta na 16. Grosser Förderpreiswettbewerb v Mnichově v kategorii historicky poučená interpretace staré hudby a v témž roce přidala ještě Cenu Společnosti Bohuslava Martinů na Mladém pódiu v Karlových Varech. Monika Knoblochová nahrála celou řadu kompaktních disků. Její poslední CD pro společnost Supraphon se Souborným dílem pro cembalo B. Martinů (2005) bylo oceněno mezinárodní kritikou – 4 Diapasons d'Or, 10 Jokers a CD měsíce časopisu Crescendo, Le Monde dela Musique. V roce 2006 nahrála spolu s violoncellistou P.  Nouzovským Bachovy Gambové sonáty pro společnost Cube Bohemia. CD získalo příznivé ohlasy kritiků doma i v zahraničí. Na jaře 2007 nahrála, opět pro Cube Bohemia, Invence J. S. Bacha a J. Nováka, které vyšly u příležitosti jejího recitálu ze stejných děl na festivalu Pražské jaro 2007.

Monika Knoblochová pravidelně vystupuje jako sólistka i komorní hráčka doma i v zahraničí (Německo, Rakousko, Belgie, Francie, Polsko). Je členkou souborů Duo Seraphim (spolu s flétnistkou Janou Semerádovou), Collegium Marianum (specializovaného na starou hudbu) a Resonance (specializovaného na hudbu XX. a XXI. století), jehož je zakládající členkou. Její rozmanitý repertoár sahá od autentické interpretace staré hudby přes klasiku až k soudobé hudbě. Premiérovala řadu soudobých skladeb, z nichž některé nahrála pro Český rozhlas. Od roku 2006 vede cembalovou třídu na Letní škole staré hudby v Rajnochovicích a od roku 2007 také na Akademii staré hudby při Masarykově univerzitě v Brně.

Čtvrtek 23. února 2017 - 19:30 - T klub

JIŘÍ ČERNÝ - HORŇÁCI – VELIČTÍ A VRBEČTÍ „ČERNOŠI“

Pořad o zpěvácích, hudcích a cimbálových muzikách z Horňácka, o nejtvrdší a nejgruntovnější tradiční hudbě moravského Slovácka...

Horňácký folklor je náš zdaleka. Už i děcka tam zpívají hrdelním hlasem a muziky - ne vždy cimbálové, ale určitě s basou, frázují s přízvukem na sudých dobách. Jako afroameričtí bluesmeni, jazzmeni nebo rockeři. Lidového umění deseti dědin malého horňáckého regionu v čele s Velkou nad Veličkou a Hrubou Vrbkou nadchlo koncem předminulého století Leoše Janáčka a dodnes přitahuje všemožné muzikanty včetně rockerů a folkařů. Pořad je holdem „majstrům“, počínaje Joženou Kubíkem přes Miškeříky, Holé, Mičky, Hrbáče, Prachaře až po nejmladší sbory.

Vstupné pouze na místě: 130 Kč, studenti: 60 Kč.

Sobota 25. února 2017 - 19:30 - T klub

SKRYTÝ PŮVAB BYROKRACIE, KAPLAN BROS., VLOŽTE KOČKU

Společný koncert tří pražských alternativních kapel.

Skrytý půvab byrokracie hraje jinou a samozřejmě současnou hudbu s ozvuky tradic českého undergroundu. Předem nahrané smyčky vystřídaly v poslední době různé samočinné stroje usměrňované živou obsluhou. Nepřehlédnutelná basová linka se saxofonem střídaným s kytarou dávají pevný podklad pro deklamaci pravd.
Vložte kočku je česká alternativní rocková skupina, která vznikla v březnu roku 2008 v Praze.  Původní sestavu skupiny tvořili bratři Kryštof (rap, elektronika) a Cyril (bicí, elektronika) Kaplanovi, které záhy doplnil Jiří Konvalinka (elektrické housle) a tak vznikla kapela.
Její debutové album TáTa z roku 2012 bylo nominováno na cenu Anděl v kategorii „Elektronická hudba“; o rok později jejich druhé album SEAT toto ocenění Anděl získalo. Totéž album bylo oceněno i cenou Vinyla v kategorii „Deska roku“.
Poslední deska, Hedvika vydaná na začátku roku 2015 byla kritikou i fanoušky přijata s obrovským nadšením. Kapela na české scéně patří mezi vrcholy alternativní scény, což dokládá jejich angažmá na většině festivalů od Colours of Ostrava po Budějovický majáles, korunované účastí na Pohodě v roce 2014 i předskakování kapelám Battles, Prodigy nebo Explosions in the Sky na jejich pražských koncertech.
Kapela nyní funguje jako trio a celkový sound a energie se velmi semkla díky návratu k původní sestavě. Potvrzují tak pravidlo, že největší síla je v jednoduchosti. Jejich koncerty nyní obrovsky nabraly na síle, díky celkové přesnosti, obnovení elektronických zvuků a semknutí do třech hráčů.

