Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Jazzmenu

Jazzmenu oslaví 10. výročí

Je to možná neuvěřitelné, ale festival Jazzmenu slaví jubileum. A protože v tomto roce slaví 80. narozeniny Peter Lipa, bylo jasnou volbou, pozvat tuto jazzovou legendu, aby svým koncertem zahájila letošní 10. ročník.
„ Myslím, že je ta pravá chvíle vyjádřit za sebe i Téčko opravdu velký dík všem sponzorům, kteří nás po celá léta podporují“, říká hlavní dramaturg festivalu Zbyněk Terner a dodává: „ Mým záměrem bylo sestavit program pouze z českých a slovenských interpretů, což mi lehce „pokazil“ špičkový rakouský kytarista Edi Köhldorfer, ukrytý ve triu kontrabasisty Františka Uhlíře. Bude to opravdová oslava pestrosti stylů, které jazz nabízí a srdečně na ni zvu všechny fanoušky dobré hudby a výjimečných pěvěckých či instrumentálních výkonů“.


Středa 4. října 2023 - Brillovka  

PETER LIPA

Nejvýznamnější osobnost slovenské jazzové scény. Zpěvák, který během své kariéry vytvořil osobitý vokální projev s důrazem na text. Jeho hudba vychází ze spojení jazzu a blues a za svůj nejsilnější zážitek ze světa hudby považuje duet s Bobbym McFerrinem, k němuž ho vyzval sám maestro na závěr svého bratislavského koncertu v roce 1986.

vstupné 350 Kč

Více informací a vstupenky v programu Téčka.


Středa 11. října 2023 - 19:00 - Vrátnice

THE KUH TRIO

Jedinečné spojení jazzových legend. Trio tvoří vynikající rakouský kytarista žijící ve Vídni Edi Köhldorfer, jeden z nejlepších evropských kontrabasistů František Uhlíř a česká bubenická legenda Jaromír Helešic. Program tria se skládá ze známých jazzových standardů a originálních skladeb z posledního alba „Old Souls“.

vstupné 250 Kč

Více informací a vstupenky v programu Téčka.


Středa 25. října 2023 - 19:00 - Vrátnice

OTTO HEJNIC TRIO

Jedno z nejlepších česko-slovenských jazzových trií.
Trio, které založil v roce 2009 vynikající bubeník Otto Hejnic, nahrálo pět velmi ceněných a úspěšných alb, uskutečnilo mnoho koncertů po celém světě, přes turné v Mexiku, Asii, hraní v HongKongu, Shangaji až po evropská podia. V roce 2014 bylo jeho CD Standards one oceněno nezávislými kritiky za nejlepší jazz album.

vstupné 250 Kč

Více informací a vstupenky v programu Téčka.


Středa 1.listopadu 2023 - 19:00 - Hotel AGH

PETRA ERNYEI  &  ADAM TVRDÝ

Komorní jazzové duo, hrající vždy s velikou chutí a radostí jak jazzové standardy tak autorskou hudbu, má veliký ohlas na koncertních podiích.
Petra Ernyei se inspiruje jazzovými vokalisty let 50. a 60., obdobím, kdy Amerika naplno žila jazzovou hubou – Ella Fitzgerald, Nancy Wilson, Sarah Vaughan.
Adam Tvrdý je kytarista a skladatel s expresivním multižánrovým projevem. Vystudoval jazzovou kytaru a klasickou kytaru, spolupracuje s tuzemskými i světovými špičkami. Jako hostující kytarista se účastnil koncertů a natáčení ČNSO pod vedením skladatele maestra Ennia Morriconeho.

vstupné 250 Kč

Více informací a vstupenky v programu Téčka.


robe

Partneři:

robe

Podrobnosti a aktuální informace najdete na Facebooku.

 ARCHIV JAZZMENU