tka
kino Panorama
zavři ≡ menu

AKTUÁLNÍ PROGRAM

červen 2016červenec 2016

Vstupenky na některé akce je možné si předem rezervovat. Pokud je to možné, signalizuje ji u konkrétního pořadu tato ikona: .

červen 2016

Čtvrtek 30. června až pátek 30. září 2016 - Galerie Na Radnici

T klub - kulturní agentura ve spolupráci s městem Rožnov p. R. a rožnovským fotoklubem R9 si vás dovolují pozvat na výstavu fotografií

ROŽNOVSKÉ SLAVNOSTI 2015 OČAMI FOTOKLUBU R9

Na několika desítkách černobílých i barevných fotografií můžete zhlédnout náladu loňského ročníku Rožnovských slavností, které proběhly v červenci roku 2015. 

Výstava začíná 30. června a potrvá do 30. září v Galerii Na Radnici v budově MěÚ na Masarykově náměstí. Je otevřena pondělí, středa 8-17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 8-14 hodin.

detail

Již potřetí se skupina fotografů rožnovského fotoklubu R9 pokusila zachytit atmosféru Rožnovských slavností, jejichž tradice sahá až do dvacátých let minulého století. V současné době se konají každý druhý rok v prostorách Valašského muzea v přírodě a účastní se jich pravidelně na stovky účinkujících z České republiky, Slovenska, ale i zahraniční soubory z celého světa. Na několika desítkách vystavených černobílých i barevných fotografiích můžete zhlédnout náladu loňského ročníku, jenž proběhl v červenci 2015. Dokumentačně i výtvarně ztvárněné momenty od několika fotografů přinášejí pestrou směsici pohledů na jednu kulturní událost, která si již vybudovala pevnou pozici v kalendáři každého milovníka folkloru.

Fotoklub R9 sdružuje amatérské fotografy Rožnova pod Radhoštěm a blízkého okolí a na rožnovské kulturní scéně působí od roku 2003. Podporuje volnou tvorbu členů a pracuje i na společných jednorázových či dlouhodobých projektech. Více o dění ve fotoklubu můžete najít na www.R9.cz.

červenec 2016

Pátek 1. července 2016 - 19:00 - Masarykovo náměstí

BESKYDSKÝ ORCHESTR

Beskydský orchestr (dříve Junior Beskydská muzika) z Rožnova pod Radhoštěm je dechový orchestr navazující na dlouhou tradici Beskydské muziky z Rožnova a okolí. V současné době má orchestr přes 40 stálých členů ve věkovém rozmezí 13 - 36 let. Orchestr již více jak 10 let funguje pod taktovkou Zdeňka Valy, učitele ZUŠ Rožnov pod Radhoštěm, kde mimo jiné každoročně hrává na adventních koncertech případně na jiných akcích pořádaných například Valašským muzeem v přírodě.

Bez vstupného. Koncerty v rámci projektu Letní náměstí 2016 proběhnou za každého počasí, v případě kalamity v sále Společenského domu.

detaily

Samotný repertoár orchestru je velice široký, od Mozarta přes celosvětovou tvorbu až k moderním filmovým melodiím z filmů jako byl Rocky nebo Piráti z Karibiku. Orchestr má za sebou celou řadu vystoupení v zahraničí, mezi mnohými například v Polsku, Německu, na Slovensku či ve Francii na mezinárodním hudebním festivalu v Belfortu. Kromě toho, že neustále rozvíjí samotné schopnosti svých členů, je důležité podotknout, že v orchestru panuje výborná nálada, což jistě poznáte ze všech našich koncertů. Dle hierarchické struktury vládne pevnou rukou dirigent, kterému se jednou do roka zodpovídají vedoucí jednotlivých sekcí, Tomáš Bařák (trubky), Jiří Blinka (tuby), Tomáš Kramoliš (horny), Michael Fojtů (pozouny), Josef Kramoliš (klarinety), Zuzana Cholastová (saxofony), Lenka Vančurová (příčné flétny) a Jana Šimarová (bicí). Pokud byste si s námi někdy chtěli zahrát, stačí se domluvit a přijít na zkoušku. Nebojte se, nekoušeme. Zejména posily žesťové sekce velice vítáme.