A když už tady bratři Kaplanové budou, na rozjezd představí své instrumentální alter ego Kaplan Bros.

Weby: SPB | VLOŽTE KOČKU

Vstupné pouze na místě 120 Kč.

detaily | videa

Hudební novinář Antonín Kocábek o Skrytém půvabu byrokracie mimo jiné napsal: Syrovost a surovost – to jsou dvě důležitá slova. Třetím pojmem do trojúhelníku charakteristiky je pak svébytný humor. Neprvoplánový, osobitý, často ironický i suchý. A kouzlo Skrytého půvabu byrokracie tkví právě ve spojení jmenovaných tří ingrediencí. SPB jsou úderní a syroví už jen tím, jak na dřeň podstaty obnažují svou tvorbu, zbavenou nánosu obvyklého přibližování se posluchači, případně rovnou podbízení se. Hrubá jednoduchost je tu základním stavebním kamenem i demonstrací toho, že jednoduché nerovná se automaticky hloupé. Stejně jako jsou i praktickou ukázkou faktu, že zhudebňované texty nemusejí být zrovna poezie. SPB jsou: Josef Jindrák (*1970) - basová kytara. Jeden ze tří otců zakladatelů. Iniciátor vzniku souboru, majitel obchodu Polí5; svou literární tvorbu, mimo Manuzio, publikoval např. v revui Zvadlé listy. Spolu s Pavlem T. Hubeným zakladatel a zároveň půlka Divadelního spolčení Mimo (1998-2000), inscenován Woody Allen, Alexej Blinďajev, Václav Havel; plánovaný autorský balet nerealizován. První hudební zkušenosti nabíral v bytové kapele K tanci! (1987-1990), následovalo Slepé střevo revival band (1991-1992), Honey Moon (1992-1993), krátce v Ahmed má hlad (tenkrát pod názvem Málohektaři, 1997), J.K.H.CH. (1996-2000), Ginnungagap (1997-2003), krátké hostování u Zabloudila. Dnes mimo Skrytého půvabu byrokracie vyjímečně vystupuje jako Vincenc Holomek a svou improvizingovou dílnou potenciální hudby. Složil hudbu k filmu "Pyros".

Roman Plischke (*1966) - tenor saxofon, el. kytara, harmonika, zpěv, v poslední době i trombon. Jeden ze tří otců zakladatelů. Původně jediný hudebně vzdělaný člen souboru, prošel kapelami: Ondřej (1983-88), Oswald Schneider, MF kvintet (později A dyk je to jedno, s přestávkami v letech 1991-2007), Ginnungagap (1997-2003), Žáha a Zapomenutý orchestr země snivců (1995 až 2005).

Jan Faix - klávesový mág souběžně znějící v kapelách Unifiction, Tembryo, Count Portmon, Stratocluster, Bob Saint Claire a dalších. Walkmany bez kazet, mixpulty bez vstupu, zaručeně analogové varhany Tesla Delicia, magická zařízení ze Star Treku, světelný meč ze Star Wars a hromada drátů z mědi vytvářejí zvukové a časoprostorové smyčky. U nás tvrdě pracuje od ledna 2011.

Ivo Štefan - deklamace, zpěv, kytara. Do souboru přijat v roce 2015 pro svoji znalost pravěku a rané doby dějinné. S polovinou souboru se již dříve potkal ve skupině Ginnungagap (cca 1999-2003).

