tka
kino Panorama
zavři ≡ menu

AKTUÁLNÍ PROGRAM

červenec 2016srpen 2016

Vstupenky na některé akce je možné si předem rezervovat. Pokud je to možné, signalizuje ji u konkrétního pořadu tato ikona: .

červenec 2016

Neděle 31. července 2016 - 18:00 - hudební altán

ZAŠOVJANKA

Dechová hudba Zašovjanka patří mezi nejstarší dechovky na Moravě, jejíž vznik se datuje do roku 1880. Prokazatelně se jedná o nejstarší a nejdéle působící dechovou hudbu na Valašsku, která v loňském roce  oslavila 135 let od  svého založení.

Na setkání s posluchači se těší zpěváci Marta Mocková, Jaromír Foltýn a dechová hudba Zašovjanka.

Více o dechové hudbě Zašovjanka se dozvíte na stránkách: www.zasovjanka.unas.cz 

Bez vstupného. Koncerty v rámci projektu Hudební altán 2016 proběhnou v případě nepříznivého počasí v sále Společenského domu.

detaily

V průběhu let se kapela vyvíjela, měnila názvy, přes velkou dechovku až do dnešní podoby, s deseti- člennou obsadou a dvěma zpěváky. Během svého působení odehrála Zašovjanka stovky zábav, koncertů a jiných veřejných akcí. Natočila s ČT Ostrava i čtyři televizní, velmi úspěšné pořady. V dnešní době se dechovka skládá jak z muzikantů ze Zašové, tak i z hostujících muzikantů z Rožnova, Valašského Meziříčí a Vsetína. Na svých koncertech a vystoupeních hrajeme valašské písničky, které pro nás upravil hudební skladatel Václav Krutílek a hudební dramaturg čs. rozhlasu František Trnka. Posluchači uslyší i klasickou dechovku, např. z repertoáru Veselky Václava Kubeše a v neposlední řadě i písničky z repertoárů slováckých dechovek a hudebního skladatele Františka Maňase ml.

srpen 2016

Pátek 5. srpna 2016 - 19:00 - Masarykovo náměstí

OD ŠANSONU K LIDOVCE

Společný koncert Marty Santovjákové Gerlíkové a Františka Segrada, tvůrců filmu DĚDA.

Na koncertě zazní v podání Františka Segrada šansony Michala Horáčka, lidové písně v podání Marty Santovjákové Gerlíkové za doprovodu cimbálu a také společné duety. Zazní i píseň Optaj sa dědy z filmu Děda.

Bez vstupného. Koncerty v rámci projektu Letní náměstí 2016 proběhnou za každého počasí, v případě kalamity v sále Společenského domu.

detaily

Františka Segrada myslím není třeba představovat. Ví se, že miluje umění, a to ve smyslu herectví, hudby, malířství i sochařství a že v každém tomto oboru se mu to skvěle daří.

Marta Santovjáková Gerlíková může být pro některé neznámou, a tak bych ráda prozradila, že ona je autorkou scénáře a vedoucí produkce nově vzniklého celovečerního filmu DĚDA, do kterého předala svůj cit a vztah k rodnému Valašsku. V letošním roce jí Spolek pro zachování valašských tradic udělil čestný titul Valašská cérka za propagaci Valašska v kultuře a umění. Od malička zpívá lidové pěsničky za doprovodu věhlasných cimbálových muzik z Valašska a širokého okolí. Vystupovala na folklorních festivalech v ČR i zahraničí. Účinkovala na akcích měst a obcí Zlínského kraje, Ministerstva zemědělství ČR a také pro prezidenta republiky Václava Havla. Vydala své první CD s názvem A kdo má čas.

Sobota 13. srpna 2016 - 18:00 - Amfiteátr Na Stráni ve Valašském muzeu v přírodě - Rožnov pod Radhoštěm

27. VALAŠSKÉ FOLKROCKOVÁNÍ

18:00
VÁCLAV NECKÁŘ se skupinou BACILY
19:45
VOXEL
21:30
ATMASFERA
23:15
STROMBOLI

Časový harmonogram je orientační.