Více zde: http://juniorbeskyd.webnode.cz/o-nas/

Neděle 3. července 2016 - 18:00 - hudební altán

RADHOŠŤ

Koncert Valašského souboru písní a tanců Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm

Cimbálová muzika Valašského souboru písní a tanců Radhošť pod vedením Kateřiny Niklové zahraje k poslechu písně z Valašska z nově připravovaného CD Švarný synek. Představí se sólisté, dívčí sbor a zpěváčci z Malého Radhoště. Ve druhé části koncertu zazní známé lidovky pro společné zpívání. Přijďte se zaposlouchat i zazpívat si do rožnovského parku společně s Radhoštěm.

Bez vstupného. Koncerty v rámci projektu Hudební altán 2016 proběhnou v případě nepříznivého počasí v sále Společenského domu.

Čtvrtek 7. července 2016 - 20:00 - Společenský dům

ASTRONAUTALIS (MINNEAPOLIS, USA)

YAWL (ANCIENT MITH + DOT - USA/D)

Od roku 2009, kdy se Andy Bothwell neboli Astronautalis poprvé zjevil v Česku, se změnila spousta věcí. Z lehce obskurního rappera na okraji zájmu se stala respektovaná osobnost alternativního hip hopu a jeho poslední album "Cut the Body Loose" se stalo bez nadsázky malou senzací. Nezměnil se ale Andy a to, čím si dovede získat na svou stranu 10 lidí v poloprázdném baru stejně jako tisícový festivalový kotel: nasazení, bezprostřednost, energie a v nejlepším slova smyslu pozitivní přístup k muzice.
Astronautalis je sympatický a vtipný týpek,který dovede rozjet freestyle skoro o všem, co nadiktují lidi z publika, na koncertech se imrovizační vsuvky staly pravidelnou součástí setu a na letošním světovém turné, které začalo v květnu, si takovou parádu střihl i v rakouské rozhlasové stanici FM4.

Vstupné v předprodeji 170 Kč, na místě 200 Kč. Předprodej probíhá od 10. 5. do 4. 7. v T klubu a v TIC.

detaily | video

Andyho očividně baví, co dělá – a dovede svoje nadšení neopakovatelným přístupem přenést i na publikum. Deska, kterou jeho fanoušci a fanynky měli léta v hlavě, čili "Pomegranate" je totálně návyková věc, pustíte si to jednou a jedete v tom od začátku do konce. Ovšem nová fošna má potenciál ji z piedestalu shodit. "Cut the Body Loose" je svým způsobem přelomová tím, jak je nadstylová, ale zároveň kompaktní a v každé poloze intenzivní až na dřeň. V žebříčcích vede nečekaně dobře (třetí místo v hiphop USA iTunes, páté v Českém iTunes celkově, vysoké pozice v Bilboardu) a je pro Andyho odměnou za dlouholetou práci na sobě samém, nejen hudebně, ale samozřejmě i ve smyslu dřiny, jak ukázat světu: "tady jsem, poslechněte si mě!". Do Rožnova přijíždí potřetí, po společném vystoupení s Bluebirdem a vyprodaném koncertu na Vrahu s kompletní kapelou se tentokrát objeví sám, pouze se svými beaty a fenomenálním rapem.
Jeho cesty se v Rožnově pod Radhoštěm zkříží s Ancient Mithem, jiným americkým rapperem, vystupujícím v současnosti spolu s německým producentem Dotem pod názvem YAWL. Debutní deska se jmenuje "A Pile To Keep, A Pile To Burn" a přináší porci sofistikovaného, výborně produkovaného hip hopu urščeného náročnějším posluchačům, kteří ocení rafinovanost výpovědi. Ancient Mith pochází z Denveru. Vesnický kluk, co žije své sny. Narozdíl od většiny ohraných hiphopových klišé, Ancient Mith cestuje světem jen tak, jen se svojí hudbou a rozlévá energii skrz svá vystoupení, kde jen může. Záznamy z jeho turné jsou jak vystřižený z knížek Jacka Kerouaca. Odhazuje všechno, co lidi považují za normální život, aby se mohl podělit o svoje umění se světem. Od Francie a Německa až po zapadlá městečka v kanadské prérii, fans ho vítají všude s otevřenou náručí. Dokáže zazpívat píseň podporující čerstvé raw mlíko, aby pak na otázku, jestli by si dal sklenici, odvětil, že mléko vůbec nepije. Ancient Mith vydal 7 alb a odehrál stovky koncertů v Evropě, Africe, Americe a Kanadě. V Česku hrál dvakrát, jednou dokonce v nedaleké Bystřičce na festivalu Cultburger Picnic.