Úterý 28. února 2017 - 19:00 - Společenský dům

VYSAVAČ

Studio Dva divadlo

Bohumil Klepl v jedinečné komediální ONE MAN SHOW o zamilovaném uklízeči z nákupního centra. Máte chuť nechat si vysát každodenní starosti z hlavy? Přijďte se podívat na tuto romantickou komedii plnou vtipných eskapád, neuvěřitelných hrdinských kousků, trapných nárazů na držku, ale i snění. Patrik Hartl, autor hitu Hvězda s Evou Holubovou a režisér nejúspěšnější české one man show Caveman, představuje výjimečný komediální talent Bohumila Klepla v osvěžujícím milostném příběhu, který vás zaručeně příjemně naladí. www.studiodva.cz

Vstupné s místenkou, první polovina sálu: 370 Kč, druhá polovina sálu: 350 Kč. Rezervace  od 21. 12. Prodej od 27. 1. v T klubu a v TIC.

březen 2017

Pátek 3. března 2017 - 19:00 - Společenský dům

ROŽNOVÁCI V ZÁŘI REFLEKTORŮ

 • LUKÁŠ BAŘÁK
 • TOMÁŠ NEČAS (TOM GARCY)
 • PETR ULIČNÝ
 • ADAM ULIČNÝ

Akce v rámci oslav 750 let Rožnova pod Radhoštěm.

Beseda s Rožnováky, kteří se stali úspěšnými ve svých oborech.

V pořadu se vám představí:
Lukáš Bařák, operní pěvec, jenž v průběhu večera i zazpívá.
Tomáš Nečas, grafický designér, kreativní ředitel Usertechu s pobočkami v San Francisku, New Yorku i v Praze.
Petr Uličný, jenž v ČR a v inovačním centru při MIT univerzitě (Boston, USA) vyvinul inteligentní zařízení MouthMouse určené lidem s hendikepem.
Adam Uličný je tvůrcem nezávislého informačního portálu Rožnovák.cz.
Oba bratři sbírají zasloužená ocenění i na cestě muzikantské. Během večera vystoupí také jako hudebníci.

Pořad moderuje Lukáš Španihel.

Vstupné v předprodeji s místenkou: 100 Kč, v den akce a na místě s místenkou: 120 Kč.  Prodej od 3. 2. v T klubu a v TIC.

detaily | video

Lukáš Bařák

Barytonista Lukáš pochází z Rožnova pod Radhoštěm. V roce 2007 byl přijat na Janáčkovu konzervatoř a Gymnázium v Ostravě, od roku 2011 pokračuje ve studiu na Akademii múzických umění v Praze pod vedením doc. Ivana Kusnjera. Zde spolupracoval na mnoha představeních například v Manželských kontrapunktech Jiřího Pauera, jako Papageno v opeře Kouzelná flétna (Die Zauberflöte) W. A. Mozarta a v jiných.

V roce 2014 se zúčastnil letních pěveckých kurzů ve Vídni pod vedením Reginy Köbler a Bernda Weikla. Na podzim stejného roku debutoval v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích v představení Figarova svatba (Le nozze di Figaro) v titulní roli Figara, za kterou byl následně v širší nominaci na Cenu Thálie. V roce 2015 nastudoval roli Masetta z Dona Giovanniho pro letní stagionu ve Stavovském divadle v Praze. Zúčastnil se pěveckých kurzů pod vedením Adama Plachetky a také u maestra Renato Brusona v italském Arezzu. V sezoně 2015/2016 ztvárnil roli Papagena v opeře W. A. Mozarta Kouzelná flétna (Die Zauberflöte) v Divadle F. X. Šaldy v Liberci a absolvoval roční stáž na Universität für Musik und darstelende Kunst ve Vídni u profesorky Margit Klaushofer. V listopadu téhož roku se zúčastnil Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka, kde získal 3. cenu v kategorii Junior a cenu Národního divadla v Brně. V rámci vídeňské stáže účinkoval v divadle v Daegu (Jižní Korea) v roli Papagena. Vloni v září zpíval s Viener concertverein, maestrem Jamesem Juddem Mozartův program v první sezoně divadla v Dubaji. Nyní pokračuje v magisterském studiu Lied und Oratorium na Universität ve Vídni a spolu s tím zakončuje studium na HAMU.