Letošní ročník Valašského folkrockování, který proběhne 13. srpna 2016 bude rozhodně pestrý a potěší příznivce různých hudebních žánrů. Jsme rádi, že můžeme v krásném amfiteártru Valašského muzea přivítat barda české pop music Václava Neckáře se skupinou Bacily, ale také novodobého písníčkáře Voxela s netradičním pojetím hudební produkce. Mezi překvapení festival patří pozoruhodná, mezinárodně uznávaná ukrajinská kapela AtmAsfera, kterou lze žánrově zařadit do world music a také legendární kapela Stromboli, která bude mít v rámci svého letního turné jen několik koncertů a nám se podařilo skupinu získat i pro rožnovské publikum.

Vstupné v předprodeji: 290 Kč, na místě: 350 Kč, děti do 7 let zdarma. Vstupné ZTP a děti 7-12 let na místě: 100 Kč.

Předprodej vstupenek od 1. dubna 2016: T klub, TIC a VMP – budova Sušáku.

Rezervace a předprodej vstupenek pro mimorožnovské zájemce: ekonomicke@tka.cz nebo na tel. 571 651 233. Předprodej vstupenek bude ukončen 12. srpna 2016 ve 12:00.

Doprodej vstupenek ve výši 350 Kč bude probíhat v sobotu 13. srpna od 16:30 hodin v prodejním stánku u vstupu do Valašské dědiny vedle budovy Sušáku.

Donátoři: Robe lighting, Brose, Deza, Remak, AGH VLT, Montel, Solartec, CS Cabot, Miroslav Chuděj, On Semiconductor, Reton, myonic, Vakuum Servis, Dobiáš, Repont, BC-Chemservis, JETI model, Elinex Electric, Prona – Roman Kulpa, DoldaTrans, Čechymen, Marvel-International, Sates Morava, VAE Therm, VaK Vsetín.

Mediální partneři: město Rožnov p. R., Spektrum Rožnovska, Jalovec, Hitrádio Orion, Rožnovský prostor, TV Beskyd, Grafia Nova, Valašské království, Vláček Rožnováček, Turistické informační centrum, Valašské muzeum v přírodě, Miger, Rožnovské pivní lázně, Radegast, kino Panorama, TKR Jašek, ROVS.

Festival se koná za každého počasí.

detaily

VÁCLAV NECKÁŘ SE SKUPINOU BACILY
Zbrusu nový koncertní program Václava Neckáře nazvaný „Mezi svými“ nabízí po nedávném úspěchu stejnojmenného vánočního alba. Zcela nově koncipovaný, více akustický program, který vychází právě z řady titulů tohoto alba  a  dalších balad ze zpěvákova bohatého repertoáru. Např: Suzanne, Podej mi ruku a projdem Václavák, Potulný hráč. Fanoušek se však určitě dočká osvědčených hitů jako Kdo vchází do tvých snů, má lásko, Půlnoční aj. Koncert tak může být jedinečnou možností potkat se s písničkami Václava Neckáře v důvěrné, osobité atmosféře, tváří v tvář a „mezi svými“.

www.vaclavneckar.cz


VOXEL
Voxel patří k nejvýraznějším mladým interpretům u nás. Na začátku roku 2012 publikoval singl V síti, ke kterému zanedlouho vyšel i videoklip. V roce 2013 se stal vítězem ankety Hvězda internetu a také majitelem ceny televize Óčko. V květnu 2014 vydal debutové album All Boom!, které zaznamenává spíše starší repertoár a obsahuje i dosavadní singly. Během své sólové kariéry se Voxel od původního elektropopu  posunul spíše ke kytarovému písničkářství, nové album plánoval pojmout více akustičtěji. Novodobý písničkář, který na koncertech podobně jako třeba Ed Sheeran baví publikum s využitím chytrých krabiček a efektů, vydal v září 2015 druhé album pod jménem Motýlí efekt.