Neděle 10. července 2016 - 17:00 - Masarykovo náměstí

ZBYNĚK TERNER COMPANY

Zbyněk Terner Company slibuje nevšední zážitek poslechu skladeb hvězd jazzového a swingového nebe L. Armstronga, F. Sinatry, T. Bennetta, R. Charlese a dalších. V repertoáru rovněž nechybí, latinskoamerické rytmy, funky a zajímavé úpravy známých skladeb populárních zpěváků a skupin (Beatles, Norah Jones atd.), jakož i české evergreeny Divadla Semafor či Osvobozeného divadla.

Složení kapely: Zbyněk Terner – zpěv, Jiří Zabystrzan – piano, Zdeněk Holka – kontrabas, Daniel Olejník – bicí, Zbigniew Kaleta – saxofon.

Bez vstupného. Koncerty v rámci projektu Letní náměstí 2016 proběhnou za každého počasí, v případě kalamity v sále Společenského domu.

 

Pátek 15. července 2016 - 19:00 - Masarykovo náměstí

VLADIMÍR MERTA + JAN HRUBÝ + ONDŘEJ FENCL A HROMOSVOD

Veterán a základní kámen českého písničkářství Vladimír Merta a dvakrát mladší muzikanti z folk-rockového Hromosvodu pokračují ve společném koncertování, které započalo v únoru 2012 (aktuálně mají za sebou kolem třiceti vystoupení napříč republikou). Vloni se do soukolí přidal i fenomenální houslista Jan Hrubý – s Mertou se potkává „periodicky“ několik desítek let. Letos tato kombinace triumfovala mimo jiné na festivale Trutnoff.

Bez vstupného. Koncerty v rámci projektu Letní náměstí 2016 proběhnou za každého počasí, v případě kalamity v sále Společenského domu.

detaily

Na úvod koncertu zahraje skupina Hromosvod a její chytlavý folk-rock. Střední část je věnována stěžejním písním Vladimíra Merty ze 70. a 80. let (Kocovina, Astrolog, Chtít chytit vítr, Harmonie, Vzdálené výstřely, Začouzené sklíčko, Kecy…). Virtuózní kytaru a charakteristický zpěv protagonisty při tom na klavír doprovází třicátník Ondřej Fencl (též 5P Luboše Pospíšila nebo Schodiště) a kouzlení jednoho z nejosobitějších českých smyčcových mágů Jana Hrubého. Příležitostně se přidává i houslistka Hromosvodu Hana Vyšínská (mj. Inflagranti), čímž vzniká nevídané smyčcové dvojspřeží. V třetí části vystoupení spojují své síly trio a celá kapela, dojde jak na kapelní úpravy Mertových klasik (K pětadvaceti, Madonna Decibela, Sjezd upírů…), tak na stěžejní songy, které proslavily Jana Hrubého (Funebráci, Večernice…).

Hlavní postavou je bezesporu VLADIMÍR MERTA, který aktuálními alby Domilováno (2013) a Imagena (2014) dokazuje, že ještě rozhodně nepatří do starého železa a má co říct nejen skrz své dávné hymny. HROMOSVOD si místo na slunci teprve hledá (resp. trpělivě buduje). Možná ho najde s aktuální čtvrtou řadovou deskou Divoký ticho Žižkova (vyšla v červenci 2015). Jan Hrubý, dlouholetá hudební opora Michala Prokopa, Vladimíra Mišíka a dalších velikánů, vše velkolepě podtrhuje smyčcovými tahy, které nemají na scéně obdoby.

Neděle 17. července 2016 - 18:00 - hudební altán

PAVLÍNA JÍŠOVÁ A ADÉLA JONÁŠOVÁ

Jihočeská písničkářka Pavlína Jíšová /www.jisova.cz/ má na svém kontě devět sólových alb. Její repertoár skýtá více než 150 původních českých písní. Její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech české produkce. Spolupracuje s různými muzikanty, v současnosti ji nejčastěji doprovází Adéla Jonášová (akustická kytara, piano, irské flétny, mandolína, zpěv).

Bez vstupného. Koncerty v rámci projektu Hudební altán 2016 proběhnou v případě nepříznivého počasí v sále Společenského domu.

detaily

Adéla Jonášová se představí i v samostatném bloku – v roce 2015 vyšlo její debutové CD Teď a tady.