Tomáš Nečas (Tom Garcy)

Tomáš studoval na rožnovském gymnáziu, ale v roce 2004 se s rodinou přestěhoval do Prahy. Po maturitě nejprve studoval na Fakultě architektury ČVUT, posléze vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou (UMPRUM), prošel ateliéry Grafického designu a vizuální komunikace a Nových médií. V oblasti grafického designu a reklamy se pohybuje více než osm let. Prošel jak reklamními agenturami na pozicích grafika, Art Directora či Creative Directora, tak prací na volné noze, kde často inicioval vlastní projekty. Momentálně působí jako kreativní ředitel Usertechu s pobočkami v San Francisku, New Yorku a v Praze.

Petr Uličný

Petr přestoupil z šesté třídy ZŠ Pod Skalkou na rožnovské gymnázium, kde v roce 1999 složil maturitní zkoušku. Nejkrásnější chvíle v této středoškolské době prožil nejen v legendárním rožnovském divadle pod vedením pánů profesorů Hambálka a Jelínka, hraním v rožnovských kapelách se svým bratrem Adamem (Arena, Project1923, Brachos, LucieLive), ale také při volnočasovém konstruování různých inteligentních elektronických zařízení, která se stala základem dalšího počínání, a to studia robotiky na VŠB-TU v Ostravě. O několik let později v roce 2009 Petr sám vymyslel a zkonstruoval první prototypy unikátních produktů založených na prvcích umělé inteligence – základ produktové linie inteligentních kompenzačních pomůcek, které dnes nesou název MouthMouseⓇ. „Dědeček pracoval v rožnovské Tesle a přivedl mě spolu s rodiči jako malého kluka k elektronice. Je to typický příběh nejen můj, ale také mnoha dalších šikovných Rožnovanů, jejichž tátové zde rozvíjeli tradiční odvětví. Rožnov je naše Silicon Valley,”  řekl pro Spektrum Rožnovska Petr Uličný, který v roce 2011 působil v Inovačním centru při MIT univerzitě v americkém Bostonu, kde se vzdělával a též inovoval svou produktovou řadu. Ve zdokonalování svých inteligentních pomůcek, jež dnes používají stovky lidí  včetně  předních českých zdravotnických pracovišť, Petr neustále pokračuje. „Jelikož problémy uživatelů dobře znám, chci pro ně zhotovovat ještě kvalitnější produkty, které jim samotným a také jejich rodinám přinesou větší pohodlí, samostatnost a nezávislost v nelehkých životních situacích,” dodal Petr Uličný. Koncept MouthMouseⓇ umožňuje lidem s pohybovým omezením ovládat různá zařízení běžné domácí potřeby (např. počítač, mobil, televizi, dveře, rádio, světlo apod.) a to způsobem, jaký dovoluje hendikep uživatele (např. jazykem, rty, pohledem, dechem, hlasem apod.). Chytré pomůcky se dokážou přizpůsobit proměnlivému hendikepu svého uživatele, ať se jedná o dospělého člověka nebo dítě.  MouthMouseⓇ dnes oceňují nejen uživatelé v České republice a zahraničí. Dalšího ocenění se Petrovy chytré produkty dočkaly také umístěním na první příčce v inovační soutěži StartUp Harvest, dále řadou reportáží v hlavních zpravodajských relacích České televize a v neposlední řadě také různými články a rozhovory. „Rožnov mi poskytl nejen dobré vzdělání pro technický obor, ale také pro ten hudební. To díky ZUŠce, pánům Goláňovi, Macečkovi, Korgerovi, kteří se mi pečlivě věnovali. Z toho jsme mohli i s mým bratrem vycházet například  v různých hudebních soutěžích, kde se nám podařilo uspět. Hudba je pro mě zábavou, relaxací, stejně jako prostředí našeho krásného Rožnova, a proto jsme s bráchou pány redaktory z TV Óčko neváhali kdysi pozvat až sem k nám – do parku, do ZUŠky a taky na Kramolišov, jak je vidět na pamětním videu, které můžete zhlédnout v odkazu :-),“ řekl Petr s úsměvem.
youtube.com