bandzone.cz/voxel

ATMASFERA
Název kapely se skládá ze dvou sanskrtských slov – atma, což znamená osoba, a sfera - to, co osobu obklopuje. Tento výraz tedy vyjadřuje něco, co obklopuje osobu – její vnitřní svět, prožitky a emoce. Zvuk kapely je kombinací protichůdných hudebních stylů. Na jedné straně z něj vyzařuje sametová jemnost a lehkost, na druhé straně syrová energie a síla. Hudba AtmAsfery vychází z původních melodií s kořeny v mnoha částech světa, jejichž orchestrální provedení vyznívá při jejím vystoupení naprosto jedinečně. Každý koncert je pro tyto muzikanty novou událostí, při níž se ve svém hudebním projevu plně soustředí na vytvoření “atmosféry“ vzájemného porozumění s posluchači.

www.atmasfera.com


STROMBOLI
Znovu oživlá legenda z osmdesátých let vydala nové už platinové CD Fiat Lux. Po úspěšném vystoupení ve vyprodané O2 aréně  absolvovala řadu sólových koncertů na letních scénách a festivalech. Sklízela ovace např. na Colours  of Ostrava,  na Buchlovském hudebním létě, Vysočina festu, Rock bounty festivalu, Rock for People 21 a dalších. V rámci vystoupení na hradě Loket vstoupila do Beatové síně slávy. Skupina se představí v původní sestavě Michal Pavlíček, Bára Basiková, Klaudius Kryšpín, Jiří Veselý a Vendula Kašpárková. Posluchači se mohou těšit na osvědčené skladby jako Veliké lalulá, Osiřelá košilela, Ó hory, ó hory, Carmen a mnoho dalších, ale i pár skladeb z posledního CD.

facebook.com/stromboli.cz/

všeobecné podmínky pořadatele

 1. Zaplacené vstupné se nevrací, vstupenka se nevyměňuje. V případě zrušení koncertu/festivalu je třeba uplatnit nárok na vrácení vstupného na místě, kde byla vstupenka zakoupena.
 2. Pořadatel nenese žádnou odpovědnost za škody způsobené na věcech, ani za újmu na zdraví. Vlastník vstupenky si je vědom všech rizik spojených s akcí a zříká se všech nároků na pořadatele koncertu/festivalu a na kohokoliv z jeho zaměstnanců nebo zástupců. Toto zahrnuje, mimo jiné, hmotné škody, krádeže, tělesné škody a další.
 3. Osobám mladším 12 let je vstup povolen pouze v doprovodu dospělé osoby.
 4. Kvůli bezpečnosti není do areálu dovoleno vnášet jakékoliv skleněné láhve, plastové láhve nad 0,5 l (výjimka pro děti do 6let), plechovky, zbraně, tyče, pruty a další předměty, které by mohly být pořadatelem označeny za nebezpečné. Pořadatel si vyhrazuje právo osobní bezpečnostní kontroly.
 5. Do prostoru konání akce je zakázáno nosit magnetofony, profesionální fotoaparáty, filmové kamery či videokamery. Pořizování audio a video záznamů je zakázáno!
 6. Pejsek na festival může, ale pouze s vodítkem a náhubkem.
 7. Pořadatel a umělci si vyhrazují právo filmového, televizního nebo video záznamu koncertu. Návštěvník zaznamenaný na dokument může být dále zveřejňován bez dalšího upozornění a finanční náhrady.
 8. Vstupenka pozbývá své platnosti po opuštění prostoru akce. Nelze se navrátit s použitou vstupenkou. Každý návštěvník bude označen páskou, která slouží zároveň jako vrácenka. Tato páska je nepřenosná. Poškozená páska je neplatná.
 9. Padělání vstupenek je nepřípustné a trestá se podle zákona.
 10. Návštěvníci musí respektovat pokyny pořadatelů a pořádkové služby!
 11. Je dovoleno vstupovat pouze do prostor amfiteátru Na Stráni v areálu Valašské dědiny.
 12. Změna programu je vyhrazena.
 13. Osobám mladším 18 let zákaz konzumace alkoholu. Silně podnapilé osoby, které svým chováním ohrožují ostatní, a také osoby, které svým chováním ohrožují ostatní, budou z areálu vyvedeny bez nároku na vrácení vstupného.
 14. Zakoupením vstupenky návštěvník souhlasí s organizačním řádem a pokyny pro návštěvníky festivalu.
 15. Zhoršení počasí není důvodem k vrácení vstupného.