Pavlína Jíšová se kromě role zpěvačky, kytaristky a autorky písní věnuje propagaci hudby nejen stylu folk, country a žánrů příbuzných. Společně s dcerou Adélou Jonášovou tvoří a moderuje hudební týdeník „Písničkové rozhovory“ v Českém rozhlase České Budějovice. Pořad má premiéru každé úterý v 18:30.

Rodinná dvojice matka a dcera představí publiku deváté album s názvem Pavlína Jíšová a přátelé – To já, písnička, které mapuje více než třicetileté působení Pavlíny Jíšové na hudební scéně.

Pátek 22. července 2016 - 16:30 - Masarykovo náměstí

PTÁCI

Mystické chůdové představení Ptáci, které přiveze Divadlo Studna z Hluboké nad Vltavou. Tato netradiční drezúra ptáků pobaví děti i dospělé.

V případě nepříznivého počasí akce proběhne v sále Společenského domu.

Bez vstupného.

Neděle 24. července 2016 - 18:00 - hudební altán

PONK

Trio Ponk vzniklo v Brně v roce 2013 v obsazení Michal Krystýnek - zpěv, housle, Eduard Tomaštík - cimbál, Jakub Nožička - kontrabas. Moravský původ všech tří členů byl úvodním odrazovým můstkem jejich společné hudební řeči. Přestože prošli členové tria klasickým hudebním školením a posléze s hraním ve folklorních kapelách moravského regionu, snaží se ve své tvorbě přiznat i další sobě vlastní hudební styly jako například rock, blues či jazz. 

V letošním roce Ponk získal žánrového Anděla v kategorii world music.

Složení kapely: Michal Krystýnek - zpěv, housle, Eduard Tomaštík - cimbál, Jakub Nožička - kontrabas.

Bez vstupného. Koncerty v rámci projektu Hudební altán 2016 proběhnou v případě nepříznivého počasí v sále Společenského domu.

detaily

Všechny tyto vlivy přetavil Ponk do debutového alba Postfolklor (2015), na kterém pracuje s původní lidovou písní zcela nadžánrovým způsobem. Prostřednictvím akustických nástrojů, používaných nejčastěji v lidové moravské hudbě, vytváří osobitý ráz vstřebávající současné hudební žánry. Autorský název Postfolklor jasně definuje původní kořeny kapely a odráží záměr přetlumočit široké veřejnosti moravský folklor aktuálními prostředky. Ponk zaujal tuzemská i zahraniční média. Postfolklor se dočkal mnoha nadšených recenzí, dva měsíce po sobě bodoval v TOP 20 World Music Charts Europe, skladby zněly na vlnách Rádia 1, Rádia Wave, Proglasu, Českého rozhlasu, Deutschlandradio Kultur, maďarského Bártók Rádió i několika rádií v USA.
probíhající akce

10. ROČNÍK KVETOUCÍ MĚSTO ROŽNOV P. R. 2016

T klub – kulturní agentura, Spolek rožnovských žen, ve spolupráci s SBD, SŠZePř a městem Rožnov p. R. vyhlašuje soutěž pro všechny občany města Rožnova pod Radhoštěm s trvalým bydlištěm v kategorii balkony a okna v bytových domech, balkony a okna v rodinných domech, zahrádky před bytovými domy. Hodnotit se bude celkový vzhled květinové výzdoby oken, případně balkonů a sladění zeleně a květin s domem atd.

Hodnocení bude probíhat od 15. 7. do 15. 8. 2016, kdy v každé kategorii budou vybráni tři vítězové, kteří obdrží ceny. Ceny budou oficiálně předány 14. září v 15:00 v obřadní síni Městského úřadu v Rožnově pod Radhoštěm.

Termín odevzdání přihlášek je do 30. 6. 2016.

Schránky, do kterých můžete přihlášku odevzdat, budou umístěny v MěÚ podatelně (Masarykovo náměstí 128 a ul. Letenská 1918), Stavebním bytovém družstvi (ul. ČS. armády 1686), Květinářství U Koryčanských (ul. 1. máje 2638), Turistickém informačním centru (Masarykovo náměstí 131), Potravinách Hruška (ul. Dubková), Klubu seniorů – kancelář (ul. 1. máje 1000), T klubu – poštovní schránka (ul. Zemědělská 592).