Adam Uličný

V šesti letech nastoupil na rožnovskou Základní uměleckou školu, kdy se v přípravné výchově, pod vedením paní učitelky Vařejčkové, učil první rytmice a prvním tónům. Po jedenácti letech intenzivní hry na klavír díky rodičům, babičce a paní učitelce Grebrové se stal absolventem školy. Hudba se stala neodmyslitelnou součástí života a spolu s bratrem Petrem tak začali vystupovat veřejně v několika hudebních uskupeních (Arena, Project1923, LucieLive, MaryLand, Brachos) nejen v České republice. Po těchto bohatých zkušenostech Adam ovládá snad všechny hudební nástroje, od kláves, piana, akustické kytary, přes bicí nástroje, basovou či elektrickou kytaru a jak sám říká, „dejte mi chvilku a já se na to naučím hrát“. Vše navíc doplňuje zpěvem. Během studií na střední a vysoké škole Adama zaujaly internetové technologie a marketing, což ho přivedlo v roce 2010 k myšlence vytvořit první nezávislý informační portál města Rožnova Rožnovák.cz®. Protože žádný  tohoto typu neexistoval, během krátké chvíle si jej oblíbily tisíce návštěvníků nejen z České republiky. „Portál Rožnovák.cz® se dnes pyšní kolem 14 000 návštěvníků měsíčně, což nabízí firmám se efektivně prezentovat. Také díky originální doméně je oblíbeným a vyhledávaným místem na internetu. Najdete v něm vždy čerstvé informace o dění ve městě, přehled  kulturních akcí, přehled restaurací a ubytovacích zařízení, ručně tříděný katalog firem nebo také třeba první internetovou inzerci zdarma… Prostě vše, co každý správný turista či občan našeho krásného města potřebují,“ dodává pro Spektrum Rožnovska Adam Uličný.

Čtvrtek 9. března 2017 - 19:00 - T klub

ALBÁNIE A KOSOVO - EVROPĚ NA STOPĚ

Klub cestovatelů

Albánie: sveřepá a neústupná, bohatá, i když chudá, nádherná přestože plná šrámů. Jak napsal jeden zlínský dobrý druh: Kráska se špatnou pověstí. Učebnicová země protikladů a protiklady, jak známo, přitahují. Jeden vjem je však neoddiskutovatelný: neuvěřitelná příroda a dobří lidé. Kéž by takovou visačku měla každá země Evropy. Ano, Albánie geograficky k Evropě patří a fakticky už k ní kráčí. Albánie je zkrátka Evropě na stopě. I když pravověrní znalci této země tvrdí, že už to není, co bývalo, že s přicházející modernou ztrácí své kouzlo, pro soudobé cestovatele by to mohla být právě výhoda. Prostí lidé tu stále žijí po svém, horská příroda stále nabízí nekonečné možnosti nespoutaného toulání a navíc, potřeby pro turisty už tu „jakž takž" fungují. Albánie je dnes kráskou s lepšící se pověstí. Pravý čas vyrazit. Jo a nezapomeňte, že Albánie je taky trochu „crazy“. Chcete důkaz? Albánsky „ne“ se řekne: „jo“! Albánsky „ano“ se řekne „po“. Albánsky „zítra“ se řekne: „neser“. Tady se zkrátka žije dnes, a co bude zítra? To budeme řešit až zítra. Přijďte se potkat s dobrodruhem a cestovatelem Robertem Bazikou ze Zlína, který umí zaujmout.

Vstupné dobrovolné.

Pátek 10. března 2017 - 20:00 - T klub

FLUT (D), NÁRODNÍ DIVADLO (CZ)

Freejazzový koncert

Flut  (německy povodeň) je  jazzová skupina, která experimentuje s konceptem svobodné hudební improvizace ve vlastních originálních skladbách, jež se mění z vystoupení na vystoupení.
Jednou z jejich charakteristických známek je intenzivní spojení v rámci kapely a tedy i s publikem. Německé trio vzniklo na počátku roku 2015 a hrají v něm Christopher Kunz (tenor saxofon), Maximilian Breu (bicí) a Isabel Rössler (kontrabas), kterou jsme měli možnost v T klubu vidět loni v červnu v doprovodné kapele Makkely. V roce 2016 vyhráli jazzovou cenu Bruno Rothera na téma: "Hudba Sun Ra". Spolupracovali taky s oddělením současné hudby na univerzitě v Norimberku pro festival "Open Space Music". Ovšem kromě těchto oficiálnějších akcí hrávají v malých tajných podzemních prostorách, uměleckých galeriích, jazzových klubech a podobných místech.
Emocionální přímost tria spojuje volné dílky a svébytné skladby organickým způsobem. Sebepojetí, duch a umělecká svoboda stojí nad hudebními parametry a funkce uvnitř skupiny jsou převráceny. Flut znamená hudba tady a teď s důrazem pro individuální jazyka každého člena. Energický způsob přichází spolu s intenzivním spojenectvím uvnitř skupiny, takový malý komunikační trojúhelník. Různorodé hudební vzdělání, nálada jednotlivých muzikantů a touha užívat si života na scéně se může strhnout jako povodeň....
Jako předkapela vystoupí Národní Divadlo, nová freejazzová akvizice z Frenštátu.