Pátek 19. srpna 2016 - 19:00 - Masarykovo náměstí

ALLSKAPONES

Ahoj, jsme skupina Allskapones. Hrajeme spolu od roku 2003, a i když máme v názvu slovo „ska“, hrajeme hudbu, která nezapadá do žádného konkrétního žánru. Doteď jsme vydali 3 CD - Dobrá třetí bota, Fortuna a Vzdušné mé vidiny, nádherná těla. Odehráli jsme více než 150 koncertů po celé České republice, Slovensku a Polsku. Hrajeme hlavně v klubech a na festivalech.

Složení kapely: Tomáš Kijonka - klávesy, zpěv, Marek „koblyh“ Kaleta - trombon,  Martin Szymik - trubka, Tomáš 'Dzidoš' Dzida - bicí,  Marian Pawlas - kytara, zpěv, Luděk Mrižo - basa.

Bez vstupného. Koncerty v rámci projektu Letní náměstí 2016 proběhnou za každého počasí, v případě kalamity v sále Společenského domu.

Neděle 21. srpna 2016 - 18:00 - hudební altán

ALASDAIR BOUCH

Alasdair Bouch je anglický autorský písničkář. Muzikantem na plný úvazek se stal teprve před šesti lety, ale s vystupováním jako frontman má více než 20 let zkušeností. Během této doby si vytvořil pověst jako zpěvák s nezaměnitelným hlasem. Jeho styl je těžko definovatelný; mísí se v něm alternative-folk, melodický rock a hard blues. Jelikož je Alasdair světoběžníkem s kytarou v ruce, je jasné, že se v textech objevují zkušenosti, které při dlouhých cestách prožil. Během posledních let hrál Alasdair běžně 150 vystoupení ročně, a to jak na samostatných koncertech, tak i na festivalech.

Bez vstupného. Koncerty v rámci projektu Hudební altán 2016 proběhnou v případě nepříznivého počasí v sále Společenského domu.

detaily

Pravidelně navštěvuje Německo, Rakousko, Polsko, Francii, Belgii, Velkou Británii, Švýcarsko a také Českou republiku. Jeho debutové folk-bluesové album First Person Singular, druhé soul-rockové album Second-Hand Lullabies a později také třetí rock-bluesové album Third Time Lucky doslova svedly posluchače. V současnosti je Alasdair na turné ke své aktuální alternative-folk desce Go Forth!. Tato čtvrtá deska je plná songů, které by dokázaly dojmout i toho největšího pesimistu. Všemi očekávané páté album vychází začátkem roku 2016. Jeho intimní a vášnivé živé koncerty ohromily široké obecenstvo a nenechaly ani nejpřísnější kritiky na pochybách o tom, že Alasdair patří ke světové špičce.

Diskografie:

Pátek 26. srpna 2016 - 19:00 - Masarykovo náměstí

DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND

Děda Mládek Illegal Band je plzeňská kapela, která svou dráhu nastartovala povedenými kousky country muzikanta Ivana Mládka. Jejich koncerty jsou nabité energií, která sálá z leadra kapely Mersího. Mersí přes hodinu dokáže poskakovat, mlátit do činelu, křičet, zpívat… a to je srdcař! Do písniček komponují rapy (většinou cizojazyčně).

Složení kapely: Marcel MERSÍ Marek - zpěv, činýlek, Petr Hrach - kytara, Marek Jedlička - banjo, Zdeny Podskalský- basa, Karel Pičman - trubka, Jakub Fenzl - bubínek, Honza Brabenec - valcha.

Bez vstupného. Koncerty v rámci projektu Letní náměstí 2016 proběhnou za každého počasí, v případě kalamity v sále Společenského domu.

Neděle 28. srpna 2016 - 18:00 - hudební altán

GOJI

Kapela GOJI je parta lidí, kteří se potkali v Hradci Králové v jedné umělecké kavárně a od té doby se mají rádi. Hrají písně autorské. Obsazení nástrojů jsou dvě kytary, housle, flétna, kontrabas, cajon a saxofon... Svojí hudbou chtějí předávat hlavně radost, lásku a život...nic jiného totiž není důležité.