Přihlášky jsou k dispozici u schránek na výše uvedených místech, v dubnovém a květnovém vydání Spektra Rožnovska, na www.tka.cz a www.roznov.cz

K této akci proběhne také doprovodný program pod názvem Zeleň našeho města. Jedná se o procházku s výkladem Ing. Marka Bednaříka ve čtvrtek 5. května 2016, sraz v 15:00 u hlavního vchodu SŠZePř.

přihláška do soutěže k tisku

Středa 6. dubna až středa 31. srpna 2016 - 17:00 - Galerie Na Letné

ROŽNOV OBJEKTIVEM - VÝSTAVA

Zveme vás tímto ke zhlédnutí výstavy sestavené ze všech fotografií, které byly přihlášeny v roce 2013 a 2014 do soutěže Rožnov objektivem.

Vernisáž se uskuteční ve středu 6. dubna od 17 hodin v Galerii Na Letné v budově MěÚ v Letenské ulici. Vystoupí žákyně rožnovské ZUŠ Marta Tichá z akordeonové třídy pana učitele Martina Šidlovského. Výstava potrvá do 31. srpna 2016. Je otevřena pondělí, středa 8-17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 8-14 hodin.

detaily

V roce 2013 vyhlásilo město Rožnov pod Radhoštěm první ročník fotografické soutěže Rožnov objektivem. Tato soutěž je vyhlášena ve třech kategoriích – Junior (8 -18 let), Dospělí (od 18 let) a také kategorie Cena veřejnosti, kdy mohou občané vybrat tu nej fotografii internetovým hlasováním. Do prvního ročníku soutěže se zapojilo 14 autorů se 40 fotografiemi. Třetí místo v kategorii Dospělí obsadil Stanislav Prečan se snímkem „Podzim“. Druhý byl Josef Bártek s fotografií „Rozhledna“, vítězem prvního ročníku fotosoutěže se stal David Beránek a jeho „Podzimní kalužová reflexe“, který zvítězil rovněž v kategorii Cena veřejnosti.

Druhý ročník fotosoutěže byl vyhlášen v následujícím roce 2014 a soutěžilo 71 fotografií. Kategorie i podmínky pro soutěžící fotografy zůstaly stejné, jen se specifikovala témata. Přihlášení tvůrci dodali ke zhodnocení fotografie zaměřené na téma – Příroda, Stavby, Lidé. V tomto ročníku se objevili již také mladí fotografové do 18 let. První místo v kategorii Junior získal Ladislav Škrobák se snímkem „Rožnovský kostel“. V kategorii dospělí (od 18 let) se odborné komisi nejvíce líbila fotografie Stanislava Prečana „Na cyklostezce“ a kategorii Cena veřejnosti byla udělena Věře Pavelkové za fotografii „Cesta“.

Neděle 1. května až úterý 31. srpna 2016

ROŽNOV OBJEKTIVEM 2016

T klub – kulturní agentura ve spolupráci s městem Rožnov pod Radhoštěm vyhlašuje 4. ročník soutěže "Rožnov objektivem".

Soutěž je vyhlášena ve třech základních a dvou zvláštních kategoriích:

Základní kategorie:

1) JUNIOR (8-18 let) – účastník, který do 31.8. 2016 dosáhl 8 let věku

2) DOSPĚLÍ (od 18 let) – účastník, který do 31.8. 2016 dosáhl 18 let věku

3) VIDEOSPOT (bez věkového omezení, max. délka 30 vteřin)

detaily

Zvláštní kategorie:

Ceny veřejnosti (hlasování o nejzajímavější fotografii a videospot bude probíhat na internetových stránkách města na adrese www.roznov.cz/fotosoutez a www.tka.cz v měsíci září).

Uzávěrka přijímání soutěžních prací je 31. 8. 2016.


V roce 2016 jsou vyhlášeny tyto tématické oblasti vztahující se k městu Rožnov pod Radhoštěm a jeho blízkému okolí:

1) NAŠE PŘÍRODA

2) NOVÁ TVÁŘ MĚSTA

3) DĚTI ROŽNOVSKA


Výherci v každé základní kategorii získají ceny v hodnotě:

1. místo: 1.000 Kč

2. místo: 700 Kč

3. místo: 300 Kč

Dokumenty ke stažení:

Podmínky soutěže

Přihláška do soutěže

červen 2016červenec 2016