Vstupné pouze na místě 100 Kč.

Web: Flut

Pondělí 13. března 2017 - 19:00 - Společenský dům

BOŽSKÁ SARAH

Divadlo Kalich

Silnou a působivou hrou Božská Sarah si herecká legenda Iva Janžurová plní dlouholetý profesní sen. Dvacet let si četla tento výjimečný text a zvažovala své síly, kdy se do něj pustit. Příběh posledního léta světově proslulé herečky a vyhlášené skandalistky Sarah Bernhardtové režíruje Alice Nellis.

Iva Janžurová prozrazuje: „Asi je to netrpělivé, toužené, ale i obávané rozhodování mnoha hereček, jak a kdy vyprostit z nádherného scenáře Johna Murrella svoji kreaci, svoji představu o Sarah Bernhardtové. V rozmarném dialogu ze závěru hry říkají si ona a Oscar Wilde: Myslíte, že lidé, kteří budou žít po nás – vlastně už žijí – že ti lidé nové doby pochopí, co jsme byli zač, v co jsme doufali, co jsme chtěli dokázat? Že pochopí to naše radostné sobectví, radostnou nevědomost?” Chceme se o to pokusit spolu s vámi, našimi diváky. Budete se bavit, budete se spolu se Sarah cítit spalováni sluncem v její rezidenci na ostrově u bretaňského pobřeží, cestovat s ní jejím vlastním vlakem pětkrát křížem krážem Severní i Jižní Amerikou a sledovat statečnou cestu ženy ověnčené světovou slávou, ale i ženy sčítající nezdary a rány, které takový velký osud přináší.

Sarah ve spolupráci se svým Pitouem – asistentem, sekretářem, sluhou a kdoví co ještě v jedné osobě (tuto roli alternují Kryštof Hádek a Igor Orozovič) – píše své memoáry. „Najala jsem si vás, abyste mi pomáhal,” opakuje Sarah nemotornému, ale oddanému asistentovi a mučí ho i zbožňuje! A úkoly, kterými ho energicky zasypává a které se jeví být často nad jeho síly, jsou zdrojem komediálnosti celého večera.

„Iva Janžurová skvěle ztvárnila smrtelnost jedné celebrity.“

Vstupné s místenkou, první polovina sálu: 440 Kč, druhá polovina sálu: 420 Kč. Rezervace od 25. 1. Prodej od 13. 2. v T klubu a v TIC.

Pátek 17. a sobota 18. března 2017 - Masarykovo náměstí

JOSEFSKÝ JARMARK

Tradiční Josefský jarmark pořádá v pátek 17. 3. a v sobotu 18. 3. na Masarykově náměstí v Rožnově pod Radhoštěm T klub - kulturní agentura, příspěvková organizace pod záštitou města Rožnova pod Radhoštěm. V pátek v 10 hodin jarmark oficiálně zahájí starosta města Rožnova pod Radhoštěm Radim Holiš spolu s dalšími členy vedení města a také zástupcem rožnovské farnosti. Po oba dny více než stovka prodejců nabídne tradiční jarmareční zboží jako kytice, květinové vazby, keramiku, svíčky, sýry, perníčky, masné výrobny, množství občerstvení a mnoho dalšího zboží, které neodmyslitelně k městskému jarmarku patří. Pro děti pak bude připraven stánek s tvůrčí dílničkou, která jim umožní si zdarma vyzkoušet některou rukodělnou tvořivou techniku a odnést si vlastní výrobek z jarmarku na památku. Ve dvoudenním doprovodném programu se na pódiu v centru náměstí představí cimbálové muziky, děti z místních základních škol a hudební skupiny z Rožnova a jeho okolí.

Více v sekci jarmark.

program

Pátek 17. 3.