Složení kapely: Bára Petříčková - kytara, zpěv, flétna, Honza Chmelík - kytara, zpěv, jódlování, Filip Roček - cajon, Kateřina Bílková - Housle, zpěv, Lukáš Pelc - kontrabas, Vít Ryška - saxofon.

Bez vstupného. Koncerty v rámci projektu Hudební altán 2016 proběhnou v případě nepříznivého počasí v sále Společenského domu.

 

probíhající akce

10. ROČNÍK KVETOUCÍ MĚSTO ROŽNOV P. R. 2016

T klub – kulturní agentura, Spolek rožnovských žen, ve spolupráci s SBD, SŠZaP a městem Rožnov p. R. vyhlašuje soutěž pro všechny občany města Rožnova pod Radhoštěm s trvalým bydlištěm v kategorii balkony a okna v bytových domech, balkony a okna v rodinných domech, zahrádky před bytovými domy. Hodnotit se bude celkový vzhled květinové výzdoby oken, případně balkonů a sladění zeleně a květin s domem atd.

Hodnocení bude probíhat od 15. 7. do 15. 8. 2016, kdy v každé kategorii budou vybráni tři vítězové, kteří obdrží ceny. Ceny budou oficiálně předány do 30. 9. 2016.

Termín odevzdání přihlášek je do 30. 6. 2016.

Schránky, do kterých můžete přihlášku odevzdat, budou umístěny v MěÚ podatelně (Masarykovo náměstí 128 a ul. Letenská 1918), Stavebním bytovém družstvi (ul. ČS. armády 1686), Květinářství U Koryčanských (ul. 1. máje 2638), Turistickém informačním centru (Masarykovo náměstí 131), Potravinách Hruška (ul. Dubková), Klubu seniorů – kancelář (ul. 1. máje 1000), T klubu – poštovní schránka (ul. Zemědělská 592).

Přihlášky jsou k dispozici u schránek na výše uvedených místech, v dubnovém a květnovém vydání Spektra Rožnovska, na www.tka.cz a www.roznov.cz

K této akci proběhne také doprovodný program pod názvem Zeleň našeho města. Jedná se o procházku s výkladem Ing. Marka Bednaříka ve čtvrtek 5. května 2016, sraz v 15:00 u hlavního vchodu SŠZaP.

Středa 6. dubna až středa 31. srpna 2016 - 17:00 - Galerie Na Letné

ROŽNOV OBJEKTIVEM - VÝSTAVA

Zveme vás tímto ke zhlédnutí výstavy sestavené ze všech fotografií, které byly přihlášeny v roce 2013 a 2014 do soutěže Rožnov objektivem.

Vernisáž se uskuteční ve středu 6. dubna od 17 hodin v Galerii Na Letné v budově MěÚ v Letenské ulici. Vystoupí žákyně rožnovské ZUŠ Marta Tichá z akordeonové třídy pana učitele Martina Šidlovského. Výstava potrvá do 31. srpna 2016. Je otevřena pondělí, středa 8-17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 8-14 hodin.

detaily

V roce 2013 vyhlásilo město Rožnov pod Radhoštěm první ročník fotografické soutěže Rožnov objektivem. Tato soutěž je vyhlášena ve třech kategoriích – Junior (8 -18 let), Dospělí (od 18 let) a také kategorie Cena veřejnosti, kdy mohou občané vybrat tu nej fotografii internetovým hlasováním. Do prvního ročníku soutěže se zapojilo 14 autorů se 40 fotografiemi. Třetí místo v kategorii Dospělí obsadil Stanislav Prečan se snímkem „Podzim“. Druhý byl Josef Bártek s fotografií „Rozhledna“, vítězem prvního ročníku fotosoutěže se stal David Beránek a jeho „Podzimní kalužová reflexe“, který zvítězil rovněž v kategorii Cena veřejnosti.