 • 10.00 hodin
  • oficiální zahájení starostou města Radimem Holišem a zástupcem rožnovské farnosti
  • vystoupení dětí ze ZŠ Sedmikráska
 • 11.30 hodin
  • cimbálová muzika Poštár
 • 13:00 a 14:30
  • hudební okénko s Janou Vařejčkovou
 • 16.30 hodin
  • hudební skupina Dareband
 • 18.00 hodin
  • hudební skupina Astmatic

Sobota 18. 3.

 • 10.00 hodin
  • cimbálová muzika VSPT Beskyd s tanečníky
 • 12.30 hodin
  • Swingband Jindřicha Dořičáka

Po oba dny stánek s tvořivou dílničkou pro děti.

probíhající akce

Středa 4. ledna až středa 29. března 2017 - Galerie Na Radnici

T klub – kulturní agentura ve spolupráci s městem Rožnov p. R. a fotografem Karlem Thomayerem si vás dovolují pozvat na výstavu

INDIE DRUHÉ POLOVINY 20. STOLETÍ

Cestování a fotografování věnoval Karel Thomayer svůj celý život. Jako průvodce Čedoku brázdil se svými klienty státy východní Evropy. Když mu to bylo již málo, začal v jazykové škole v tehdejším Gottwaldově studovat angličtinu s naivními plány dělat průvodce do Egypta.  K tomu bohužel v té době neměl ty nejdůležitější předpoklady. Štěstí se ale k němu otočilo přívětivou tváří, a jednoho dne místo obdivování pyramid přistával v indickém New Delhi, kde nakonec prožil šest roků svého života. Pochopitelně se svými nejvěrnějšími kamarády – fotoaparáty.

detaily

Žil a pracoval s Indy, pochopil jejich mentalitu, spřátelil se s nimi a to mu pomohlo i při jeho tehdejším koníčku. Jak vidíme na fotografiích, fotografované osoby ho nechávají nerušeně vniknout do svého soukromí, jako by ani neexistoval. V Indii pobýval dvakrát. V letech 1975-1976 a 1984-1989. Nejraději vzpomíná na svoji první cestu, kdy Indie byla o poznání originálnější než ta po 10 letech. O Indii říká, že je to země dvou světů. Zatímco ve velkoměstech mizí velice rychle orientální způsob života, venkov kráčí svým, věky formovaným tempem. Jen antény satelitů hlásají 20. století.

Importovaný západní životní styl nefotografoval. Uvědomoval si obrovskou nenávratnou ztrátu indické originality, a proto se soustředil na tu část běžného života, na kterou budeme zanedlouho jen nostalgicky vzpomínat. Z vystavených fotografií nehodnoťte Indii jako celek, ale ve fotografiích nalézejte tu drahocennou část orientálního způsobu života, který nám obrovským tempem mizí do nenávratna.

Po návratu z Indie využil možnosti právě se rodícího soukromého sektoru a své hobby zprofesionalizoval. Založil Nakladatelství Karel Thomayer se specializací na fotografii. Vydal obrazovou publikaci „Pohlednice z Česka – Postcards from Czechia“, která byla předána delegátům kongresu ze 76 zemí světa, pořádaným v Praze Evropskou asociací plastických chirurgů. Vydal několik leporel, kalendářů a více než 1300 druhů pohlednic, z nichž několik desítek je z Beskyd včetně Rožnova.

Více na www.karelthomayer.cz

Výstava začíná 4. ledna a potrvá do 29. března v Galerii Na Radnici v budově MěÚ na Masarykově náměstí. Je otevřena pondělí, středa 8-17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 8-14 hodin.

Pátek 27. ledna až pondělí 20. března 2017 - kino Panorama

SOUTĚŽNÍ NÁVRHY NA KULTURNÍ CENTRUM – VÝSTAVA

Město Rožnov pod Radhoštěm ve spolupráci s T klubem – kulturní agenturou zvou ke zhlédnutí výstavy  architektonických návrhů na stavbu rožnovského kulturního centra

Soutěž na podobu kulturního centra byla ukončena 20. prosince 2016.

Vernisáž se uskuteční 27. ledna v 17 hodin ve vestibulu kina Panorama. V doprovodném kulturním programu František Segrado zazpívá písně na texty Michala Horáčka. Výstava potrvá do 20. března 2017. Je přístupná denně vždy 1 hodinu před začátkem prvního promítání do 20:00. Případně dle telefonické domluvy na tel.: 734 366 060.

➤ katalog návrhů architektonické soutěže [33 MB, PDF]

únor 2017březen 2017