Druhý ročník fotosoutěže byl vyhlášen v následujícím roce 2014 a soutěžilo 71 fotografií. Kategorie i podmínky pro soutěžící fotografy zůstaly stejné, jen se specifikovala témata. Přihlášení tvůrci dodali ke zhodnocení fotografie zaměřené na téma – Příroda, Stavby, Lidé. V tomto ročníku se objevili již také mladí fotografové do 18 let. První místo v kategorii Junior získal Ladislav Škrobák se snímkem „Rožnovský kostel“. V kategorii dospělí (od 18 let) se odborné komisi nejvíce líbila fotografie Stanislava Prečana „Na cyklostezce“ a kategorii Cena veřejnosti byla udělena Věře Pavelkové za fotografii „Cesta“.

Neděle 1. května až úterý 31. srpna 2016

ROŽNOV OBJEKTIVEM 2016

T klub – kulturní agentura ve spolupráci s městem Rožnov pod Radhoštěm vyhlašuje 4. ročník soutěže "Rožnov objektivem".

Soutěž je vyhlášena ve třech základních a dvou zvláštních kategoriích:

Základní kategorie:

1) JUNIOR (8-18 let) – účastník, který do 31.8. 2016 dosáhl 8 let věku

2) DOSPĚLÍ (od 18 let) – účastník, který do 31.8. 2016 dosáhl 18 let věku

3) VIDEOSPOT (bez věkového omezení, max. délka 30 vteřin)

detaily

Zvláštní kategorie:

Ceny veřejnosti (hlasování o nejzajímavější fotografii a videospot bude probíhat na internetových stránkách města na adrese www.roznov.cz/fotosoutez a www.tka.cz v měsíci září).

Uzávěrka přijímání soutěžních prací je 31. 8. 2016.


V roce 2016 jsou vyhlášeny tyto tématické oblasti vztahující se k městu Rožnov pod Radhoštěm a jeho blízkému okolí:

1) NAŠE PŘÍRODA

2) NOVÁ TVÁŘ MĚSTA

3) DĚTI ROŽNOVSKA


Výherci v každé základní kategorii získají ceny v hodnotě:

1. místo: 1.000 Kč

2. místo: 700 Kč

3. místo: 300 Kč

Dokumenty ke stažení:

Podmínky soutěže

Přihláška do soutěže

Čtvrtek 30. června až pátek 30. září 2016 - Galerie Na Radnici

T klub - kulturní agentura ve spolupráci s městem Rožnov p. R. a rožnovským fotoklubem R9 si vás dovolují pozvat na výstavu fotografií

ROŽNOVSKÉ SLAVNOSTI 2015 OČAMI FOTOKLUBU R9

Na několika desítkách černobílých i barevných fotografií můžete zhlédnout náladu loňského ročníku Rožnovských slavností, které proběhly v červenci roku 2015. 

Výstava začíná 30. června a potrvá do 30. září v Galerii Na Radnici v budově MěÚ na Masarykově náměstí. Je otevřena pondělí, středa 8-17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 8-14 hodin.

detail

Již potřetí se skupina fotografů rožnovského fotoklubu R9 pokusila zachytit atmosféru Rožnovských slavností, jejichž tradice sahá až do dvacátých let minulého století. V současné době se konají každý druhý rok v prostorách Valašského muzea v přírodě a účastní se jich pravidelně na stovky účinkujících z České republiky, Slovenska, ale i zahraniční soubory z celého světa. Na několika desítkách vystavených černobílých i barevných fotografiích můžete zhlédnout náladu loňského ročníku, jenž proběhl v červenci 2015. Dokumentačně i výtvarně ztvárněné momenty od několika fotografů přinášejí pestrou směsici pohledů na jednu kulturní událost, která si již vybudovala pevnou pozici v kalendáři každého milovníka folkloru.

Fotoklub R9 sdružuje amatérské fotografy Rožnova pod Radhoštěm a blízkého okolí a na rožnovské kulturní scéně působí od roku 2003. Podporuje volnou tvorbu členů a pracuje i na společných jednorázových či dlouhodobých projektech. Více o dění ve fotoklubu můžete najít na www.R9.cz.

červenec 2016srpen 2016